Tatil Eksper
phone icon 0216 442 16 16
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Amasya Erken Rezervasyon Otelleri

Amasya Erken Rezervasyon Otelleri

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
5 Gece Konaklama
FİLTRELE
BÖLGE
TEMALAR
OTEL TİPİ
GENEL ÖZELLİKLER
ÇOCUK BEBEK
OTEL AKTİVİTELERİ
Amasya, Amasya Merkez Mevkii
Otel
Su Kaydıraklı Oteller Çocuk Dostu Oteller
1
Amasya Erken Rezervasyon Otelleri Yazıları
Kral Kaya Mezarları ve Amasya Kalesi

Kral Kaya Mezarları ve Amasya Kalesi

Tarihin en görkemli kral mezarlarından bir tanesi olan Kral Kaya Mezarları şehrin birçok yerinden rahatlıkla görülmektedir. İhtişamı ile sizi adeta büyüleyecek olan bu mekanı dilerseniz yakından da görebilirsiniz. Biraz yorucu bir seyahat olsa da sizi güzel bir yürüyüşün sonunda mutlu edecek düzeydedir. Amasya’nın harika görünümünde çok önemli yere sahip olan bu mezarların görünümü beklentilerinizin üzerinde olacaktır. Özellikle de geceleri ırmak kenarından görünümü daha bir güzeldir. Işıklandırma ile adeta kartpostal haline bürünmesi etkileyiciliğini artırıyor. Mezarların üst tarafında ise harika görünüme sahip Amasya Kalesi bulunuyor. Kaleye gitmek için bu kez o kadar da yorulmanıza gerek yok. Araçlarla arka tarafından kaleye çıkabilirsiniz. Kale içerisinde gezerken tarihe tanıklık edebilir ve harika manzaralarla karşılaşabilirsiniz. Amasya Kalesi zirveden tüm şehri görmenizi sağlayacağı için eşsiz bir görüntü sizi bekliyor olacak. Böylesine güzellikleri görebilmek ve tanık olabilmek adına Amasya Turları sizi bekliyor. Bütçenize ve kalitesine göre seçimlerinizi yapabilir muhteşem otel manzarasından keyif sürebilirsiniz.
Ferhat ile Şirin'in Aşkı

Ferhat ile Şirin'in Aşkı

Dillere destan olan Ferhat ile Şirin Aşkı nesiller boyu güncelliğini korumuştur. Ferhat’ın aşkı için delmeye çalıştığı dağları kendi gözlerinizle Amasya’da görebilirsiniz. İkisinin adına yapılmış olan müze sizi fazlası ile etkileyecektir. Dağları delip su getirmeye çalışırken nasıl uğraş verdiğini gördüğünüzde bu aşkın ne denli güzel ve gerçek olduğunu anlayabilirsiniz. Amasya’ya geldiğinizde bu aşkın kokusunu almanız ve tüm gerçekleri yaşamanız sizin elinizde. Amasya’ya gelip de Ferhat ile Şirin’i ziyaret etmemek olmazdı. Amasya Karadeniz Turları'nı tercih ettiğiniz takdirde gezeceğiniz yerlerden biride burası olacak. Tarihi şehirde her gününüz çok güzel ve etkileyici geçecektir.
Şehzadeler Şehri Amasya Turları

Şehzadeler Şehri Amasya Turları

Osmanlı döneminde birçok şehzadenin eğitim amacıyla gönderildiği Amasya, o dönemlerde Şehzadeler Şehri olarak anılmaktaydı. Birçok padişahın yetişmesine vesile olması da tarihte ne denli önemli bir yere sahip olduğunu göstermektedir. Şehir her dönem tarihte önemli yere sahip olduğu için de değeri oldukça fazladır. Kurtuluş savaşı öncesinde de ilk resmi adımların atıldığı Amasya kongresi halen dillerde. Atatürk’ün 10 gün kaldığı evi ziyaret edebilir ve son derece güzel halleri görebilirsiniz. En güzel yönü ise şehrin tam ortasından geçen Yeşilırmak’tır. Irmağın üzerine kurulu köprülerden geçerken manzara sizi alıp götürecektir. Irmak kenarında canlı müzikler bir anda ortamın havasını değiştirirken sizi huzura kavuşturacaktır. Ailenizle unutulmaz bir Amasya tatili için erkenden Turunuzu seçebilirsiniz. Amasya Otellerini sitemizde bulabilir ve dilediğinizi erkenden alabilirsiniz. Bütçe dostu otellerde en yoğun sezonda çok uygun bedellerle konaklamakta sizi her açıdan memnun edecektir. Tarihi şehirde yaşayacaklarınız ise tüm görkemi ve güzelliği ile size etki edecektir.