Tatil Eksper
phone icon 0216 442 16 16
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Balçova Erken Rezervasyon Otelleri

Balçova Erken Rezervasyon Otelleri

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
5 Gece Konaklama
FİLTRELE
TEMALAR
OTEL TİPİ
GENEL ÖZELLİKLER
OTEL AKTİVİTELERİ
ÇOCUK BEBEK
Balçova Termal Otel
Puanı 4.0
%45
SÜPER FIRSAT
İzmir, Balçova Balçova Ilıca Mevkii
Sadece Oda
Otel Denize sıfır tesis
Ücretsiz İptal Garantisi Su Kaydıraklı Oteller Çocuk Dostu Oteller
3.557,36
1.956,55
5 Gecelik Fiyat
1
Balçova Erken Rezervasyon Otelleri Yazıları
Balçova Erken Rezervasyon

Balçova Erken Rezervasyon

Tatil merkezleri arasında ayrı bir yeri olan Balçova birçok güzelliği ile tatilcilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Aynı zamanda, yeşillikler arasındaki tarih kokan kaplıcaları, Termal Otelleri ve doğal güzellikleri ile İzmir’in güzide ilçelerinden biridir. Mesire alanları ve kent ormanları ile de şehir yaşamından kaçıp soluk almak isteyenlere seçenekler sunmaktadır. Balçova İzmir'in soluk alınacak güzel bir beldesi olmakla beraber genellikle termal suları, kaplıcaları nedeniyle tercih edilir.
Balçova’nın Tarihi

Balçova’nın Tarihi

Balçova’nın tarihine baktığımızda ilçede bulunan kaplıcaların da eski dönemlerden beri kentte aktif bir şekilde yer aldığı görülmektedir. Balçova'nın MÖ.1200 yıllarından bu yana yerleşim yeri olarak kullanıldığı görülmektedir. MÖ 8 yy. dönemlerinde İzmir'de yaşadığı bilinen, Dünyanın en önemli destanlarından İlyada ve Odesia yazarı Homeros destanlarda Truva seferinde bulunan askerlerin Balçova'da çıkan şifalı sular ile yaralarının iyileştiğini yazmıştır. Günümüzde şifalı suların çıktığı yerler tesis olarak kapatılmıştır. Tarihte birçok medeniyetin hakimiyeti altına girmiş olan Balçova'da Türklerin bölgeye gelip hakim olması 1400 yıllarına kadar uzanmıştır. İlk önce Ayasefit adıyla bilinen ilçenin adı zamanla Balçık Havi, ardından da Balçova olarak değişime uğramıştır. Eğer İzmir'e yolunuz düşerse rotanıza Balçova semtini eklemeyi de unutmayın. Birçok güzellikleri ile size ev sahipliği yapacak olan semt, Balçova Erken Rezervasyon Otelleri ile de keyifli bir konaklama geçirmenizi sağlayacak.
Balçova Gezilebilecek Yerler

Balçova Gezilebilecek Yerler

İzmir merkeze sadece 8 km uzaklıkta bulunan bu ilçeye, otobüs veya metro ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Dolayısıyla İzmir Otellerinde konaklayarak da Balçova'yı rahatlıkla gezebilirsiniz. Balçova termal tesisleri, keyifli zamanlar geçirebileceğiniz teleferiği, Dokuz Eylül Üniversite Tıp Fakültesi, İzmir Ekonomi Üniversitesine sahip olması ile İzmir'İn büyük ve gelişmiş bir ilçelerinden biridir. Bunun yanı sıra birçok doğal güzelliklere de sahiptir.
Adını incir ağaçlarının çok olmasından dolayı alan ve plajı ile meşhur olan İnciraltı, Balçova semtinde bulunmaktadır. Egenin en güzel kıyılarına rastlamanın mümkün olduğu İnciraltı, aynı zamanda Deniz müzesi ile de yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam etmektedir. Müzenin içerisinde yer alan tarihi gemi ve denizaltılar misafirlerin dikkatini çekmektedir. Balçova geziniz esnasında sahilde bulunan alışveriş merkezinde yemek yiyip alışveriş yapma fırsatı bulabilirsiniz. Bir diğer gezilebilecek yerler arasında Balçova Aqua Park’ı da yer almaktadır. Aqua Park’taki geziniz esnasında fotoğraf makinenizi hazır bulundurmanızı tavsiye ederiz. 
Balçova'nın en göze çarpan özelliği , Milattan önce 1200’lü yıllara dayanan Agamemnon Kaplıcaları, günümüzde Balçova Kaplıcaları adı ile hizmet vermektedir. Bu kaplıcalar geçmişten bu yana şifa kaynağı olarak bilinmektedir. Bu doğa güzelliği her yıl binlerce turiste hizmet vermekte ve şifa sunmaktadır.
Balçova Mutfağı

Balçova Mutfağı

Ege mutfağı denince akla ilk gelen zeytinyağlı yemeklerdir. Zeytinyağlılar Balçova semtinde de başköşede yerini korumaktadır. Bu yöredekiler özellikle yeşil yapraklı sebzeleri hem çiğ hem de pişirerek çok tüketmektedir. Yörenin en meşhur sebzesi börülcedir. Özellikle salatası keyifle tüketilir.
Sebze yemeklerin yanı sıra , bir deniz kenti olması özelliğinden ötürü balık ürünleri de hem yerli halk, hem de bölgeyi ziyaret eden turistler tarafından oldukça fazla tercih edilen yiyecekler arasındadır.
Bölgenin kendine has zeytinyağının lezzeti hemen hemen her öğünde kullanılmakta olup özellikle kahvaltı sofralarını süsleyen kekik ve zeytinyağı karışımı taze ekmekle leziz bir seçenek sunmaktadır.
Farklı lezzetlerin tadına varmak ve sağlıklı menüler görmek için Balçova sofraları siz konuklarını bekliyor
Balçova’da Yapılabilecek Aktiviteler

Balçova’da Yapılabilecek Aktiviteler

Balçova'nın en öne çıkan özelliği olan termal suları cilt, doku, fıtık gibi rahatsızlıklara, kas ve romatizma gibi ağrılara çok iyi gelmesi bölgenin ziyaret edilmesinin en önemli nedenlerinden biridir.
Balçova'da eğlenceli zamanlar geçirmek için Balçova Lunaparkı güzel bir alternatif dersek yanlış söylemiş olmayız. Fuarlar konusunda da iyi bir unvana sahip olan bölgeye fuar zamanı ziyaret ederseniz eğlencenizi garanti etmiş olursunuz.
Balçova’nın İzmir'e olan yakınlığı burada konaklamanızı yaparken aynı zamanda İzmir'i de gezip görmek imkanı sunmaktadır.