Tatil Eksper
phone icon 0216 442 16 16
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Demre Erken Rezervasyon Otelleri

Demre Erken Rezervasyon Otelleri

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
5 Gece Konaklama
FİLTRELE
TEMALAR
OTEL TİPİ
GENEL ÖZELLİKLER
OTEL AKTİVİTELERİ
ÇOCUK BEBEK
Winecity Hotel
Puanı 4.6
Antalya, Demre Mevkii
Otel
Balayı Otelleri Kum Plajlı Oteller Çocuk Dostu Oteller
Antalya, Demre Mevkii
Apart Otel Denize sıfır tesis
Balayı Otelleri Kum Plajlı Oteller Çocuk Dostu Oteller
1
Demre Erken Rezervasyon Otelleri Yazıları
Demre Erken Rezervasyon

Demre Erken Rezervasyon

Ülkemiz hem tarihi güzellikleri açısından hem de doğal güzellikleri açısından eşsiz bir yerdir. Sahip olduğu zengin kültürel miraslara sahip olması ile de yerli ve yabancı turistlerin her daim ilgisini çekmektedir. En ilgi çeken yerlerden birisi de Antalya’nın güzide semti Demre'dir. Denizi ve yemyeşil doğası ile de fotoğraf tutkularını için iyi bir alternatif oluşturmaktadır. Sadece denizi ve doğası ile değil tarihi değerleri ile de ideal bir konaklama noktası olan Demre , keşiflerinizin adresi olmaya aday.
Demre seyahatiniz için Demre'de bir otel rezervasyonu oluşturabileceğiniz gibi Antalya Erken Rezervasyon Otelleri'nin herhangi birinde konaklayarak da Demre'yi gezip görme imkanınınız mümkündür.
Demre Coğrafyası

Demre Coğrafyası

Demre, Akdeniz Bölgesinde yer alan Antalya ilinin bir ilçesidir. Konumu itibari ile Antalya körfezinin batısında yer alan Demre, Teke Yarımadasının da güneyinde bulunmaktadır. Doğusunda Finike, Batısında Kaş, güneyinde Akdeniz ile çevrelenmiştir. Üç tarafı denizlerle çevreli olan ilçenin yakınında bulunan Demre Çayının etkisiyle gelen verimli alüvyon toprakları bulunmaktadır. Akdeniz iklimin hakim sürdüğü beldede yaz ayları oldukça sıcak ve kurak geçerken, kış ayları ise ılık ve yağışlı bir havası vardır. Demre; Kaş, Kekova, Kalkan, Finike, Kumluca, Adrasan, Olimpos ve Çıralı gibi tarihi ve doğası ile ilgi çeken tatil beldeleri ile çevrelenmiştir. Bu tatil beldelerinden herhangi birinde konakladığınızda da günübirlik olarak diğerlerini de gezip görme imkanı bulabilmeniz mümkündür. Konaklama açısından ise en fazla seçenek sunan Kumluca Otelleri otel seçimi açısından size çeşitli alternatifler sunacaktır.
Demre’nin Tarihi

Demre’nin Tarihi

Finike ile Kaş arasında kalmış bu şirin ilçenin tarihi MÖ 5. yy. dayanmaktadır. Demre tarihte Likya uygarlığının en önemli kentlerinden biri olması özelliği ile öne çıkmıştır. Bizans Dönemlerinde Myra ismi ile anılan Demre , bu dönemde son derece önemli bir idari merkez ve din merkezi olarak kabul görülmüştür. Daha sonra haç yolu olarak kullanılmaya başlanan Myra Hristiyan halk için de önemli bir beldedir. Noel Baba müzesine ev sahipliği yapan Demre'de Her yıl 6 Aralık’ta düzenli olarak Noel Baba etkinlikleri yapılmakta ve bu sayede pek çok ziyaretçi çekmektedir. M.S IX yy ’da Arap akınlarına uğraması ile kent oldukça büyük zarara uğramıştır. 
Demre Gezilecek Tarihi Yerler

Demre Gezilecek Tarihi Yerler

Kaya mezarları ile ünlü bu tarih kokan şehri gezmek tatilinizin en eşsiz anları oluşturacaktır dersek doğru bir tanımlama olacaktır.
Demre'nin en öne çıkan özelliği Noel Baba'dır.  MS. 3. yy sonunda Patara bölgesinin küçük bir köyünde doğduğuna inanılan ve Noel Baba olarak anılan St. Nicholas Hristiyan alemi için değerli bir din adamı olması ile dikkat çeker. Aziz (ST.) Nikolas Anıt Müzesi halk arasında bilinen ismi ile Noel Baba Müzesi en çok ziyaretçi alan noktalardan birisidir. Aziz Nicholas Kilisesi ve kabrinin de olduğu bir müze yaz-kış ziyaretçilere açıktır. Demre'de görülecek yerler elbette bununla sınırlı değildir Myra Antik Kenti'de ilgi çeken tarihi mekanlardan biridir. Kuruluşu M.Ö 5 yüzyıllara kadar uzanan Myra Antik Kentindeki yapılar tarihe adeta bir ayna tutmaktadır..Antik şehirde yer alan tiyatro iyi korunmuş sahnesi ile Roma Dönemi tiyatrosunun özelliklerini üstünde barındırması bakımından görülmeye değerdir. Antik kentin bir başka görülmesi gereken kısmı ise kaya mezarlarıdır. Demre'ye yarım saatlik mesafede olan, doğa ve tarihin bütünleştiği dünya cenneti Kekova olağanüstü güzellikleri ile turistleri kendine çekmeyi başarmıştır. Simena Kalesi Kekova'da görmeniz gereken tarihi yapıların başında gelmektedir. Likyalılar için önem teşkil eden Anriake Antik Kenti zamanında liman kenti olarak görülmüştür. Bir diğer durağınız Demre Kuş Cenneti olabilir. 149 çeşit kuş türü bulunmakta olan Kuş Cenneti fotoğraf molası için uygun bir seçim olacaktır.
Demre Tatil Sezonu

Demre Tatil Sezonu

Demre için tatil sezonu yaz aylarıdır ya da kış aylarıdır diye belirleyici bir tanımda bulunmak zordur. Zira sadece deniz ve doğa güzelliklerinden ibaret değildir. Hatta diyebiliriz ki bölge tarihi zenginlikleri , doğal zenginliğinin önüne geçmektedir. Antik kentleri, müzeleri, kaleleleri, kaya mezarları ile yılın her anı ziyaretçi alabilmektedir. Ancak yaz tatili için gözde tatil beldelerine komşu olması özelliği ile öne çıktığı için, yazın çevre beldelerde konaklayan gezgincilerin tur rotalarından yoğunlukla tercih edilen bir bölgedir. Bu sebeple yaz aylarında daha fazla ziyaretçi almaktadır.