Tatil Eksper
phone icon 0216 442 16 16
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Dikili Erken Rezervasyon Otelleri

Dikili Erken Rezervasyon Otelleri

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
5 Gece Konaklama
FİLTRELE
TEMALAR
OTEL TİPİ
GENEL ÖZELLİKLER
OTEL AKTİVİTELERİ
ÇOCUK BEBEK
Haliç Park Dikili
Puanı 4.3
İzmir, Dikili Geren Mevkii
Otel
Kum Plajlı Oteller Su Kaydıraklı Oteller Çocuk Dostu Oteller
Baskent Otel Dikili
Puanı 4.3
İzmir, Dikili Geren Mevkii
Otel
Kum Plajlı Oteller
1
Dikili Erken Rezervasyon Otelleri Yazıları
Dikili Erken Rezervasyon Otelleri

Dikili Erken Rezervasyon Otelleri

Tatil denince akla gelen ilk şehirlerden biri de İzmir’dir. Türk halkının yanı sıra yabancı turistlerin de son yıllarda tatil alternatifleri arasında tercih ettiği, İzmir ilinin Dikili ilçesi, her geçen yıl daha çok misafir kabul etmektedir. Dikilide tatilinizi ister yazın, ister kışın, isterseniz de özel günlerde yapmayı tercih edebilirsiniz.
Dikili, İzmir’in kuzeyinde yer alan bir ilçedir. İzmir’e 120 km mesafededir. Kuzeyinde Balıkesir, Doğuda Bergama, Batı ve Güney kesimlerde ise Ege Denizi ile komşu bir ilçedir. Ekonomisi tarıma yönelik olan ilçenin Dikili Limanı sayesinde turizmden de önemli bir geliri vardır. Sahil kesimlerinde en önemli gelir kaynaklarından bir diğeri de balıkçılıktır. Akdeniz Bölgesi ikliminin hakim olduğu Dikili, yaz aylarında sıcak ve kurak, kış aylarında ise ılık ve yağışlı olarak geçen bir havası vardır. Çok sayıda mavi bayraklı plajı bulunan Dikili en çok ziyaretçiyi de yaz aylarında almaktadır.
Dikili’nin özellikle her bütçeye hitap etmesi ise bir başka tercih nedeni sayılabilir.Ekonomik bir bütçe ile deniz, kum, güneş, tarihi mekanlar ve farklı kültürleri gezip görerek Dikili’de konaklamak isterseniz Ekonomik Oteller listesine göz gezdirmek size son derece yardımcı olacaktır. Cazip fiyatlarla tatil hayallerinizi kolaylıkla gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Dikili'de Gezilecek Yerler

Dikili'de Gezilecek Yerler

Deniz, kum ve güneş üçlüsünün birleştiği bir doğa harikası olan Dikili sadece doğal güzellikleri ile değil, tarihi ve kültürü ile de zengin bir ilçedir.Tarihi kaynaklara göre Dikili’nin geçmişi MÖ 4000-5000 yıllarına dayanmıştır. Yapılan kazıların sonuçlarına göre Ağıltepe ve Kalatepe, Dikili’nin ilk yerleşim yerlerindendir. Bölge iklim, bitki örtüsü ve konum avantajları nedeniyle tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır ve günümüzde de bu zenginliğin izlerini taşımaktadır.
Dikili’de bulunan en ünlü antik kentler Atarneus Antik Kentidir. Atarneus Antik Kentin tarihi MÖ 4 bin yılına uzanmaktadır. Atarneus, çevresinden bulunan doğal su kaynakları ve pınarlar nedeni ile Ana Tanrıça Kaynağı anlamına gelen bu ismi almış ve ilk yerleşim yeri olarak tercih edilmiştir. Bölgede ziyaret edebileceğiniz bir başka antik kent ise Pitane Antik Kentidir. Eğer ilginizi antik dönem değil de daha yakın tarih çekiyorsa Çandarlı Kalesi’ni görmeden dönmeyin diyebiliriz. Doğal güzellikler ilginizi çekiyorsa volkanik bir göl olan Karagöl, yeşilin her tonunu bulabileceğiniz Atatürk Botanik Bahçesi, hem şifa kaynağı hem de görsel bir şölen diyebileceğimiz Nebiler Köyündeki şelale ve ılıca, kaplıcaları ile ünlü olan Bademli Deniz Ilıcası ve Çamurlu Ilıcası, Ege Denizi’nin masmavi ve tertemiz sularının tadını çıkaracağınız doğanın armağanı Kalem Adası Dikili’nin görülesi değerleridir.
Ege Denizinin tadını çıkarabileceğiniz Dikili plajlarından en güzellerini saymamız gerekirse Küçük Zindancık Koyu, Hayıtlı Koyu, Bademli Halk Plajı, Dikili Fame Beach, Killik Koyu ve Çandarlı Halk Plajı’nı önerebiliriz.
Dikili’ye kadar gelmişken çevresindeki güzellikleri de görmek isterseniz Bergama’daki Pergamon Antik Kenti Dikili’ye yakın konumu ile görmeden dönmemeniz gereken yerlerin başında sayılıyor. Bunun haricinde Ayvalık’a da yarım saat mesafede olan Dikili’den Ayvalık Şeytan Sofrası, Cunda Adası, Sarımsaklı ve Badavut plajlarına günübirlik gidebileceğiniz gibi, Ayvalık Otellerinde konaklayarak da Ayvalık’a daha uzun süre ayırabilirsiniz.


Dikili Kaplıcaları

Dikili Kaplıcaları

Dikili termal açısından oldukça zengin bir bölgedir. Buradaki jeotermal kaynaklar 3000 yıldır şifa veren çamur üretimine sahiptir. Bu zengin jeotermal kaynakların yanı sıra bölgenin sahip olduğu Mavi bayraklı Ege plajları turizm açısından Dikili’ye ayrı bir değer kazandırmaktadır.
103 dönüm arazi üzerine kurulmuş olan Zeytindalı Kaplıcası bölgenin en ünlü kaplıcasıdır. Mineral açısından oldukça zengin olan buradaki su yerin 254 metre altından yaklaşık 45 derece sıcaklıkla yüzeye ulaşmaktadır. Tam bir şifa kaynağı olan termal sular kireçlenmeden romatizmaya, cilt hastalıklarından yara tedavisine kadar bir çok sağlık sorununa deva olmaktadır.
Zeytindalı Kaplıcasının yanı sıra bölgede Nebile Ilıcası, Çamur Ilıcası, Bademli Deniz Ilıcası ve Kocaoba Ilıcası yaz kış demeden her mevsim ziyaretçilerine hizmet vermektedir.
Konaklama tercihleri açısından Küçük Oteller'in sayıca fazla olduğu Dikili’de 5 yıldızlı yüksek kapasiteli otel sayısı az da olsa bulunmaktadır.
Hem yazın deniz tatili açısından tercih edebileceğiniz bir bölge olan Dikili, zengin termal suları ve sağlık kaynağı kaplıcaları ile her mevsim ziyaretçilerini beklemektedir.


Dikili Lezzetleri

Dikili Lezzetleri

Hem Ege hem de Akdeniz lezzetlerini bir arada bulabileceğiniz Dikili’de en lezzetli yemeklerin başını elbette ki zeytinyağlılar çekmektedir. Zeytini ile meşhur olan bölgenin denenmesi gereken lezzetleri arasında Kumru, ebegümeci, şambali ve revani başta sayılabilir. Bir deniz kenti olmasının da etkisi ile balık mutfağı yönünden de zengin olan Dikili’de bir balık sofrasına oturmadan dönmek de tabi ki olmaz. Bademli Yöresine has Koruk Şerbeti de bölgeye özel deneyebileceğiniz farklı lezzetlerden birisidir.