Tatil Eksper
phone icon 0216 442 16 16
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Foça Erken Rezervasyon Otelleri

Foça Erken Rezervasyon Otelleri

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
5 Gece Konaklama
FİLTRELE
TEMALAR
OTEL TİPİ
GENEL ÖZELLİKLER
OTEL AKTİVİTELERİ
İzmir, Foça Mevkii
Butik Otel
Balayı Otelleri
1
 
Foça Erken Rezervasyon Otelleri

Foça Erken Rezervasyon Otelleri

Tatilcilerin en gözde yerlerinden biri olan Foça, her yıl kendini daha çok geliştirerek vazgeçilmez bir hal alıyor. Tarihin en güzel etkilerini görebileceğiniz bölgelerden biri olan Foça tatilinizi daha değerli kılacaktır. Halk plajlarının yanı sıra çok sayıda mavi bayraklı plajlarının olması tatilcilere daha iyi tatillerini geçirmelerine fırsatlar sunmaktadır. Bu fırsatlardan uygun bütçede faydalanmak isterseniz Foça Erken Rezervasyon Otelleri listesini sitemizden kolaylıkla bulabilirsiniz.
Foça Nerededir?
Foça, İzmir’in kuzeyinde yer almakta olan sahil ilçesi Foça bünyesinde 6 adet köy bulunmaktadır. İlçenin doğusunda Menemen, kuzeyinde Çandarlı, batısında Ege Denizi ve güneyinde ise İzmir Körfezi yer almaktadır. İzmir ile arasında 64 km mesafe vardır. Foça Erken Rezervasyon Otelleri ile Foça’yı daha iyi tanıma fırsatınız olabilir.

Foça'da Gezilecek Yerler

Foça'da Gezilecek Yerler

Denizi, tarihi ve efsaneleri ile kendini vazgeçilmez kılan Foça’da birçok tarihi kalıntıları rahatlıkla görebilirsiniz. Foça, Yeni Foça ve Eski Foça olmak üzere iki kısımdan oluşan ve farklı özelliklere sahip olan yapıdadır. Tarihi yapıları, eşsiz doğal güzellikleri, eski taş yapıları Eski Foça’da görmek mümkündür. Siren Kayalıkları, Athena Tapınağı Kyble Açıkhava Tapınağı, Pers Anıt Mezarı, Şeytan Hamamı, Yel Değirmenleri ve birçok tarihi güzelliklere sahiptir. Özellikle Foça’ya gidip de herkesin görmesi gereken yerlerin başında Siren Kayalıkları yer almaktadır. Bu kayalıkların adı Homeros Destanı’nda da geçmektedir.

Foça’ya adını vermiş olan ünlü fok balıklarının da yaşam alanı olarak seçtikleri yerdir. Doğal hayata zarar vermemek için o bölgede denize girmek yasaklanmıştır. Denize girilmese dahi o güzelliği görmek büyük bir keyiftir. Bu doğal güzelliklerin tadını çıkarırken bir de dinlenmek gerekir. Foça Erken Rezervasyon Otelleri ile tatilinizi daha değerli kılabilirsiniz. Eski Foça’nın yanı sıra Yeni Foça’da da gezilebilecek birçok yer vardır.  Öncelikle deniz tutkunları için iki sakin şirin plajı bulunmaktadır. Tarihi mekanlarına sahip olan Yeni Foça’da Fatih Sultan Mehmet Valide Camii, Rum Mezarlığı gibi eserler bulunmaktadır.

Foça’nın Mutfak Lezzetleri

Foça’nın Mutfak Lezzetleri

Foça mutfağı denince ilk aklımıza gelenler arasında deniz ürünleri yer alıyor. Foça mutfağı Ege ve Akdeniz lezzetlerinin birleşmesiyle çeşitlenmiştir. 12 ay boyunca doğal olarak beslenen tekir, çamur barbunu, derin su barbunu ve kaya barbunu gibi çeşitli balık türleri yer almaktadır. Kırlangıç, kefal, levrek, mercan, çipura, ıstakoz ve midye gibi deniz ürünleri de en çok tercih edilenler arasındandır. Foça’ has olan lezzetlerden birisi de yoğurtlu kupa yemeğidir. Bu yemek Kupa balığının sarmısaklı yoğurt ile hazırlanıp servis edilen yöresel bir lezzettir. Güzel tatilinizi lezzetli hale getirebilme adına da otelinizi şimdiden ayarlamalısınız. Bütçenize uygun ve sizi ciddi anlamda sarsmayacak fiyatlarla Foça Erken Rezervasyon Otelleri dilediğiniz konforu sunacaktır. Birbirleri ile yarışan oteller daha iyiye ulaştığı için size daha fazla fayda sunacaktır. Tatil süresince her anın tadını doyasıya çıkartabilir ve bu eğlenceli tatili unutulmaz kılabilirsiniz.

Foça'da Gece Ne Yapılır?

Foça'da Gece Ne Yapılır?

Foça’da gündüz olduğu kadar gece de hareketli ve eğlenceli vakit geçirmek mümkündür. Bar, kafe gibi yerleri tercih etmeyenler için sahil yürüyüşlerinize sokak sanatçıları renk katmaktadır. Her kesime hitap eden uygun bütçelerde canlı müzik etkinlikleri ve aktivitelerle eğlenceyi doruklarda yaşamanızı sağlayan yerler de mevcuttur. Disko ve beach club mekanlarında ünlülerin konserlerine gidebilirsiniz. Sabaha kadar eğlencesini devam ettiren mekanlarda güne başlayabilirsiniz. Tatilin tadını avantajlarla ve cazip fiyatlarla çıkarmak isteyenler Foça Erken Rezervasyon Otelleri aramasını zaman kaybetmeden araştırmaya başlayabilirler. Her bütçeye uygun ve birbirinden konforlu otellerde konaklama imkanı bulunmaktadır.