Tatil Eksper
phone icon 0216 442 16 16
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Foça Erken Rezervasyon Otelleri

Foça Erken Rezervasyon Otelleri

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
5 Gece Konaklama
FİLTRELE
TEMALAR
OTEL TİPİ
GENEL ÖZELLİKLER
OTEL AKTİVİTELERİ
La Petra Hotel
Puanı 4.3
İzmir, Foça Mevkii
Butik Otel
Balayı Otelleri
1
Foça Erken Rezervasyon Otelleri Yazıları
Foça Erken Rezervasyon Otelleri

Foça Erken Rezervasyon Otelleri

İzmir’in şirin sahil ilçesi Foça, her yıl kendini daha çok geliştirerek tatil beldeleri arasında iyi bir alternatif olarak göze çarpıyor. Tertemiz denizi, mavi bayraklı plajları ile unutulmaz bir deniz keyfi için ideal adreslerden biri olmayı başarıyor.
İzmir’in kuzeyinde bulunan bu sahil ilçesi Antik dönemde İyon yerleşim yeri olarak göze çarpmakta olup ismini de çevresinde bulunan adalarda yaşayan foklardan almıştır. Phokaia olan bu isim zamanla Foça olarak değişmiştir. İlçenin doğusunda Menemen, kuzeyinde Çandarlı, batısında Ege Denizi ve güneyinde ise İzmir Körfezi yer almaktadır. İzmir ile arasında 64 km mesafe olan Foça’yı dilerseniz İzmir Otelleri’nde olan konaklamanız esnasında günübirlik olarak da gezip görmeniz mümkündür

Foça'da Gezilecek Yerler

Foça'da Gezilecek Yerler

Önemli bir arkeolojik merkez olan Foça’da 1953 yılından günümüze dek yapılan kazılarda Athena Tapınağı, Pers Anıt Mezarı, Helenistik dönemden kalan antik tiyatro, Kibele’ye ait olduğu düşünülen Liman Kutsal Alanı ortaya çıkmıştır. Bunun haricinde Siren Kayalıkları, Şeytan Hamamı, Yel Değirmenleri, Beş Kapılar Kalesi, Foça Fener görülmesi gereken yerlendendir. Özellikle Siren Kayalıkları Homeros Destanı’nda da geçmesi özelliği ile dikkat çekmektedir.
Foça aynı zamanda adını vermiş olan ünlü fok balıklarının da yaşam alanı olarak seçtikleri bir bölgedir. Doğal hayata zarar vermemek için fokların yaşam alanı olduğu o Siren Kayalıkları ve Orak Adası bölgelerinde denize girmek ve 100 m den fazla yaklaşmak yasaklanmıştır.
Deniz keyfi için Foça'daysanız eğer Mersinaki Koyu sizin için biçilmiş kaftan, aynı zamanda Hanedan Beach de önerebileceğimiz plajlardan, denizi soğuk da olsa tertemiz dibini görebildiğiniz bu plajda yüzmenin tadına varacaksınız.
Seferihisar ve Alaçatı gibi turistik bölgelere de 2 saat mesafede konumlanan Foça’ya kadar gelmişken dilerseniz bu bölgeleri de ziyaret edebilir ya da Foçadan sonra tatilinize Seferihisar Otelleri’nde ya da Alaçatı Otelleri’nde devam edebilirsiniz.

Foça’nın Mutfak Lezzetleri

Foça’nın Mutfak Lezzetleri

Foça mutfağı denince ilk aklımıza gelenler arasında deniz ürünleri yer alıyor. Foça mutfağı Ege ve Akdeniz lezzetlerinin birleşmesiyle çeşitlenmiştir. 12 ay boyunca doğal olarak beslenen tekir, çamur barbunu, derin su barbunu ve kaya barbunu gibi çeşitli balık türleri yer almaktadır. Kırlangıç, kefal, levrek, mercan, çipura, ıstakoz ve midye gibi deniz ürünleri de en çok tercih edilenler arasındandır. Foça’ has olan lezzetlerden birisi de yoğurtlu kupa yemeğidir. Bu yemek Kupa balığının sarmısaklı yoğurt ile hazırlanıp servis edilen yöresel bir lezzettir. Güzel tatilinizi lezzetli hale getirebilme adına da otelinizi şimdiden ayarlamalısınız. Bütçenize uygun ve sizi ciddi anlamda sarsmayacak fiyatlarla Foça Erken Rezervasyon Otelleri dilediğiniz konforu sunacaktır. Birbirleri ile yarışan oteller daha iyiye ulaştığı için size daha fazla fayda sunacaktır. Tatil süresince her anın tadını doyasıya çıkartabilir ve bu eğlenceli tatili unutulmaz kılabilirsiniz.

Foça'da Gece Ne Yapılır?

Foça'da Gece Ne Yapılır?

Foça’da gündüz olduğu kadar gece de hareketli ve eğlenceli vakit geçirmek mümkündür. Bar, kafe gibi yerleri tercih etmeyenler için sahil yürüyüşlerinize sokak sanatçıları renk katmaktadır. Her kesime hitap eden uygun bütçelerde canlı müzik etkinlikleri ve aktivitelerle eğlenceyi doruklarda yaşamanızı sağlayan yerler de mevcuttur. Disko ve beach club mekanlarında ünlülerin konserlerine gidebilirsiniz. Sabaha kadar eğlencesini devam ettiren mekanlarda güne başlayabilirsiniz. Tatilin tadını avantajlarla ve cazip fiyatlarla çıkarmak isteyenler Foça Erken Rezervasyon Otelleri aramasını zaman kaybetmeden araştırmaya başlayabilirler. Her bütçeye uygun ve birbirinden konforlu otellerde konaklama imkanı bulunmaktadır.