Tatil Eksper
phone icon 0216 442 16 16
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Hatay Erken Rezervasyon Otelleri

Hatay Erken Rezervasyon Otelleri

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
5 Gece Konaklama
FİLTRELE
BÖLGE
TEMALAR
OTEL TİPİ
GENEL ÖZELLİKLER
OTEL AKTİVİTELERİ
ÇOCUK BEBEK
Gungor Ottoman Palace Thermal Resort & Spa
Puanı 4.3
Hatay, Antakya Mevkii
TatilEksper'in Önerisi
Otel
Çocuk Dostu Oteller
1
Hatay Erken Rezervasyon Otelleri Yazıları
Hatay Erken Rezervasyon Otelleri

Hatay Erken Rezervasyon Otelleri

Tarihte çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan Hatay farklı kültürleri ve farklı mimarisi ile gözde olmayı başarmıştır. Farklı dinlerin de tarih boyunca merkezi olmasının da çok sayıda turistin ziyaret etmesine doğrudan etkisi vardır. Akdeniz ikliminin hakim olduğu şehir uzun süreli yaz dönemi ile tatilcilere geniş zaman sunmaktadır. Hatay erken rezervasyon otelleri araması yaparken Mayıs ayının başından Ekim ayının başına kadar ki alana göre yapabilirsiniz. Böylesine uzun süreli tatil imkanının olması sizin de ne zaman gideceğiniz konusunda size kolaylık sunmaktadır. Dilediğiniz gibi bir tatili çok iyi şartlarla ve konforlu şekilde geçirmek sizin elinizde. Kara yolu ile ya da hava yolu ile ulaşabileceğiniz Hatay tatilcilerine her zaman farklı özellikler sunmaktadır. Arkadaşlarınızla ya da ailenizle yapacağınız Hatay tatili unutamayacağınız anıları biriktirmenizi de sağlayacak düzeni tesis etmektedir. Geçireceğiniz zamanın dolu ve eşsiz geçmesini de sağlamış olursunuz.
Hatay'da Görülmesi Gereken Yerler

Hatay'da Görülmesi Gereken Yerler

Antakya Arkeoloji Müzesi Hatay’ın tarihini görmenize ve geçmişe yolculuk yapmanıza çok önemli etki sunmaktadır. 35 binden fazla eserin sergilendiği müze bu yönü ile sizi şaşırtmaya yetecektir. Müze dışında Beşik mağarası, uzun çarşı, koz kalesi, batıayaz yaylası gibi farklı mekanları görmeniz mümkündür. Hem yurt dışından hem de yurt içinden çok sayıda turisti ağırlayan bölge bu tür mekanları ile meşhurdur. Hatay erken rezervasyon otelleri aramanızı yaparken bu tür mekanların araştırmasını da yapmalısınız. Sitemizde yer alan oteller listesinde size uygun olan ve bütçe dostu otellerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Elbette sadece tarihi yerler değil muhteşem denizi de size hitap ediyor. 22 km şehir merkezine uzaklığı olan Samandağ sahili muhteşem görünümü ile sizi mest edecektir. Sahil yaklaşık olarak 16 km uzunluğa sahip olduğu için birçok alanda denizin keyfini çıkartabilirsiniz. Kum ve denizin tadını çıkartabilecek olmanız da tatilinizi daha da güzel hale getirecektir.

Meşhur Hatay Kaplıcaları

Meşhur Hatay Kaplıcaları

Şifası ile ziyaretçilerine farklılıklar sunan Hatay kaplıcaları yoğun ilgi görmektedir. Reyhanlı hamamı bu noktada oldukça ön planda yer almaktadır. Reyhanlı merkezine ise 20 km mesafe de bulunmaktadır. Termal açıdan oldukça önemli yere sahip olan kaplıcalarda romatizma gibi bir çok rahatsızlığa iyi gelmektedir. 5 farklı kaynak suyundan beslenen Reyhanlı bölgesini öncelikli olarak tercih edebilirsiniz. Reyhanlı Kaplıcaları aynı zamanda bölgenin en eski termal kaynaklarından biridir.

Hatay İnanç Turizmi

Hatay İnanç Turizmi

Tarihinde çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmasından dolayı dini konularda da ziyaret edilen merkezlerden bir tanesi olmuştur. Anadolu’nun ilk camisi olarak bilinen Habib-i Neccar Cami ziyaretçilerine eşsiz bir güzellik sunmaktadır. Ayrıca Şeyh Ahmet Kuseyri Cami ve Ulu cami de önemli yerlerden bir tanesidir. Hristiyan alemi için önemli yere sahip olan ve ilk kilise olarak bilenen yapının çok sayıda ziyaretçisi bulunmaktadır. Hac yeri ilan edildiği için de kiliseyi ziyaret için çok sayıda ziyaretçi akın etmektedir. Yoğun dönemlerde yer sıkıntısı çekmeme adına Hatay erken rezervasyon otelleri listesine biran önce bakmanız önemlidir. Bütçenize de çok uygun olacağı için fırsatı kaçırmamanız sizin için daha iyi olacaktır.

Hatay Lezzetleri

Hatay Lezzetleri

Kuşkusuz her yerde meşhur olan muhteşem tatlı künefe başta gelmektedir. Hatay künefesi size tatlı konusunda farklılıklarda sunacaktır. Hataya özgü içli köfte de sizi oldukça etkileyecek yapıdadır. Hatay’a gidip de meşhur lezzetlerini tatmamak olmaz. Kebap ve börek konusunda da çok iyi olmaları lezzetler dünyasında kendinizi bulmanıza etki edecektir. Böylesine güzel lezzetleri tadabilme ve harika bir tatil geçirebilme adına uygun fiyatlarla Hatay erken rezervasyon otelleri araması yapabilirsiniz. Sitemizde yer alan oteller kalitesine ve bütçesine göre değişiklik göstermektedir. Kalite dolu muhteşem tatil ise sizleri bekliyor olacak.