Tatil Eksper
phone icon 0216 442 16 16
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Menderes Erken Rezervasyon Otelleri

Menderes Erken Rezervasyon Otelleri

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
5 Gece Konaklama
FİLTRELE
TEMALAR
OTEL TİPİ
GENEL ÖZELLİKLER
OTEL AKTİVİTELERİ
ÇOCUK BEBEK
Club Hotel Maxima
Puanı 4.0
İzmir, Menderes Özdere Mevkii
Otel Denize sıfır tesis
Kum Plajlı Oteller Su Kaydıraklı Oteller Çocuk Dostu Oteller
Ladonia Hotels Kesre
Puanı 4.0
İzmir, Menderes Özdere Mevkii
Otel Denize sıfır tesis
Balayı Otelleri Kum Plajlı Oteller Çocuk Dostu Oteller
Gumuldur Mavi Deniz Otel
Puanı 4.0
İzmir, Menderes Gümüldür Mevkii
Otel Denize sıfır tesis
Kum Plajlı Oteller
Maxima Paradise Resort
Puanı 4.0
İzmir, Menderes Özdere Mevkii
TatilEksper'in Önerisi
Otel Denize sıfır tesis
Kum Plajlı Oteller Su Kaydıraklı Oteller Çocuk Dostu Oteller
1
Menderes Erken Rezervasyon Otelleri Yazıları
Menderes Erken Rezervasyon Otelleri

Menderes Erken Rezervasyon Otelleri

Geçmişi Bizans dönemine kadar uzanan, İzmir'in şirin ilçesi Menderes, gerek doğası, gerek denizinin güzelliğiyle tatilcilerin tercihi arasında yerini korumaktadır. Birden fazla konaklama tesisine sahip olan ilçede her bütçeyi göz önünde bulunduran konaklama yerlerini Menderes Erken Rezervasyon Otelleri arasında bulabilirsiniz. Bölge Özdere, Gümüldür beldeleri ile ün yapmıştır. Maldivler gibi muhteşem bir denize sahip olan Menderes'te, ayrıca tarım ve tarıma dayalı endüstride oldukça gelişmiştir. Gül, Mandalina, Portakal bölge halkının başlıca geçim kaynaklarıdır. Turizmin gelişmesi ve bölgenin popülerliğinin artmasından sonra Turizm ve turizme bağlı iş kolları yaygınlaşmıştır.
Menderes bölgesi 1998 yılında 1.sınıf turizm yatırım bölgesi ilan edilmesiyle birlikte her geçen yıl bilinirliği ve popülerliği artmıştır. Eko Turizm açısından da zengin olan bölge, yeşiliyle ve zengin bitki örtüsüyle de ünlüdür. Bölgenin en ideal tatil yerleri genellikle Özdere Otelleri'dir.

Menderes'in Tarihi

Menderes'in Tarihi

İlçenin tarihine baktığımızda Roma Dönemi’ne kadar uzandığı görülmektedir. Rodos’un fethine çıkan Kanuni Sultan Süleyman, orduları ile birlikte belli bir süreliğine bu bölgede konaklamıştır. Konakladığı yerin verimli toprakları ve temiz havasından dolayı üs bölgesi olarak kullanmıştır. Türkiye’nin ilk arkeoparkı da bu ilçe sınırlarında yer almaktadır. Bu parktaki bazı alanlarda, 2001 yılından bu zamana kadar yapılan kazı çalışmaları sonucu ortaya çıkan eserler sergilenmektedir. Bu ilçenin gizemini hem gezerek, hem de görerek vakit geçirmek isteyenler bölgedeki turizm rehberi kadromuzdan destek alabilirler. Tatil denince ilk akla gelenler arasında deniz kum güneş yer almaktadır. Menderes’te bu üçlünün dışında daha çok gezip göreceğiniz tarihi mekanlar bulunmaktadır. Tarihi mekanları gezerken geçmişe yolculuklarınız olabilir. Menderes’te bulunan Değirmendere ve Çamönü köyleri arasında kalmış Kolophon Antik kenti bunlardan biridir. MÖ 4. yüzyıllarında bu antik kent adına sikke basıldığı bilinmektedir. Bir diğer antik kent ise Notion Antik kentidir. Bu antik kent Ahmetbeyli köyü sınırında kalmıştır. Tapınak, tiyatro ve sur duvarlarında geçmişin izlerinden kalan kalıntılara rastlanmaktadır. Lebedos Antik Kenti, Bakla Tepe Höyüğü, Yıkık Minare, Roma Hamamı, camiler ve Sırnaçlar da gezilip görülmesi gereken mekanlar arasındadır. Tatil planını Egeden yana kullanmak isteyenler Menderes erken rezervasyon otelleri ile bu tarihi yerleri gezip, görüp öğrenme fırsatı bulacaklardır

Menderes'in Coğrafyası

Menderes'in Coğrafyası

Menderes, İzmir’in güneyinde yer alan şirin bir ilçedir. Kuzeyinde Gaziemir yer alırken güneydoğusunda ise Torbalı bulunmaktadır. Batısında Seferihisar ve güneyinde Selçuk ve Ege denizi bulunmaktadır. Beldenin doğal güzelliklerini taşıyan en yüksek kesimleri ise Çatalkaya ve Gümüşsu dağlarıdır. Batısında küçük tepelerin yer aldığı Sandı Dağları bulunmaktadır. Sahil şeridi boyunca tüm güzellikleri ile yerli ve yabancı turistleri kendine çekmeyi başarmıştır. Verimli topraklara sahip olan ilçede mandalina ve üzüm yetiştiriciliği mevcuttur. Menderes çok sayıda mavi bayraklı plajlara sahip tatil yeridir. Plajlarının temizliği, manzarası, havası ve doğal güzellikleri ile tatilcilerin gözde yeridir. Ege Bölgesinin en temiz denizine sahip ilçede tatilin keyfini dilediğiniz kadar çıkarmak mümkündür. Ayrıca bölgenin güneyinde yer alan Kuşadası Erken Rezervasyon Otelleri Menderes'i tamamlayıcı niteliktedir.
Menderes'te Ne Yapılır?

Menderes'te Ne Yapılır?

Denizin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz sahillere sahip Menderes beldesi çok sayıda su sporları ile ziyaretçilerini bekliyor. Gündüzleri ekstra gezilere katılabilir ve birçok farklı spor organizasyonlarında zaman geçirebilirsiniz. Geceleri ise otel aktiviteleri dışında Özdere merkezde mütavazi mekanlar bulabilirsiniz. Bölgenin tarihi derinliğinin yüksek olması nedeniyle, ilçenin tarihi müzelerini ve açık ören yerlerini gezebilir, iyi bir fotoğraf albümü yaratabilirsiniz :) Bunların dışında gül, mandalina, turunç tarlalarını dolaşabilir, köylülerle hasada katılabilirsiniz :)