Tatil Eksper
phone icon 0216 442 16 16
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Seferihisar Erken Rezervasyon Otelleri

Seferihisar Erken Rezervasyon Otelleri

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
5 Gece Konaklama
FİLTRELE
TEMALAR
OTEL TİPİ
GENEL ÖZELLİKLER
OTEL AKTİVİTELERİ
ÇOCUK BEBEK
Euphoria Aegean Resort & SPA
Puanı 4.3
İzmir, Seferihisar Sigacık Mevkii
Otel Denize sıfır tesis
Balayı Otelleri Su Kaydıraklı Oteller Çocuk Dostu Oteller
Grand Asa Family Suites
Puanı 4.3
İzmir, Seferihisar Galinos Mevkii
Otel Denize sıfır tesis
Kum Plajlı Oteller Su Kaydıraklı Oteller Çocuk Dostu Oteller
Labranda Lebedos Princess
Puanı 4.3
İzmir, Seferihisar Seferihisar Merkez Mevkii
Otel Denize sıfır tesis
Kum Plajlı Oteller Çocuk Dostu Oteller
Club Resort Atlantis
Puanı 4.1
İzmir, Seferihisar Sigacık Mevkii
Otel Denize sıfır tesis
Balayı Otelleri Kum Plajlı Oteller Su Kaydıraklı Oteller Çocuk Dostu Oteller
Teos Ormancı Tatil Köyü
Puanı 4.1
İzmir, Seferihisar Mevkii
Tatil Köyü Denize sıfır tesis
Kum Plajlı Oteller Çocuk Dostu Oteller
1
Seferihisar Erken Rezervasyon Otelleri Yazıları
Seferihisar Erken Rezervasyon Otelleri

Seferihisar Erken Rezervasyon Otelleri

Tipik bir Ege’li olan Seferihisar, eşsiz kumsalları, sakın ve dinlendirici coğrafyasıyla ünlüdür. İzmir’den yoğun talep alan Seferihisar, son yıllarda İstanbul ve Ankara’dan da yoğun talep almaktadır. Çok az sayıda otelin bulunduğu Seferihisar bölgesinde, butik otel ve pansiyonlar biraz daha ön plandadır. İzmir Otelleri içinde önemli bir yere sahip olan Seferihisar, gün geçtikçe turizmdeki konumunu güçlendirmekte ve rant severlerin dikkatini çekmektedir.
İzmir’in bir ilçesi olan Seferihisar topraklarında, en eski yerleşim yeri olan Teos’un Giritliler tarafından kurulduğu söylenmektedir. MÖ.1000 yılına kadar uzanan tarihiyle Seferihisar bir İyonya kentidir. Tarihi değerler açısından da zengin olan beldenin hamamları, camileri, çeşme ve antik kentleri ile ziyaretçilerini tatmin etmektedir. Seferihisar’ın huzurlu atmosferinde keyifli ve sakin bir tatil geçirmek isterseniz Seferihisar Erken Rezervasyon Otelleri içinden dilediğiniz tesisimizi seçebilirsiniz. Seferihisar halkının samimi, içten olması da siz değerli ziyaretçilerin huzurlu tatil geçirmenize olanak sağlayacaktır.
Seferihisar İklimi

Seferihisar İklimi

Akdeniz bölgesi iklim tipine hakim olduğundan yazları sıcak, kışları ılık ve yağışlı geçmektedir. Sıcak havayı sevmeyenler için şunu söyleyebiliriz; Haziran - Ağustos aylarında Seferihisar’ın 35 derecelerde olduğunu gözönünde bulundurmaya dikkat etmeliler. Sıcaklığı sevenler, yazın keyfini çıkarmak isteyenler Seferihisar Erken Rezervasyon Otellerimizden birini seçebilirler. Yaz mevsimini tercih etmeyenler tatil dönemlerini Eylül, Ekim ya da Kasım aylarında yapmak isterse her yıl Seferihisarlıların üretimiyle ünlü olan mandalinaları tatmak için ‘Seferihisar Mandalina Festivalini’ görmeniz mümkün olacaktır. Festival kapsamında çok sayıda konserler, yarışmalar ve çeşitli aktiviteler de düzenlenmektedir. Ve Mandalina ile yapılan çeşitli lezzetleri görmeniz de mümkündür. Seferihisar'a alternatif olarak Gümüldür Erken Rezervasyon Otelleri'de komşu belde olarak incelenebilir.
Seferihisar’da Gezilecek Yerler

Seferihisar’da Gezilecek Yerler

Tarihi ören yerlerinin sıklıkla karşımıza çıktığı Seferihisar’da ilk gezeceğiniz yer Teos Antik Kenti olabilir. Bu Antik Kent MÖ 1000 yıllarında Giritliler tarafından kurulmuş, ardından İyonlular için bir yerleşim yeri olarak tercih edilmiş. Görülmeye değer bir sonraki tarihi yapı olan Sığacık Kalesi 16. yüzyılda inşaa edilmiş ve günümüze kadar aktif olarak kullanılmış bir yapıdır. Günümüzde kale içindeki yerler onarılarak ziyaretçilerine konaklama hizmeti vermesi düşünülüyor. Bir diğer yapı olan Seferihisar Ulu Cami Osmanlı Döneminden günümüze kadar onarım çalışmaları ile ayakta durmuş bir yapıdır. Şu anda ibadet yeri olarak kullanılmaya devam ediliyor olması da oldukça iyi olduğunu göstermektedir. Hem yabancı turistlerin, hem de yerli halkın ilgi gösterdiği Seferihisar Pazarı, her Pazar günü Sığacık Kalesinde kurulmaktadır. Pazarda satışı olan ürünlerin Seferihisar yakınlarındaki köy halkı tarafından üretiliyor olması, taze olarak yetiştirilmesi oldukça tercih edilmesine sebep olmaktadır. En çok tercih edilen ürünlerden birisi de Ege Otlarıdır.


Seferihisar Lezzetleri

Seferihisar Lezzetleri

Seferihisar mutfağı, Ege yöresi lezzetlerini kapsayan yemekleri ile sofraları çeşitlendirmektedir. Yöre halkının ramazan aylarında tercih ettiği meşhur Ekmek Dolması Seferihisar’la özdeşleşmiştir. Bunun yanı sıra Oğlak Dolması yemeği, baharın gelişi olarak kutlanılan Hıdırellez’de özellikle yapılan bir lezzettir. Çok çeşitli lezzetler tatmak isteyenler için yöreye özgü Samsades, Lok lok, Armola peyniri, Seferihisar mantısı ve Tatlı tarhana gibi meşhur yiyecekler mevcuttur. Harika bir tatille beraber, enfes lezzetleri yaşayabilmeniz için Seferihisar Erken Rezervasyon Otelleri listesine mutlaka göz atın. Bütçenize uygun bir otel muhakkak çıkacaktır.


Seferihisar Plajları

Seferihisar Plajları

Seferihisar mavi Bayraklı plaj açısından Türkiye'de bir numaradır. Denizlerinin temizliği ve berraklığı ile ünlü olan Seferihisar'da gidebileceğiniz çok fazla sayıda ünlü plaj bulunmaktadır. 20’den fazla Mavi Bayraklı Plaja sahip olan Seferihisar’ın bu konuda Türkiye’de ve Avrupa’da rakibi yoktur. Denizi ile ünlü olan Özdere Erken Rezervasyon Otelleri’ne de yakın olan Seferihisar’da, sizin için önereceğimiz başlıca eşsiz plajlar şu şekildedir. Akarca Plajı, Tahsin Ar Tesisleri, Ürkmez Plajı, Sığacık Büyük Akkum Plajı, Gemisuyu Mevkii Halk Plajı beldenin tanınan plajlarıdır.