Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Avustralya & Yeni Zelanda & Tazmanya Turu

Tur : Yurtdışı Tur TAT-153
Eski Bir Turumuzu İncelemektesiniz. Bu Program Pasiftir.
  • GENEL BİLGİLER
  • TUR PROGRAMI
  • FİYAT İÇERİĞİ
  • FİYATLAR
  • YORUMLAR
  • GRUP TALEBİ
GENEL BİLGİLER

Avustralya & Yeni Zelanda & Tazmanya Turu Gezi Notları

Avustralya & Yeni Zelanda Turu ile eşsiz bir yeni yıl başlangıcı yapabilirsiniz
Ballarat Altın madenlerinde Dünyadaki en büyük altın külçesini göreceksiniz
Bölgeye özgü hayvanlardan Koala ve Kangurularla karşılaşmanız eşsiz bir deneyim olacak
Lord of The Rings hayranlarının çok iyi bildiği Hobbit Köyü bu turda sizi bekliyor
Görsel zenginliğin adresi Sidney Opera Binası fotoğraflarınızı süsleyecek
TUR PROGRAMI

Avustralya & Yeni Zelanda & Tazmanya Turu Tur Programı

1. Gün    ISTANBUL-SINGAPUR-MELBOURNE
ISTANBUL-SINGAPUR-MELBOURNE
Yeni İstanbul Havalimanında saat 11:30 da buluşma, bagaj ve check in işlemlerimizi takiben, SINGAPUR Hava Yolları ile SINGAPUR  aktarmalı olarak MELBOURNE yolculuğumuz başlıyor , Geceleme Uçakta. 
2. Gün    MELBOURNE
MELBOURNE
Akşam saatlerinde MELBOURNE ’e ulaşıyoruz. Havalimanında karşılanma ve otelimizde transfer. Geceleme otelimizde.  
OTELİMİZ : Travelodge Hotel Melbourne Southbank / 4 YILDIZ
Melbourne, 2011 yılında The Economist dergisi tarafından yayınlanan Dünyanın En Yaşanabilir Şehirleri listesinde kültürel nitelik, iklim, yaşama ücreti, ve sağlık, suç oranı gibi sosyal koşullar bakımından birinci seçilmiştir.Melbourne, Avustralya'nın en büyük üç şirketine ev sahipliği yapmaktadır: Telstra, BHP Billiton ve National Australia Bank. Avustralya Ticaret Konseyi, Avustralya Sendika Konseyi ve Avustralya Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören şirketlerin çoğunluğu Melbourne'da bulunmaktadır.Avustralya'nın spor kenti olarak adlandırılan Melbourne, ülkenin büyük spor musabakalarına ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar Melbourne Bahar At Yarışları Festivali (Melbourne Kupası buna dahildir), Avustralyan Formula Bir Grand Prix, Avustralya Açık Tenis Turnuvası ve AFL Büyük Finali. Melbourne güney yarımkürenin ilk Olimpiyatlar'ına 1956 yılında ev sahipliği yaptı. 2006 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları da Melbourne'da düzenlendi
3. Gün    MELBOURNE Puffing Billy and Healesville Sanctuary
MELBOURNE Puffing Billy and Healesville Sanctuary
Bu sabah kahvaltı sonrası turlarımız başlıyor. BUHARLI TREN turumuz ile Melbourne Yarra Vadisini güzelliklerini doğal yaşımını yakından göreceğiz, yine Avustralya ‘ya özgü Koala, Kangru korunaklarında onları yakından tanıyacağız. Bu Doğa turumuz saat 07:45 de başlayıp akşam saatlerine kadar sürmektedir (8 saatlik Tur)yemeksiz tam gün turumuz yapılacaktır.
Geceleme otelimizde.
Melbourne, Avustralya'nın Victoria eyaletinin başkenti ve 3.7 milyon nüfusuyla ülkenin ikinci en kalabalık şehri (2006 sayımına göre). Melbourne bir milyon nüfusu aşmış şehirler arasında dünyanın en güneyinde bulunanıdır 
4. Gün    MELBOURNE TURU VE PENGUENLER VE PHILIP ISLAND TURU
MELBOURNE TURU VE PENGUENLER VE PHILIP ISLAND TURU
Avustralya’nın en büyük şehirlerinden olan Melbourne’de 07:30 da erken saatlerde ŞEHİR TURUMUZU yapacağız. Turumuz 3 saat sürecektir, şehir turumuz olacak. Viktoria Sanat Merkezi’ni ve Melbourne’un simgelerinden biri olan çelik kulesini ve St Kilda Caddesi’nde bulunan Anzak Anıtı’nı göreceksiniz.
Öğleden sonra , Tam Gün * Phillip Island turu yapılacaktır (DAHİL)
Muhteşem bir program gece 21:00 e kadar ; sürecek ,unutulmaz bir tur..Güzergahımız Philip Island denen yöreye olacaktır.Yolda..Çikolata tatma imkanımız olacak, bir fabrika ziyaretimiz olacak.Melbourne ü dünyaya tanıtan PENGUENLER var. Bu penguenler akşam gün batımızı sonrası okyanustan belli bir sahil bölgesine çıkış yapıyorlar. İşte bu çıkış plajları üzerine bir koruma parkı ve Turist ziyaret merkezi inşa edilmiş. Yüzlerce meraklı gezgin akşam saatlerinde Plan kıyısında -tıpkı bir stadyum gibi bankaları olan kısma yerleşiyorlar ve sessizce Penguenlerin çıkışlarını bekliyorlar. NOT: Akşam gün batımı sonrası deniz kıyısı hayli serin oluyor. Yanınızda ceketlerinizi getirmeyi unutmayın ! meşhur minik Penguen lerin geçişini izlenmesi ve biraz alış veriş molası sonrası turumuz sona erecek. Bu turumuz esnasında Öğle Yemeği Yol güzergahında alınacaktır ( FISH & CHIPS ) 
5. Gün    MELBOURNE / Launceston - Hobart (TAZMANYA )
MELBOURNE / Launceston - Hobart (TAZMANYA )

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, bagajlarımı ile birlikte otelden ayrılışacağız, havalimanına gideceğiz, sabah uçuşu ile Launceston (Tazmanya) ‘ya ulaşıyoruz. Launceston şehrinden Hobart ‘a kara yolu ile 2,5 saat sürecek bir yolculuğumuz olacaktır, güzergahımız üzerinde Mola vereceğiz. Hobart’a ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Best Western Balmoral Motor Inn 3*

6. Gün    HOBART PORT ARTHUR ve KÖRFEZ TURU
HOBART PORT ARTHUR ve KÖRFEZ TURU
Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra çevreyi keşfetmeye devam edeceksiniz.
Bugün  PORT ARTHUR turmuza çıkıyoruz..Bugün sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, Port Arthur olarak bilinen Milli Parka götürüyoruz.. KÖRFEZ de TEKNE turu da yapacağız.Turumuz Tazmanya adasının doğal ve tarihi güzelliklerini daha yakından tanımamıza yardımcı olacaktır, eski kale ve Milli parkı ziyaret ediyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : Best Western Balmoral Motor Inn 3* 
7. Gün    HOBART /SYDNEY
HOBART /SYDNEY
Bu sabah erken saatlerde otelimizden ayrılacağız; kahvaltı sonrası ; havalimanına geçiyoruz. SYDNEY’e dönüş yapaıyoruz.
SYDNEY  ŞEHİR TURU ve   DINNER CRUISE *( DAHİL)
Yarım günlük Sydney şehir turu, şehir merkezi, aşıklar koyu Opera binası ve Sydney ‘in kendine has güzel manzarasını doyasıya göreceğiz. ve alışveriş imkanı bulacağımız serbest saatler Rehberimiz eşliğinde şehrin  en önemli ve dikkat çeken mekanlarını görme imkanı yakalayacağız. Akşam için Akşam EXTRA GECE PROGRAMI
Yemeki  GEMI TURU  SUNSET Dinner Cruise on Sydney Harbour.[ 95€ ]
OTELİMİZ : Travelodge Hotel Sydney /4 YILDIZ 
8. Gün    SYDNEY / AUKLAND-ROTORUA (YENİ ZELANDA)
SYDNEY / AUKLAND-ROTORUA (YENİ ZELANDA)
Bu sabah erken saatlerde otelimizden ayrılacağız ; havalimanına geçiyoruz. Yerel Hava yolları ile AUCKLAND uçuşumuzu yapacağız.Varışta Yeni Zelanda ‘da yaşan rehberimiz tarafından karşılacağız. Ve özel otobüsümüz ile vakit kaybetmeden ; ROTORUA ‘ya doğru yolculuğumuz başlıyor.ROTORUA ‘’ gayzerler şehri ‘’Yolculuğumuz yaklaşık 3,5 saat sürecek.Varışımızı takiben otelimize yerleşme ve öğleden sonra kısa şehir turumuzda çevreyi tanıyoruz.
OTELİMİZ: Four Canoes Hotel 3 YILDIZLI
Bu akşam çok özel bir EXTRA program bizleri bekliyor.MAORI YERLİ KÖYÜ- GECE SHOW * AKŞAM ÖZEL HANGY YEMEĞİ- ( 120€)
Otelimizden akşam 18:30 de transferimiz yapılacak, Yeni Zelanda yerlileri yani Maori köylüleri bölgesine geçişimiz ve onların hayatları hakkında sunumlar, dans ve özel yemek ile..güzel bir gece. 
9. Gün    ROTORUA-AUCKLAND **YILBAŞI**
ROTORUA-AUCKLAND **YILBAŞI**
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben. Yeniden otobüs ile Auckland a dönüyoruz. Bugün Rotarua güzergahımız üzerinde diyebileceğimiz bir noktada
dünyaca ünlü HOBBIT KÖYÜ müzesi bulunmaktadır.
Yüzüklerin efendisi filminde dikkat çeken ve Film çekimlerinde kullanılan Sinema Platformu günümüzde ziyaretçilere  açılmış durumdadır.(GİRİŞ ZİYARET ÜCRETİ PROGRAMA DAHİL)
Geceleme Auckland ‘da otelimizde. Gece rehberimiz ile birlikte Auckland Yılbaşı Havai fişik gösterilerini izlemek üzere kent merkezinde bulunuyoruz. Dünyanın en erken Yılbaşı Kutlayan en büyük Ülkesinde olacağız.
OTELİMİZ : Quality Hotel Parnell 4 YILDIZLI 
10. Gün    AUCKLAND
AUCKLAND
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben AUCKLAND şehir turu yapacağız. Yarım günlük turumuzu takiben , serbest saatlerimiz olacaktır.
Geceleme Auckland ‘da otelimizde.
OTELİMİZ : Quality Hotel Parnell 4 YILDIZLI 
11. Gün    AUCKLAND / SYDNEY
AUCKLAND / SYDNEY
Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz. Auckland havalimanına geçiyoruz; sabah uçuşu ile
SYDNEY’e geçiyoruz. Havalimanına varışımızı takiben ; özel otobüsümüz ile konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.
 SYDNEY- BONDİ PLAJI HOP ON HOP OFF OTOBÜS TURU
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben; şehir içinden yürüyüş yapacağız ve merkez Otobüs durağına giderek HOP ON HOP OFF otobüslere bineceğiz. Bu gezimizde Kırımızı tur otobüsleri ile BONDİ PLAJI bölgesine kadar gidiyor ve geri geliyoruz. Panaromik bir gezi yaparak, Sydney de son günümüzü değerlendirmiş olacağız.
Geceleme otelimize.
OTELİMİZ : Travelodge Hotel Sydney /4 YILDIZ 
12. Gün    SYDNEY BLUE MOUNTAINS TURU
SYDNEY BLUE MOUNTAINS TURU
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam edeceğiz.
Bugün programımızda ;Tam gün Blue Mountains turu vardır. (DAHİL)
 bu yöre şehrin dışında, dünyaca meşhur bir manzaraya sahiptir. Katoomba denilen kasabaya, şehir merkezinden ÖZEL OTOBÜSÜMÜZ ile gidilecektir, daha sonra çevre gezilerimiz devam edecektir. Mavi dağlar doğal yaşam merkezine ulaşacağız burada
 World Scenic Center ı ziyaret edeceğiz. Milli Park tarafından işletilen Teleferik-tırmanış trenine bineceğiz, yine park içerisinde yürüyüş yapacağız. Bu turumuza Öğle yemeği DAHİL dir. Turumuzun sonunda SYDNEY ‘e dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : Travelodge Hotel Sydney /4 YILDIZ 
13. Gün    SYDNEY HUNTER VADİSİ- ÜZÜM BAĞLARI TURU
SYDNEY HUNTER VADİSİ- ÜZÜM BAĞLARI TURU
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben çevre gezilerimize devam ediyoruz. HUNTER VADİSİ ÜZÜM BAĞLARI turumuz başlıyor ( Dahil)
Bu yöre şehrin 2 saat mesafede dışında, dünyaca meşhur Hunter Valley bağlarını ziyaret edeceğiz, turumuz esnasında Şarap tatma imkanımız olacak. Hunter Vadisi, Sydney ve çevresinde yer alan , en güzel doğal vahşi yaşam parkları arasında yer almaktadır. Hoş bir gün bizileri bekliyor.Bu turumuza Öğle yemeği DAHİL dir
OTELİMİZ : Travelodge Hotel Sydney /4 YILDIZr
14. Gün    SYDNEY/ SINGAPUR
SYDNEY/ SINGAPUR
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben,serbest saatlerimiz olacaktır. Daha sonra rehberimizin bize bildireceği saatlerde otelde buluşuyor ve  havalimanına transferimizi yapıyoruz. Geri dönüş yolculuğumuz başlıyor.
Singapur Hava Yolları tarifeli seferi ile Singapur aktarmalı olarak yapacağız.
Singapur’da aktarma yapıyoruz ve kısa beklemeyi takiben ,İstanbul’a devam edeceğiz. 
15. Gün    SİNGAPUR /ISTANBUL
SİNGAPUR /ISTANBUL

İstanbul a varış. Turumuzun sona ermesi FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER
İstanbul’dan İstanbul’a ekonomi (Y) sınıf uçuşlar ve kişi başı 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı; Seyahat Sigortası Konaklamalar TOPLAM 12 GECE /15 GÜN
4 GECE (1+3) SYDNEY : 4 YILDIZLI KONAKLAMA
2 GECE AUKLAND : 4 YILIDIZLI KONAKLAMA
1 GECE ROTORUA : 3 YILIDIZLI KONAKLAMA
3 GECE MELBOURNE : 4 YILIDIZLI KONAKLAMA
2GECE HOBART : 3 YILIDIZLI KONAKLAMA
ARA UÇUŞLAR , MELBOURNE/ AUCKLAND /SYDNEY/HOBART(TAZMANYA)
SYDNEY / BLUE MOUNTAINS TURU ( Öğle yemekli – TAM GÜN)
SYDNEY / HUNTER VALLEY TAM GÜN-ÖĞLE YEMEKLİ
HOBART / PORT ARTHUR -KÖRFEZ TURU(YEMEKSİZ)
MELBOURNE / PHILIP ISLAND TURU (YEMEKLİ)
MELBOURNE /Puffing Billy and Healesville Sanctuary TAM GÜN TURU
ROTARUA / HOBBİT KÖYÜ (Yüzüklerin Efendisi çekim yeri)
AUCKLAND PANAROMİK ŞEHİR TURU
MELBOURNE PANAROMİK ŞEHİR TURU
SYDNEY PANAROMİK ŞEHİR TURU
MELBOURNE/AUCKLAND/SYDNEY /HOBART HAVALIMANI-OTEL TRANSFERLERİ TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
TR- çıkış harcı (15 TL)
AVUSTRALYA VE YENİ ZELANDA Vizeler (200 €) Vizeler 
( 2 Vize için Toplam ) 
NOTLAR
( Istanbul ÇIKIŞLI rehberimiz Grubu Avustralya bölgelerinde eşlik eder; Tüm tur boyu , Yeni Zelanda ‘ya geçişte 3 gün Yeni Zelandalı Türk rehberimiz hizmet verecektir )

(BU TURUMUZDA YENİ ZELANDA TÜRKÇE REHBERİMİZ ORADA YAŞAMAKTADIR- GRUBU AVUSTRALYA ya götüren rehberimiz grubumuza Avustralya bölgesinde gezdirmektedir, Yeni Zelanda ya geçişte Grubumuzu Yeni Zelanda ikametle Türk rehberimiz karşılayıp hizmetini vermektedir) YILBAŞI ÖZEL

Avustralya vizesiz için PARMAK izi vermeye gidildiği zaman , ilave 70 TL ücret almaktadır.
Acentamız kontrolünde yapılır. Vize alımı esnasında shengen benzeri evraklar talep edilmektedir, bazı durumlarda Avustralya konsolosluğu ek evrak yada açıklama talep edebilmektedir. Yeni yasa gereği Avustralya vizeleri E-vize şeklinde sonuçlanmakta, bir print olarak sunulmaktadır. Vize işlemleri yaklaşık 40 gün sürmekte olup, bu üsre zarfında sadece Yeni Zelanda vizesi için Pasaportların asılları talep edilir, ve içeri konsolosluğa sunulur. Yani Başvuru esnasında Pasaportunuz sizde kalıyor – vermenize gerek yok. Vize onayı süreci ve devamında Ejder Turizm sorumluluk kabul etmez. Vize ücretleri iade edilmez.

UYARI : Vize işlemlerini kendileri bireysel olarak takip eden misafirlerimizin işlemleri ve sonuçlarından kendileri sorumludur.
VİZE VERME YADA RED KARARLARI TAMAMEN KONSOLOSLUK İDARESİNDEDİR.
EXTRA TURLAR ( GECE Turları) : toplam 215€
SYDNEY /Akşam Yemeki GEMI TURU Dinner Cruise on Sydney-95€
ROTORUA / MAORI YERLİ KÖYÜ- GECE SHOW – AKŞAM ÖZEL HANGY YEMEĞİ- 120€

Diğer belirtilmemiş tüm yemekler ve dahil yemeklerdeki içecekler. Bu turumuzda Rehberlerimiz -Yerel rehberler- Kaptanlar- Bellboylar- Garsonlar vb hizmetliler için - servis tipleri toplamı Kişi Başı (160 euro) Havalimanında toplanmaktadır.

UÇAK SAATLERİ /DETAYLARI- ANA UÇUŞLAR – SINGAPUR HAVA YOLLARI İLE RP/ISTSQ0100/ISTSQ0100 SB/RC 22JAN19/0728Z UAZHR7 – GRUP PNR 0. 30EJDER NM: 0

1 SQ 391 G 23DEC 1 ISTSIN HK30 I 1425 0545+1 *1A/E*
2 SQ 207 G 24DEC 2 SINMEL HK30 3 0745 1810 *1A/E*
3 SQ 242 G 05JAN 7 SYDSIN HK30 1 1910 0020+1 *1A/E*
4 SQ 392 G 06JAN 1 SINIST HK30 3 0150 0825 *1A/E*

UYARI : Avusturalya ve Yeni Zelanda gümrük kontrolleri ve uygulamaları gereğince ; yanınıza yiyecek-içecek almanız ; istenmemektedir. Lütfen bu kurala uymaya özen gösteriniz

UÇAK SAATLERİ/ DETAYLARI SEZON İÇİNDE SAAT DEĞİŞİKLİKLERİ OLABİLİR
Tatil Eksper, HAVA YOLU TERCİHİNİ GÜN VE GECE SAYISI EKSİLMEDEN –TUR AKIŞINI DEĞİŞTİRME HAKKINA SAHİPTİR. Bu güzergahı ; Tur hareketinden önce ;içerik aynı kalmak şartı ile; şehirlerin ziyaret sıralaması değişebilir; Bu hak Tatil Eksper de saklıdır. Vizelerin Onaylanmasından ve sürecinden Tatil Eksper sorumlu değildir.
Avustralya ve Yeni Zelanda sınır kontrolleri çok sıkıdır, yiyecek-sıvı vb maddeleri yanınıza almayınız, Ceza uygulamaları vardır.
FİYATLAR

Avustralya & Yeni Zelanda & Tazmanya Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın

GRUP TALEP FORMU

GRUP TALEBİ
Talep Eden
Kişi Sayısı
Ulaşım Tipi
Ad Soyad
Telefon
E-Posta
Not