Tatil Eksper
phone icon 0216 442 16 16
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Balkan Turları

Balkan Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ÜLKE
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Belgrad Turu
Yurt Dışı Tur
Balkan Turları
Süre: 2 Gece / 3 Gün
Ulaşım: Uçak
Promosyon Belgrad Turu
Yurt Dışı Tur
Balkan Turları
Süre: 2 Gece / 3 Gün
Ulaşım: Uçak
Dalmaçya ve Adriyatik Kıyıları Turu
Yurt Dışı Tur
Balkan Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Otobüs
Büyük Balkanlar Turu
Yurt Dışı Tur
Balkan Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Baştanbaşa Balkanlar Turu
Yurt Dışı Tur
Balkan Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Büyük Balkan Turu
Yurt Dışı Tur
Balkan Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Büyük Balkanlar Turu Tiran Gidiş - Priştine Dönüş
Yurt Dışı Tur
Balkan Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Uçak
Otobüslü Balkanlar & Orta Avrupa Turu
Yurt Dışı Tur
Balkan Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Otobüs
Otobüslü Baştan Başa Balkanlar Turu
Yurt Dışı Tur
Balkan Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Otobüs
Promosyon Baştanbaşa Balkanlar Turu
Yurt Dışı Tur
Balkan Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Promosyon Büyük Balkanlar Turu
Yurt Dışı Tur
Balkan Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Büyük Balkanlar Turu Saraybosna Gidiş Belgrad Dönüş
Yurt Dışı Tur
Balkan Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Büyük Balkan Turu 6 Ülke Turu
Yurt Dışı Tur
Balkan Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Baştan Sona Balkanlar Turu
Yurt Dışı Tur
Balkan Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Otobüs
Otobüslü Balkan ve Orta Avrupa Turu
Yurt Dışı Tur
Balkan Turları
Süre: 9 Gece / 10 Gün
Ulaşım: Otobüs
1 2
Balkan Turları Yazıları
Popüler Rotaların Lideri; Vizesiz Balkan Turları

Popüler Rotaların Lideri; Vizesiz Balkan Turları

Son yılların en popüler Yurt Dışı Tur rotalarının başında gelen Balkan Turları, geç keşfedilmiş olsa da son beş yıla damga vurmuş bir seyahat rotasıdır. Balkanlar Turları’nda bir çok güzel ülkenin peşpeşe ziyaret edilmesinden dolayı ve Türk Seyahat Acentalarının bu bölgeleri iyi bilmelerinden kaynaklı olarak her geçen sene ziyaretçi grafiği hızla yükselmektedir. Bize mesafe olarak yakın olması, satınalma kuvvetinin Türk Lirasına yakın olması, tarih olarak bizden çokca parça bulundurması sebebiyle Balkan Turları’nın cazibesi oldukça yüksek.

Tarihsel akış sırasına göre 1364 Sırpsındığı, 1371 Çirmen, 1389 Birinci Kosova, 1396 Niğbolu,1444 Varna ve 1448 İkinci Kosova savaşları ile birlikte Balkanlar’da Osmanlı egemenliği adım adım inşa edildi. Gidip göreceğiniz tüm topraklarda bir Osmanlı izi görecek ve aslında biraz da üzüleceksiniz. Eskiden sahibi olduğumuz topraklarda vizesiz son yıllarımız… 1683’te gerçekleştirilen İkinci Viyana Kuşatmasında ilk defa yenilgiye uğrayan Osmanlı’nın, Balkanlar’daki hakimiyeti duraklama dönemine girer ve artık Balkanlar’dan çıkışımız bu tarih itibariyle hızlanmaya başlar.

Balkan Turları’nda göreceğiniz her şehir muhakkak çok önemli ve çok güzel. Fakat yinede öne çıkan şehirlerin Belgrad, Karadağ, Saraybosna olduğunu söylemek gerekir. Belgrad her moda girebilen ilginç bir şehir. Bir yanıyla İstiklal Caddesi’nin benzeri sokaklar, diğer yanıyla bir sayfiye kasabasından farksız atmosferiyle Ada Ciganlija, diğer yandan Kalemegdan’da dolu dolu tarih ve Tuna’ya uzanan nehrin dansı Belgrad’ı sıradışı kılıyor. Balkan Turları için yeteri kadar zamanınız yoksa sadece bu şehre özel üç günlük Belgrad Turları ’da mevcut.

En çok merak edilen diğer bir Balkan şehri ise; Budva. Aynı zamanda gideceğiniz mevsime göre denize girme şansıda yakalayabileceğiniz Budva’da, gezinizin en harika bölümünü yaşayacaksınız. Muhteşem gece hayatı, leziz yemekleri, Kotor Körfezi ve mistik kalesiyle hafızalarınızda yer edecek bir şehir Budva. Birbirinden harika 12 ünlü plajıyla Avrupa ve Rus sosyetesininde bir numaralı gözdesi olan Budva’ya ayrı bir programda yapabilirsiniz. Son yıllarda Budva’da düzenlediğimiz Düğün Organizasyonları’da bu bölgenin ne kadar çok sevildiğinin ve Budva Turları ’nın son derece popüler olduğunun bir göstergesi bizim için. Euro kullanılan ülkede, yeme içme fiyatları Avrupa kadar pahalı olmasada, Balkan Bölgesi’nin en pahalı bölgesi olduğunu söyleyebiliriz.

Bir diğer merak edilen bölge; Saraybosna. Saraybosna’da aslında çok merak edilen ama gidildiği zaman tuhaf duygular bırakan, yemekleri ve yeşil doğası ile ön planda olan, asla kendi para birimi dışında para kabul etmeyen ilginç bir şehir. Tarihiyle ve insanıyla doğu batı sentezini yaşatan Saraybosna’da, Antep’ten motifleri, Osmanlı’dan izleri ve Avrupa’dan esintileri hissedecek ve deneyimleyeceksiniz. Tarih boyunca pek savaşa ve acıya şahit olan Saraybosna içinde özel programlar mevcut. Sadece Saraybosna'ya gidip, lezzetli mutfağını deneyimlemek, otantik ve tarihi geçmişini yaşamak, muhteşem doğasını yerinde görmek isterseniz Saraybosna Turları tam size göre.

Paket Turlarımızın önemli bir bölümünde olmazsa olmaz olan popüler yerleri göreceksiniz. Vizesiz seyhat ettiğimiz kısıtlı dünya coğrafyasında, Balkan ülkeleri bizim için gerçekten çok önemli ve çok keyifli bir rota. Daha fazla gecikmeden bu programı gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Dubrovnik gibi yakın zamanda Shengen Bölgesine girecek olan Balkan ülkelerine seyahat etmek hiç yoktan 100 € daha pahalı olmadan bugün şimdi aramanızı bekliyoruz.Balkan Ülkeleri ve Sınırları

Balkan Ülkeleri ve Sınırları

Balkanlar bir yarımadadır ve Avrupa’nın güneydoğu sınırını oluşturur. Topraklarının tamamının Balkan sınırları içinde olduğu ülkeler; Arnavutluk, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, Makedonya’dır. Kısmi olarak Balkan ülkesi sayılan diğer ülkeler ise Hırvatistan`ın % 54,8`i, Romanya`nın % 6,5`i, Sırbistan`ın % 72,2`si, Slovenya`nın % 26,7`si, Türkiye`nin % 3`ü Balkan topraklarının sınırları içindedir. İtalya topraklarının % 0.1`i yine ucundan Balkanlar içindedir, fakat Balkan Ülkesi olarak sayılmaz. Balkan Yarımadası’nın güneyinde Akdeniz, kuzeyinde Tuna nehri ile birlikte Belgrad’ta göreceğiniz Sava ve Kupa nehirleri çevreler. Güneydoğusunda Marmara ve Ege Denizi, güneybatısında Karadağ’da ki muhteşem deniz Adriyatik ve Yunanistan’ın batı kıyısını saran İyon Denizi vardır. Muhteşem bir coğrafyaya sahip olan Balkanlar için söylenebilecek tek söz, burası Dünya’nın merkezidir belki de :)

Uçaklı Balkan Turları

Uçaklı Balkan Turları

Balkan Turlarını gerçekleştirmenin en ekonomik ve konforlu yolu tabii ki Vizesiz Uçaklı Balkan Turları’dır. Yunanistan ve Bulgaristan vize istediği için Balkan Turlarını vizesiz gerçekleştirmenin tek yolu Uçaklı Balkan Turları’dır. Aslında bu Avrupa Birliği'nin Türkiye'yi kuşatma politikasının bir sonucudur. Üstteki harita inceleyecek olursanız Türkiye'nin Avrupa'ya erişimi karayoluyla sadece Yunanistan ve Bulgaristan üzerinden olduğu için bu her iki ülkede Schengen vizesine tabidir. Balkanlar'a vizesiz olarak sadece uçaklı paket turlarla ulaşabilirsiniz. Uçaklı paket turların şöyle bir avantajı var; karayoluyla fazla zaman kaybetmediğiniz için Belgrad, Karadağ, Saraybosna ve Üsküp'te daha fazla zaman geçirirsiniz ve geziniz daha keyifli bir hale gelebilir. O yüzden öncelikle Vizesiz Turlar kategorisine giren Uçaklı Balkan Turları’nı tavsiye ederiz.

Otobüslü Balkan Turları

Otobüslü Balkan Turları

Vize problemi olmayan, Avrupa vatandaşı olan misafirlerimizin tercih ettiği bir diğer program Otobüslü Balkan Turları’dır. Farklı rotalar üzerinden gerçekleştirilen Otobüslü Balkan Turları’nda yurt dışına çıkış bazen Bulgaristan bazen de Yunanistan üzerinden gerçekleştirilir. Atina ve Selanik’i içine alan programlar Yunanistan üzerinden çıkış yapar ve en çok tercih edilen rotada budur. Yunanistan çıkışlı Balkan Turları’nda program güneyden kuzeye doğru ilerleyerek büyük bir yay çizer. Keza Bulgaristan çıkışlı programlarda da tam tersi yönde, rota önce Balkanlar'ın Kuzeyine doğru ilerler daha sonra güneye doğru büyük bir yay çizerek tekrar Türkiye'ye dönüş yapılır. Otobüs seven bir insansanız ve vize probleminiz yoksa Otobüslü Balkan Turları sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Balkan Tur Yorumları

Balkan Tur Yorumları

Balkan Turları daha önce de bahsettiğimiz gibi son derece keyifli, ucuz ve ülkemize yakın olmasından dolayıda popüler bir gezidir. Gezi esnasında denizi, doğayı, tarihi, sanatı ve eğlenceyi bir arada yaşayabileceğiniz başka bir tur rotası daha yoktur Avrupa’da. Bu nedenle özellikle daha önce Yurt Dışına çıkmamış, uçak fobisi olan veya tamamen yabancı bir coğrafya istemeyenler için en iyi programlar, Otobüslü Yurtdışı Turları 'nda Balkanlar programlarıdır. İnsanı Türk ’leri sever, Uçuşu kısadır ve gezmesi anlaşılması kolaydır.

Vizesiz Balkan Turları

Vizesiz Balkan Turları

Vizesiz gidebileceğimiz ülkelerin oldukça kısıtlı olduğunu düşünürsek ve bizlerden vize istemeyen ülkelerin bir listesini yapacak olursak en iyi alternatifin Balkan ülkeleri olduğunu kolaylıkla görebiliriz. Bu biraz da bizim bir seyahatten ne beklediğimize ve hedefimizin ne olduğuna bağlı olarak değişir. Uçak ile seyahat edildiğinde vizesiz gidebildiğimiz en güzel coğrafya Balkan ülkeleridir ve herkes kendinden bir parça bulabilir bu eşsiz coğrafyada. Henüz hala düşünme aşamasındaysanız ve bu yazdıklarımızı sonuna kadar okuduysanız artık program yapma zamanınız gelmiş demektir. Yılın her ayı farklı güzellikte olan Balkan Turları’nı 52 hafta boyunca sürekli yaptığımız için dilediğiniz zaman yola çıkabilirken  Promosyonlu Turlar 'ımız ile de en iyi fiyatlardan yararlanabilirsiniz.