Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtiçi Turlar

Kartalkaya Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Kartalkaya Turu
Yurt İçi Tur
Kartalkaya Turları
Süre: 1 Gece / 2 Gün
Ulaşım: Otobüs
Kalkış: İstanbul
1
Kartalkaya Turları Yazıları
Bolu Kartalkaya

Bolu Kartalkaya

Kış turizminin önde gelen kayak merkezleri arasında yerini alan ve Kayak Turları arasında en çok tercih edilen alanlarından biri olan Kartalkaya, hem doğa sporlarının hem de kış sporlarının merkezi konumundadır. Özellikle İstanbul ve Ankara'ya yakın olması nedeniyle haftasonu tatilcilerinin şehirden kaçıp iki gün de olsa huzur bulmak için yollara düştüğü Kartalkaya'da eğlenceli dakikalar geçirebilir, lüks ve konforlu bir tatil yapabilirsiniz. Aralık başında başlayan ve mart sonuna kadar devam eden sezonuyla her yıl binlerce turiste kapılarını açan bölge, aynı zamanda 2.000 metre yüksekliğe sahip otelleri ile de muhteşem bir konaklama seçeneği sunmakta. Köroğlu dağlarının zirvesinde, kadim doğayla iç içe ve daha önce hiç bir yerde göremeyeceğiniz kartpostal tadında manzaralarıyla görenleri kendine aşık eden bölge, özellikle Kayak Merkezi ile kendinden oldukça fazla bahsettirmekte diyebiliriz. O halde gelin Kartalkaya Kayak Merkezi'ni biraz daha yakından inceleyelim! Belki aramızda bu kışı harika bir şekilde değerlendirmek isteyen gezginler vardır, ne dersiniz? 
Kartalkaya Kayak Merkezi

Kartalkaya Kayak Merkezi

Bolu il merkezine yaklaşık 38 kilometre uzaklıkta bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi, ülkemizde kış turizmi denildiğinde akla ilk gelen yerlerden bir tanesidir. Bolu'dan yaklaşık 45 dakika süren bir yolculuk ile ulaşabileceğiniz bölge, özellikle İstanbul ve Ankara'da yaşayan seyahatseverler tarafından oldukça yoğun bir ilgi görmekle birlikte aynı zamanda her yıl binlerce turist tarafından da ziyaret akınına uğramaktadır. Köroğlu Dağları'nın üzerine konumlanmış olan Kayak Merkezi'nde muhteşem bir kış tatili geçirebilir, çam ağaçlarıyla kaplı doğasının içerisinde şehrin tüm gürültüsünü ve kalabalığını biraz olsun unutup mental olarak yenilenebilirsiniz. Ayrıca bölgede konaklamak için oldukça fazla pansiyon ve otel bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilenlerinin başında ise Kartaltepe Butik Otel, Grand Baysal Hotel ve Lagoon Palace Otel gelmektedir. Daha fazlası konaklama seçeneği için Kartalkaya Otelleri'ni incelemenizi öneririz. 

Kartalkaya Ulaşım

Kartalkaya Ulaşım

Kartalkaya Kayak Merkezi Bolu'ya 38 kilometre uzaklıkta olup Ankara-İstanbul karayoluna ise 28 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Ankara üzerinden ya da havayolu üzerinden ulaşımın oldukça kolay olduğu Kayak Merkezi'nde İstanbul'dan kendi aracınızla gitmek isterseniz de Tem Otoyolu'nu kullanabilirsiniz. Ankara'dan kendi aracıyla gitmek isteyenler ise Tem Otoyolu üzerinden Bolu Dağı gişelerinden çıkıp D-100 Karayolunda 2 kilometre ilerleyerek Kartalkaya sapağından dönebilirler. Yolunuz üzerinde Bolu'nun kadim doğa harikalarından biri olan Sarıalan Yaylası ve Saraycık Gölü'nü göreceksiniz. Buralarda mola verip doğal güzelliklerin tadını çıkarmayı unutmayın! 

Ne Zaman Gidilir?

Ne Zaman Gidilir?

Bölge yarı iklime sahip olduğundan sezon genel olarak Aralık ayında başlamakta olup mart ayına kadar devam etmektedir. Özellikle ocak ve şubat ayları arasında kar kalınlığının 2 metreyi bulduğu bölgeye tatile gitmek isterseniz dört ay süren kayak sezonuna denk getirmenizi öneririz. Her türlü kar sporu için fazlasıyla elverişli olan bölgede kayak dışında da çeşitli aktiviteler yapabilirsiniz. Ayrıca her yıl ocak ve şubat aylarında düzenlenen Snowfest ve Icefest organizasyonlarına katılabilirsiniz.  Yılın ortalama 135 gününün karlı geçtiği bölgede kışın ortalama sıcaklıklar 1.9 dereceyi görmektedir. Bu nedenle gitmeden önce kesinlikle doğa şartlarına uygun kıyafetler almayı unutmayın! 

Kartalkaya'da Gece Hayatı

Kartalkaya'da Gece Hayatı

En az gecelerinin de gündüzler kadar hareketli geçtiği bölgede gün boyu pistin tadını çıkardıktan sonra geceleri harika aktivitelerle sabahlara kadar eğlenebilirsiniz. Gece hayatının genel olarak otellerde geçtiği bölgede özellikle aralık, ocak ve şubat ayları Kartalkaya'nın en yoğun geçtiği sezon olduğundan gece hayatları da beklentileri fazlasıyla karşılamaktadır. Dj performansları, özel partilerle ve şovlar sabahın ilk ışıklarına kadar devam etmektedir. Özellikle üniversite öğrencisiyseniz ve Bolu Turları'na çıktıysanız Kartalkaya Otelleri'nde dans gecelerine ve after ski partilere katılabilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler! 
Kar tatilinizi doya doya yaşayacağınız ve hafta sonu Kartalkaya 'ya alternatif gidebileceğiniz Erciyes Turları 'mızdan yerinizi ayırtabilirsiniz.