Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Rusya Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ŞEHİR
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
St.Petersburg Turu
Yurt Dışı Tur
Rusya Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Baştanbaşa Rusya Turu
Yurt Dışı Tur
Rusya Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Moskova - St.Petersburg Turu
Yurt Dışı Tur
Rusya Turları
Süre: 5 Gece / 6 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Moskova Turu
Yurt Dışı Tur
Rusya Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Rusya Resitali Turu
Yurt Dışı Tur
Rusya Turları
Süre: 5 Gece / 6 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
St.Petersburg - Moskova Turu
Yurt Dışı Tur
Rusya Turları
Süre: 5 Gece / 6 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Rusya Turu
Yurt Dışı Tur
Rusya Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / Nordwind Havayolları
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
1
 
Rusya Turları Gezi Rehberi

Rusya Turları Gezi Rehberi

Yılın belli dönemlerinde 4 gün güneşin batmadığı ve 'beyaz geceler' olarak bilinen doğa olaylarını izleyebileceğiniz bir konumda bulunması, göz kamaştıran doğal güzellikleri ve gezilecek yerleri, Dostoyevski, Tolstoy, Pushkin gibi çok kıymetli edebiyatçılara, Tchaikovsky gibi ünlü müzisyenlere ev sahipliği yapması, meşe ve ladinlerden oluşan bitki örtüsü, dört mevsim kayak yapabileceğiniz trekking merkezleri, devasal su parkları ve meşhur gece eğlenceleriyle yeri doldurulamayacak bir ülke Rusya..

3. Ve 8. Yüzyıllar arasında yaşayan Doğu Slavları grubunun ortaya çıkmasıyla tarihi başlayan ülke, 9. Yüzyılda Varegler tarafından yönetilen bir Rus Devleti’ne dönüşmüştür. 988 yılında Hristiyanlığı kabul etmesiyle birlikte Bizans ve Slav kültürlerinin sentezi haline gelmiş ve bu devlet dağılınca ortaya çıkan küçük devletler Moğollar tarafından işgal edilerek Altın Orda Devleti’nin kolları haline gelmiştir. Ülke 18. Yüzyıla geldiğinde ise tarihin en büyük üçüncü imparatorluğu olan Rusya İmparatorluğu halini almıştır. 1917 Ekim Devrimi'nden sonra Rusya Sovyet Federatif Sosyalist Cumhuriyeti, dünyanın ilk anayasal sosyalist devleti rolünü oynamış ve II. Dünya Savaşı'nda Müttefiklerin zaferinde belirleyici bir rol alan Sovyetler Birliği'nin en büyük ve önde gelen kurucusu olmuştur.

Rusya'nın büyük bir bölümü ılıman karasal iklim kuşağında bulunmakla birlikte genelde her yerde kışı karlı ve soğuk, yazı ise sıcak ve karasal özelliktedir. Ülkemiz ile arasında hiçbir zaman farkı bulunmayan ülkenin para birimi ise Rus Rublesi’dir. Resmi dili Rusça olan ülkede 160 farklı etnik grubun konuştuğu 100 farklı dil bulunmaktadır. Ülkede kullanılan priz sistemi ise C, F tipi priz sistemidir.

Tarih Kokan Sokakları, sanat kokan mimarileri, dünyayı sarsan edebiyatı, muazzam opera ve bale gösterileri ile dolaşmaya doyamayacağınız bir ülke burası.. 


Rusya Turları; Gezilecek Yerler

Rusya Turları; Gezilecek Yerler

Moskova’nın tüm ana caddelerinin başlangıç noktası olan, Dünya tarihine yön veren birçok ismin de buradan geçtiği, İçinde Kremlin Sarayı, Aziz Vasili ve Kazan Katedralleri, Lenin’in Mezarı gibi tarihi ve mimari önem taşıyan Kızıl Meydan, mutlaka görülmesi gereken oldukça önemli bir yapı diyebiliriz. İlk kez 12 yy. ’da ahşap bir yapı olarak inşa edilen, 15 yy ’a gelindiğinde çoktan Moğol istilaları sebebiyle ciddi tahribata uğramış olan ve şu anda başbakanlık konutu olarak kullanılan Kremlin Sarayı, 20 kule, 3 katedral, 2 kilise, Korkunç İvan Çan Kulesi, Terem Sarayı ve Kraliyet Mezarlığı da içinde barındırıyor olması sebebiyle kesinlikle görülmesi gereken bir yer!

Ayrıca Rusya dendiğinde akla gelen en ikonik bina olan, farklı renkler, ve desenlerin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan, 16 yy.’da gökyüzüne doğru yükselen bir ateş şeklinde tasarlanan Aziz Vasili Katedrali’ne uğramadan asla dönmemelisiniz. Bunlar dışında ise; Ölümünün 56. senesinde mumyalanan Lenin’in naaşının içinde bulunduğu Lenin’in Mozolesi ve 19. yüzyıldan kalma ve neo-barok stilde inşa edilmiş Lubyanka binasını mutlaka görmenizi öneririz. 

Sadece bir şehri keşfetmekse niyetiniz, dünyanın en güzel mimari yapılarına sahip, hem tarihi. hem doğal güzelliklerini görebileceğiniz  Petersburg Turları 'mıza katılabilirsiniz.

Rusya'da Sanat ve Tarih

Rusya'da Sanat ve Tarih

Tarih boyunca radikal siyasi değişimler yaşamış bir ülke olan Rusya 1917 yılına kadar çarlık rejimiyle yönetilmiş ve Kasım 1917’de yaşanan Ekim Devrimi ile yeni bir siyasi rejim kazanmış ve Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği adını almıştır. Daha sonra bu yapı da 1991 yılında yıkılmıştır. Bugünün dünyasında da önemli bir ülke olmayı başaran Rusya, tarih boyunca birçok farklı dönemde dünyanın siyasi ve toplumsal hareketlerine yön vermeyi başarmış ve birçok milletin tarihinde iz bırakan gelişmeler olmasını sağlamıştır.

Dünya tarihine yön vermiş bir millet olan Ruslar, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra başta sanayi olmak üzere, sosyolojik ve toplumsal alanlarda da önemli gelişmeler göstermiştir. Rus Edebiyatı da bu gelişmelerden payını almış ve Dünya edebiyatı mirasına Dostoyevski, Puşkin, Tolstoy, Turgenyev gibi isimlerin yarattıkları benzersiz eserler kazandırılmıştır. Ayrıca Rus mimarisi ile inşa edilen kiliseleri, katedralleri ve ulusal tiyatroları bugün,  geçmişlerinde Rus etkisi altında yaşamış ülkelerde özenle korunan ve turistik değere sahip yapılar arasında bulunmaktadır.

Nüfusunun büyük kısmı Avrupa Kıtası 'nda yaşayan Rusya 'nın topraklarının %77 'si Asya Kıtası 'ndadır ve Asya Turları ile de bu güzel ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. 

Rusya'da Yeme İçme

Rusya'da Yeme İçme

Rusya’da restoranlarda yemekten önce getirilen aperatif tabağı olan ve siyah ekmek, salatalık turşusu, pancar turşusu ve balık ile servis edilen Zakuski’yi mutlaka denemelisiniz. Ana yemeklerden ise Rus mutfağının en ünlü çorbası olan, baharatlı et ya da balık katılarak yapılan ve bizim çorbalarımıza göre biraz daha yoğun kıvamlı olan Solyanka çorbası da mutlaka denenmesi gereken Rus lezzetleri arasındadır.

Yine Rus mutfağının yöresel yemeklerinden biri olan ve lahananın içerisine kıyma ya da peynir katılarak sarılan, bizdeki lahana dolmasına benzeyen Golubski’de bir diğer yemek seçeneğiniz olabilir. Yemeğin üzerine tatlı arayanlar için ise geleneksel bir Rus tatlısı olan, kekin içerisine krema ve meyve püresi katılarak hazırlanan Şarlota’dan bahsetmeden geçmeyelim. Son olarak hazır Rusya’ya kadar gelmişken buraların meşhur votkalarını da tatmadan dönmeyin deriz.

Rusya 'nın votkasına bir alternatif  arıyorsanız, Sovyet değerlerinin etkisinde olan ve yeraltı mahzenlerine sahip ünlü Moldova şaraplarının tadına bakmak için Moldova Turları 'mıza katılabilirsiniz.


Rusya'da Eğlence

Rusya'da Eğlence

Dünya’da gece hayatı dendiğinde akla ilk gelen ülkelerden biri olan Rusya’da sabahlara kadar sınırsız içkiye ve eğlenceye doyabilirsiniz. Ukrayna Turları ' mızla katılabileceğiniz ucuz ancak kaliteli Ukrayna gecelerine alternatif , Rusya 'nın hemen hemen bütün şehirlerinde 24 saat boyunca açık olan publar, gece kulüpleri, barlar ve discolar bulabilirsiniz.

Özellikle diskoların bar bölümlerinde çeşitli içkileri tadabilir, atmosferiyle büyülenebilisiniz. Mekanlara girerken kılık kıyafete önem vermenizin son derece önemli olduğunu da söyleyelim.

Rusya'da Ulaşım

Rusya'da Ulaşım

Rusya’nın tadını en güzel çıkarma yolu tren/metro ya da tramvay seyahatleridir. Zaten en elverişli demiryolu sisteminin yapıldığı dünyanın sayılı ülkelerinden biri olan ülkede rahat ve kaliteli olan bu ulaşım şeklinde yataklı-yataksız şekilde seyahat edebilirrsiniz. Biletlerinizi metro girişlerindeki kulübelerden alabilirsiniz.

Diğer bir ulaşım şekli ise ülkenin yüzölçümünün büyüklüğünden dolayı havayolu ulaşımıdır. Genellikle pahalı olan bir ulaşım şekli olsada havayolları sitelerini ziyaret ederek indirimli uçuşlar yakalayabilirsiniz.