Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yalova

Yalova Otelleri

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
5 Gece Konaklama
FİLTRELE
FİYAT ARALIĞI
TEMA OTELLER
OTEL TİPİ
GENEL ÖZELLİKLER
OTEL AKTİVİTELERİ
ÇOCUK BEBEK
Black Bird Thermal Hotel
Puanı 4.3
%45
SÜPER FIRSAT
Yalova, Termal Gökçedere Mevkii
Oda Kahvaltı TatilEksper'in Önerisi
Otel
Balayı Otelleri Çocuk Dostu Oteller
40.000,00
31.600,00
5 Gecelik Fiyat
Limak Thermal Boutique Hotel
Puanı 4.3
%45
SÜPER FIRSAT
Yalova, Termal Gökçedere Mevkii
Yarım Pansiyon TatilEksper'in Önerisi
Butik Otel
Balayı Otelleri
70.000,00
59.500,00
5 Gecelik Fiyat
Termal Saray Otel
Puanı 4.5
Yalova, Termal Mevkii
Oda Kahvaltı
Otel
Balayı Otelleri
20.000,00
5 Gecelik Fiyat
Elegance Resort Hotel Spa & Wellness Aqua
Puanı 4.3
%45
SÜPER FIRSAT
Yalova, Altınova Topçular Mevkii
Oda Kahvaltı
Otel
Su Kaydıraklı Oteller
25.000,00
22.500,00
5 Gecelik Fiyat
Lova Hotel & Spa
Puanı 4.3
Yalova, Termal Gökçedere Mevkii
Otel
Çocuk Dostu Oteller
Thermalium Wellness Park Hotel & Spa
Puanı 4.3
Yalova, Termal Gökçedere Mevkii
Otel
Çocuk Dostu Oteller
Esila Termal Otel
Puanı 4.3
Yalova, Termal Gökçedere Mevkii
Otel
Balayı Otelleri
Yalova, Termal Mevkii
Otel
Balayı Otelleri Çocuk Dostu Oteller
Yalova, Çınarcık Mevkii
TatilEksper'in Önerisi
Otel
Balayı Otelleri Çocuk Dostu Oteller
Yalova, Termal Köyiçi Mevkii
Otel
Su Kaydıraklı Oteller Çocuk Dostu Oteller
Mirart Hotel Boutique & SPA
Puanı 4.1
Yalova, Yalova Merkez Mevkii
Otel
Kum Plajlı Oteller Çocuk Dostu Oteller
Yalova, Termal Mevkii
Otel
Yalova, Yalova Merkez Mevkii
TatilEksper'in Önerisi
Otel
Çocuk Dostu Oteller
Vital Thermal Hotel Spa
Puanı 4.3
Yalova, Termal Gökçedere Mevkii
Otel
Miray Termal Hotel
Puanı 4.3
Yalova, Armutlu Armutlu Kaplıcaları Mevkii
Otel
1 2
 
Yalova Otelleri' nde Her Mevsim Tatil Yapın!

Yalova Otelleri' nde Her Mevsim Tatil Yapın!

Geçmişten günümüze Yalova'ya baktığımızda tarihi kalıntılardan elde edilen bilgiler ışığında bölge Prehistorik dönemde bir geçit görevindedir. Farklı bir çok uygarlığın eline geçen Yalova Hititler, Frigler ve Perslerden sonra Bitinya Krallığı'nın hakimiyetine girmiştir. Yalova tarihi değerleriyle ilgili bir çok eser Yalova merkezde bulunan Açık Hava Müzesi'nde sergilenmektedir. Daha sonraki dönemlerde Yalova bölgesi; Roma, Bizans ve Osmanlı tarafından yönetilmiştir. Kurtuluş Savaşı sırasında Yunanistan tarafından işgal edilen bölge 1921 yılına kadar Yunan hakimiyetindedir. Ardından sonrasında tekrar Türk topraklarına dahil olmuştur. Yalova'nın Türk topraklarına katılmasıyla birlikte bölgedeki Rum ve Ermeni nüfus azalmış, Türk nüfusu artış göstermiştir.

Cumhuriyet döneminde 19 Ağustos 1929 tarihinde ilk kez Yalova’ya gelen Atatürk, Yalova Termalleri'nin yeniden ihya edilmesini sağlamıştır. Atatürk bölge için “Yalova benim kentimdir.” sözlerini dile getirmiştir. Atatürk tarafından önemli bir yere sahip olan bölgede o dönemlerde Mustafa Kemal Atatürk'e ait köşkler bulunmaktadır. Termal su kaynaklarının keşfedilmesiyle birlikte, bölge Termal Otelleri'nin yer aldığı önemli bir turistik şehir haline gelmiştir. Marmara bölgesine en yakın Termal Şifalı Kaplıcalar Yalova şehrimizde bulunmaktadır.

Ayrıca Yalova, doğal güzellikleriyle de mutlaka görülmesi gereken bir şehirdir. Tüm detaylarıyla doğanın sakinleştirici ve huzur verici dokusunu bünyesinde barındıran kent, yılın belli dönemleri eşsiz bir iklime sahiptir. Özellikle sonbahar ve ilkbahar aylarında büyüleyici bir dokuya sahip olan Yalova’da masmavi Marmara Denizi ve yeşilliklerle dolu ormanları aynı anda içinizde hissedebilirsiniz. Tüm detaylarıyla kusursuz bir görünüme sahip olan İstanbul’u uzaktan seyredebilir ve huzur dolu anlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca Yalova’da yüksek standartta bir konaklama için tercih edebileceğiniz sayısız alternatif de bulunuyor. Birçok konaklama tesisine ev sahipliği yapan Yalova’da tahmin edileceği üzere en çok tercih edilen tesisler sıcak su kaplıcalarıyla ünlü termal otellerdir.

Siz de Yalova'nın yemyeşil muhteşem doğası, termal kaynaklarını ve tarihi noktalarını ziyaret etmek için Tatil Eksper sayfasını takip ederek uygun fiyatlarla Yalova Otelleri'nde güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Yalova Termal Otelleri

Yalova Termal Otelleri

Yalova, tatilcilerin en çok termal su kaynakları, kaplıcalar için tercih ettiği sağlık turizmi bölgelerinden biridir. Marmara Bölgesi'nde yer alan Yalova, İstanbul' a yakın konumu sayesinde hafta sonu çok sayıda ziyaretçi ağırlar. Termal kaynaklardan yararlanmak isteyenlerin adresi haline gelmiş Yalova Termal Otelleri kaliteyi ve konforu ön planda tutan hizmet anlayışı ile dikkat çekmektedir. Termal kaynakların muhteşem şifalı suları ve otellerin spa özellikleriyle tüm bedeninizin ve ruhunuzu dinlendiren bir tatil için Yalova Otelleri' nden Tatileksper avantaklarıyla erkenden yerinizi ayırtın!

Yalova Gezilecek Yerler

Yalova Gezilecek Yerler

Yalova dendiğinde akla gelen ilk şey, termal kaplıcalar ve termal bölgesidir. Bölgenin şifalı suları bir çok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Yalova gezinizde ilk uğramanız gereken noktalardan biri bu nedenle kaplıcalardır. Ardından Karaca Arboretumu, Delmece Yaylası, Eriklli Yaylası, Sudüşen Şelalesi, Yürüyen Köşk ve Kara Kilise gelir. Yaylalarda yemyeşil doğanın tadına varırken, şelalerde doğa harikası güzelliklerin tadını çıkaracağınız mükemmel bir gün yaşabilirsiniz. Doğal güzelliklerin muhteşem görüntüsünü fotograflayarak Yalova tatilinizi ölümsüzleşirebilirsiniz. Atatürk tarafından yaptırılan ve hikayesi olan Yürüyen Köşk mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. Ayrıca Yalova'da denize girebileceğiniz pek çok plaj ve piknik yapabileceğiniz fazla sayıda mesire alanı vardır. Ayrıca Yalova'dan Oylat Otelleri'ne gidebilir, Oylat Kaplıcaları ve ormanında muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz.

Yalova' da Yapılacak Aktiviteler

Yalova' da Yapılacak Aktiviteler

Yalova'ya eğer yaz dönemi gidiyorsanız Çınarçık Plajları'nda denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Mükemmel doğasıyla göz kamaştıran bölgede, trekking yapabilir bölgenin saklı güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Yalova Piknik Alanları'nda hem dinlenip hem de karnınızı doyurarak güzel bir gün geçirebilirsiniz. Ayıburnu ve Bozburun'da su altı etkinliklerine katılarak, dalış yapabilir, suyun altındaki güzellikleri keşfedebilirsiniz. Ayrıca Haziran ayında Yalova'da iseniz Delmece Yayla Şenlikleri'ne katılarak yöre hakkında bilgi edinebilirsiniz. Yalova Kaplıcaları'nda bütün senenin yorgunluğunu üstünüzden atabilirsiniz.

Yalova' da Ne Yenir?

Yalova' da Ne Yenir?

Yalova zengin mutfak kültürüne sahip bir ilimizdir. Geçmiş dönemlerde çok fazla göç alan bölgenin bu sayede mutfak kültürü çok gelişmiştir. Yalova denince akla gelen yöresel tatlar, papara, lalanga, paponi, pavli, termal sarma, yaprak pidesi, milföylü Yalova kebabı gibi lezzetler başta gelir. Bölgede yöresel tatları ve farklı bir çok lezzeti deneyebileceğiniz mekanlar bulunur. Bununla birlikte Yalova Otelleri' nde ve Yalova Termal Otelleri' nde her türlü damak tadına uygun menüler ve tatlar hazırlanmaktadır.

Yalova Gece Hayatı Nasıldır?

Yalova Gece Hayatı Nasıldır?

Yalova gece hayatı özellikle turist sayısının arttığı dönemlerde hareketlilik kazanmaktadır. Yalova'da doğa turizmi, termal turizm ve tatil turizmi etkili olmaktadır. Bölgede gece hayatı Çınarcık beldesinde daha renkli ve hareketlidir. Yalova gece hayatı bölgede bulunan barlar, kafeler, diskolar ve canlı müzik restorantlarda şekillenmektedir. Ayrıca bölgedeki 5 yıldızlı otellerde de gece eğlenceleri yapılmaktadır. Yalova gece eğlenceleri, doğası ve kültürel zenginlikleriyle ziyaretçilere dopdolu geçecek bir tatil fırsatı sağlamaktadır. 

Yalova Merkez Otelleri

Yalova Merkez Otelleri

Yalova merkez otelleri, farklı konsept ve temalarda hizmet veren tesislere ev sahipliği yapar. İş insanları için özel olarak hizmet sağlayan tesislerin yanı sıra şehrin merkezinde farklı konaklama alternatifleri de vardır. Eşsiz İstanbul manzarasını en kusursuz noktadan izlemek isteyenler için Çınarcık ya da Yalova merkezde bulunan tesisler oldukça idealdir. Bunun dışında Yalova merkez otelleri arasında kentin dünyaca ünlü termal otelleri de bulunur. Şifa dolu sıcak su kaplıcalarına ev sahipliği yapan bu tesisler, özelikle bazı sağlık sorunlarının giderilmesinde alternatif tedavi yöntemi olarak da tercih edilebilir. Ayrıca İstanbul’dan kısa süreli bir kaçamak yapmak ve şehrin keşmekeşinden uzaklaşarak doğanın huzur dolu dokusunu mavi ve yeşille birlikte keşfetmek isteyenler için de Yalova’da birçok konaklama alternatifi vardır.

Yalova Özet Bilgi

Toplam konaklama oteli 26 Otel
Popüler Otel Black Bird Thermal Hotel
Gecelik Başlangıç Fiyat 8.000,00 TL
Popüler Bölge Gökçedere