Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Magosa

Magosa Otelleri

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
5 Gece Konaklama
FİLTRELE
FİYAT ARALIĞI
TEMA OTELLER
OTEL TİPİ
GENEL ÖZELLİKLER
OTEL AKTİVİTELERİ
ÇOCUK BEBEK
Salamis Bay Conti Hotel
Puanı 4.3
%45
SÜPER FIRSAT
Magosa, Mevkii
Ultra Her Şey Dahil TatilEksper'in Önerisi
Otel Denize sıfır tesis
Balayı Otelleri Kum Plajlı Oteller Su Kaydıraklı Oteller Çocuk Dostu Oteller
90.000,00
45.000,00
5 Gecelik Fiyat
Port View Hotel
Puanı 4.3
%45
SÜPER FIRSAT
Magosa, Magosa Merkez Mevkii
Oda Kahvaltı
Otel
Kum Plajlı Oteller
13.135,00
10.770,70
5 Gecelik Fiyat
Arkin Palm Beach Hotel
Puanı 4.3
%45
SÜPER FIRSAT
Magosa, Magosa Merkez Mevkii
Yarım Pansiyon TatilEksper'in Önerisi
Otel Denize sıfır tesis
Balayı Otelleri Kum Plajlı Oteller
50.000,00
40.000,00
5 Gecelik Fiyat
Merit Cyprus Garden
Puanı 4.3
Magosa, Magosa Merkez Mevkii
TatilEksper'in Önerisi
Tatil Köyü Denize sıfır tesis
Balayı Otelleri Kum Plajlı Oteller Çocuk Dostu Oteller
1
Magosa Yazıları
Kuzey Kıbrıs'ta Eşsiz Bir Tatil Cenneti Magosa

Kuzey Kıbrıs'ta Eşsiz Bir Tatil Cenneti Magosa

Magosa, geçmişte küçük bir liman kenti ve balıkçı kasabası konumundadır. Geçmişten günümüze bölgede hakim olmuş medeniyetler, şehrin kültürel ve tarihi dokusunu oluşturmuştur. Günümüzde ise Kıbrıs'ın doğusunda yer alan Magosa; şehrin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alır. Akdeniz'in güçlendirilmiş limanları arasında bulunan Magosa, Kıbrıs'ın ilk ve tek derinsu limanına sahip şehridir. 

Ada'nın en iyi Balayı Otelleri'ne de ev sahipliği yapan Magosa, daha donanımlı ve lüks tesislere sahiptir. Otellerin bünyesindeki büyük gazinolarla da geceleri eğlenceli ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bölgede Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin bulunması, göz kamaştıran kum denizi ve kumsalıyla uluslar arası bilinirliğe sahip bir konum elde etmiştir. Akdeniz iklimine sahip bölgede yazlar oldukça sıcak ve uzun geçer. Bu nedenle Magosa'da tatil turizmi, kültür turizmi, tarih turizmi ve doğa turizmi oldukça önemlidir. Yazın uzun sürmesi yerli ve yabancı pek çok turisti bölgeye çekmektedir. Sizde Kıbrıs Magosa'da keyifli bir tatil geçirmek isterseniz, Magosa Otelleri'nden size uygun bütçede ve konseptte bir otele TatilEksper ayrıcalıklarından yararlanarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

Magosa' da Gezilecek Yerler

Magosa' da Gezilecek Yerler

Magosa'da gezilecek yerler arasında kentin tarihi dokusunu ve kültürünü yansıtan bir çok tarihi yer bulunmaktadır. Bunların başında Salamis Antik Harabeleri gelmektedir. Salamis, Magosa'ya 11 km kadar uzaklıkta geçmişte farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir yerdir. Geçmişin izlerini taşıyan bu antik kentte bulunan kalıntıların çoğu Roma Döneminden günümüze ulaşmıştır. Magosa'da gezilecek diğer yerler ise; Lala Paşa Cami ( Aziz Nicholas Katedrali), St. Barnabas Manastırı, Othello Kalesi gibi önemli yerler de mevcuttur.

Magosa' da Ne Yapılır?

Magosa' da Ne Yapılır?

Magosa tatilinizde kentin tarihi geçmişini öğrenmek için ziyaret edebileceğiniz önemli yerler bulunmaktadır. Bu bölgelere yapılan turlara katılarak Magosa'nın geçmişinden kalan tarihi değerleri keşfedebilirsiniz. Ayrıca bölge Kıbrıs'ın tek derinsu limanına sahip kentidir. Magosa sahilinde denizin, plajların ve güneşin tadını çıkararak güzel bir gün geçirebilirsiniz. Tüm Kıbrıs'ta olduğu gibi Magosa'da da yasal kumarhanelerde birkaç oyun oynayarak şansınızı deneyebilirsiniz. Magosa merkez kesiminde ve çarşılarında etrafı turlayarak Magosa sokaklarını keşfe çıkabilirsiniz.

Magosa Gece Hayatı Nasıldır?

Magosa Gece Hayatı Nasıldır?

Magosa'da gece hayatı, Salamis Caddesi ve çevresinde şekillenmektedir. Yaz aylarında tatilcilerin yoğunlaştığı dönemlerde gece hayatı da bir o kadar renkli eğlencelere sahne olur. Magosa'da her türlü eğlence anlayışına uygun, bar, bistro, gece kulübü gibi mekanlar bulunmaktadır. Sakin bir akşam geçirmek isteyenler için ise Magosa restorantları keyifli bir akşam yemeği eşliğinde Magosa'nın eşsiz manzarasını izleme imkanını sunar. Ayrıca Magosa Otelleri ve Magosa Casino Otelleri'nde farklı aktiviteler düzenlenmekte ve gece boyunca eğlenceler devam etmektedir.

Magosa' da Ne Yenir?

Magosa' da Ne Yenir?

Magosa Mutfağında Türk Mutfağı ve Kıbrıs Rum Mutfağına benzer lezzetler bulunmaktadır. Tarih boyunca farklı kültürlerden etkilenmiş olan bölgenin mutfağı da bu nedenle oldukça farklı tatlar barındırır. Kuzey Kıbrıs Magosa lezzetleri arasında küp kebap, kolokas, molehiya, lalangi , nor böreği, şeftali kebabı ve pilavuna gibi lezzetler bulunur. Bölgede meze çeşitleri de çok meşhurdur. Rakı sofralarıyla sıkça karşılaşılan Kıbrıs'ın Nemrut Rakısı ile fava, humus, salata ve çakıstes zeytini ve hellim bölgede meşhur mezeler arasındadır.

Kıbrıs Magosa Otelleri

Kıbrıs Magosa Otelleri

Kıbrıs Magosa Otelleri, Magosa'da tatil geçirmek isteyenler için pek çok alternatifi bir arada sunar. Bölgede sahil kesiminden iç kesimlere doğru farklı konseptlere sahip az sayıda otel bulunur. Girne Otelleri sayıca Magosa Otelleri'nden fazladır.  Sahile bandında genelde 5 Yıldızlı Lüks Oteller, iç kesimlere doğru ise daha uygun fiyatlara sahip oteller mevcuttur. Bölgede Bafra ve Salamis çevresi konaklama için en çok tercih edilen yerler arasındadır. Magosa Otelleri'nde keyifli bir tatil geçirmek isteyenler Tatileksper' den erken rezervasyon dönemlerini takip ederek uygun fiyatlarla konforlu ve lüks otellerde konaklama fırsatını yakalayabilirler.  Bölgenin önde gelen En İyi Kıbrıs Otelleri aşağıdaki gibidir.

Magosa Özet Bilgi

Toplam konaklama oteli 4 Otel
Popüler Otel Salamis Bay Conti Hotel
Gecelik Başlangıç Fiyat 18.000,00 TL
Popüler Bölge
Popüler Bilgi Magosa'da Görülmesi Gereken 5 Yer