Tatil Eksper
phone icon 0216 442 16 16
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtiçi Turlar

Yurtiçi Turlar

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
TUR DÖNEMİ
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Tek Gece Konaklamalı Kapadokya Turu
Yurt İçi Tur
Yurtiçi Turlar
Tarih: 27.11.2020
Süre: 2 Gece / 3 Gün
Ulaşım: Otobüs
443.33
399.00
Kişi Başı
%10
SÜPER FIRSAT
Uçaklı Gap Turu
Yurt İçi Tur
Yurtiçi Turlar
Tarih: 29.11.2020
Süre: 5 Gece / 6 Gün
Ulaşım: Otobüs + Uçak
3,516.67
2110.00
Kişi Başı
%40
SÜPER FIRSAT
Kapadokya Turu
Yurt İçi Tur
Yurtiçi Turlar
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Otobüs
Karadeniz Rüyası ve Batum Turu
Yurt İçi Tur
Yurtiçi Turlar
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Uçak
Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu
Yurt İçi Tur
Yurtiçi Turlar
Süre: 6 Gece / 7 Gün
Ulaşım: Otobüs
Uçaklı Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu
Yurt İçi Tur
Yurtiçi Turlar
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Uçak
Otobüslü Gap Turu
Yurt İçi Tur
Yurtiçi Turlar
Süre: 6 Gece / 7 Gün
Ulaşım: Otobüs
İstanbul Kalkışlı Uçaklı Gap Turu
Yurt İçi Tur
Yurtiçi Turlar
Süre: 4 Gece / 5 Gün
Ulaşım: Uçak
Likya Turu
Yurt İçi Tur
Yurtiçi Turlar
Süre: 4 Gece / 5 Gün
Ulaşım: Uçak
İstanbul Çıkışlı Likya Turu
Yurt İçi Tur
Yurtiçi Turlar
Süre: 5 Gece / 6 Gün
Ulaşım: Otobüs
Kuzey Ege Turu
Yurt İçi Tur
Yurtiçi Turlar
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Otobüs
Pamukkale - Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri Turu
Yurt İçi Tur
Yurtiçi Turlar
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Otobüs
Marmaris Dalış Turu
Yurt İçi Tur
Yurtiçi Turlar
Süre: 1 Gece / 2 Gün
Ulaşım: Ulaşımsız
Adrasan Dalış Turu
Yurt İçi Tur
Yurtiçi Turlar
Süre: 1 Gece / 2 Gün
Ulaşım: Ulaşımsız
Kekova Dalış Turu
Yurt İçi Tur
Yurtiçi Turlar
Süre: 1 Gece / 2 Gün
Ulaşım: Ulaşımsız
1 2 3 4
 
Yurt içi Kültür Turlarında Favori Rotalar

Yurt içi Kültür Turlarında Favori Rotalar

Dünya genelinde mimarisi ile iz bırakan ve özellikle tarihi yapıları, yüzlerce yıl boyunca hüküm süren medeniyetlere ev sahipliği yapmış olması ve ölümsüz eserleri sebebiyle tam anlamıyla bir kültür turizm cenneti diyebileceğimiz ülkemiz, kültür turları denilince akla ilk gelen yerlerden biri olma özelliğine sahiptir. Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her karışında tarihten derin izler bulabileceğiniz Türkiye’de Ege’nin rengarenk sevimli köylerini keşfe çıkabilir, GAP turları ile Anadolu’nun buram buram tarih kokan kadim kentlerini ziyaret edebilir ve farklı kültürleri tanıyabilir, Doğu Ekspresi ile Doğu Anadolu’nun eşsiz doğa manzaralarına tanık olabilir, Karadeniz Turlarımız ile yemyeşil bir doğanın saklı güzelliklerini keşfe çıkabilir, uçsuz bucaksız yaylalarda ülkemizin muhteşem manzaralarını seyredebilirsiniz. Bunlar dışında ise yörelerimizin kendine özgü festivallerine katılmak ve rehberler eşliğinde eğlenceli kültürel keşiflerde bulunabilmek için Festival Turları’nı tercih edebilirsiniz! Seyahat etmeyi çok seviyor fakat işten güçten vakit bulamıyorsanız ise haftasonu ya da günübirlik kültür turlarına katılarak kısa sürede harika rotalar keşfedebilirsiniz. Uzun soluklu kültür seyahati düşünenler için ise her biri birbirinden benzersiz ve farklı olan bölgelerde yukarıda bahsettiklerimiz dışında Kapadokya ve Akdeniz Turları da harika iki seçenek olabilir! Her bütçeye hitap eden ve fazla talep nedeni ile sıklıkla düzenlenen kültür turlarına çıkmayı düşünüyor fakat nereden başlayacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız gelin hep birlikte ufak bir kültür turuna çıkalım ve bu muhteşem rotaları daha yakından inceleyelim!

Doğu Ekspresi Treni ile Kars Turu

Doğu Ekspresi Treni ile Kars Turu

Türkiye’nin en uzun tren hatlarından biri olan ve başından sonuna benzersiz bir deneyime tanıklık edebileceğiniz Doğu Ekspresi, yıllardır kültür turlarının en sevilen rotalarından biri olarak kendinden sıkça söz ettirmektedir. Birbirinden güzel yol arkadaşlıklarına sahip olabileceğiniz ve aynı zamanda seyahatiniz boyunca çeşitli iklim geçişlerine tanıklık edebileceğiniz 25 saatlik bu harika yolculukta Doğu Anadolu’nun devasal dağlarıyla süslenmiş ve Palandöken Dağları’nın eteklerine kuruluvermiş olan tarihi yapılarını inceleyebilecek, Allahuekber Dağları’nın görkemli görüntüsü karşısında büyülenecek, 1001 kiliseli şehir olarak bilinen Ani Harabeleri’ni yakından görme fırsatı bulabileceksiniz. Ayrıca buz tutmuş Çıldır Gölü’nü, Kars Kalesi’ni ve daha bir çok tarihi yapıyı ziyaret etme fırsatı bulabileceğiniz Kars Turları'mızda muhteşem yiyecekleri tadabilecek, yöre insanlarıyla uzun soluklu sohbetler ederek bölge kültürü hakkında önemli bilgiler edinebileceksiniz. Yol boyunca göreceğiniz eşsiz manzaralarda çekeceğiniz fotoğraflar ise cabası!

Karadeniz ve Batum Turu

Karadeniz ve Batum Turu

Gelelim kültür turlarının en çok sevilen ve tercih edilen bir diğer rotasına! Yeşilin yüzlerce tonunun kilometrelerce uzanan vadileri süslediği eşsiz bir bölge olan Karadeniz, dudak uçuklatan doğa manzaralarının yanı sıra büyüleyici tarihi yapıları, meşhur tarihi köprüleri ve sıcakkanlı insanları ile her yıl sayısız gezginin ziyaret ettiği rotalardan biridir. Her mevsim ziyaretçilerine birbirinden güzel manzaralar sunan ve gerek yöresel yemekleri, gerek iç ısıtan sokakları ile hepimizin gönlünde taht kuran bölge, özellikle ilk Gürcü kenti olan ve muhteşem atmosferi, gözalıcı otelleri, leziz restoranları ve çağdaş mimarinin en güzel örneklerini yansıtan kenti Batum ile görenleri kendine aşık ediyor desek yeridir! Tüm güzelliklerinin yanısıra plajları ile de oldukça ilgi gören bölge, yemyeşil bir cennet diyebileceğimiz kadar güzel manzaralara ev sahipliği yapmakta olup tarihi yapıları ile de kendinden sıklıkla söz ettirmektedir. Özellikle Medea Heykeli, Batum Arkeoloji Müzesi, Alfabe Kulesi ve Ali ve Nino Heykeli kesinlikle görülmeye değerdir.


Doğu Anadolu Turları

Doğu Anadolu Turları

Bir diğer kültür rotası ise eşsiz ülkemizin doğusunda bulunan tüm güzellikleri tek seferde keşfedebileceğiniz harika bir kültür zenginliğine sahip olan Doğu Anadolu.. Tarihin ilk dönemlerinden bu yana yerleşim yeri olarak bilinen Erzurum’dan 24 farklı uygarlığa ev sahipliği yapan Kars’taki Ani Harabeleri’ne, Doğubeyazıt’ın simgesi olarak bilinen İshak Paşa Sarayı’ndan eşsiz manzarasıyla dudak uçurtan Van Gölü Kalesi’ne ve Türkiye’nin en yüksek dağı olarak bilinen Ağrı Dağı’nın muhteşem manzarasına kadar her yeri görebileceğiniz Doğu Anadolu bölgesi, diğer bölgelerden daha yüksek rakıma sahip olması özelliği ile de kültür turlarının yanısıra kış sezonunu güzelleştiren bir tur olarak da karşımıza çıkıyor. Turun gözbebeği rotası ise sayısız güzelliğe ev sahipliği yapan Van bölgesi diyebiliriz. Özellikle Akdamar Adası, Van Gölü, Peri Bacaları ve Şeytan Köprüsü kesinlikle görülmeye değer! Doğu Anadolu Turları son yıllarda yükselen bir ivmeye sahip, ulaşım ağı ve güvenlik tedbirleri geliştikçe bölgenin turizmde bir numara olması şaşırtıcı olmayacaktır.

Pamukkale Turları, Travertenler ve Kaplıcalar

Pamukkale Turları, Travertenler ve Kaplıcalar

Unesco Dünya Mirası Listesi’ne alınan ve turizm alanında dünyaca ünlü rotalardan biri haline gelen Pamukkale, Kültür Turları denilince akla gelen yerlerden bir tanesidir. Hem kültürel hem tarihi anlamda sayısız güzelliğe kucak açan bölgenin en meşhur özelliği ise termal sulara ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Pamukları andıran travertenleri, muhteşem göl ve mağaraları, Bergama Krallığı’ndan günümüze miras kalan Hierapolis ve Laodikya Antik Kenti, eşsiz görüntüsüyle görenleri kendine aşık eden Yeşildere Şelalesi ve daha bir çok tarihi ve doğal güzellikleri ile kesinlikle görülmeye değer bir şehir olan Pamukkale, tüm bunların yanı sıra pek çok rahatsızlığa iyi gelen şifalı termal kaplıcaları ile de her yıl binlerce seyahatseveri kucaklamaktadır. Kültür keşfinin en güzel halini yapabileceğiniz bu şehirde ayrıca yöresel Ege lezzetlerini tadabilir, yöre kültürünü daha yakından tanıyabilirsiniz.
Kapadokya'da Balayı

Kapadokya'da Balayı

En sevdiğiniz insanla hayatınızı birleştirdiyseniz ve unutulmaz günler sizi bekliyorsa en güzel balayı rotalarından biri olan Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya tam da size göre! Eşsiz anılara imza atabileceğiniz ve romantizmi sonuna kadar yaşayabileceğiniz bölgede balayınızı yaparken bir yandan da tarihi ve doğal güzellikleri keşfediyor olabilmek bizce harika olurdu! 60 milyon yıllık oluşum hikayesi ile hepimizi büyüleyen peri bacaları manzarasına, kaya otelleri ile meşhur olan Ürgüp’te kültür turuna çıkabileceğiniz, ve yine aynı bölgede bulunan Selçuklular döneminden kalma Altıkapı ve efsaneleri ile ünlü Üç Güzelleri ziyaret edebileceğiniz şehirde yeraltı şehirlerine doyamayacaksınız! Ve tabi balayı için buralara kadar gelmişken mutlaka yapılması gerekenlerin başında gelen romantik balon turlarına çıkmadan asla olmaz! Hazır en sevdiğiniz insan yanınızdayken güneşin doğuşunu en özel şekilde gökyüzünden izlemenin tadını çıkarın! 
Likya Neresi? Likya Tur Rotası

Likya Neresi? Likya Tur Rotası

Akdeniz bölgesinde Teke Yarımadası’nda yer alan Antik Likya, güneyinde Akdeniz, batısında Karya ve doğsunda ise Pamfilya ile komşu olup milattan önce 1. Yüzyılın ortalarında 23 kentten oluşan bir bölgedir. En önemli kentleri Patara, Xanthos, Pinara, Olympos, Myra ve Tlos olan bölgeye daha sonraki yıllarda Phaselis de eklenmiştir. Likya Turları; Kaya mezarları, dönem toplumunun inanç sistemini yansıtan tapınakları, kale kalıntıları ve toplumsal hayata dair bilgi veren yapısı ile tarihi bir çok kalıntıya ev sahipliği yapan bölge antik dünyada eşi benzeri bulunmayan bir özelliğe sahip olup aynı zamanda Unesco Dünya Mirası Listesi’ne de önerilmektedir. Dolu dolu bir kültür turuna çıkmak istiyorsanız ve gönlünüz Likya’dan yanaysa başlangıç rotası olarak Ölüdeniz bölgesini seçebilirsiniz. Ölüdeniz’in nefes kesen manzarasını seyrettikten sonra Xhantos kentine geçerek kaya mezarlarını, lahit mezarları ve tarihi kiliseleri ziyaret edebilir, yorgunluğunuzu bir sonraki rota olan Kaputaş plajında atabilirsiniz. Ardından minik bir deniz yolculuğu ile Limanağzı’na geçip Batık Şehrin üzerinde harika bir tekne yolculuğu yapabilir, Demre Antik Kenti’ne geçerek “Yüce Ana Tanrıçanın Yeri” olarak biiinen Myra Antik Kenti’ni ve Simena Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. Yol yorgunluğunun ardından ise doğayla başbaşa kalabilmek ve dinlenebilmek için Adrasan ve Kumluca arasında bulunan Gelidonya Feneri’nde mola verebilir, dinlendikten sonra yola kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ve işte rotamızın sonu Olympos! Tarihi dokusu, kadim doğası ve eşsiz gündoğumu manzaralarıyla “Yorulduğuma değmiş!” diyebileceğiniz yer.. 
Gap Turu ve Doğu Rotaları

Gap Turu ve Doğu Rotaları

Ve son Kültür Turu rotamız olan Gap Turları ; onlarca kültür ve medeniyeti barındıran, Yukarı Mezopotamya olarak da bildiğimiz Güneydoğu Anadolu.. Uzun ve keyifli yolculuklar yapabileceğiniz ve tam anlamıyla bir kültür keşfine çıkabileceğiniz bölgede Diyarbakır’dan Batman’a, Şanlıurfa’dan Malatya’ya, Adıyaman’dan Gaziantep’e, Mardin’den Antakya’ya, Adana'dan Kahramanmaraş'a kadar bir çok şehri ziyaret etme fırsatı bulabilir, Anadolu mimarisine sahip muhteşem otellerde konaklayabilir ve yöresel eğlencelere katılma fırsatı bulabilirsiniz. Dünya kültür mirası listesine ait olan bir çok yapıyı inceleyebileceğiniz bu yolculukta gezilecek yerler saymakla bitmeyecek! Hititlerden Osmanlı mirasına kadar her döneme ait yapıları gözlemlemeniz için kesinlikle görmeniz gereken yerlerin başında ise 10.000 yıllık tarihe sahip olan Hasankeyf gelmekte.. Güneydoğu bölgesinde görebileceğiniz en özel tarihi alanlardan biri olan Hasankeyf’ten sonra en çok merak edilen bölgelerden biri ise Adıyaman sınırları içerisinde yer alan ve Yunan ve Pers heykelciklerinin, kral başlarının ve hatta oyma taş mezarlarının bulunduğu Nemrut Dağı.. Bir sonraki durak ise Şanlıurfa’dan Suriye sınırına kadar uzanan Harran Ovası ve sarı kalker taşından yapılan mimari evleri ile görenleri kendine hayran bırakan Mardin Evleri.. Bunlar dışında ise yine Şanlıurfa merkezde bulunan Balıklı Göl, Gaziantep’te yer alan Zeugma Mozaik Müzesi, 10.000 yıllık Dara Harabeleri ve köyleri, taş evleri, kilise ve camileri ile ünlü olan Midyat kesinlikle görülmeye değer! Harika bir lezzet, tarih, alışveriş, Kültür Turu sizi bekliyor, şimdiden keyifli tatiller! 
Silinecek

Silinecek

...

Silinecek

Silinecek

...

Silinecek

Silinecek

Silinecek

Silinecek

...