Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtiçi Turlar

Kapadokya Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Tek Gece Konaklamalı Kapadokya Turu
Yurt İçi Tur
Kapadokya Turları
Süre: 2 Gece / 3 Gün
Ulaşım: Otobüs
Kapadokya Turu
Yurt İçi Tur
Kapadokya Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Otobüs
Ankara Çıkışlı Kapadokya Turu
Yurt İçi Tur
Kapadokya Turları
Süre: 2 Gece / 3 Gün
Ulaşım: Otobüs
Bursa Çıkışlı Kapadokya Turu
Yurt İçi Tur
Kapadokya Turları
Süre: 2 Gece / 3 Gün
Ulaşım: Otobüs
İstanbul Çıkışlı Kapadokya Turu
Yurt İçi Tur
Kapadokya Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Otobüs
1
Kapadokya Turları Yazıları
Kapadokya Turlarında Nerelere Gidilir

Kapadokya Turlarında Nerelere Gidilir

Yurt içi Turları 'mız arasında bulunan Kapadokya Bölgesi, coğrafi alan olarak oldukça geniş bir bölgeye yayılmıştır. Doğu Batı yönünde Aksaray’dan Malatya’ya uzanırken Kuzey Güney yönünde sınırlarını Toros Dağları ve Doğu Karadeniz illeri belirlemektedir.
Bu alan içerisinde Peri Bacaları ve diğer benzer yapıların en yoğun olduğu yerler Göreme, Avanos ve Ürgüp’tür. Bu nedenle Kapadokya turlarında sizlerle yapacağımız gezilerde programlarımız bu bölgeyi içermektedir.
Göreme Açıkhava Müzesi, Uçhisar Köyü, Ortahisar, Zelve, Mustafapaşa Kasabası, Ihlara Vadisi, Kaymaklı Yeraltı Şehri gezilerimiz KApadokya Turları 'mızda keyifle vakit geçireceğimiz yerler olacaktır.

Kapadokya Balon Turları

Kapadokya Balon Turları

Henüz birkaç yıl öncesinde başlamış olan gündoğumunda KAPADOKYA BALON TURLARI çok kısa sürede tüm dünyada gerek görsel gerek anısal bir fenomen haline gelmiştir. 2018 yılında 537 000 kişi tarafından gerçekleştirilen bu harika aktivite için sabah erken saatlerde uyanmak, elde güzel bir fotoğraf makinesi ile yüzlerce balonun görsel şölenine katılmak gerekiyor.
Tatileksper, sizleri bu harika KAPADOKYA BALON TURLARI hakkında geziniz esnasında bilgilendirecek ve organizasyonu talebiniz doğrultusunda hazırlayacaktır.

Ayrıca yeni evli çiftler için olan Balayı Turları 'mıza katılarak Kapadokya'da romantik bir balon gezisine katılabilirsiniz.

Kapadokya Otelleri

Kapadokya Otelleri

Tarih ve görsel keyfin inanılmaz bir bütünlük gösterdiği KAPADOKYA OTELLERİNDE sizlerle beraber birbirinden farklı ve keyifli seçenekler, Tatileksper farkı ile sizleri bekliyor olacaktır. Gerek odalarının mimari yapısı, gerek farklı hizmet kalitesi ile KAPADOKYA OTELLERİNDEN hangisini seçeceğinize karar verirken satış danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Kapadokya Otelleri genel olarak diğer şehirlerdeki otellerden farklı bir zenginliğe sahiptir, bina yapısındaki Deluxe ve Resort otellerden farklı olarak kaya içine oyulmuş Kaya Butik Oteller veya diğer bir ismiyle Kapadokya Kaya Otelleri Balayı Çiftleri tarafından oldukça tercih edilmektedir. Kapadokya Bölgesi içinde her zevke hitap eden, otantik ve fantastik oteller için bize ulaşabilirsiniz. 

Uçaklı Kapadokya Turları

Uçaklı Kapadokya Turları

Otobüslü Kapadokya Turlarına alternatif olarak Uçak ile ulaşım talep eden konuklarımız için İstanbul ve İzmir kalkışlı Thy ve Pegasus tarifeli seçeneklerimiz mevcuttur. Uçaklı Kapadokya Turları'nda genelde kullanılan Havalimanı Kayseri Havalimanıdır. Nevşehir'e olan kısa mesafesi ve yol üstündeki eşsiz manzaraları Kayseri Havalimanı'nı Kapadokya Turları için merkez üs haline getirmiştir. Kayseri Havalimanı Kapadokya'ya 100 km mesafede olup, bir saatlik keyifli bir yolculukla Kapadokya Turu'nuza başlayabilirsiniz. Nevşehir Havalimanı'da yine Butik Turlarda kullanılan şehrin kendi havalimanıdır. Fakat seferlerin Kayseri Havalimanı'na daha fazla olması ve ucuz uçak bileti seçeneklerinin daha fazla olması, Kayseri'yi burada ön plana çıkarmıştır. Uçaklı Kapadokya Turlarımız için Tatil Eksperlerimiz sizlere en uygun seçenekleri ve en uygun fiyatları saptayacaklardır.

Ucuz Kapadokya Turları

Ucuz Kapadokya Turları

Ekonomik şekilde Kapadokya Turlarına katılmak istiyorsanız, Ucuz Kapadokya Turları için Erken Rezervasyon dönemini beklemeli ve Kasım, Aralık aylarında rezervasyonunuzu yaptırmalısınız. Nisan, Mayıs aylarında fiyatlar azda olsa artış gösterse de aşırı fiyat artışları Kapadokya Turları’nda ve Pamukkale Turları’nda gözlemlenmez. Otobüslü Kapadokya Turları sabit bir doğrultuda mevsimselliğe göre fiyat artışı yaşar, o da tesislerin uyguladığı fiyatlardan dolayıdır. Ucuz Kapadokya Turlarını kış mevsiminde bulabileceğinizi unutmayın. TatilEksper’in öncelikli amacı siz konuklarımıza en uygun ve en ekonomik turları yüksek hizmet kalitesi ile sunmaktır. En uygun fiyatlı ve ucuz Kapadokya Turlarımız için talep ettiğiniz tarih, kişi sayısı ve ulaşım şekli ile bizden yardım alabilirsiniz. Ekibimiz sizlere ucuz Kapadokya Otellerini , Uçaklı Kapadokya Turlarını en hızlı şekilde ileteceklerdir.

Kapadokya Turları 2021 Gezileri

Kapadokya Turları 2021 Gezileri

“Bilmediğin bir yola gitmek bilmediğin bir yönünü keşfetmektir.” (Martin Buber)

Şezlonglardan, eller havaya eğlence mekanlarından, tembellikten ve yatıp ense yapmaktan uzaklaşıp bambaşka bir şehire yolculuk yapmak , bugüne kadar alışılagelmiş tatil anlayışınızın dışına çıkmak ile mümkün. Yeryüzünde nadir görsellikte bir coğrafyada vakit geçirmek , peri bacalarının, yeraltı şehirlerinin ,Ihlara vadisinin , enfes Kapadokya üzümlerinden yapılan şarabın, balon turuyla gökyüzünde özgürleşerek gün doğumunu seyretmenin sizi bambaşka biri yapacağına bahse girebiliriz. Haftasonu Turları 'mız ile iş stresinden uzak harika vakit geçirebilirsiniz.
Çocukluğumuzun kahramanı CÜNEYT ARKIN’ın süper absürd filmi DÜNYAYI KURTARAN ADAMI en başta olmak üzere yüzlerce filme, hikayelere konu olan KAPADOKYA bölgesi coğrafi olarak Anadolu’nun kalbinde yer almaktadır .
Kapadokya’nın Jeolojik değişimi, en başta bir içdeniz olan bu bölgede Erciyes Dağı, Hasan Dağ ve Güllü Dağ’ın 10 milyon yıl öncesinde başlayan volkanik patlamalarla püskürttüğü lav ve küller ile o dönemde varolan içdeniz kurumuş ve 150 metre civarında biriken tüf tabakası oluşmuştur . Bu tabakanın içinde kil, volkan külü, bazalt bazı içerikler ve kumtaşı mevcuttu. Bu kolayca şekillenebilen yumuşak tabaka milyonlarca yıl içinde yağan yağmurlarla ortaya çıkan dereler ve nehirlerin yanısıra , esen rüzgar ve fırtınalar ile birlikte şekillenerek bugünkü peri bacalarını oluşturmuştur.
Eski dönemlerde bölgede yetişen atların güzelliği hızı ve yelelerinin parlaklığıyla nam saldığını ve KAPADOKYA adının Pers dilinde GÜZEL ATLAR ÜLKESİ anlamında KAPTA TUKA 'dan geldiği bilinmektedir.
Günümüzde bu doğal eserleri görmek için dünyanın her yanından  gelen gezginler Kapadokya 'ya akın etmekte ve birbirinden güzel Kapadokya Otellerinde konaklayarak Peri Bacalarının, Göreme , Avanos ve Ürgüp’ün keyfini çıkartmaktadırlar.