Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtiçi Turlar

Kapadokya Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Kapadokya Turu
Yurt İçi Tur
Kapadokya Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Otobüs
Kalkış: İstanbul
İstanbul Çıkışlı Kapadokya Turu
Yurt İçi Tur
Kapadokya Turları
Süre: 2 Gece / 3 Gün
Ulaşım: Otobüs
Kalkış: İstanbul
Ankara Çıkışlı Kapadokya Turu
Yurt İçi Tur
Kapadokya Turları
Süre: 1 Gece / 2 Gün
Ulaşım: Otobüs
Kalkış: Ankara
Bursa Çıkışlı Kapadokya Turu
Yurt İçi Tur
Kapadokya Turları
Süre: 2 Gece / 3 Gün
Ulaşım: Otobüs
Kalkış: Bursa
Tek Gece Konaklamalı Kapadokya Turu
Yurt İçi Tur
Kapadokya Turları
Süre: 2 Gece / 3 Gün
Ulaşım: Otobüs
Kalkış: İstanbul
1
Kapadokya Turları Yazıları
Uçaklı Kapadokya Turları

Uçaklı Kapadokya Turları

Otobüslü Kapadokya Turlarına alternatif olarak Uçak ile ulaşım talep eden konuklarımız için İstanbul ve İzmir kalkışlı Thy ve Pegasus tarifeli seçeneklerimiz mevcuttur. Uçaklı Kapadokya Turları'nda genelde kullanılan Havalimanı Kayseri Havalimanıdır. Nevşehir'e olan kısa mesafesi ve yol üstündeki eşsiz manzaraları Kayseri Havalimanı'nı Kapadokya Turları için merkez üs haline getirmiştir. Kayseri Havalimanı Kapadokya'ya 100 km mesafede olup, bir saatlik keyifli bir yolculukla Kapadokya Turu'nuza başlayabilirsiniz. Nevşehir Havalimanı'da yine Butik Turlarda kullanılan şehrin kendi havalimanıdır. Fakat seferlerin Kayseri Havalimanı'na daha fazla olması ve ucuz uçak bileti seçeneklerinin daha fazla olması, Kayseri'yi burada ön plana çıkarmıştır. Uçaklı Kapadokya Turlarımız için Tatil Eksperlerimiz sizlere en uygun seçenekleri ve en uygun fiyatları saptayacaklardır.

Kapadokya’da keyif dolu bir tatil ve seyahat deneyimi için birçok cazip alternatif vardır. Gerçek anlamıyla masal diyarlarını andıran bu eşsiz lokasyon, günbatımı manzaraları ile de ünlüdür. Güneşin gökyüzünden kusursuzca süzülüşünü takip ederek ufuk çizgisiyle buluştuğu eşsiz anda, sıra dışı fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Ayrıca Kapadokya turu boyunca katılabileceğiniz birçok farklı etkinlik de bulunuyor. Uzun doğa yürüyüşlerinin bir parçası olabilir ve Kapadokya’nın muhteşem atmosferini keşfedebilirsiniz. Eğlence, hız ve aksiyon tutkunuysanız ATV ile doğal güzellikler arasında eşsiz anlar geçirebilir ya da at binerek muhteşem bir deneyim yaşayabilirsiniz. Elbette Kapadokya denildiğince akla ilk geleceği üzere balon turlarına katılabilir ve muhteşem Kapadokya manzarasını bir de yerden yüksekte seyredebilirsiniz.

Ucuz Kapadokya Turları

Ucuz Kapadokya Turları

Ekonomik şekilde Kapadokya Turlarına katılmak istiyorsanız, Ucuz Kapadokya Turları için Erken Rezervasyon dönemini beklemeli ve Kasım, Aralık aylarında rezervasyonunuzu yaptırmalısınız. Nisan, Mayıs aylarında fiyatlar azda olsa artış gösterse de aşırı fiyat artışları Kapadokya Turları’nda ve Pamukkale Turları’nda gözlemlenmez. Otobüslü Kapadokya Turları sabit bir doğrultuda mevsimselliğe göre fiyat artışı yaşar, o da tesislerin uyguladığı fiyatlardan dolayıdır. Ucuz Kapadokya Turlarını kış mevsiminde bulabileceğinizi unutmayın. TatilEksper’in öncelikli amacı siz konuklarımıza en uygun ve en ekonomik turları yüksek hizmet kalitesi ile sunmaktır. En uygun fiyatlı ve ucuz Kapadokya Turlarımız için talep ettiğiniz tarih, kişi sayısı ve ulaşım şekli ile bizden yardım alabilirsiniz. Ekibimiz sizlere ucuz Kapadokya Otellerini , Uçaklı Kapadokya Turlarını en hızlı şekilde ileteceklerdir.

Kapadokya Turları 2022-2023 Gezileri

Kapadokya Turları 2022-2023 Gezileri

“Bilmediğin bir yola gitmek bilmediğin bir yönünü keşfetmektir.” (Martin Buber)

Şezlonglardan, eller havaya eğlence mekanlarından, tembellikten ve yatıp ense yapmaktan uzaklaşıp bambaşka bir şehire yolculuk yapmak , bugüne kadar alışılagelmiş tatil anlayışınızın dışına çıkmak ile mümkün. Alışılagelmiş tatillerden sıkıldıysanız çok daha yeni bir şey deneyimlemek istiyorsanız Kapadokya gezisi tam size göre olacaktır. Yeryüzünde nadir görsellikte bir coğrafyada vakit geçirmek , peri bacalarının, yeraltı şehirlerinin ,Ihlara vadisinin , enfes Kapadokya üzümlerinden yapılan şarabın, balon turuyla gökyüzünde özgürleşerek gün doğumunu seyretmenin sizi bambaşka biri yapacağına bahse girebiliriz. Haftasonu Turlarımız ile iş stresinden uzak harika vakit geçirebilirsiniz.
Çocukluğumuzun kahramanı Cüneyt Arkın’ın süper absürt filmi Dünyayı Kurtaran Adam'ı en başta olmak üzere yüzlerce filme, hikayelere konu olan Kapadokya bölgesi coğrafi olarak Anadolu’nun kalbinde yer almaktadır .
Kapadokya’nın Jeolojik değişimi, en başta bir içdeniz olan bu bölgede Erciyes Dağı, Hasan Dağ ve Güllü Dağ’ın 10 milyon yıl öncesinde başlayan volkanik patlamalarla püskürttüğü lav ve küller ile o dönemde varolan içdeniz kurumuş ve 150 metre civarında biriken tüf tabakası oluşmuştur . Bu tabakanın içinde kil, volkan külü, bazalt bazı içerikler ve kumtaşı mevcuttu. Bu kolayca şekillenebilen yumuşak tabaka milyonlarca yıl içinde yağan yağmurlarla ortaya çıkan dereler ve nehirlerin yanısıra , esen rüzgar ve fırtınalar ile birlikte şekillenerek bugünkü peri bacalarını oluşturmuştur.
Eski dönemlerde bölgede yetişen atların güzelliği hızı ve yelelerinin parlaklığıyla nam saldığını ve Kapadokya adının Pers dilinde Güzel Atlar Ülkesi anlamında Kapta Tuka'dan geldiği bilinmektedir.
Günümüzde bu doğal eserleri görmek için dünyanın her yanından  gelen gezginler Kapadokya'ya akın etmekte ve birbirinden güzel Kapadokya Otellerinde konaklayarak Peri Bacalarının, Göreme , Avanos ve Ürgüp’ün keyfini çıkartmaktadırlar.

Kapadokya Turlarında Nerelere Gidilir

Kapadokya Turlarında Nerelere Gidilir

Yurt içi Turları 'mız arasında bulunan Kapadokya Bölgesi, coğrafi alan olarak oldukça geniş bir bölgeye yayılmıştır. Doğu Batı yönünde Aksaray’dan Malatya’ya uzanırken Kuzey Güney yönünde sınırlarını Toros Dağları ve Doğu Karadeniz illeri belirlemektedir.
Bu alan içerisinde Peri Bacaları ve diğer benzer yapıların en yoğun olduğu yerler Göreme, Avanos ve Ürgüp’tür. Bu nedenle Kapadokya turlarında sizlerle yapacağımız gezilerde programlarımız bu bölgeyi içermektedir.
Göreme Açıkhava Müzesi, Uçhisar Köyü, Ortahisar, Zelve, Mustafapaşa Kasabası, Ihlara Vadisi, Kaymaklı Yeraltı Şehri gezilerimiz Kapadokya Turlarımızda keyifle vakit geçireceğimiz yerler olacaktır.

Kapadokya Balon Turları

Kapadokya Balon Turları

Henüz birkaç yıl öncesinde başlamış olan gündoğumunda Kapadokya Balon Turları çok kısa sürede tüm dünyada gerek görsel gerek anısal bir fenomen haline gelmiştir. 2018 yılında 537 000 kişi tarafından gerçekleştirilen bu harika aktivite için sabah erken saatlerde uyanmak, elde güzel bir fotoğraf makinesi ile yüzlerce balonun görsel şölenine katılmak gerekiyor.
Tatileksper, sizleri bu harika Kapadokya Balon Turları hakkında geziniz esnasında bilgilendirecek ve organizasyonu talebiniz doğrultusunda hazırlayacaktır.

Ayrıca yeni evli çiftler için olan Balayı Turlarımıza katılarak Kapadokya'da romantik bir balon gezisine katılabilirsiniz.

Kapadokya Otelleri

Kapadokya Otelleri

Tarih ve görsel keyfin inanılmaz bir bütünlük gösterdiği Kapadokya Otellerinde sizlerle beraber birbirinden farklı ve keyifli seçenekler, Tatileksper farkı ile sizleri bekliyor olacaktır. Gerek odalarının mimari yapısı, gerek farklı hizmet kalitesi ile Kapadokya Otellerinden hangisini seçeceğinize karar verirken satış danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Kapadokya Otelleri genel olarak diğer şehirlerdeki otellerden farklı bir zenginliğe sahiptir, bina yapısındaki Deluxe ve Resort otellerden farklı olarak kaya içine oyulmuş Kaya Butik Oteller veya diğer bir ismiyle Kapadokya Kaya Otelleri Balayı Çiftleri tarafından oldukça tercih edilmektedir. Kapadokya Bölgesi içinde her zevke hitap eden, otantik ve fantastik oteller için bize ulaşabilirsiniz.

İstanbul Çıkışlı Kapadokya Turu

İstanbul çıkışlı Kapadokya turu, şehrin yoğunluğundan uzaklaşarak kısa süreli bir tatil deneyimi yaşamak isteyenler için en doğru seçeneklerden biridir. İstanbul içerisinde farklı lokasyonlardan hareket eden otobüslerle gerçekleştirilen bu turlar, maliyet bakımından da oldukça idealdir. Tur planlaması ve niteliğine göre alınacak hizmetler ve konaklama gün/gece sayısı farklılık gösterebilir.

Ankara Çıkışlı Kapadokya Turu

Ankara çıkışlı Kapadokya Turu, 1 gece 2 gün olarak planlanır. Tercih ve isteklere göre tur programının süresi ve alınacak hizmetler de ekstra taleplerde bulunmak mümkündür. Ankara’nın farklı bölgelerinde kalkan otobüslerle gerçekleştirilen bu tur programı, eşsiz bir doğa atmosferi içerisinde sıra dışı bir deneyim vadetmektedir.

İzmir Çıkışlı Kapadokya Turu

İzmir çıkışlı Kapadokya Turu, İzmir’in merkezi lokasyonlarından kalkan otobüslerle gerçekleştirilen turlardır. Farklı konaklama süresi alternatifleriyle sunulan bu turda, Kapadokya’nın keşfedilmesi gereken tüm doğal güzelliklerinin yerine gözlemlenmesi mümkündür. Ayrıca balon turu, doğa yürüyüşü, safari gibi aktivitelerden yararlanmak adına da İzmir çıkışlı Kapadokya turu tercih edilebilir. 

Bursa Çıkışlı Kapadokya Turu

Bursa çıkışlı Kapadokya turu da yine otobüsle gerçekleştirilen seyahat planlamasına göre düzenlenmiştir. Bursa’nın merkezi bölgelerinden kalkan otobüsler tur kapsamında yer alacak ziyaretçileri bölgeye ulaştırır. Tur paketinin içeriğine göre farklı konaklama süreleriyle konaklama gerçekleştirilir. Yine tur paketinin içeriğine göre Kapadokya’nın eşsiz doğal güzellikleri ve sıra dışı aktivitelerden yararlanmak mümkündür. 

Eskişehir Çıkışlı Kapadokya Turu

Eskişehir çıkışlı Kapadokya Turu, şehrin Kapadokya bölgesine yakın olması nedeniyle Eskişehir sakinleri tarafından en çok tercih edilen tur programlarındandır. Kısa süre içerisinde Kapadokya’ya ulaşabilme imkanı sunan bu tur, aynı zamanda bölgenin doğal güzelliklerini keşfedebilme, eşsiz aktivitelerle benzersiz deneyimler yaşayabilme imkanı sunar.

Kapadokya’da Gezilecek Yerler

Kapadokya’da gezilecek yerler listesi oldukça geniş yelpazeli seçenekleri bünyesinde barındırır. Dünyanın hemen her noktasında ziyaretçi ağırlayan Kapadokya; doğal güzellikler, tarihi alanlar, modern şehir imkanları ve özel aktiviteler bakımından son derece gelişmiştir. “Aşk Vadisi”, “Göreme Açık Hava Müzesi”, “Gomeda Vadisi”, “Temenni Tepesi”, “Üç Güzeller” gibi lokasyonlar, Kapadokya ziyaretlerinde kesinlikle görülmesi gereken alanlardır.

Kapadokya’nın Doğal Güzellikleri

Kapadokya doğal güzellikler bakımından da oldukça cömerttir. Hemen her türden doğal güzelliği bir arada keşfedebileceğiniz Kapadokya’da tabiat harikalarının eşsiz coşkusunu içinizde hissedebilirsiniz. “Göreme Milli Parkı”, “Paşabağ Vadisi” ve elbette “Peri Bacaları” listenin ilk sıralarında yer alması gereken doğal güzelliklerdir.

Kapadokya’nın Yeraltı Şehirleri

Kapadokya, doğal güzellikleri kadar yeraltı şehirleriyle de ünlüdür. Dünyanın dört bir yanından sadece yeraltı şehirlerini görmek amacıyla birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapan Kapadokya’da farklı yeralatı şehirleri bulunmaktadır. “Kaymaklı Yeraltı Şehri”, “Derinkuyu Yeraltı Şehri”, bu tarihi alanlar arasında en çok dikkat çekenleridir.

Kapadokya Milli Parkları

Doğal güzelliklerinin yanı sıra koruma altına alınan milli parklarıyla da dünya çapında üne ulaşmış olan Kapadokya’da doğanın en cömert hali olan yeşilin farklı tonlarını aynı anda keşfedebilme fırsatına sahip olmak da mümkündür. 1985 yılından beri Dünya Kültür Mirası arasında yer alan Göreme Tarihi Milli Parkı, her ne kadar milli park statüsünden çıkarılmış olsa da eşsiz bir coğrafi atmosfer sunacaktır.

Kapadokya Müzeleri

Tarihi dokuları ve doğal güzellikleriyle ün salan Kapadokya, son dönemde modern şehircilik kapsamında da önemli merkezlere ev sahipliği yapmıştır. Bölgenin genel anlamıyla tarihi bir yapıya sahip olması Kapadokya’nın müzelerle donatılmasını sağlamıştır. Müze Kart ile ziyaret edilebilen Kapadokya Müzeleri, tarihi bir yolculuğa çıkmak isteyenlere eşsiz olanaklar vadeder. “Zelve Açık Hava Müzesi”, “Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi”, “Güray Müzesi”,” Kapadokya Yaşayan Miras Müzesi”, “Ürgüp Müzesi” gibi müzeleri ziyaret ederek tarih kokan bir yolculuğa çıkmak mümkündür.

Kapadokya Festivalleri

Kapadokya festivalleri, belli dönemlerde daha yoğun bir program içeriyor olmakla birlikte özellikle turların bu festivallere denk gelmesi durumunda eşsiz bir eğlence vadeder. Bölgenin tarihi dokusuna ve doğal güzelliklerine uygun biçimde dizayn edilen festivallerle; aynı anda Kapadokya kültürünü gözlemlerken eğlence dolu vakit geçirmek olanaklıdır. Kapadokya festivalleri farklı alanlarda düzenlenen uluslararası organizasyonları içermektedir.

Kapadokya Tur Fiyatları

Kapadokya tur fiyatları, mevsimlere ve turun içeriğine göre farklılık gösterebilir. Yılın hemen her dönemi farklı bir doğal atmosfere ev sahipliği yapıyor olsa da Kapadokya’yı ziyaret etmek için bazı aylar çok daha elverişlidir. Seyahat programını en doğru şekilde planlamak ve Kapadokya’nın tüm doğal güzelliklerinden en üst düzeyde lezzet alabilmek için birçok detayı düşünmelisiniz. Bununla birlikte düşük maliyetlerle Kapadokya turlarına katılmak için farklı alternatifleri denemeniz mümkündür. Farklı gece ve gün sayıları ve ulaşım seçenekleri ile planlanan turlarla bütçenize uygun bir şekilde masallar diyarı Kapadokya’yı keşfe çıkabilirsiniz. Ayrıca en uygun Kapadokya tur fiyatları ile unutulmaz bir gezi deneyimine cazip fiyat avantajlarıyla ulaşabilirsiniz.

Kapadokya Turları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kapadokya’da Ne Yapılır?

Kapadokya Turu, doğal güzelliklerin modern tesis ve hizmetlerle birleştiği oldukça etkileyici bir planlamayı bünyesinde barındırır. Tur kapsamında bölgenin dünyaca ünlü aktivitesi olan balon turlarıyla eşsiz manzaranın keyfini sürebilir, doğa gezileri yaparak eşsiz bir yürüyüş deneyimi yaşayabilir ya da Kapadokya müzelerinde tarihi dokuyu yeniden ve yerinde keşfedebilirsiniz. Ayrıca bölgeye özgü yöresel lezzetlerin tadına bakmak için de alternatifler arasında tercihte bulunmanız mümkündür.

Balon Turu Fiyatı Ne Kadardır?

Kapadokya’da balon turu fiyatları, beli başlı parametrelere göre farklılık göstermektedir. Bununla birlikte birçok farklı alternatifin bulunması her bütçe için balon turu gerçekleştirebilme imkanı sunmaktadır..

Kapadokya Turu Ne Kadar Sürüyor?

Kapadokya Turu, çoğunlukla 3 gece 4 gün olarak düzenlenir. Daha uzun süre Kapadokya atmosferini hissetmek ve tatil süresini uzatmak isteyenler, tur süresinde değişiklik talep edebilir.

Kapadokya Turu Günübirlik Düzenleniyor mu?

Kapadokya Turları, minimum 1 gece konaklamalı olacak şekilde planlanır. Bölgeye daha iyi hakim olabilmek ve seyahat planından en yüksek düzeyde verim alabilmek için gece konaklamalı tur paketlerinin tercih edilmesi önerilir.

Kapadokya Turlarında Ulaşım Nasıl Sağlanıyor?

Kapadokya Turları, yurtiçinden gerçekleştirilen planlamalarda çoğunlukla otobüs kullanılarak tamamlanır. Bununla birlikte havayolu ulaşımının kullanıldığı Kapadokya Turu paketleri de bulunmaktadır.

Kapadokya Turuna Çıkarken Yanınıza Neler Almalısınız?

Kapadokya Turuna çıkarken acil durumlarda ihtiyaç duyulabilecek ürünlerin tercih edilmesi zorunlu olmamakla birlikte önemlidir. İlaç, ıslak mendil, bandaj, ağrı kesici gibi ürünleri yanınızda bulundurabilirsiniz. Bununla birlikte mevsim şartlarına göre kalın giysiler almak, soğuğa karşı korunmanızı sağlayacaktır. Ayrıca el feneri ve dürbün gibi materyaller de yine Kapadokya Turu kapsamında ihtiyaç duyabileceğiniz ürünlerdir

Kapadokya’ya Ne Zaman Gidilir?

Kapadokya’ya gerçekleştirilen tur planlamalarında sıcak yaz ayları yerine ilkbahar ve sonbahar aylarının tercih edilmesi önerilir. Temmuz ve ağustos aylarının dışında Kapadokya, eşsiz doğal güzellikleriyle sıra dışı bir deneyim vadeder.

Kapadokya’da Kalınacak Yerler Neresidir?

Kapadokya Turları, çoğunlukla kısa süreli seyahat planlamalarını içerir. Kapadokya Bölgesi içerisinde tur kapsamında konaklanabilecek farklı standartlarda hizmet veren konaklama tesisleri bulunmaktadır. Bununla birlikte Kapadokya Turu kapsamında daha çok üç ve dört yıldızlı, ekonomik açıdan uygun tesisler tercih edilir. Kapadokya Turu hakkında daha detaylı bilgi almak için tatil eksperlerimizle iletişime geçebilirsiniz.