Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Mısır Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ŞEHİR
TUR DÖNEMİ
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Sharm El Sheikh Turu - 3 Gece
Yurt Dışı Tur
Mısır Turları
Tarih: 24.07.2024
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Uçak / Corendon Airlines
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
686.25
549.00
Kişi Başı
%20
SÜPER FIRSAT
Mısır Hazineleri
Yurt Dışı Tur
Mısır Turları
Tarih: 04.10.2024
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Uçak / Pegasus
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
686.25
549.00
Kişi Başı
%20
SÜPER FIRSAT
Baştanbaşa Mısır Turu
Yurt Dışı Tur
Mısır Turları
Tarih: 05.10.2024
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / Pegasus
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
686.25
549.00
Kişi Başı
%20
SÜPER FIRSAT
Mısır Şaheserleri Turu
Yurt Dışı Tur
Mısır Turları
Tarih: 08.10.2024
Süre: 5 Gece / 6 Gün
Ulaşım: Uçak / Pegasus
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
498.75
399.00
Kişi Başı
%20
SÜPER FIRSAT
Kahire Turu
Yurt Dışı Tur
Mısır Turları
Süre: 4 Gece / 5 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Sharm El Sheikh Turu
Yurt Dışı Tur
Mısır Turları
Süre: 5 Gece / 6 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Mısır Turu
Yurt Dışı Tur
Mısır Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / Tailwind
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Gizemli Mısır Turu
Yurt Dışı Tur
Mısır Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Klasik Sharm El Sheikh Turu
Yurt Dışı Tur
Mısır Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Uçak / Tailwind
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Sharm El Sheikh Turu - 4 Gece
Yurt Dışı Tur
Mısır Turları
Süre: 4 Gece / 5 Gün
Ulaşım: Uçak / Corendon Airlines
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
1
 
Mısır Turları Gezi Rehberi

Mısır Turları Gezi Rehberi

Bin yılı aşkın bir geçmişe sahip kentleri, Romalılara, Ortaçağ İslam devletlerine ve Osmanlı’ya ev sahipliği yapan coğrafyası, önemli medeniyetlerden kalma tarihi eserleri, Nil nehrinin kıyısında bulunması, 1800’lü yıllardan kalma müzeleri, çarşıları, heybetli Mısır Piramitleri, sarayları ve kaleleriyle egzotik bir ülke Mısır..

Kökenleri 7.000 yıllık bir medeniyete dayanan Mısır,meşhur Nil Nehri Deltası'nda kurulmuştur ve Antik Çağ'ın en büyük uygarlıklarından bir tanesidir.Medeniyetin kurucusu olarak bilinen Tiu’nun doğumu tam olarak bilinmemekle birlikte bu medeniyete dair bulunan bilgiler yaklaşık 6.000 yıl öncesine dayanmaktadır. Coğrafi konumu gereği Nil Nehri çevresinde içe kapalı bir şekilde gelişen medeniyet zamanla etrafa yayılıp güçlenerek matematikten astronomiye, özgün yazıdan mimariye kadar bir çok alanda başarılı olmuştur. Roma İmparatorluğu’nun işgalinden sonra bir çok farklı ülkenin kontrolü altına girip çıkan ülke 1953 yılında Mısır Arap Cumhuriyeti olarak hakimiyet sağlamıştır.

Kuzey Afrika çöl iklimi kuşağı içinde yer alan ülke yıl boyunca güneşli bir havaya sahiptir. Çöl alanlarında ise mart-haziran arasında esen hamsin adlı rüzgar yoğun kum fırtınalarına yol açmaktadır. Ülkemiz ile arasında 1 saatlik bir zaman farkı bulunan Mısır’ın para birimi ise Mısır Lirası’dır. Resmi dili Arapça'dır faka ülkede genel olarak Mısırca ya da Mısır Arapçası olarak bilinen diller kullanılmaktadır. Kullanılan priz sistemleri ise C, F tipi priz sistemleridir.

Öte yandan Mısır tarihi arka planı ve kültürel birikiminin yanı sıra oldukça etkileyici iklimi ve doğal güzellikleriyle de dikkat çekicidir. Mısır turları, egzotik bir dünyanın kapılarını aralayarak dünyanın en farklı kültürlerinden birini keşfedebilme fırsatı sunar. Bununla birlikte kültürel yapısının yanı sıra bölgenin iklimi ve coğrafi özellikleri de aynı şekilde oldukça farklıdır. Dolayısıyla Mısır, daha önce hiç benzerine rastlamadığınız son derece farklı bir deneyim yaşamanızı sağlarken, aynı zamanda kadim dünyadan günümüze uzanan eşsiz bir kültürel serüveni yerinde incelemenizi sağlayacak. 

Afrika Turları arasında dünyanın en eski medeniyetlerinin kurulduğu topraklara sahip olan Mısır, köklü tarihi ve sırf piramitleri görmek için bile mutlaka gidilmesi gereken bir Afrika ülkesi..

Mısır Turları Gezilecek Yerler

Mısır Turları Gezilecek Yerler

Binlerce yıldır insanların inşa sırrını asla anlayamadığı eşsiz yapılar olan ve MÖ 2630 ve 2611 yılları arasında inşa edilen, 100'den fazla irili ufaklı piramitten oluşan Mısır Piramitleri tabi ki Mısır turu sırasında görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. En büyüğü Keops Piramidi olan piramitler, Eski ve Orta Krallıklar dönemindeki firavunlar ve eşleri için mezar olarak oluşturulmuştur. En meşhur piramitler Kahire eteklerinde Gize bölgesinde bulunmaktadır. Kahire Turları ile yeryüzünün en değerli mirasları arasında gösterilen, Dünya'nın 7 Harikası’ndan biri olan Mısır Piramitleri 'ni görmelisiniz.


Ülkenin başkentinde 1858'da kurulmuş olan, şu anda 1902'de Neo-Klasik mimari tarzıyla inşa edilen bir binada faaliyet gösteren ve Antik Mısır'a ait en mükemmel arkeolojik ögelerin sergilendiği bir kurum olan Kahire Mısır Müzesi, 120 bin civarında nesneye sahiptir. Her yıl milyonlarca misafire ev sahipliği yapan müze, Mısır’ın köklü tarihine ışık tutuyor olması sebebiyle mutlaka görmeniz gereken yerlerden bir diğeri olabilir. Ayrıca Gize Piramitleri'nin bulunduğu alanda Kefren Piramidi'nin karşısında duran, dünyanın en büyük tek parça taş inşası sayılan, ve firavun başlı uzanan aslan heykeli görüntüsüne sahip Sfenks heykeli de Antik Mısır mitolojisinin bir ürünü olarak görmeden dönmemeniz gereken bir yapıdır.

Mısır'da Sanat ve Tarih

Mısır'da Sanat ve Tarih

Antik medeniyetiyle ünlü bir ülke olan Mısır, aynı zamanda dünyanın en çok ilgi çeken tarihsel anıtlarını barındırıyor olmasıyla tarihi anlamda oldukça önemli bir ülkedir. Gize Piramitleri, Karnak Tapınağı ve Krallar Vadisi en önemli tarihsel anıtlardır. Aynı zamanda tapınakları, camileri ve müzeleriyle köklü tarihine ayna tutmaktadır.

Mısır resim ve heykellerinin durağan, resmi ve soyut yapısı, ilerleyen dönemlerdeki Yunan veya Rönesans Sanatının natüralist yapısı ile karşılaştırıldığında, ilerleyen dönemlerin uygarlıklarından oldukça farklı bir amaca hizmet ettiği görülmektedir. Bu heykeller veya rölyefler, ilahi veya vefat etmiş birisinin fayda görmesi için yapılmıştır. Ayrıca Mısır müzelerinde toplumun daha alt sınıflarından kişiler için yapılmış olan küçük heykelcikler, muskalar, kefenler, mezar taşları gibi yüzlerce (hatta binlerce) obje bulunmaktadır. 

Hem sanatsal hem de tarihsel olarak sizi büyüleyecek olan bu farklı ülke ve kültürü Macera Turları 'mız arasındadır ve ölmeden görülmesi gerekir.


Mısır'da Yeme İçme

Mısır'da Yeme İçme

Mısır’da en çok karşılacağınız ve Mısır’lıların hiç bıkmadan aralıksız yiyeceği yemeklerden biri olan Fava (Bakla ezmesi, yöresel adı Ful) ve Felafel(Bakla köftesi) mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden ilk ikisi olarak size önerimiz olabilir. Ekmeğin içine sürülerek sandiviç şeklinde yenen Fava sabah kahvaltılarının olmazsa olmazı denilebilir. Bir sebze köftesi olan Falafel’in içerisine eklenen salata ve humus ile harika bir ziyafet çekebilirsiniz.

Ayrı ayrı pişirilen makarna, pilav, yeşil mercimek ve nohutun karışımının bir araya getirilip, üzerine kızartılmış soğan, domates sosu ve sirkeli sarımsak sosu eklenmesinden oluşan bir yemek olan Koşari ise, Mısır’ın ulusal yemeklerinden biri olarak kesinlikle tadılması gereken bir başka lezzet. Ayrıca bizdeki dönerin bol baharatlı hali diyebileceğimiz Shawarma’yı da denemeden dönmemelisiniz.

Mısır'da Eğlence

Mısır'da Eğlence

Turistlerin en çok tercih ettiği yerlerden bir tanesi olan, hem şahane plaja sahip, hem de oldukça hareketli gece hayatına sahip olan Naama Bay bölgesi eğlenmeyi sevenler için oldukça uygun bir bölgedir. Bölgede bulunan Hard Rock Café, Pasha, Bus Stop, Camel Bar, Black House, El Adaba’da bulunan El Fanara Açıkhava Diskosu bölgenin en popüler mekanları arasında yer almaktadır.

Hard Rock ve Little Buddha gibi yerler ise gün boyu restoran olarak hizmet verip gece saat 12.00’den sonra gece kulübüne dönüşmekte. Gece eğlenmek istiyorsanız bu mekanlara gidip çeşitli Mısır müzikleri ve oryantal danslarla sabahlara kadar eğlenebilirsiniz. Ayrıca Şarm El Şeyh bölgesinde bulunan, çölde, açık havada yer alan La Dolce Vita Disco’ya gidip harika müzikler yapan DJ’ler eşliğinde harika vakitler geçirebilirsiniz.

Mısır'da Ulaşım

Mısır'da Ulaşım

Mısır’da toplu taşıma çok ucuz fakat gelişmiş bir ulaşım ağı olduğunu söyleyemeyiz. Fakat yine de otobüsleri ve metroları kullanarak şehirler arası seyahat edebilirsiniz.

Ayrıca über ve taksiler de konforlu, hızlı ve güvenli bir seyahat için bir başka ulaşım seçeneği olabilir.

Mısır Turları 2023

Mısır Turları 2023

Mısır turları 2023, doğrudan Mısır kültürünü ve Mısır’ı keşfetmeye yönelik olmasının yanı sıra aynı zamanda bölgenin farklı kültürlerini de içeren rotalara ev sahipliği yapıyor. Birbirinden seçkin rotaların yer aldığı Mısır turlarında, piramitleri keşfedebilir ve kadim dünyadan izler taşıyan sarayları yerinde inceleyebilirsiniz. Ayrıca Mısır’ın antik kültürü hakkında bilgi sahibi olabilir, medeniyetin yeşerdiği coğrafyada kusursuz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Mısır turları 2023, farklı gece ve gün sayısında konaklama seçenekleri de sunar. Rotaların da birbirinden bağımsız olduğu bu seçenekler, Mısır’ın tüm kusursuz dünyasını keşfedebilmeniz açısından sayısız ayrıcalık sunar. Mısır turları her şey dahil konsepti ile planlanan gezi rotalarını da içerir. Rotaya bağlı kalmak ve tur programı kapsamında Mısır’ı yeniden keşfetmek istiyorsanız her şey dahil konseptiyle planlanan turlar ekonomik açıdan çok daha cazip ve oldukça avantajlı bir alternatif olacaktır.