Tatil Eksper
phone icon 0216 442 16 16
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Termal Oteller

Termal Oteller

SONUÇLARI
HARİTADA GÖSTER
DETAYLI OTEL ARA
Entur Termal Otel
Puanı 4.3
Balıkesir, Edremit Edremit Bostancı Mevkii
Otel
Fiyat için
Gungor Ottoman Palace Thermal Resort & Spa
Puanı 4.3
Hatay, Antakya Mevkii
TatilEksper'in Önerisi
Otel
Çocuk Dostu Oteller
Fiyat için
Rizom Tatil Köyü
Puanı 4.3
Yalova, Yalova Merkez Mevkii
TatilEksper'in Önerisi
Tatil Köyü Denize sıfır tesis
Balayı Otelleri Kum Plajlı Oteller Su Kaydıraklı Oteller Çocuk Dostu Oteller
Fiyat için
Polat Thermal Hotel
Puanı 4.3
Denizli, Pamukkale Karahayıt Mevkii
Otel
Su Kaydıraklı Oteller Çocuk Dostu Oteller
Fiyat için
Yalova, Termal Mevkii
Otel
Balayı Otelleri Çocuk Dostu Oteller
Fiyat için
Grand Asya Hotel
Puanı 4.3
Balıkesir, Bandırma Mevkii
Otel
Fiyat için
Bera Alanya Otel
Puanı 4.3
Antalya, Alanya Konaklı Mevkii
Otel Denize sıfır tesis
Balayı Otelleri Kum Plajlı Oteller Su Kaydıraklı Oteller Çocuk Dostu Oteller
Fiyat için
Ömer Termal Hotel
Puanı 4.3
Afyon, Afyon Merkez Demirçevre Mevkii
Otel
Su Kaydıraklı Oteller Çocuk Dostu Oteller
Fiyat için
Hotel Lidya Sardes Thermal & SPA
Puanı 4.3
Manisa, Salihli Kurşunlu Kaplıcaları Mevkii
TatilEksper'in Önerisi
Otel
Fiyat için
White Tuana Termal
Puanı 4.3
Yalova, Termal Gökçedere Mevkii
Otel
Fiyat için
Grand Yazıcı Club Turban Thermal Hotel
Puanı 4.1
Muğla, Marmaris Marmaris İçmeler Mevkii
Otel Denize sıfır tesis
Balayı Otelleri Kum Plajlı Oteller Su Kaydıraklı Oteller Çocuk Dostu Oteller
Fiyat için
Barika Park Termal Otel
Puanı 4.3
Denizli, Denizli Merkez Mevkii
Otel
Fiyat için
Colossae Thermal
Puanı 4.5
Denizli, Pamukkale Karahayıt Mevkii
TatilEksper'in Önerisi
Otel
Balayı Otelleri Çocuk Dostu Oteller
Fiyat için
Ceylan Termal Saglikli Yasam Koyu
Puanı 4.3
Afyon, İhsaniye Gazlıgöl Mevkii
Tatil Köyü
Çocuk Dostu Oteller
Fiyat için
Sarot Termal Park Resort & Spa
Puanı 4.3
Bolu, Mudurnu Taşkesti Mevkii
Otel
Çocuk Dostu Oteller
Fiyat için
Termal Oteller Yazıları
Termal Oteller ve Termal Suyun Faydaları

Termal Oteller ve Termal Suyun Faydaları

Doğa’nın iyileştirici gücü Termal Sular, diğer adıyla halk arasında yaygın ismiyle Kaplıcalar olarakta bilinir. Sıcak Termal Suların, Kaynak Sularından farkı, yerkabuğunun farklı ve değişik derinliklerinde bulunan kaynak sularının Jeotermal gücten faydalanarak; Silisyum, Kükürt, Potasyum ve Kalsiyum gibi elementlerle çözünerek sıcak halde bulunmasıdır. Jeotermal güç, fay hatlarının yoğun olduğu yerlerde bulunur, ülkemizin tamamı neredeyse deprem fay hattı üzerinde olduğu için, Jeotermal enerjiler açısından dünyada önemli bir yere sahibiz. Jeotermal suların %78’i Batı Anadolu üzerinde bulunmaktadır ve Pamukkale, Afyon bölgelerimiz Termal Şifalı suların sadece Türkiye’de değil, Dünyada başkenti sayılır.

Bir çok faydalı ve zengin minareli bünyesinde bulunduran Termal Sular kısaca Jeotermal ısı sayesinde oluşan sulardır. Termal su cilt sağlığından, kemik hastalıklarına, böbrek taşı düşürmeden, bel ağrılarına kadar sayısız faydası vardır. Termal Suların önemi ve değeri ülkemizde her ne kadar yeni yeni anlaşılsa da, gelecekte Termal Otellerin sayısının, Antalya Otelleri’nin sayısını geçeceği ön görülmektedir. Antik Yunan’ın önemli şehirlerinden biri olan Pamukkale, şifalı Termal Sularından dolayı Yunan tarihinde önemli bir yere sahiptir ve o dönemlerde kıta coğrafyasının her yerinden hastalıkların şifası için Pamukkale tercih edilmiştir.

Termal Suların faydaları ve kullanım alanları çok geniştir; biz insan sağlığı için Termal Suları şart koşarken, sağlık dışında da pek çok kullanım alanı mevcuttur; Elektrik üretimi için çok temiz bir kaynaktır ve 0 çevrecidir, konserve gıdaların kurutulmasında, seracılıkta seraların ısıtılmasında, ham maddesi ağaç olan ürünlerin kurutulmasında, tuz ve şeker üretiminde de yine Jeotermal kaynaklar kullanılmaktadır.

Ülkemizde Termal kaynakların %78’inin Batı Anadolu’da olduğunu söylemiştik, dolayısıyla amacınız tamamen sağlıksa ve bu nedenle Termal seçimi yapacaksanız, bizim öncelikli önerimiz; Denizli / Pamukkale Otelleri ve Afyon Otelleri olacaktır, diğer önemli ve gelişmekte olan Termal Otellerimiz; Bursa Termal Otelleri ve Yalova Otelleri olarak incelenebilir. Ülkemizde Bolu, Ankara ve Konya/Ilgın, Kütahya diğer termal bölgelerimizi oluşturmaktadır.

Kaplıca Otelleri

Kaplıca otelleri, yeraltından çıkarılan mineralli doğal su kaynaklarının çeşitli havuzlara aktarılmasıyla insanların hizmetine sunuluyor. Kaplıca otelleri çoğu hastalığın tedavisine yardımcı olması için tercih ediliyor. Ayrıca termal kaplıca otellerinde spa hizmetleri, tedavi koçları gibi alternatif hizmetler de bulunabilir. Kaplıca Otelleri arasından oda kahvaltı, yarım pansiyon ve herşey dahil kaplıca otelleri seçeneklerini TatilEksper.com’da bulabilirsiniz.


Termal Otel Fiyatları

Tatilseverlerin gözdesi termal oteller hem yaz sezonunda hem de sonbahar kış sezonunda talep görmektedir. Fakat havaların soğumasıyla birlikte termal otel tercihlerinin artış gösterdiğini söyleyebiliriz.

Henüz havaların soğumadığı dönemlerde erken davranarak kış tatili planınızı yapabilir ve TatilEksper’in erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz. TatilEksper ayrıcalığı ile bir çok bölgeye ait termal otel seçeneklerine göz atabilir, indirimli fiyat fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Termal otel fiyatlarına göz atarken bütçenize ve beğeninize hitap eden otel seçeneklerini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Termal Otellerde Yapılması Gerekenler

Termal kaplıca otelleri arasından açık ve kapalı havuz da sahip oteller bulabilirsiniz. Termal otellerde hem sıcak termal sularının keyfini çıkarabilirsiniz hem de her yaş grubuna uygun etkinliklere katılabilirsiniz. Çocuklu bir aileyseniz, çocuk bakımı servisi gibi hizmetlerden faydalanabilir, aquapark, mini club gibi etkinliklerle çocuğunuzun keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.


Termal Otel Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Termal otel rezervasyonu yaparken uygun fiyatlardan faydalanmak isterseniz erken rezervasyon fırsatlarına göz atmanızı öneririz. Üstelik otel seçimi yaparken ulaşım imkanları, çocuk konsepti, tesis kalitesi gibi detayları da göz önünde bulundurarak kolayca seçim yapabilirsiniz.


Termal Tatil Önerileri

 Adeta termal cenneti olan Türkiye’de çok fazla konumda gidebileceğiniz termal otel seçenekleri mevcuttur. Bunlardan bazıları;

Termal Otel Erken Rezervasyon Fırsatları

Termal Otel Erken Rezervasyon Fırsatları

Termal Otel Fırsatları için sitemizi güncel olarak takip etmenizi tavsiye ederiz. Termal Otel Kampanyaları ve Termal Fırsatları anlık olarak aynı gün fiyatlarımıza yansıtılmaktadır. Her zaman olduğu Termal Kaplıca Otelleri’nde de ne kadar erken alırsanız o kadar kar edeceğinizi unutmamalısınız. Yakın tarihte yapacağınız rezervasyonlarda Fırsat bulmak zorlaşacaktır. Termalleri yazın Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımız, kışın ise Türkiye’de yaşayan misafirlerimiz doldurmaktadır. Dolayısıyla Termal Oteller 12 ay boyunca doludur. Sizin için her zaman güncel Ekonomik Oteller 'imizle her zaman en uygun fiyatlarla istediğiniz tatili yapabilirsiniz. Termal Otellerde Erken Rezervasyon Fırsatlarından yararlanabilir, en uygun fiyatlarla muhteşem bir tatil fırsatını yakalayabilirsiniz. 

Termal Oteller Bursa

Termal Oteller Bursa

Yeşili ile ön plana çıkan Bursa şehri, tam anlamıyla bir Termal cennetidir. Bursa Termal Otelleri şehrin neredeyse hemen her yerine dağılmış Jeotermal kaynaklardan beslenir ve büyük bir kısmı Uludağ'ın kuzey yamaçlarında bulunmaktadır. Turizmin 12 aya yayıldığı kuvvetli şehirlerimizden biridir Bursa.
En eski şifalı kaynaklara sahip olan Termal bölge, Çekirge Kaplıcaları'nın olduğu bölgedir ve burası şehir merkezinde bulunmaktadır. Çekirge Termal Otelleri ve Oylat Kaplıcaları Bursa’nın termal gücü açısından lokomotif iki bölgesidir. Farklı su kaynaklarından beslenen bu bölgeler, 40-47 derece arasında farklı sıcaklıklarda Termal Suya sahiptir. Banyo kürleri ve içme yöntemiyle farklı hastalıklara son derece faydalı olduğu bir çok çalışmada kanıtlanmıştır ve İnegöl’de bulunan Oylat su kalitesi ile Dünya’da 2. sıradadır.
Bölgenin favori otellerinin sadece küçük bir kısmı şu şekildedir; Tiara Hotel & SPA, Oylat Kaplicalari Caglayan Hotel, Oylat Kaplicalari Asiyan Otel, Kervansaray Termal Hotel, Marigold Thermal & Spa Hotel, Ramada Bursa Cekirge Termal & Spa.

Termal Oteller Denizli - Pamukkale

Termal Oteller Denizli - Pamukkale

Denizli Termal Otelleri, su kalitesi açısından Türkiye’nin en şifalı sularına sahiptir. Bölgede özellikle Karahayıt Otelleri, bölgeye adını veren Kızılsu / Karahayıt’ta bulunmaktadır. Pamukkale Otelleri ile 5 km’lik bir mesafede bulunan Karahayıt, Termal tatiliniz açısından incelenmesi gereken bir bölgedir. Denizli’de en çok tercih edilen termal oteller Colossae Hotel, Doğa Termal Otel, Lycus River Thermal Hotel, Umut Thermal Spa & Wellness, Richmond Pamukkale Termal olarak sıralanabilir. Vade farksız 9-12 taksit seçenekleriyle yerinizi ayırtabilirsiniz.

Oylat Kaplıcaları

 Oylat Kaplıcaları Uludağ’ın sırtlarında doğa içinde eşsiz güzelliğiyle insanları kendine hayran bırakıyor. Oylat Kaplıcaları eklem ağrıları, kireçlenme, romatizma gibi problem yaşayanlar tarafından da oldukça rağbet görüyor. Eğer Oylat Kaplıcaları’na geldiyseniz, Hilmiye Köyü ve Oylat Şelalesi’ni de görmenizi tavsiye ederiz.


Termal Oteller Afyon

Termal Oteller Afyon

Afyon Otelleri, Termal suyun iyileştirici gücünü en iyi değerlendiren bölgelerin başında gelmektedir. Afyon’da apart dairelerle başlayan termal turizm, son yıllarda gelişerek büyük 5 yıldızlı termal otellerin hizmete girmesiyle gelişmiştir. 68 dereceye ulaşan su sıcaklığıyla Sandıklı Hüdai Termal Otelleri’de bölge açısından son derece değerli bir şifa merkezidir. Sandıklı Otelleri’ne özel çamur banyoları ve kürleri ile her türlü kemik ve deri hastalıklarınıza şifa bulabilirsiniz. Kurtuluş Mücadelesinin bu aziz şehri, Termal Su Kaynakları ile hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Afyon Otelleri ve Sandıklı Hüdai Kaplıcaları içinde başlıca otellerimiz; Sandikli Thermal Park Hotel, May Thermal Resort & Spa, NG Afyon Wellness & Convention, Korel Thermal Resort Clinic & Spa, Ikbal Thermal Hotel & Spa şeklinde sıralanabilir.

Termal Oteller Bolu

Termal Oteller Bolu

Bolu bulunduğu konum itibariyle önemli Jeotermal kaynakların üzerindedir ve doğal kaynaklardan sondajlanan su sıcaklığı 42-44 derece arasındadır. Evliya Çelebi'nin de Seyahatname’sinde kaleme aldığı Bolu Termal’leri Marmara Bölgesi için önemli bir termal şifa kaynağıdır. İçme amaçlı olarakta kullanılan Bolu Termal Suları, herhangi bir katkı maddesi kullanılmadan sunulmaktadır. Bölgede diğer Termal Kaplıca Merkezlerine nazaran daha az sayıda tesis vardır. Sarot Termal, Narven Kasaba, Bolu Termal Otel’i inceleyebilirsiniz. Bolu aynı zamanda başlı başına bir doğa harikası olduğu için termal tatilinizi doğa turları ilede birleştirebilirsiniz.

Termal Oteller Yalova

Termal Oteller Yalova

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Ağustos 1929’da ziyaret ederek benim kentim dediği Yalova, termal su kaynakları açısından Kuzey Anadolu Fay hattından beslenir. MÖ 2000’li yıllarda meydana gelen deprem sonucu kaynak suları keşfedilmiştir ve Roma İmparatorluğunun Şifa Merkezlerinden biri haline gelmiştir. Atatürk’ün emriyle ihya edilen Yalova Termal’in sayesinde bugün bölge Termal Oteller’in merkezidir. 66 dereceye ulaşan Yalova Termal Suları, tesislerde 38-42 dereceye kadar düşürülmektedir. Bölgede tavsiye edebileceğimiz pek çok Yalova Termal Oteli vardır; Thermalium Wellness Park Hotel & Spa, Elysium Thermal Hotel & Spa, Thermal Park Hotel, Black Bird Thermal Hotel, Limak Thermal Boutique Hotel en çok talep gören Yalova Termal Otelleridir.