Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Baltıklar & Polonya ve Doğu Avrupa Turu

Tur : Yurtdışı Tur COT-158
Eski Bir Turumuzu İncelemektesiniz. Bu Program Pasiftir.
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
 • GRUP TALEBİ
GENEL BİLGİLER

Baltıklar & Polonya ve Doğu Avrupa Turu Gezi Notları

Bir Ortaçağ kenti Vilnius taşıdığı tarihi izlerle sizi zaman yolculuğuna çıkaracak
Daugava Nehri‘nin komşusu Riga 24 saat canlı ve aktif yapısı ile size enerji verecek
Estonya‘nın ana limanı Tallinn'de modern ve klasik unsurları birada bulacaksınız
Trakai şehrinde doğanın güzelliğini görünce huzura doyacaksınız
Varşova'nın simgelerinden Barbakan surları fotoğraf karelerinizi süsleyecek
Krakow Wawel Kalesi'nin ihtişamına hayran kalacaksınız
Amber taşı ile ünlü Baltıklardan hediyelik almadan dönmeyin
TUR PROGRAMI

Baltıklar & Polonya ve Doğu Avrupa Turu Tur Programı

1. Gün    İstanbul – Helsinki – Tallinn
İstanbul – Helsinki – Tallinn

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuşumuzdan 3 saat öncesinden itibaren hazır bulunarak gerçekleştireceğimiz bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 1310 sefer sayılı uçuş ile saat 11.00 ’de Helsinki ‘ye uçuyoruz. Yerel ile saat ile 14.20 ‘de Finlandiya’nın en büyük şehri olan başkent Helsinki ‘ye varıyoruz. Aynı zamanda ülkenin kültür merkezi olan Helsinki, Finlandiya'nın güneyinde Finlandiya Körfezi'nin ise kıyısında yer almaktadır. Granit taşlarından yapılan mimarisi ile ün kazanmış olan Helsinki, doğal güzellikleri ile göz kamaştırmaktadır.  Uspenski Ortodoks Katedrali, Senato Meydanı, Finlandiya Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Amanda Heykeli, Pazar Meydanı turumuz esnasında panoramik görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında feribot ile Talinn ‘e hareket ediyoruz. Talinn’e varışımıza ardından otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

2. Gün    Tallinn – Riga
Tallinn – Riga

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve panoramik olarak Talinn şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. En iyi korunmuş Orta Çağ şehirlerinden biri olarak bilinen Tallinn, doğal ve tarihi güzellikleri ile bizi karşılıyor. Çevre turumuz esnasında; fotoğraf severlerin Tallinn şehrinin muhteşem panoramik fotoğraflarını çekme fırsatı bulacakları Tompea Tepesi, eski şehir surları ve gözetim kuleleri, Aleksandr Nevsky Katedrali, Tall Herman Kulesi, Parlamento Binası, Dome Katedrali, St. Nicholas Kilisesi, Belediye Meydanı, Avrupa’nın 15. YY. faaliyet göstermeye başlamış ve günümüzde aktif halde hizmet veren Raeapteek eczanesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak Rocca Al Mare Turu’muzu (40 Euro) düzenliyoruz. İçerisinde Estonya kültürüne, mimarisine ve eski yaşam tarzlarına ait özellikler taşıyan ve bu ülkeyi en iyi derecede deneyimleme fırsatı sunan Rocca Al Mare, deniz kenarına kurulmuş bir açık hava müzesidir. Turumuz kapsamında ahşaptan inşa edilmiş köy evleri, yel değirmenleri ve kiliseleri ziyaret edilecektir. Tur sonrası Riga ‘ya hareket ediyoruz. Tarihi 14. YY.’a dayanan ve Baltık ülkelerinin en büyük şehri olan başkent Riga, doğal güzellikleri ile tarih boyunca bir cazibe noktası olmuştur. Tarihi Riga Kalesi, Brotherhoods of the Blackheads Evi, St. Jacob`s Kilisesi, Kediler Evi, eski şehir duvarları, Şehir Katedrali, Opera & Tiyatro ve Parlamento Binası şehir turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Letonya Orta Çağ Gecesi Turu ‘na – Akşam Yemeği Dahil (50 Euro) katılabilirler. Bu turumuzda rehberimiz eşliğinde Riga ‘nın Orta Çağ temalı tipik bir mahsen restoranında, döneme ait farklı lezzetleri o döneme ait şarkıların eşliğinde tadarak, Letonya’nın Orta Çağı dönemini deneyimleme fırsatı elde edeceğiz. Tur sonrası Riga bölgesi otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

3. Gün    Riga – Vilnius – Kaunas
Riga – Vilnius – Kaunas

Sabah kahvaltısı ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Vilnius ‘a doğru hareket ediyoruz. Litvanya’ya başkentlik yapan Vilnius, sahip olduğu fevkalade atmosferi ve Avrupa'nın en büyük Barok tarzı tarihi kent merkezi ile bütün gezginlerin Baltık bölgesindeki en gözde yerlerindendir. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuz kapsamında, UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde bulunan tarihi eski şehrin üst ve alt bölümleri, Gotik mimarinin en önemli eserlerinden olan St. Anna Kilisesi, Gediminas Kulesi, Büyük Katedral, Üniversite, St. Peter & Paul Kilisesi, Şafak Kapıları ve 13.-19. YY. arasında inşa edilmiş olan birçok tarihi binayı görecek ve tüm şehri panoramik olarak izleyebileceğimiz Subacius Tepesi’ne gideceğiz. Şehir turu sonrasında sunulacak serbest zaman sürecince arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Trakai Adası ve Tekne Turu (50 Euro) programımıza katılabilirler. Trakai, muhteşem doğası ve tarihi güzellikleri ile Litvanya’nın en önemli turistik merkezlerinden birisidir. Musevi bir grup olan Karay Türkleri’nin bu topraklarda halen yaşıyor olması, Trakai Kalesi çevresinde tekne ile gerçekleştireceğimiz ve kaleyi farklı açılardan fotoğraflayabileceğimiz turumuza ayrı bir cazibe katacak. 14. YY. sonlarında bu bölgeye yerleşmeye başlayan ve günümüzde 300 ailelik nüfusun yaşam sürdüğü bu kavim, Trakai Kalesi’nin korunmasında önemli bir rol oynamış ve kendine has mimarileri ve “Kıbın” olarak adlandırılan meşhur yemekleri ile şehri önemli bir turistik merkez haline getirmiştir. Ekstra tur sonrasında panoramik şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere Kaunas ‘a hareket ediyoruz. Kaunas, Litvanya’nın güney merkezinde Nemunas ve Neris Nehirleri’nin kesiştiği konumda bulunmaktadır. Eski şehir (Old Town) merkezinin bulunduğu bölgede 14. YY. ‘dan kalma gotik ve barok mimarisine ait birçok eseri keşfediyoruz. Belediye Meydanı, Kaunas Bazilikası, St. Francis Xavier Kilisesi, Vytautas Köprüsü, Kutsal Üçlü Kilisesi, Perkunas Evi panoramik turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır.  Şehir turu sonrası Kaunas bölgesi otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

4. Gün    Kaunas – Olsztyn – Gdansk
Kaunas – Olsztyn – Gdansk

Sabah kahvaltısı ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Gdansk’a doğru yola çıkıyoruz. Polonya'nın kuzey-doğu kesimindeki "Bin Göller" olarak bilinen bölgenin güzel manzaraları eşliğinde gerçekleştireceğimiz yolculuğumuz esnasında Olsztyn ‘in eski şehir merkezinde sunulacak çevre gezisi ve mimari ile dikkat çeken Belediye Binası ile ünlü matematik ve astronomi bilim adamı Kopernik ‘e ait heykelin çevresinde verilecek fotoğraf molası ardından Gdansk’a doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Polonya ‘nın Baltık kıyısında yer alan, ülkenin temel liman bölgelerinden bir tanesi olan Gdansk, bir dönem Polonya, bir dönem ise Prusya hakimiyetinde kalmış ise de özerk ve bağımsız olduğu dönemler de olmuştur. Bu tarihsel çeşitlilik, şehrin benzersiz mimarisine de yansımıştır. II. Dünya Savaşı esnasında büyük oranda tahribat gören şehir, adeta bütünüyle yeniden yapılanmış ve hem tarihsel zenginlikleri hem de geniş kumsalları ile turistlerin gözdesi haline gelmiştir. Turumuz kapsamında, Gdansk ‘ın en meşhur sokağı olan Uzun Pazar (Długi Targ), tarihi Neptün Çeşmesi, görkemli Arthus Mahkemesi, Motlawa Nehrinde bulunan Orta Çağ Vinçi, St.Maria Bazilikası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Gdansk bölgesi otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

5. Gün    Gdansk
Gdansk

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman sunuyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Baltık Kıyıları ve Malbork Kalesi Turu ‘na (85 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk ziyaret noktamız, 21 hektarlık yüzölçümü ile Dünya ‘nın en büyük kalesi olarak bilinen, UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Malbork Kalesi olacaktır. 1406 yılında inşası tamamlanan Klasik Orta Çağ mimarisine sahip kale, Dünya ‘nın en büyük tuğla kalesi olma özelliğini de taşımaktadır. Uzun yıllar boyunca Töton Şövalyeleri tarafından yönetilen kalede pek çok bina, avlu, köprü, mahsen, kilise ve şövalyelerin misafirlerini ağırladıkları yemek odaları bulunmaktadır. Malbork Kalesi ‘nde gerçekleştireceğimiz ziyaretimiz ardından, turumuzun bir sonraki durağı olan Sopot ‘a varıyoruz. Her yıl düzenlenen müzik festivali ile ünlenen ve Avrupalı birçok zengin turistin denize girmek için ziyaret ettiği Sopot, aynı zamanda 512 metre uzunluğu ile Avrupa’nın en uzun ahşap iskelesine de sahiptir. Lüks otelleri, SPA merkezleri ve gece hayatı ile ünlenen Sopot’ta gerçekleştireceğimiz çevre gezisi sonrasında turumuzun son durağı olan Gdyna’ya hareket ediyoruz. Önceleri küçük bir balıkçı kasabası olan ancak günümüzde ise büyük kruvaziyer gemilerin ve adalara giden lüks teknelerin yanaştığı büyük bir liman olarak dikkat çeken Gdyna ‘da gerçekleştirilecek çevre gezisinin ve limanda konumlanmış olan Dar Pomorza isimli yüzen müze konseptindeki yelkenli gemiyi panoramik olarak görüp fotoğraflamamızın ardından turumuzu tamamlıyor ve Gdansk şehir merkezine dönüyoruz. Süresini rehberimizin belirleyeceği serbest zaman ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

6. Gün    Gdansk – Varşova – Krakov
 Gdansk – Varşova – Krakov

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor Varşova ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Varşova’ya varışımız ardından, Lehistan İmparatorluğu’na yaklaşık 7 yüzyıl boyunca başkentlik yapmış ve II. Dünya Savaşı ‘ndan sonra acı hatıraların yaşandığı, neredeyse tamamının harabeye döndüğü Varşova şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz süresince Üç Haç Meydanı, Charles de Gaulle Meydanı, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden olan Bilim ve Kültür Sarayı ile yeni şehir merkezini ziyaret ediyoruz. Ardından II. Dünya Savaşı sırasında tarihin gördüğü en büyük bombardımanı yaşamış ve zarar görmüş kentin kalbi olan, 1983 yılından bu yana UNECO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan eski şehre (Stare Miasto) geçiyoruz. Panoramik şehir turumuzda, Lehistan İmparatorluğu’nun başkentini Krakow’dan Varşova’ya taşıyan III. Zygmunt ‘un sütun heykeli, Kraliyet Sarayı, Saint Jan Kilisesi ve Çanlı Meydan, Vistül Nehri’ni ve kentin iki yakasını birbirine bağlayan köprüler, eski şehir meydanı ve Varşova’nın simgesi olan deniz kızı “Syrena” heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından şehrin anıtsal kapısı “Barbakan”dan geçerek 13. YY.dan kalan yeni şehre ulaşıyoruz ve Madam Curie’nin evini, yeni şehir meydanını ziyaret ediyoruz. Şehir turu bitiminde Krakov bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

7. Gün    Krakov – Auschwitz / Birkenau
Krakov – Auschwitz / Birkenau

Sabah kahvaltısının ardından Krakov panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Wawel Sarayı Kompleksi, Vistülü (Wisla) Nehri, Kopernik’in Evi, Maria Magdelena Meydanı, 12 Havariler Kilisesi, Aziz Meryem Kilisesi ve Kapalı Çarşı görülecek yerler arasındadır. Krakov şehir turu sonrasında Auschwitz şehrinin içinde yer alan Birkenau Nazi Kampı’na doğru yola çıkıyoruz. İnsanlık tarihinin hiç şüphesiz en karanlık bölümlerinden II. Dünya Savaşı sırasında toplanarak ağır şartlarda çalıştırılan ve nihayetinde kurşuna dizilerek veya gazla zehirlenerek öldürülen insanların toplanma, kötü şartlarda yaşama ve çalıştırılma ortamlarına tanık olup onları anacak ve içinde bulunduğumuz savaşsız dönemin değerini bir kez daha idrak etmeye çalışacağız. Birkenau ziyaretimiz sonrasında arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak Wieliczka Tuz Madeni Turu (65 Euro) düzenliyoruz. Yolcularımızın 327 metre yerin altında unutulmaz bir yolculuk yapabilme olanağı bulacağı Wieliczka Tuz Madeni’ni keşfederken; Yedi Cüceler, Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği Tablosu, Papa John Paul II gibi birçok tuzdan yapılmış ünlü eser ve kişilerin heykellerini göreceğiz. Ayrıca, The Holy Cross Chapel ve The Chapel of St. Kinga göreceğimiz ve hikayelerini dinleyeceğimiz ilginç yerlerden birkaç tanesi. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

8. Gün    Krakov – Lviv – İstanbul
Krakov – Lviv – İstanbul

Otelde erken saatte servis edilecek veya yolculuk esnasında yenmek üzere kahvaltı paketi halinde sunulacak kahvaltı temini ve otelden çıkış işlemleri ardından, II. Dünya Savaşı’ndan hasar almadan kurtulabilmiş, nadir şehirlerden biri olan Lviv ’e hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile ünlü tarihi şehir merkezi, ismini ve simgesini Aslan’dan alan ve aynı zamanda 13. YY. da Galiçya’nın büyük kralı Daniel Halitsky tarafından oğlu Leo’nun onuruna kurulmuş olan  Lviv’de gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuz esnasında, çikolata fabrikası, kahve madeni sarhoş vişne gibi ilginç kafe ve restoranlarla bezeli pazar meydanı, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Latin-Gotik Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır.  Şehir turu sonrasında İstanbul’a gerçekleşecek dönüş uçuşumuz için Lviv Havalimanı ‘na transfer. Bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemleri sonrası Pegasus Havayolları’nın PC 421 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.55 ’de İstanbul’a hareket ve TSİ 22.00’ da İstanbul varış. Turumuzun sonu.

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER

  Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Helsinki HL / Lviv HL - Sabiha Gökçen HL gidiş dönüş uçak bileti,
  Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
  3 ve 4 yıldızlı yarı merkezi otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama,
  Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler ve şehirlerarası otobüs ulaşımlar,
  Helsinki – Talinn arası feribot ile ulaşım,
  Helsinki, Talin, Riga, Vilnius, Kaunas, Olsztyn, Gdansk, Varşova, Auschwitz/Birkenau, Krakov, Lviv panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri.
  Türkçe rehberlik hizmetleri.
  TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  Vize ücreti ve servis bedeli
  Yurt dışı çıkış harcı bedeli
  Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
  Öğle ve akşam yemekleri
  Programda belirtilen/belirtilmeyen ekstra tur ve geziler
  Panoramik şehir turlarında müze ve ören yerleri girişleri
  İsteğe bağlı şoför bahşişleri  
  İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası

NOTLAR

 • Avantajlı Ekstra Tur Paketi : 290 € yerine 250 €

  Rocca Al Mare Turu (40 Euro) + Trakai Adası ve Tekne Turu (50 Euro) + Baltık Kıyıları ve Malbork Kalesi Turu (85 Euro) + Wieliczka Tuz Madeni Turu (65 Euro) + Letonya Orta Çağ Gecesi Turu (Akşam Yemeği Dahil 50 Euro)

  Avantajlı Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 2-12 yaş arası %50 indirimlidir
 • T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları 90 güne kadar süreli seyahatlerinde vizeden muaftır
 • Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 • T.C. vatandaşı olmayanlar seyahat etmek istedikleri ülke ve/veya ülkelere girişte vize ihtiyacı olup olmadığı bilgisi için ilgili konsolosluklara başvurmaları gerekmektedir.
 • Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına vize başvurularının bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
 • T.C. Hususi (Yeşil) pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 • Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
  • Tatil Eksper tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Tatil Eksper tarafından garanti edilemez.
  • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
  • Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
  • Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
  • Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Programda dahil olmadığı belirtilmeyen tüm turlarda, bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
  • Tatil Eksper zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
  • Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Tatil Eksper’in herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.
  • Tatil Eksper hava yolu ile misafir arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.  
  • Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
  • Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Tatil Eksper, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Misafir uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
  • Tur ile ilgili kesin bilgiler (uçuş saati, uçak biletleri, otel isimleri, rehber bilgisi, havaalanı buluşma saati) 48 saat kala acente tarafından misafirlere iletilecektir.
  • Türk Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilebilmektedir. Diğer havayollarında farklı kurallar uygulanmaktadır.
  • Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
  • Tura katılım için havaalanında zamanın bulunmayan, rehber ile iletişim kurmayan ya da belirtilen uçağa binmeyen/kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
  • Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Tatil Eksper gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Tatil Eksper’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Tatil Eksper’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Tatil Eksper tarafından iptal edilmesi durumunda Tatil Eksper’den herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Tatil Eksper sorumlu tutulamaz.
  • Yurtiçi ve yurtdışı paket turlarda, tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir. Ancak yurtdışı seyahatlerinde vize alınmış ise vize bedeli iade edilmez. Gezi başlangıç tarihine 29 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir. İptal sigortası yapılan rezervasyonlar için belirtilen durumlarda, tüketicilerin sigorta kapsamında bulunan maddi zararı, ilgili sigorta şirketinden talep edilecektir. Tatil Eksper ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.
  • Tatil Eksper misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir. Şahsi vize başvurularında Tatil Eksper’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
  • Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.
  • Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Tatil Eksper aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
  • Gümrük geçişlerinde, sınır kapılarında, pasaportunuza giriş - çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
  • Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Tatil Eksper sorumlu değildir, sorumluluk misafire aittir.
  • Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Tatil Eksper sorumlu olmayacaktır.
  • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
  • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, ya da hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tatil Eksper sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
  • Rehber, turun içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
  • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu misafirler ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


  FİYATLAR

  Baltıklar & Polonya ve Doğu Avrupa Turu Fiyatları

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın

  GRUP TALEP FORMU

  GRUP TALEBİ
  Talep Eden
  Kişi Sayısı
  Ulaşım Tipi
  Ad Soyad
  Telefon
  E-Posta
  Not