Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Baştan Başa Tayland Turu

Tur : Yurtdışı Tur COT-364
ARKADAŞ BUL
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

Baştan Başa Tayland Turu Gezi Notları

Tapınaklarda Buda'nın mistik dünyasına bir yolculuk
Egzotik parklardan eğlenceli tema parklara
Fillerden timsahlara eğlenceli hayvanat bahçeleri
Tropik iklimin tadını sahillerde çıkarın
Yüzen çarşıda alışveriş deneyimi unutulmaz olacak

Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 11
Bitiş

İstanbul
7 - 71 Yaş için
UYGUN
Toplam 0 Yorum
TUR PROGRAMI

Baştan Başa Tayland Turu Tur Programı

1. Gün   

İstanbul – Bangkok

İstanbul – Bangkok

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz. (gidiş uçuş tarihinden 1 takvim günü önce) buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 68 numaralı tarifeli seferi ile Bangkok uçuşumuz başlıyor. Gecemiz uçakta geçiyor.

2. Gün   

Bangkok

Bangkok

Bangkok’a varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz. İlk olarak yapacağımız panoramik Bangkok şehir turumuzda Oturan Buddha Heykeli ve Stupa’ları (mezar taşları), Çin Mahallesi, Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası ve Tayland’ın şu andaki kralının Bangkok’taki Malikânesi görülecek yerler arasındadır. Akşam misafirlerimiz ile Akşam yemekli Yok Yor Marina Sea Food Restaurant & Patpong Gece Pazarı turumuz için hareket ediyoruz. Turumuzda önce “Kralların Nehri“ olarak bilinen ünlü Chao Praya Nehri kenarında, Bangkok’u ışıklar altında görebileceğimiz restoranımızda bizler için hazırlanan yemeğimizi alacağız. Keyifli yemeğimizin ardından daha çok replika ürünlerin (Rolex saat, Versace Canta v.s) ağırlıklı olduğu Bangkok’un en meşhur gece pazarı olan Çin stili ve Tayland stili alışveriş yapabileceğiniz Patpong gece pazarına geçiyoruz. Ünlü alışveriş ve barlar sokağında güzel vakit geçireceksiniz. Bol pazarlık yapmayı unutmayınız. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. Gün   

Bangkok - Kanchanaburi

Bangkok - Kanchanaburi

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından odaların boşaltılması ve ‘’Yüzen Çarşı & Kwai Köprüsü’’ turumuz için hareket. Bu turumuzda Bangkok’un dışına çıkarak yol üzerinde ilk önce dünyaca tanınmış Siyam İkizlerinin doğduğu Samut Songkram kasabasında bir Hindistan cevizi çiftliğine uğruyoruz. Burada Hindistan cevizi ağacından Tay halkının nelerde faydalandıkları hakkında bilgi alıp, bu ağaçtan yapılmış hediyelik eşyaları görüyoruz. Ayrıca içerideki orkide bahçesini de gezebilirsiniz. Buradan ayrıldıktan sonra Tay stili teknelerin kalktığı iskeleye geliyoruz. Buradan teknelere binip nefis egzotik Uzakdoğu manzaraları eşliğinde yaklaşık yarım saatlik zevkli bir yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş meşhur Yüzen Çarşı’ya geliyoruz, nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Yüzen çarşıdan ayrıldıktan sonra filmlere konu olmuş Kwai Köprüsünü görmek için Kanchanaburi’ye hareket ediyoruz. Köprü, işgalci Japon kuvvetleri tarafından inşa edilen Burma-Tayland demiryolunun bir parçasıydı. Yapımında müttefik kuvvetler savaş esirlerinin ve yerel halkın kullanıldığı demiryolu inşası sırasında yüz binden fazla insan hastalık ve işkenceden dolayı hayatını kaybetmiştir. Bu yüzden de bu hat günümüzde Ölüm Demiryolu (Death Railway) olarak bilinmektedir. Tur sonrası Kanchanburi’deki otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4. Gün   

Kanchanaburi – Bangkok – Chiang Rai

Kanchanaburi – Bangkok – Chiang Rai

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından odaların boşaltılması ve Chiang Rai uçuşumuz için Bangkok havalimanına hareket. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından yerel havayolları ile Tayland’ın en kuzeyinde yer alan Chiang Rai şehrine uçuyoruz. Varışımıza istinaden özel otobüsümüz ile otelimize hareket. Check-in işlemlerinin ardından dinlenmek için serbest zaman. Konaklama otelimizde. 

5. Gün   

Chiang Rai

Chiang Rai

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltının ardından Tayland – Myanmar – Laos sınırlarının aynı noktada birleştiği “Altın Üçgen” turumuz için otelden hareket. İlk durağımız yüz yıllar boyunca yasa dışı haşhaş üretiminin merkezi olan bölge hakkında bilgi alacağımız Haşhaş Müzesi. Sonrasında özel otobüsümüz ile altın üçgen sinir bölgesine geçiyoruz. Tepe üzerindeki yüksek seyir noktasından Mekong ve Ruak Nehirlerinin kesişmesiyle oluşan muhteşem manzarayı seyrediyor ardından Mekong Nehri üzerinde çıkacağımız tekne turunda Myanmar ve Laos sınırlarından geçiyoruz. Daha sonra Tayland’ın en kuzey noktasında yer alan Myanmar sınırındaki Mae Sai Kasabası’na giderek sınır pazarını ziyaret ediyoruz. Sınır noktasında alışveriş için serbest zaman. Gezimizin bitiminde yol üzerinde Chiang Rai’nin dünyaca ünlü çay tarlalarını ziyaret ediyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

6. Gün   

Chiang Rai – Chiang Mai

Chiang Rai – Chiang Mai

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından odaların boşaltılması ve Chiang Mai şehrine hareket.

Yol üzerinde ilk durağımız belgesellere konu olmuş, Unesco tarafından koruma altında bulunan boyunlarına taktıkları halkalarla ünlü Karen Etnik Grubunun Köyü'nü gezeceğiz.  Akha, Lahu ve Yao Etnik Gruplarını da burada görebilirsiniz.  Yol üzerinde ilk durağımız Chiang Rai şehrinin 13 km güneyinde yer alan ve tapınak içerisindeki tüm objelerin tamamen beyaz malzemelerden üretildiği Beyaz Tapınak olarak bilinen Wat Rong Khun olacaktır. Chalermchai Kositpipat isimli yerel bir sanatçı tarafından 1996 yılında yapımına başlanan tapınak sanatçının deyimiyle ölümünden ancak 60 yıl sonra bitirilebilecek kadar büyük ve ihtişamlıdır.  Sanatçı bu tapınağın yapımı için yaklaşık olarak 40 milyon baht bağışta bulunmuştur. Bu ziyaretimizin ardından dans eden kaplan anlamına gelen Rong Suea Ten köyünde bulunan Mavi tapınağı ziyaret edeceğiz. Yaklaşık 100 yıldan fazla bir suredir unutulmuş olan eski bir tapınağın kalıntıları üzerine 2005 yılında inşaatına başlanmıştır. İçerisinde 6.5 metre yüksekliğinde beyaz bir buddha heykeli bulunmasının yanında, tüm renkler çivit mavisi olarak dizayn edilmiştir. Gezimizin bitiminde Chiang Mai şehrine devam ediyoruz. Varışımıza istinaden oda anahtarlarının dağıtılması ve dinlenmek için serbest zaman. Aksam saatlerinde her gün saat 18:00 ‘da açılan “Chiang Mai Gece Pazarı“ turumuz için hareket. Restoran ve Tayland’a özgü hediyelik eşyaların bulunduğu bu pazarda alışveriş ve dinlenmek için serbest zaman. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama otelinizde.

7. Gün   

Chiang Mai

Chiang Mai

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından ilk durağımız şehrin kuzeyinde yer alan “Mae Taeng Fil Kampını“ ziyaret edeceğiz. 1989 yılında Tayland genelinde fillerin isçi olarak çalıştırıldığı kereste ve tomruk taşıyıcılığının yasaklanması sonrası yüzlerce fil sokaklara bırakılmış veya yasal olmayan yöntemlerle tomruk taşıma işlerinde, kötü şartlar altında çalışmaya mahkûm edilmiştir. Chailert ailesi filleri koruyarak onlara doğal yaşamlarında özgür bir hayat sunmak amacıyla bu kampı gönüllü olarak kurmuşlardır. Kampa varışımıza istinaden fillerin gösterisini izliyoruz. Fillerin doğal yasam alanı içerisinde yaklaşık 45 dakika süreç unutulmaz bir gezi sizleri bekliyor. Safarimizin ardında kısa ama eğlenceli bir kağnı gezintisi ile kampa dönerek öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Sonrasında bambu sallarla rafting yapacağız. Bir sonraki durağımız yakınlardaki bir Orkide & Kelebek Bahçesi. Burada şişeye ve saksıya nasıl orkide ekildiğini öğreneceğiz. Bu inanılmaz bahçede fotoğraf için serbest zaman verdikten sonra tur bitiminde Chiang Mai’ye dönüyoruz. Bir sonraki durağımız Tayland’ın en yüksek sekizinci tepesinden Chang Mai’yi tüm ihtişamı ile kuşbakışı görebileceğimiz “ Doi Suthep tapınağı “ Tay halkının değişiyle eğer Doi Suthept’ten şehri görmediyseniz Chiang Mai’ye hiç gelmemişsiniz demektir. 1981 yılında Tayland’ın 24. Milli parkı ilan edilen Doi Suthep 260 km karelik alan içerisinde tüm yeşilliği ve ihtişamı ile eşsiz bir doğal güzelliği sunmaktadır. Milli park içerisinde yer alan geçmişi 1380 Lanna Krallığı dönemine dayanan 24 metre yüksekliğinde altın varakla kapli Doi Suthep tapınağı sizlere gizemli bir dünyanın kapılarını açıyor. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

8. Gün   

Chıang Mai –Krabi

Chıang Mai –Krabi

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Check-out işlemlerinin ardından Tayland’ın güneyinde yer alan Krabi uçuşumuz için Chiang Mai havalimanına hareket. Pasaport ve check in işlemlerinin ardından yerel havayolları ile Krabi’ye uçuyoruz. Varışımıza istinaden özel otobüsümüz ile otelimize hareket. Check in işlemlerinin ardından mercan kumlarından oluşan plajları ile ünlü, Andaman denizinin incisi Krabi’de yüzmek ve dinlenmek için serbest zaman.  Konaklama otelimizde.

9. Gün   

Krabi – Phi Phi Adası – Krabi

Krabi – Phi Phi Adası – Krabi
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından tam günlük Öğle yemekli Phi Phi Adası turumuz için hareket ediyoruz. Sürat teknelerimizle Phuket’in yakınındaki iki cennet mercan adasından ilki Phi Phi Don’a hızlı bir şekilde ulaşım. Palmiye ağaçları ile bezenmiş kumsalı ve tertemiz turkuaz rengi deniziyle Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio’nun “The Beach” filminin bazı bölümlerinin çekildiği Maya Bay’de denize girme ve güneşlenme imkânı. İkinci sırada Phi Phi Ley’e uğruyoruz. Burada Viking Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimiz Phi Phi Adası’nda. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.
10. Gün   

Krabi

Krabi
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Masmavi denizin ve güneşin tadını çıkartmanız için serbest zaman.  Özel aktivite ve istekleriniz için rehberinize danışabilirsiniz. Konaklama otelimizde.
11. Gün   

Krabi - Phuket- İstanbul

 Krabi - Phuket- İstanbul
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından rehberinizin belirteceği saatte özel otobüsümüz ile Phuket havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarının TK 173 numaralı tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.
FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER

  Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) - Bangkok (BKK) gidiş, Phuket (HKT) - İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  Yerel Havayolları tarifeli seferi ile Bangkok (BKK) - Chiang Rai (CEI) tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti (15kg bagaj hakkı)
  Yerel Havayolları tarifeli seferi ile Chiang Mai (CNX) - Krabi (KBV) tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti (15kg bagaj hakkı)
  Havalimanı vergileri
  Seçilecek kategori otellerde 9 gece oda & kahvaltı konaklama
  Programda belirtilen turlar (Akşam yemekli Yok Yor Marina Sea Food Restaurant & Patpong Gece Pazarı Turu, Yüzen Çarşı & Kwai Köprüsü Turu, Altın Üçgen Turu, Chiang Mai Gece Pazarı Turu, Mae Taeng Fil Kampı Turu,
  Doi Suthep tapınağı Turu, Öğle yemekli Phi Phi Adası)
  Alan-otel-alan ve şehiriçi transferleri
  Panoramik Bangkok şehir turu
  Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
  Otel vergileri
  Turist şehir vergileri
  TURSAB mesleki sorumluluk sigortası.

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  Seyahat sağlık sigortası (Covid-19 Kapsamlı)
  PCR testi
  Programda belirtilmeyen Öğle ve akşam yemekleri
  Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
  Yurt dışı çıkış harcı bedeli
  Müze ve ören yerleri girişleri
  İsteğe bağlı bahşişler

NOTLAR

Vize Bilgileri

T.C vatandaşları için bu turda gidilen ülkelerde vize uygulaması bulunmamaktadır. Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. 

Vizesiz olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

T.C. vatandaşı olmayanlar seyahat etmek istedikleri ülke ve/veya ülkelere girişte vize ihtiyacı olup olmadığı bilgisi için ilgili konsolosluklara başvurmaları gerekmektedir.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, anılan pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Genel Şartlar

Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

Tatil Eksper tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Tatil Eksper tarafından garanti edilemez.

3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Programda dahil olmadığı belirtilmeyen tüm turlarda, bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

Tatil Eksper zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Tatil Eksper’in herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Tatil Eksper hava yolu ile misafir arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.  

Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Tatil Eksper, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Misafir uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

Tur ile ilgili kesin bilgiler (uçuş saati, uçak biletleri, otel isimleri, rehber bilgisi, havaalanı buluşma saati) 48 saat kala acente tarafından misafirlere iletilecektir.

Türk Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilebilmektedir. Diğer havayollarında farklı kurallar uygulanmaktadır.

Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Tura katılım için havaalanında zamanın bulunmayan, rehber ile iletişim kurmayan ya da belirtilen uçağa binmeyen/kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Tatil Eksper gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Tatil Eksper’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Tatil Eksper’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Tatil Eksper tarafından iptal edilmesi durumunda Tatil Eksper’den herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Tatil Eksper sorumlu tutulamaz.

Yurtiçi ve yurtdışı paket turlarda, tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir. Ancak yurtdışı seyahatlerinde vize alınmış ise vize bedeli iade edilmez. Gezi başlangıç tarihine 29 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir. İptal sigortası yapılan rezervasyonlar için belirtilen durumlarda, tüketicilerin sigorta kapsamında bulunan maddi zararı, ilgili sigorta şirketinden talep edilecektir. Tatil Eksper ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

Tatil Eksper misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir. Şahsi vize başvurularında Tatil Eksper’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.

Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Tatil Eksper aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Gümrük geçişlerinde, sınır kapılarında, pasaportunuza giriş - çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Tatil Eksper sorumlu değildir, sorumluluk misafire aittir.

Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Tatil Eksper sorumlu olmayacaktır.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, ya da hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tatil Eksper sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Rehber, turun içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu misafirler ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


FİYATLAR

Baştan Başa Tayland Turu Fiyatları


TUR TARİHİ İNDİRİM KİŞİ BAŞI
TEK KİŞİLİK ODA
3. KİŞİ 0-2 YAŞ Ç. 2-12 YAŞ Ç. Ekstra
20.10.2022
4* - 5* Oteller
%20
1499.00 EUR
1,873.75 EUR
1749.00 EUR
2,186.25 EUR
1499.00 EUR
1,873.75 EUR
250.00 EUR
312.50 EUR
1449.00 EUR
1,811.25 EUR
TALEP ET
17.11.2022
4* - 5* Oteller
%20
1499.00 EUR
1,873.75 EUR
1749.00 EUR
2,186.25 EUR
1499.00 EUR
1,873.75 EUR
250.00 EUR
312.50 EUR
1449.00 EUR
1,811.25 EUR
TALEP ET
22.12.2022
4* - 5* Oteller
%20
1499.00 EUR
1,873.75 EUR
1749.00 EUR
2,186.25 EUR
1499.00 EUR
1,873.75 EUR
250.00 EUR
312.50 EUR
1449.00 EUR
1,811.25 EUR
TALEP ET

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın