Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Büyük Avrupa Turu

Tur : Yurtdışı Tur COT-89
ARKADAŞ BUL
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

Büyük Avrupa Turu Gezi Notları

Kaleler, kiliseler, müzeleri ile Kavala'yı gezmek büyük keyif olacak
Atatürk'ün doğduğun yer olma özelliği ile öne çıkan Selanik tarihi ile göz dolduruyor
Güneşi Roma Kolezyum'da batırın
Pisa Kulesi ile unutulmaz bir fotoğraf molası
Rönesans’ın baş yapıtları Floransa'da göz dolduruyor
Eiffel Kulesi'nden Seine Nehri'ne, Notre Dame Katedrali'nden Disneyland'a dolu dolu bir kent Paris
Venedik'te Romantik bir Tekne Turu olmazsa olmazlardan
Moda, sanat, tasarım ve tarih Milano'yu eşsiz kılan ayrıcaklıklar sizi de etkisi altına alacak
Brüksel Grand Place'da şehrin enerjisinden etkilenmemek mümkün değil
Kanallar kenti Amsterdam'a Lale kokuları ve yel değirmenleri ayrı bir güzellik katıyor.
Orta Çağ izlerini taşıyan Prag Eski Şehir Meydanı'nda şehrin dokusuna hakim olmak mümkün
Schönbrunn Sarayı ve Bahçeleri Viyana'yı keşfetmek için iyi bir adım olacak
Budapeşte'nin en güzel eserlerinden Buda Kalesi tarihi dokusu ve manzarası ile unutulmaz olacak
Tarih dolu Kalemegdan'ı görün, Tuna ve Sava'yı izleyin
Sofya camileri, kiliseleri ve müzeleri ile pek çok farklı yönden sizi mutlu edecek

Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 14
Bitiş

İstanbul
12 - 60 Yaş için
UYGUN
4.1 / 5.0
ÇOK Yİ
Toplam 141 Yorum
TUR PROGRAMI

Büyük Avrupa Turu Tur Programı

1. Gün   

Selanik – Parga – İgoumenitsa

Selanik – Parga – İgoumenitsa

Tur başlangıç günü saat 20.00’de İstanbul Forum AVM önünde buluşuyoruz. Sizleri karşılayacak yol danışmanları son bilgilendirmeler yapıldıktan sonra otobüse valizlerinizi yerleştirerek koltuk kurası çekeceksiniz. Kura ile çekmiş olduğunuz koltuklara yerleştikten sonra rehberiniz ve koordinatörünüzün seyahat öncesi sizlere son tüyoları verecektir. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra saat 22.00 civarı Büyük Avrupa turumuz yola çıkıyor. İpsala sınır kapısına varışımızın ardından pasaport - vize işlemleri yapılacaktır. Selanik’e varışımızın ardından güne kahvaltı ile başlıyoruz. Serbest olarak alacağımız kahvaltının ardından Selanik şehir turumuza başlıyoruz.  Selanik’te Atatürk’ün evi, Kordon, Beyaz Kule ve Osmanlı ve Bizans eserleri görülecek yerler arasında bulunuyor. Panoramik şehir turu ve serbest zamanın ardından Parga şehrine doğru yola çıkıyoruz. Osmanlı devleti sadrazamlarından Pargalı İbrahim Paşa’nın şehrinde şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik şehir turunun ardından İgoumenitsa’ya geçiyoruz ve Bari feribotu saatine kadar serbest zaman veriyoruz. 00.30’a konaklama yapacağımız kamaralara yerleşerek İgoumenitsa – Bari gemisi ile İtalya’ya hareket ediyoruz. Geceleme Gemide kamaralarda. (kamaralar 4 kişiliktir.)

2. Gün   

Bari – Roma

Bari – Roma

Adriyatik Denizi’nde konaklamalı gemi yolculuğumuzun ardından sabah İtalya’daki ilk durağımız olan Noel Baba Aziz Nikola’nın şehri Bari’ye varıyoruz. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız bu gezide San Nikola Bazilikası, Castello Normanno, Piazza Mercantile göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Bari şehir turu sonrası katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Gezi sonrası İtalya’nın başkenti Roma’ya doğru yola çıkıyoruz. Roma’ya varışımızın ardından otele yerleşiyoruz. Konaklama Roma otelimizde.

3. Gün   

Roma - Vatikan

Roma - Vatikan

Alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz ve Roma şehir turumuza başlıyoruz. “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Turumuzda şehrin sembolü haline gelen Kolezyum, Roma Forumu, Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Vatikan görülecek yerler arasında bulunuyor. Profesyonel tur rehberiniz ile bu gezileri tamamladıktan sonra Roma’dan ayrılış saatine kadar serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Pisa’ya gece yolculuğumuz başlıyor.

4. Gün   

Pisa – Floransa - Venedik

Pisa – Floransa - Venedik

Sabah erken saatlerde Pisa’ya varıyoruz ve dünyada karşısında en çok şekil değiştirip fotoğraf çekilen eğik Pisa Kulesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Burada sizler için fotoğraf molası veriyoruz. Bu molanın ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Floransa’ya varışımızın ardından tur rehberiniz eşliğinde Floransa'da yapılacak panoramik gezide; Duomo Katedrali, Signoria Meydanı, Vecciho Sarayı, Ponte Vecchio Köprüsü görülecek yerlerden bazılarıdır. Şehir turu ve serbest zamanın ardından Floransa’dan ayrılıp Venedik’e hareket ediyouz. Venedik’te limanda bizi bekleyen tur teknemizle San Marco Meydanı’na geçiyoruz. Ardından tur rehberiniz eşliğinde şehir turumuzu gerçekleştiryor ve serbest zaman veriyouz. Gezimizin ardından gece konaklama yapacağımız otelimize hareket. Konaklama Venedik otelimizde.

5. Gün   

Zürih – Mulhouse

 Zürih – Mulhouse

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz. Yapacağımız otobüs yolculuğu ile adını Zürih Gölü’nden alan İsviçre’nin en büyük ve en hareketli lokomotif şehri Zürih’e varıyoruz. Tur rehberiniz eşliğinde şehir turumuzu yapıyor ve serbest zaman veriyoruz. Gezinin ardından Mulhouse’a hareket ediyoruz. Mulhouse’a varışın ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama Mulhouse otelimizde.

6. Gün   

Colmar – Alsas Kasabaları – Strasbourgh

Colmar – Alsas Kasabaları – Strasbourgh

Kahvaltının ardından otelden ayrılış. Avrupa Rüya Rotası turumuzun bugünkü rotasında dünyada şarap yoluyla ünlü Alsas kasabalarını gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Colmar’a gidiyoruz. Dünyaca ünlü Fransız şaraplarının anavatanı olan Colmar’da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turun ardından sürpriz olarak iki Alsas kasabasına gidiyoruz. Rengarenk evleriyle fotoğraf tutkunlarının uğrak noktası Alsas kasabalarını geziyor, grevyer peynirini, lezzetli turtaları ve şarapları keşfediyoruz. Gezinin ardından Strasbourgh’a hareket ediyoruz. Varışın ardından kanalları ile ünlü Noel’in başkenti Strasbourgh şehir turunu yapıyor ve serbest zaman veriyoruz. Gezinin ardından Paris’e gece yolculuğumuz başlıyor.

7. Gün   

Paris

Paris

Paris’e varışımızın ardından rehberiniz eşliğinde şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında Concorde Meydanı, dünyaca ünlü alışveriş caddesi Champs-Elysées, Zafer Takı (Arc De Triomphe), Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Ressamlar Tepesi gibi önemli yerleri göreceğiz. Tur sonrası serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama Paris otelimizde.

8. Gün   

Paris

Paris

Kahvaltı sonrası Paris’te ikinci günümüz başlıyor. Bütün gün katılımcılarımız için serbest zaman. Işıklar şehri Paris’i doyasıya keşfetmek isteyen misafirlerimiz ikinci günde müzeleri ve Eyfel Kulesi’ni ziyaret edebilirler. Konaklama Paris otelimizde.

9. Gün   

Brugge – Amsterdam

Brugge – Amsterdam

Kahvaltı sonrası Belçika’nın çikolata kokulu, kanallarıyla ünlü Orta Çağ şehri Brugge’a doğru yola koyuluyoruz. Varışımızın ardından eski şehir bölgesinde şehir turumuzu gerçekleştiriyor  ve ardından serbest zaman veriyoruz. Gezinin ardından Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a hareket ediyoruz. Varışın ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama Amsterdam otelimizde.

10. Gün   

Amsterdam – Zaanse Schans – Volendam

Amsterdam – Zaanse Schans – Volendam

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz. Avrupa Rüya Rotası turumuzda bugün Hollanda kasabaları olan Volendam ve Zaanse Schans’ı gezeceğiz. Yel değirmenlerinin olduğu Hollanda balıkçı kasabalarını gezeceğiz. Daha sonra Amsterdam’a geçerek rehber eşliğinde şehrin en önemli merkezi olan ve eskiden balık pazarı olarak kullanılan, günümüzde ticaret ve eğlence merkezi olan Dam Meydanı’nı ziyaret edeceğiz. Meydanda yer alan Ulusal Anıt, MadameTussauds Müzesi De Bijenkorf ve Damrak Caddesi gibi önemli yerleri göreceğiz. Gezinin ardından akşam buluşma saatine kadar serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Amsterdam’dan ayrılıyoruz ve Berlin’e gece yolculuğumuz başlıyor.

11. Gün   

Berlin – Dresden – Prag

Berlin – Dresden – Prag

Sabah Berlin’e varışımızın ardından Brandenburg Kapısı, Eski Utanç Duvarı(Berlin Duvarı), Katledilen Yahudiler Anıtı, Berlin TV Kulesi, Alexanderplatz Meydanı göreceğimiz yerler arasında olacak. Vereceğimiz serbest zamanın ardından Almaya’nın en güzel Barok şehri Dresden‘e hareket ediyoruz. II. Dünya Savaşında yerle bir olan ve küllerinden doğan Dresden’de şehir turu yapıyoruz. Theatreplatz, Martin Luter Anıtı, Brüls Terası, Zwinger Sarayı göreceğimiz yerlerden bazıları. Sonrasında Prag’a hareket ediyoruz.  Konaklama Prag otelimizde.

12. Gün   

Prag

Prag

Sabah kahvaltının ardından Avrupa Rüya Rotası turumuzun en renkli şehirlerinden Prag şehir turumuza başlıyoruz. Rehber eşliğinde Astronomik Saat Kulesi, Prag Kalesi, Aziz Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Kafka Müzesi gibi yerleri geziyoruz. Serbest zamanın ardından konaklama yapacağımız otele geçiyoruz. Konaklama Prag otelimizde.

13. Gün   

Viyana – Bratislava – Budapeşte

Viyana – Bratislava – Budapeşte

Bugün turumuzun en hareketli günlerden birini yaşayacağız. Sabah kahvaltının ardından Viyana’ya yola çıkıyoruz. Varışın ardından rehber eşliğinde Aziz Stephan Katedrali, Hofburg Sarayı, Müzeler Meydanı, Albertina görülecek yerler arasında yer alıyor. Serbest zamanda katılımcılarımız meşhur Viyana Şinitzelinin tadına bakabilirler. Gezi sonrasında Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya geçiyoruz. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde Old Town bölgesini, Cumil heykelini, Michael Kapısını, Naci Heykelini göreceksiniz. Serbest zamanın ardından Budapeşte’ye yolculuğumuz başlıyor. Varış sonrası konaklama yapacağımız otelimize yerleştiriyoruz. Konaklama Budapeşte otelimizde.

14. Gün   

Budapeşte

Budapeşte

Serbest olarak alacağımız kahvaltının ardından rehber eşliğinde Budapeşte şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda gezilecek yerler arasında Kahramanlar Meydanı, Gallert Tepesi, Elizabeth Köprüsü, Budin Kalesi, Palemento Binası ve Zincirli Köprü bulunmaktadır. Meşhur Tuna Nehri üzerinde yer alan Margaret adasındaki kafe ve restoranlarda yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Budapeşte'yi akşamları daha çok seveceksiniz. Işıkların adeta dans ettiği bu muhteşem şehrin hafızalarınızda güzel bir anı olarak yer edeceğinden emin olabilirsiniz. Şehir turundan ardından Belgrad’a gece yolculuğumuz başlıyor.

15. Gün   

Belgrad – Sofya

Belgrad – Sofya

Sabah Belgrad’a varışın ardından canlılığın ve hareketliliğin sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turu yapıyoruz. Sava Nehri’nin Tuna’ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmet’in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman’a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Knez Mihailova Caddesi gezilecek yerlerden bazılarıdır. Verilecek serbest zamanın ardından Sofya’a hareket ediyoruz. Sofya’ya varışın ardından rehberimiz eşliğinde şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Aleksander Nevski Katedrali, Banyabaşı Cami, Eski Şehir bölgesini gezdikten sonra serbest zaman veriyoruz. Gezinin ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Konaklama Sofya otelimizde.

16. Gün   

Sofya - İstanbul

Sofya - İstanbul

Sabah Sofya otelindeki kahvaltının ardından ülkeye dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuzun ardından İstanbul’a varıyoruz ve bu rüyalı seyahatimiz sona eriyor. Bir sonraki seyahatinizde buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER

  Lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuk
  İtalya-Yunanistan arası Adriyatik'te gemi yolculuğu
  Venedik şehir merkezinden Vaporetto ile limana ulaşım
  11 gece konaklama
  Mesleki sorumluluk sigortası
  Tüm ekstra turlar
  Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
  Konaklama kahvaltıları (10 gün)
  Şehir vergileri
  Bagaj Hakkı (Orta Boy Valiz + sırt çantası)

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  Shengen Vize Ücreti
  Seyahat güvence paketi
  Pasaportu olmayan katılımcıların pasaport masrafları
  Müze giriş ücretleri
  Otel kahvaltıları hariç yeme-içme masrafları, kişisel harcamalar
  Şehir içi ulaşım (metro, tren, vapur vs.) giderleri
  Yurtdışı çıkış harcı

NOTLAR

Vize Bilgileri

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

T.C. vatandaşı olmayanlar seyahat etmek istedikleri ülke ve/veya ülkelere girişte vize ihtiyacı olup olmadığı bilgisi için ilgili konsolosluklara başvurmaları gerekmektedir.

Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına vize başvurularının bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

T.C. Hususi (Yeşil) pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise, pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Genel Şartlar

Başa Dön

1. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

2. Tatil Eksper tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Tatil Eksper tarafından garanti edilemez.

3. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

4. Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

5. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

6. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Programda dahil olmadığı belirtilmeyen tüm turlarda, bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

7. Tatil Eksper zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

8. Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Tatil Eksper’in herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

9. Tatil Eksper hava yolu ile misafir arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.  

10. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

11. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Tatil Eksper, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Misafir uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

12. Tur ile ilgili kesin bilgiler (uçuş saati, uçak biletleri, otel isimleri, rehber bilgisi, havaalanı buluşma saati) 48 saat kala acente tarafından misafirlere iletilecektir.

13. Türk Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilebilmektedir. Diğer havayollarında farklı kurallar uygulanmaktadır.

14. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

15. Tura katılım için havaalanında zamanın bulunmayan, rehber ile iletişim kurmayan ya da belirtilen uçağa binmeyen/kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

16. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Tatil Eksper gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Tatil Eksper’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Tatil Eksper’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Tatil Eksper tarafından iptal edilmesi durumunda Tatil Eksper’den herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Tatil Eksper sorumlu tutulamaz.

17. Yurtiçi ve yurtdışı paket turlarda, tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir. Ancak yurtdışı seyahatlerinde vize alınmış ise vize bedeli iade edilmez. Gezi başlangıç tarihine 29 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir. İptal sigortası yapılan rezervasyonlar için belirtilen durumlarda, tüketicilerin sigorta kapsamında bulunan maddi zararı, ilgili sigorta şirketinden talep edilecektir. Tatil Eksper ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

18. Tatil Eksper misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir. Şahsi vize başvurularında Tatil Eksper’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

19. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.

20. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Tatil Eksper aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

21. Gümrük geçişlerinde, sınır kapılarında, pasaportunuza giriş - çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

22. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Tatil Eksper sorumlu değildir, sorumluluk misafire aittir.

23. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Tatil Eksper sorumlu olmayacaktır.

24. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

25. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, ya da hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tatil Eksper sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

26. Rehber, turun içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

27. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu misafirler ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


FİYATLAR

Büyük Avrupa Turu Fiyatları


TUR TARİHİ İNDİRİM KİŞİ BAŞI
TEK KİŞİLİK ODA
3. KİŞİ 0-2 YAŞ Ç. 2-12 YAŞ Ç. Ekstra
07.07.2022
3* - 4* Oteller
%20
1550.00 EUR
1,937.50 EUR
1900.00 EUR
2,375.00 EUR
1550.00 EUR
1,937.50 EUR
1550.00 EUR
1,937.50 EUR
1550.00 EUR
1,937.50 EUR
TALEP ET
01.08.2022
3* - 4* Oteller
%20
1750.00 EUR
2,187.50 EUR
2250.00 EUR
2,812.50 EUR
1750.00 EUR
2,187.50 EUR
1750.00 EUR
2,187.50 EUR
1750.00 EUR
2,187.50 EUR
TALEP ET
09.09.2022
3* - 4* Oteller
%20
1750.00 EUR
2,187.50 EUR
2250.00 EUR
2,812.50 EUR
1750.00 EUR
2,187.50 EUR
1750.00 EUR
2,187.50 EUR
1750.00 EUR
2,187.50 EUR
TALEP ET
14.09.2022
3* - 4* Oteller
%20
1550.00 EUR
1,937.50 EUR
1900.00 EUR
2,375.00 EUR
1550.00 EUR
1,937.50 EUR
1550.00 EUR
1,937.50 EUR
1550.00 EUR
1,937.50 EUR
TALEP ET

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın