Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Büyük Avrupa Turu

Tur : Yurtdışı Tur COT-89
Eski Bir Turumuzu İncelemektesiniz. Bu Program Pasiftir.
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
 • GRUP TALEBİ
GENEL BİLGİLER

Büyük Avrupa Turu Gezi Notları

Kaleler, kiliseler, müzeleri ile Kavala'yı gezmek büyük keyif olacak
Atatürk'ün doğduğun yer olma özelliği ile öne çıkan Selanik tarihi ile göz dolduruyor
Güneşi Roma Kolezyum'da batırın
Pisa Kulesi ile unutulmaz bir fotoğraf molası
Rönesans’ın baş yapıtları Floransa'da göz dolduruyor
Eiffel Kulesi'nden Seine Nehri'ne, Notre Dame Katedrali'nden Disneyland'a dolu dolu bir kent Paris
Venedik'te Romantik bir Tekne Turu olmazsa olmazlardan
Moda, sanat, tasarım ve tarih Milano'yu eşsiz kılan ayrıcaklıklar sizi de etkisi altına alacak
Brüksel Grand Place'da şehrin enerjisinden etkilenmemek mümkün değil
Kanallar kenti Amsterdam'a Lale kokuları ve yel değirmenleri ayrı bir güzellik katıyor.
Orta Çağ izlerini taşıyan Prag Eski Şehir Meydanı'nda şehrin dokusuna hakim olmak mümkün
Schönbrunn Sarayı ve Bahçeleri Viyana'yı keşfetmek için iyi bir adım olacak
Budapeşte'nin en güzel eserlerinden Buda Kalesi tarihi dokusu ve manzarası ile unutulmaz olacak
Tarih dolu Kalemegdan'ı görün, Tuna ve Sava'yı izleyin
Sofya camileri, kiliseleri ve müzeleri ile pek çok farklı yönden sizi mutlu edecek
TUR PROGRAMI

Büyük Avrupa Turu Tur Programı

1. Gün    Selanik – Parga – İgoumenitsa
Selanik – Parga – İgoumenitsa

Tur başlangıç günü saat 20.00’de İstanbul Forum AVM önünde buluşuyoruz. Sizleri karşılayacak yol danışmanları son bilgilendirmeler yapıldıktan sonra otobüse valizlerinizi yerleştirerek koltuk kurası çekeceksiniz. Kura ile çekmiş olduğunuz koltuklara yerleştikten sonra rehberiniz ve koordinatörünüzün seyahat öncesi sizlere son tüyoları verecektir. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra saat 22.00 civarı Büyük Avrupa turumuz yola çıkıyor. İpsala sınır kapısına varışımızın ardından pasaport & vize işlemleri yapılacaktır. Sabah saatlerinde Selanik'e varışımızın ardından rehberimiz ile beraber şehir turu yapıyoruz. Selanik’te Atatürk’ün evi, Kordon, Beyaz Kule, Osmanlı ve Bizans eserleri gezeceğimiz yerlerden bazıları olacak. Selanik şehir turunun ardından katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Yunanistan’ın Parga şehrine hareket ediyoruz. Parga şehrinde ilk olarak Osmanlı devleti sadrazamlarından Pargalı İbrahim Paşa’nın şehrinde rengarenk sokakları ve sahil şeridini geziyoruz. Sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından İgoumenitsa’ya geçiyoruz ve Bari feribotu saatine kadar serbest zaman veriyoruz. 00.30’a konaklama yapacağımız kamaralara yerleşerek İgoumenitsa – Bari gemisi ile İtalya’ya yolculuğumuz başlıyor. Sabah gün doğumunda kalkarak Adriyatik Denizi’nde gün doğumunu izleyebilirsiniz. Konaklama Gemide Kamaralarda. (Kamaralar 2 kişiliktir)

2. Gün    Bari – Roma
Bari – Roma

Adriyatik Denizi’nde konaklamalı gemi yolculuğumuzun ardından sabah İtalya’daki ilk durağımız olan Noel Baba Aziz Nikola’nın şehri Bari’ye varıyoruz. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız bu gezide San Nikola Bazilikası, Castello Normanno, Piazza Mercantile göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Bari şehir turu sonrası katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Gezi sonrası İtalya’nın başkenti Roma’ya doğru yola çıkıyoruz. Roma’ya varışımızın ardından otele yerleşiyoruz. Konaklama Roma otelimizde.

3. Gün    Roma - Vatikan - Pisa – Floransa
Roma - Vatikan - Pisa – Floransa

Sabah Roma otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz. Sonrasında rehberimiz eşliğinde Roma şehir turu yapıyoruz. Kolezyum, Aşıklar Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Pantehon, Piazza Navona, Sant Angelo Kalesi Melek Köprüsü, Vatikan gezilecek yerlerden bazıları oluyor. Gezi sonrası katılımcılarımıza serbest zaman veriyoruz. Şehir turumuzun ardından Roma’dan ayrılarak Pisa’ya hareket ediyoruz. Pisa’ya varışımızın ardından dünyanın en çok fotoğraflanan Pisa Kulesi’nde katılımcılarımıza fotoğraf molası veriyoruz. Dilediğimiz gibi kuleyi eğip büküp fotoğraflarımızı çekildikten sonra Floransa’ya yola çıkıyoruz. Floransa’ya varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Floransa otelimizde.

 

4. Gün    Floransa - Venedik
 Floransa - Venedik

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde İtalyan rönesansının en güzel şehirlerinden Floransa’da şehir turuna başlıyoruz. Duomo Katedrali, Signoria Meydanı, Vecciho Sarayı, Ponte Vecchio Köprüsü gezilecek yerlerden bazılarıdır. Verilecek serbest zamanın ardından Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ardından limanda bizi bekleyen tur teknemizle San Marco Meydanı’na geçiyoruz. Ardından tur rehberiniz eşliğinde San Marco Meydanı, San Marco Bazilikası, Rialto Köprüsü, Ahlar Köprüsü’nü geziyoruz. Gezimizin ardından gece konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Venedik otelimizde.

5. Gün    Cannes – Nice - Monaco
Cannes – Nice - Monaco

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılıp Fransız Rivierası Cote d'Azur bölgesine yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ardından ilk durağımız Monaco Prensliği’nin başkenti  Monte Carlo’da gezimize başlıyoruz. Lüks arabaların, yatların ve şık giyimli insanların süslediği sokaklarda gezimizi yaparken Monte Carlo Casino ve meydan bölgesini gezeceğiz. Ayrıca Formula 1 yarışlarının efsane pistlerinden olan, Monaco GP’nin sahne aldığı sokaklarda önce otobüsümüzle yol alacağız. Gezimizin ardından Fransa’da ikinci durağımız Nice şehrine yolculuğumuz başlıyor. Varışın ardından Nice’te Massena Meydanı, deniz manzarasına doyacağınız Promenade des Anglais gezeceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından turumuzu tamamlayarak Cannes bölgesindeki otelimize hareket ediyoruz. Varışın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Cannes, Nice ya da Antibes otelimizde.

 

6. Gün    Cannes - Lyon
Cannes - Lyon

Sabah oteldeki kahvaltının ardından Lyon şehri için yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ardından rehberimiz eşliğinde Bellecour Square, Place des Terreaux ve Vieux Lyon bölgesinde gezimizi yapıyoruz. Paris ve Marsilya‘dan sonra Fransa‘nın en büyük 3. kenti olan Lyon, tarih boyunca ipek üretiminin önemli merkezlerinden biri olması ile de bilinir. Serbest zamanın ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama Lyon otelimizde.

7. Gün    Lyon - Paris
Lyon - Paris

Sabah Lyon otelimizde aldığımı kahvaltının ardından Fransa’nın başkenti Paris’e yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuzun ardından Paris’in ikon yapısı olan Eyfel Kulesini akşam saatlerinde Trocadero terasından seyrederek fotoğraf molası veriyoruz. Bu molanın ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Avrupa Rüya Rotamızın Paris durağında 2 gece konaklama yapacağız. Konaklama Paris otelimizde.

8. Gün    Paris
Paris

Kahvaltının ardından rehber eşliğinde Paris şehir turumuza başlıyoruz. Gezilecek yerler arasında Concorde Meydanı, dünyaca ünlü alışveriş caddesi Montmartre Sacre Coure Bazilikası, Champs-Elysées, Zafer Takı (Arc De Triomphe), Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi gibi önemli yerler yer alıyor. Şehir turumuzun ardından serbest zaman veriyoruz. Gezimizin ardından otele geçiyoruz. Konaklama Paris otelimizde.

9. Gün    Paris - Brugge – Amsterdam
Paris - Brugge – Amsterdam

Sabah kahvaltının ardından Belçika’nın çikolata kokulu sokaklarıyla ünlü Orta Çağ şehri Brugge’a yolculuğumuz başlıyor. Varışın ardından Burg Çan Kulesi, Brugge kanal bölgesi, Grote Markt, Minnewaterpark görülecek yerler arasında yer alıyor. Şehir turumuzun ardından Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a yola çıkıyoruz. Varışın ardından konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Amsterdam otelimizde.

10. Gün    Amsterdam – Zaanse Schans – Volendam – Hannover
Amsterdam – Zaanse Schans – Volendam – Hannover

Kahvaltının ardından özgürlükler şehri Amsterdam turumuza başlıyoruz. Önce yel değirmenleri ile ünlü Zaanse Schans kasabasını ziyaret ediyoruz. Burada fotoğraf molası verdikten sonra balıkçı kasabası Volendam’a geçiyoruz. Burada mşehur Hollanda peynirlerinin yapıldığı atölyeleri ve liman bölgesini gezdikten sonra Amsterdam’a hareket ediyoruz. Varışından ardından rehberimiz eşliğinde gezeceğimiz yerler arasında şehrin ismini aldığı Dam Meydanı, Amsterdam Kraliyet Sarayı ve meşhur Amsterdam kanalları yer alıyor. Şehir turumuzun ardından Hannover’e seyahatimiz başlıyor. Varışın ardından rehberimizle New Town Hall, Kröpcke şehir meydanı görülecek yerlerden bazılarıdır. Gezinin ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Konaklama HANNOVER otelimizde.

11. Gün    Hannover – Dresden – Prag
Hannover – Dresden – Prag

Sabah kahvaltının ardından kısa bir Hannover şehir gezisi yapıp Avrupa’nın alışveriş şehri olarak da bilinen Dresden’e doğru yola çıkıyoruz. Almaya’nın en güzel Barok şehri Dresden‘e vardıktan sonra II. Dünya Savaşında yerle bir olan ve küllerinden doğan Dresden’de şehir turu yapıyoruz. Theatreplatz, Martin Luter Anıtı, Brüls Terası, Zwinger Sarayı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Gezinin sonrasında Prag’a hareket ediyoruz. Konaklama PRAG otelimizde.

12. Gün    Prag
Prag

Sabah kahvaltının ardından Avrupa Rüyası PLUS turumuzun en renkli şehirlerinden Prag şehir turumuza başlıyoruz. Rehber eşliğinde Astronomik Saat Kulesi, Prag Kalesi, Aziz Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Kafka Müzesi gibi yerleri geziyoruz. Serbest zamanın ardından konaklama yapacağımız otele geçiyoruz. Konaklama Prag otelimizde.

13. Gün    Viyana – Bratislava – Budapeşte
Viyana – Bratislava – Budapeşte

Bugün turumuzun en hareketli günlerden birini yaşayacağız. Sabah kahvaltının ardından Viyana’ya yola çıkıyoruz. Varışın ardından rehber eşliğinde Aziz Stephan Katedrali, Hofburg Sarayı, Müzeler Meydanı, Albertina görülecek yerler arasında yer alıyor. Serbest zamanda katılımcılarımız meşhur Viyana Şinitzelinin tadına bakabilirler. Gezi sonrasında Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya geçiyoruz. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde Old Town bölgesini, Cumil heykelini, Michael Kapısını, Naci Heykelini göreceksiniz. Serbest zamanın ardından Budapeşte’ye yolculuğumuz başlıyor. Varış sonrası konaklama yapacağımız otelimize yerleştiriyoruz. Konaklama Budapeşte otelimizde.

14. Gün    Budapeşte - Belgrad
Budapeşte - Belgrad

Sabah Budapeşte otelimizdeki kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Kahramanlar Meydanı, Gallert Tepesi, Elizabeth Köprüsü, Budin Kalesi, Palemento Binası ve Zincirli Köprü gezilecek yerlerden bazılarıdır. Serbest zamanın ardından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a yolculuğumuz başlıyor. Varış sonrası otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Belgrad otelimizde.

 

15. Gün    Belgrad – Sofya
Belgrad – Sofya

Kahvaltının ardından Avrupa’nın en eski kentlerinden Belgrad’da şehir turu yapıyoruz. Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta Belgrad Kalesi, Kalemegdan, Knez Mihailova Caddesi gezilecek yerlerden bazılarıdır. Verilecek serbest zamanın ardından Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya yolculuğumuz başlıyor. Sofya’ya varışın ardından rehberimiz eşliğinde şehir turu yapıyoruz. Gezilecek yerler arasında Aleksander Nevski Katedrali, Banyabaşı Cami, Eski Şehir bölgesi yer alıyor. Gezi sonrası konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Konaklama Sofya otelimizde.

 

16. Gün    Sofya - İstanbul
Sofya - İstanbul

Sabah Sofya otelindeki kahvaltının ardından ülkeye dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuzun ardından İstanbul’a varıyoruz ve bu rüyalı seyahatimiz sona eriyor. Bir sonraki seyahatinizde buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER

  Lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuk
  İtalya-Yunanistan arası Adriyatik'te konaklamalı gemi yolculuğu gemi bileti
  Seyahat Sağlık Sigortası
  15 gece 3-4-5 yıldızlı otellerde konaklama
  Konaklama kahvaltıları (14 gün)
  Mesleki Sorumluluk Sigortası
  Venedik şehir merkezine ulaşımda Vaporetto ile limana ulaşım
  Tüm ekstra turlar
  Profesyonel kokartlı Türkçe rehberlik hizmeti
  Şehir ve Liman Vergileri
  Bagaj Hakkı (Orta Boy Valiz + sırt çantası)

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  Schengen Vize Ücreti
  Müze giriş ücretleri
  Otel kahvaltıları hariç yeme-içme masrafları, kişisel harcamalar
  Şehir içi ulaşım (metro, tren, vapur vs.) giderleri
  Yurtdışı çıkış harcı

NOTLAR

Vize Bilgileri

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

T.C. vatandaşı olmayanlar seyahat etmek istedikleri ülke ve/veya ülkelere girişte vize ihtiyacı olup olmadığı bilgisi için ilgili konsolosluklara başvurmaları gerekmektedir.

Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına vize başvurularının bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

T.C. Hususi (Yeşil) pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise, pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Genel Şartlar

Başa Dön

1. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

2. Tatil Eksper tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Tatil Eksper tarafından garanti edilemez.

3. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

4. Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

5. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

6. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Programda dahil olmadığı belirtilmeyen tüm turlarda, bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

7. Tatil Eksper zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

8. Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Tatil Eksper’in herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

9. Tatil Eksper hava yolu ile misafir arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.  

10. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

11. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Tatil Eksper, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Misafir uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

12. Tur ile ilgili kesin bilgiler (uçuş saati, uçak biletleri, otel isimleri, rehber bilgisi, havaalanı buluşma saati) 48 saat kala acente tarafından misafirlere iletilecektir.

13. Türk Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilebilmektedir. Diğer havayollarında farklı kurallar uygulanmaktadır.

14. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

15. Tura katılım için havaalanında zamanın bulunmayan, rehber ile iletişim kurmayan ya da belirtilen uçağa binmeyen/kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

16. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Tatil Eksper gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Tatil Eksper’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Tatil Eksper’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Tatil Eksper tarafından iptal edilmesi durumunda Tatil Eksper’den herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Tatil Eksper sorumlu tutulamaz.

17. Yurtiçi ve yurtdışı paket turlarda, tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir. Ancak yurtdışı seyahatlerinde vize alınmış ise vize bedeli iade edilmez. Gezi başlangıç tarihine 29 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir. İptal sigortası yapılan rezervasyonlar için belirtilen durumlarda, tüketicilerin sigorta kapsamında bulunan maddi zararı, ilgili sigorta şirketinden talep edilecektir. Tatil Eksper ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

18. Tatil Eksper misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir. Şahsi vize başvurularında Tatil Eksper’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

19. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.

20. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Tatil Eksper aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

21. Gümrük geçişlerinde, sınır kapılarında, pasaportunuza giriş - çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

22. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Tatil Eksper sorumlu değildir, sorumluluk misafire aittir.

23. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Tatil Eksper sorumlu olmayacaktır.

24. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

25. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, ya da hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tatil Eksper sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

26. Rehber, turun içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

27. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu misafirler ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


FİYATLAR

Büyük Avrupa Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın

GRUP TALEP FORMU

GRUP TALEBİ
Talep Eden
Kişi Sayısı
Ulaşım Tipi
Ad Soyad
Telefon
E-Posta
Not