Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Büyük Balkanlar Turu

Tur : Yurtdışı Tur COT-171
ARKADAŞ BUL
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

Büyük Balkanlar Turu Gezi Notları

Belgrad'a Aşık olacaksınız, Otele dönmemek olası!
Tarih dolu Kalemegdan'ı görün, Tuna ve Sava'yı izleyin
Tarih ve Doğa ile harmanlanmış bir rüya; Karadağ
Başçarşı'dan Trebevic Dağı'na Saraybosna'yı unutamayacaksınız

Tüm Çevre Gezileri, Ekstra Turlar, Akşam Yemekleri Dahil

 


Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 7
Bitiş

İstanbul
10 - 60 Yaş için
UYGUN
Toplam 0 Yorum
TUR PROGRAMI

Büyük Balkanlar Turu Tur Programı

1. Gün   

İstanbul - Üsküp – Priştine – Prizren – İşkodra

 İstanbul - Üsküp – Priştine – Prizren – İşkodra

İstanbul Sabiha Gökçen havalimanı gidiş terminali Pegasus Havayollarının PC351 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:00’da Üsküp’e Hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından yerel saat ile 09:30’da  varış ve ülkeye giriş işlemlerinin ardından alanda bekleyen özel aracımız ile dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Kosova Cumhuriyeti'ne geçiyoruz. İlk durağımız Priştina Varışımıza istinaden yapacağımız panoramik şehir turumuzda 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Germia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlıların 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Camii, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Prizren Doğru hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte Mimari silueti ve 5 vakit minarelerinden yükselen ezan sesleri, yol ve dükkân levhalarındaki Türkçe ibareleri ile hemen ilk görüşte Anadolu Osmanlı kenti intibaını veren Prizren'de Sinan Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Bayraklı Camii, Mehmet Paşa Hamamı görülecektir. Serbest zamanın ardından İşkodra’ya hareket. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

Prizren Turu Dahil

 

Sabah Kahvaltısı: Ekstra olarak alınacak olup, Tur ücretine dahil değildir.

Öğle Yemeği : Priştine’de alınacak olup Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği : Otelde alınacak olup, Tur ücretine Dahildir.

Konaklama :4* Hotel Holiday Koplik vb. 4* Rozafa Hotel vb.

Para Birimleri: Makedonya(Üsküp) Dinar - 1 Euro Yaklaşık 61,74 Dinar / Kosova - Euro / Arnavutluk (İşkodra) Leki –

1 Euro Yaklaşık 121 Arnavut Leki

Rota: Üsküp – Priştine 92 Km / Priştine – Prizren 85 Km / Prizren – İşkodra 194 Km

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 371 Km

2. Gün   

İşkodra – Sv. Stefan – Budva – Kotor – Trebinje veya Çevresi

 İşkodra – Sv. Stefan – Budva – Kotor – Trebinje veya Çevresi

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile St Stefan’a hareket, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması

ile günümüzde turizme kazandırılan Sveti Stefan’ı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında

muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva şehir turumuza başlıyoruz. Burada yapacağınız yürüyüş turunda Eski Şehir olan kaleyi gezeceğiz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından sonraki durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor, Burada StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Kotor’da vereceğimiz serbest zamanın ardından Trebinje’ye hareket. Oda dağılımının ardından yerleşme geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahil olup, Otelde alınacaktır.

Öğle Yemeği : Budva’da alınacak olup, Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği : Otelde Alınacak olup, Tur ücretine Dahildir.

Konaklama : 4*Bellevue Hotel vb. – 4* Leotar Hotel vb.

Para Birimleri: Arnavutluk (İşkodra) Leki – 1 Euro Yaklaşık 121 Arnavut Leki / Karadağ ( Sv.Stefan,Budva,Kotor)

Euro / Bosna Hersek ( Trebinje ) 1 Eur yaklaşık 1,96 Konvertibl Mark

Rota : İşkodra – Sv.Stefan 77 Km / Sv.Stefan – Budva 10 Km / Budva – Kotor 23 Km / Kotor – Trebinje 81 Km

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 191 Km

 

3. Gün   

Trebinje – Poçitel – Blagaj - Mostar – Saraybosna

Trebinje – Poçitel – Blagaj - Mostar – Saraybosna

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Poçitel’e hareket ediyoruz. Türk köyü olan Poçitel’de vereceğimiz çay molamızın ardından bu güzel, küçük köyü gezip Mostar’a devam ediyoruz. Mostar`a varış ardından yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz ardından serbest zaman. Ardından Blagaj turumuz başlayacaktır. Bu turumuzda Avrupa’nın en güçlü su kaynağının, Buna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagay’ı ziyaret ediyoruz..Ardından Saraybosna’ya hareket ve varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezimizi yapıyoruz. İlk olarak Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesini geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camiini geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii ziyaretimiz sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve Akşam Yemeği Otelimizde.

 

Poçitel Turu Dahil

Blagaj Turu Dahil

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği : Mostar’da alınacak olup, Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği : Otelde alınacak olup, Tur ücretine dahildir.

Konaklama : 4*Exclusive Hotel vb. 4* Walter Hotel vb.

Para Birimleri: Bosna Hersek 1 Eur yaklaşık 1,96 Konvertibl Mark

Rota: Trebinje – Poçitel 102 Km / Poçitel – Blagaj 26 Km / Blagaj – Mostar 13 Km / Mostar – Saraybosna 129 Km

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 270 Km

4. Gün   

Saraybosna – Belgrad

Saraybosna – Belgrad

Sabah alınacak kahvaltının ardından Sırbistan`ın başkenti, canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad’a hareket, varışa istinaden şehir turumuz başlıyor. Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer.  Geceleme ve Akşam yemeği Belgrad`daki otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Saraybosna – Belgrad yolu üzerinde tesiste alınacak olup, Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, Tur ücretine dahildir.

Konaklama: 4* Centar Balasevic Hotel vb. – 4* 88 Rooms Hotel vb.

Para Birimleri: Bosna Hersek(Saraybosna) 1 Eur yaklaşık 1,96 Konvertibl Mark / Sırbistan(Belgrad) – 1 Euro

yaklaşık 118 SırpDinarı

Rota: Saraybosna–Belgrad 306Km

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 306 Km

5. Gün   

Belgrad – Üsküp

Belgrad – Üsküp

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Üsküp’e hareket. Üsküp’e varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz başlıyor. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han ve Taş Köprüyü görüp, Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin karşı tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan görüp, Türk çarşına girecek ve Tarihi Türk çarşında 1550 yılında yapılmış olan, günümüzde ise Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılan Kurşunlu Hanı göreceğiz. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. Günümüzde Kurşunlu handan sonra ayakta kalan ve yine 15. yüz yılda inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Han ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisini ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camini ziyaret edip, Türk çarşında serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve Akşam yemeği otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği : Üsküp’te alınacak olup , Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği : Otelde alınacak olup, Tur ücretine dahildir.

Konaklama: 4* Victoria Hotel vb – 4* Best western Hotel Turist vb.

Para Birimleri : / Sırbistan(Belgrad) – 1 Euro yaklaşık 118 Sırp Dinarı / Makedonya(Üsküp) Dinar - 1 Euro Yaklaşık

61,74 Dinar

Rota: Belgrad – Üsküp 431 Km

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 431 Km

6. Gün   

Üsküp – Tetova(Kalkandelen) - Ohrid

Üsküp – Tetova(Kalkandelen) - Ohrid

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Ohrid’e hareket..Yol üzerinde Tetova(Kalkandelen) ` da duruyor Alaca Camiini ziyaret ediyor ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni`nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi`ni panoramik olarak görüyoruz. Tur bitiminde Ohrid`de hareket. Yol üzerinde St. Naum turumuzu yapıp burada verilecek serbest zamana takriben Ohrid’e varış. Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları, turumuzun ardından konaklayacağımız otelimize varış geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

Tetova(Kalkandelen) Turu Dahil

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği : Ohrid’te alınacak olup , Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği : Otelde alınacak olup, Tur ücretine dahildir.

Konaklama: 4* Sileks Hotel vb. 4* Prestige Hotel vb.

Para Birimleri: Makedonya / Dinar - 1 Euro Yaklaşık 61,74 Dinar

Rota: Üsküp – Tetova 43 Km / Tetova – Ohrid 133 Km

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 176 Km

7. Gün   

Ohrid – St.Naum – Pogradec – Elbasan – Tiran

Ohrid – St.Naum – Pogradec – Elbasan – Tiran

Sabah alınacak kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve St.Naum’a hareket muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Ohrid gölünün doğduğu kaynağı ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından Pogradec’’e doğru hareket ediyoruz. Panoramik şehir turunun ardından Shkumbin Nehri’nin yanında yer alan Elbasan’a varış.  Tiran ve Durres’ten sonra en kalabalık ve en önemli üçüncü şehri. Elbasan, yaklaşık 240.000 nüfuslu sakin bir kent. Yuvarlak kiremitli evleriyle Osmanlı’dan kalma durumunu kısmen korumuş bir Anadolu kasabasına benzeyen Osmanlı’nın Arnavutluk topraklarında ilk ayak bastığı şehir Elbasan’da kentin simgesi yine bir Osmanlı yapısı olan ve 16. yüzyıl tarihli, halen orijinalliğini koruyan Saat Kulesi. Osmanlı dönemi yapıları Namazgâh, Kral Cami (Sultan Cami) ve Nazire Cami başlıca gezilecek yerleri arasında. Elbasan Kalesi ve kalenin içerisindeki 1492’de yapılmış Kral Cami ise Arnavutluk’ta ayakta kalabilen nadir eserlerden. Serbest zamanın ardından Elbasan yolu üzerinden Tiran’a hareket ediyoruz. Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varış. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır.Tur bitiminde rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman.

 

St.Naum Turu Dahil

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği : Tiran’da alınacak olup , Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği : Tur ücretine dahil değildir.

Konaklama : Konaklama Bulunmamaktadır.

Para Birimleri: Makedonya(St. Naum) / Dinar - 1 Euro Yaklaşık 61,74 Dinar / Arnavutluk (Pogradec,Elbasan,Tiran)

Leki – 1 Euro Yaklaşık 121 Arnavut Leki

Rota : Ohrid – St.Naum 30 Km / St.Naum – Pogradec 11 Km / Pogradec – Elbasan 85 Km / Elbasan – Tiran 43 Km

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 169 Km

8. Gün   

Tiran – İstanbul

Tiran – İstanbul
Rehberimizin belirleyeceği saatte Havalimanına hareket. Pegaus Havayollarının PC282 tarifeli seferi ile saat 02:20’daeİstanbul Sabiha Gökçen havalimanına hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 06:00’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatinizde tekrar görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.
FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER

  Pegasus Havayolları ile  Istanbul /Üsküp / Tiran / Istanbul parkurunda gidiş dönüş uçak biletleri
  4* Otel Kategorisinde 1 Gece İşkodra, 1 Gece Trebinje ve Çevresi, 1 Gece Saraybosna,  1 Gece Belgrad, 1 Gece Üsküp, 1 Gece Ohrid olmak üzere toplam 6 Gece konaklama
  Sabah kahvaltıları
  Otelde alınacak akşam yemekleri
  Programda Belirtilen tüm transferler
  Programda belirtilen şehir turları
  Blagaj Ekstra Turu
  Poçitel Ekstra Turu
  Prizren Ekstra Turui
  Tetova(Kalkandelelen) Turu
  Gümrük Vergileri
  Şehir vergileri
  Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri
  Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
  Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
  Seyahat Sigortası
  Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
  Gerekliyse PCR Test ücretleri

NOTLAR

Vize Bilgileri

T.C vatandaşları için bu turda gidilen ülkelerde vize uygulaması bulunmamaktadır. Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Vizesiz olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

T.C. vatandaşı olmayanlar seyahat etmek istedikleri ülke ve/veya ülkelere girişte vize ihtiyacı olup olmadığı bilgisi için ilgili konsolosluklara başvurmaları gerekmektedir.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, anılan pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Genel Şartlar

1. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

2. Tatil Eksper tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Tatil Eksper tarafından garanti edilemez.

3. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

4. Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

5. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

6. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Programda dahil olmadığı belirtilmeyen tüm turlarda, bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

7. Tatil Eksper zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

8. Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Tatil Eksper’in herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

9. Tatil Eksper hava yolu ile misafir arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.  

10. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

11. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Tatil Eksper, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Misafir uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

12. Tur ile ilgili kesin bilgiler (uçuş saati, uçak biletleri, otel isimleri, rehber bilgisi, havaalanı buluşma saati) 48 saat kala acente tarafından misafirlere iletilecektir.

13. Türk Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilebilmektedir. Diğer havayollarında farklı kurallar uygulanmaktadır.

14. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

15. Tura katılım için havaalanında zamanın bulunmayan, rehber ile iletişim kurmayan ya da belirtilen uçağa binmeyen/kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

16. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Tatil Eksper gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Tatil Eksper’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Tatil Eksper’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Tatil Eksper tarafından iptal edilmesi durumunda Tatil Eksper’den herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Tatil Eksper sorumlu tutulamaz.

17. Yurtiçi ve yurtdışı paket turlarda, tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir. Ancak yurtdışı seyahatlerinde vize alınmış ise vize bedeli iade edilmez. Gezi başlangıç tarihine 29 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir. İptal sigortası yapılan rezervasyonlar için belirtilen durumlarda, tüketicilerin sigorta kapsamında bulunan maddi zararı, ilgili sigorta şirketinden talep edilecektir. Tatil Eksper ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

18. Tatil Eksper misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir. Şahsi vize başvurularında Tatil Eksper’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

19. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.

20. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Tatil Eksper aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

21. Gümrük geçişlerinde, sınır kapılarında, pasaportunuza giriş - çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

22. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Tatil Eksper sorumlu değildir, sorumluluk misafire aittir.

23. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Tatil Eksper sorumlu olmayacaktır.

24. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

25. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, ya da hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tatil Eksper sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

26. Rehber, turun içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

27. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu misafirler ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


FİYATLAR

Büyük Balkanlar Turu Fiyatları


TUR TARİHİ İNDİRİM KİŞİ BAŞI
TEK KİŞİLİK ODA
3. KİŞİ 0-2 YAŞ Ç. 2-12 YAŞ Ç. Ekstra
27.08.2022
4* Oteller
%20
599.00 EUR
748.75 EUR
699.00 EUR
873.75 EUR
499.00 EUR
623.75 EUR
150.00 EUR
187.50 EUR
499.00 EUR
623.75 EUR
TALEP ET
03.09.2022
4* Oteller
%20
599.00 EUR
748.75 EUR
699.00 EUR
873.75 EUR
499.00 EUR
623.75 EUR
150.00 EUR
187.50 EUR
499.00 EUR
623.75 EUR
TALEP ET
10.09.2022
4* Oteller
%20
599.00 EUR
748.75 EUR
649.00 EUR
811.25 EUR
449.00 EUR
561.25 EUR
150.00 EUR
187.50 EUR
449.00 EUR
561.25 EUR
TALEP ET
17.09.2022
4* Oteller
%20
599.00 EUR
748.75 EUR
649.00 EUR
811.25 EUR
449.00 EUR
561.25 EUR
150.00 EUR
187.50 EUR
449.00 EUR
561.25 EUR
TALEP ET
24.09.2022
4* Oteller
%20
599.00 EUR
748.75 EUR
649.00 EUR
811.25 EUR
449.00 EUR
561.25 EUR
150.00 EUR
187.50 EUR
449.00 EUR
561.25 EUR
TALEP ET
01.10.2022
4* Oteller
%20
549.00 EUR
686.25 EUR
699.00 EUR
873.75 EUR
499.00 EUR
623.75 EUR
150.00 EUR
187.50 EUR
499.00 EUR
623.75 EUR
TALEP ET
08.10.2022
4* Oteller
%20
549.00 EUR
686.25 EUR
649.00 EUR
811.25 EUR
449.00 EUR
561.25 EUR
150.00 EUR
187.50 EUR
449.00 EUR
561.25 EUR
TALEP ET
15.10.2022
4* Oteller
%20
549.00 EUR
686.25 EUR
599.00 EUR
748.75 EUR
399.00 EUR
498.75 EUR
150.00 EUR
187.50 EUR
399.00 EUR
498.75 EUR
TALEP ET
22.10.2022
4* Oteller
%20
549.00 EUR
686.25 EUR
599.00 EUR
748.75 EUR
399.00 EUR
498.75 EUR
150.00 EUR
187.50 EUR
399.00 EUR
498.75 EUR
TALEP ET
29.10.2022
4* Oteller
%20
399.00 EUR
498.75 EUR
599.00 EUR
748.75 EUR
399.00 EUR
498.75 EUR
150.00 EUR
187.50 EUR
399.00 EUR
498.75 EUR
TALEP ET
05.11.2022
4* Oteller
%20
399.00 EUR
498.75 EUR
599.00 EUR
748.75 EUR
399.00 EUR
498.75 EUR
150.00 EUR
187.50 EUR
399.00 EUR
498.75 EUR
TALEP ET
12.11.2022
4* Oteller
%20
399.00 EUR
498.75 EUR
599.00 EUR
748.75 EUR
399.00 EUR
498.75 EUR
150.00 EUR
187.50 EUR
399.00 EUR
498.75 EUR
TALEP ET
19.11.2022
4* Oteller
%20
399.00 EUR
498.75 EUR
599.00 EUR
748.75 EUR
399.00 EUR
498.75 EUR
150.00 EUR
187.50 EUR
399.00 EUR
498.75 EUR
TALEP ET
26.11.2022
4* Oteller
%20
399.00 EUR
498.75 EUR
599.00 EUR
748.75 EUR
399.00 EUR
498.75 EUR
150.00 EUR
187.50 EUR
399.00 EUR
498.75 EUR
TALEP ET
03.12.2022
4* Oteller
%20
399.00 EUR
498.75 EUR
599.00 EUR
748.75 EUR
399.00 EUR
498.75 EUR
150.00 EUR
187.50 EUR
399.00 EUR
498.75 EUR
TALEP ET
10.12.2022
4* Oteller
%20
399.00 EUR
498.75 EUR
599.00 EUR
748.75 EUR
399.00 EUR
498.75 EUR
150.00 EUR
187.50 EUR
399.00 EUR
498.75 EUR
TALEP ET
17.12.2022
4* Oteller
%20
399.00 EUR
498.75 EUR
599.00 EUR
748.75 EUR
399.00 EUR
498.75 EUR
150.00 EUR
187.50 EUR
399.00 EUR
498.75 EUR
TALEP ET

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın