Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Eski Bir Turumuzu İncelemektesiniz. Bu Program Pasiftir.
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

Cezayir Turu Gezi Notları

Köprüler Şehri Konstantin "Eski Şehir"in büyüleyici güzelliği ile akıllara kanızacak güzellikte
Cezayir'deki Roma tarihi izleri sizi Timgad'da tarihi bir yolculuğa çıkaracak
Roma antik kentlerinden etkileniyorsanız Djemila'yı listenizin en başına eklemelisiniz
Birçok kültürün harmanlandığı Cezayir'de zaman keyifle akıp gidecek
Sahra çölünde bir inci M'Zab vadisi ve onun antik bir hazinesi Ghardaia

Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 7
Bitiş

İstanbul
12 - 70 Yaş için
UYGUN
4.1 / 5.0
ÇOK Yİ
Toplam 141 Yorum
TUR PROGRAMI

Cezayir Turu Tur Programı

1. Gün   

İSTANBUL – KOSNTANTİN

İSTANBUL – KOSNTANTİN
Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer . İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali kontuarında saat 11:00’da buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1411 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:25’te Kosntantin’e uçuş. Yerel saat ile 14:55’te varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile şehir turumuz için hareket ediyoruz. Şehir turumuz sonrası otelimize transfer olacağız. Cezayir Akdeniz kıyısında topraklarının büyük bir bölümü Sahra Çölü ile kaplı , kültür ve turizm ülkesi olarak dikkat çekmektedir. Antik çağda Mısır , Roma döneminden günümüze kadar bir çok farklı kültür ile harmanlanan bu ülke ziyaretçilerinde hayranlık uyandırmaktadır. Ülkeyi boydan baya kat eden Atlas Dağları ve çöl iklimi , ülkenin karakteristik özelliklerindendir. Ülkenin en ilginç yerleşimlerinden biri olan Konstantin’de göreceğimiz yerler arasında Asma Köprü , Ulu Cami ve çarşısı gelmekte. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
2. Gün   

KONSTANTİN ( TİMGAD )

 KONSTANTİN ( TİMGAD )
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Roma İmparatorluğu’nun Kuzey Afrika’da kurduğu en büyük yerleşim yeri olan Timgad Antik Kenti’ni ziyaret edeceğiz. Aynı zamanda UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alan Timgad’da kütüphane , amfitiyatro , revaklı caddeler , Trayanus Takı ve tapınaklar göreceğimiz yerler arasında. Roma İmparatorluğu MÖ birinci yüzyılda Kuzey Afrika’daki sınırlarını genişletirken bazı göçebe kabilelerin sert direnişiyle karşılaştı. Öncelikle Augustus’un üçüncü lejyonundaki askerler bugünkü Cezayir’in kuzeyindeki dağlık bölgede birçok savunma kampı ve hisarlar yaptılar. Sonra da farklı bir taktik uygulayarak şehir inşa ettiler. Timgad. Bu şehir emekli Roma askerleri için kurulmuş gibi görünse de , asıl amaç oradaki kabilelerin direnişini bastırmaktı. Bu plan işe yaradı. Şehre mallarını satmaya gelen insanlar kısa sürede Timgad ‘daki konforlu yaşamın cazibesine kapılmaya başladı. Sadece Roma vatandaşlarının yaşamasına izin verilen Timgad’a kabul edilmek isteyen birçok kişi , 25 yıllığına Roma lejyonuna katıldı. Böylece kendileri ve oğulları için Roma vatandaşlığı alabildiler. Gezimiz sonrası akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
3. Gün   

KONSTANTİN – DJEMILA – SETIF - CEZAYİR

KONSTANTİN – DJEMILA – SETIF - CEZAYİR
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve yola çıkıyoruz. İlk durağımız Djemila olacak. Burası Kuzey Afrika’daki en iyi Berberi-Roma kalıntılarının bazılarının bulunduğu küçük bir dağ köyüdür. 1982 yılında dağlık bir alanda Roma mimarisinin benzersiz bir örneği olması nedeni ile UNESCO tarafından Dünya mirasları listesine alınmıştır. Buradaki gezimizin ardından Setif’e devam ediyoruz.Burada ziyaret edeceğimiz müzede etkileyici bir mozaik koleksiyonu göreceğiz. Günün sonunda ülke ile aynı adı taşıyan başkent Cezayir’e varacağız. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama buradaki otelimizde.
4. Gün   

CEZAYİR ( TIPAZA)

CEZAYİR ( TIPAZA)
Otelde alacağımız kahvaltının  ardından , başkente 70 km mesafedeki sayfiye kenti Tipaza’ya doğru yola çıkıyoruz. Antik bir Pön yerleşimi olan Tipaa kıyı yerleşimi Roma İmparatorluğu tarafından Moritanya Krallıklarını boyunduruk altına almak amacı ile fethedilmiştir. Günümüzde Tipasa ‘da UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunur. Tipaza’nın merkezinde alacağımız öğle yemeği sonrası Cezayir’e geri dönüyor ve buradaki şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Notre Dame D’Afrique Kilisesi , Büyük Postane ve Makam-ı Şehit ( Şehitler Anıtı ) göreceğimiz önemli yerler arasında. Gezimiz sonrası buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
5. Gün   

CEZAYİR – GHARDAIA

CEZAYİR – GHARDAIA
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Osmanlı’dan yadigar kalan tarihi mahalle Kasbah’ı ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Kasbah daracık sokakları , camileri , kalesi ile tipik bir yerleşim. Buradaki gezimizin ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Sahra Çölü’nün gizemli yerleşimi Ghardaia’ya uçuyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
6. Gün   

GHARDAIA ( M’ZAB VADİSİ )

GHARDAIA ( M’ZAB VADİSİ )
Otelde alacağımız kahvaltının ardından turumuza başlıyoruz. Sahra Çölü’nün ucunda bulunan M’Zab Vadisi’nde  beş yerleşim bulunmaktadır. Bunlar Ghardaia , Malika Beni Isguen, Bou Noura ve El Atteuf’tur. Burada yaşayan halk İbadilik mezhebine mensup Mozabiteler’dir ve kültürlerini günümüze kadar muhafaza edebilmişlerdir. M’Zab Vadisi de UNESCO Dünya Mirasları listesindedir. Bu bölgede ilk olarak günümüzde Pentapolisin en önemli yerleşim yeri Ghardaia’yı gezeceğiz. Eski şehir, Pazar alanı ve bir hurma imalathanesi göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
7. Gün   

GHARDAIA –ORAN

GHARDAIA –ORAN
Otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Oran’a uçuşumuzu takiben buradaki şehir turumuza başlıyoruz. 10. Yüzyılda Endülüslü gemiciler tarafından kurulan ve yüzyıllar boyunca korsanlara barınak olan Oran , bugün bir milyon dolaylarındaki nüfusu ile Cezayir’in ikinci büyük şehridir. Şehir turumuz sırasında ; 14.yy Hisarı Merinid Sultan Abou Hassan , Santa Cruz Kilisesi , Saint Louis Kilisesi , Sidi el Havari Mahallesi ve Paşa Cami göreceğimiz yerler arasında. Lokal bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası konaklama buradaki otelimizde.
8. Gün   

ORAN (TLEMCEN)

ORAN (TLEMCEN)
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Berbei – Endülüs kültürünü içinde zarif bir şekilde harmanlayan Tlemcen’e tam günlük bir gezi yapacağız. Sidi Bei Hassan Cami , Kuzey Afrika’nın en önemli dini yapılarından Ulu Cami , 13.yy tarihlenen Mansourah adlı caminin kalıntıları ve Sidi Boumediene Türbesi göreceğimiz yerler arasında. Gezi sonrası Oran’daki otelimize döneceğiz. Akşam yemeğini lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
9. Gün   

ORAN –İSTANBUL

 ORAN –İSTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Öğle saatlerinde havalimanına transfer olacağız. Türk Hava Yolları’nın TK494 sefer sayılı uçuşu ile saat 16:00’ta İstanbul’a uçuş. 21:50’de İstanbul’a varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.
FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER
Evinizden Havalimanı ‘na gidiş – dönüş özel transfer. ( İstanbul , Ankara , İzmir , Adana , Antalya’da geçerlidir)
Türk Havayolları ile İstanbul /Konstantin /Oran /  İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
Cezayir /Ghardaia , Ghardaia / Oran arası yerel hava yolları ile uçak bileti
Konstantin’de 2 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
Cezayir’de 2 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
Ghardaia ‘da 2 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
Oran’da 2 gece 4*’lı otelde 2 gece oda –kahvaltı konaklama
Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri ( 1 Öğle /7 Akşam Yemeği )
Programda belirtilen tüm geziler
Programda belirtilen müze girişleri
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Zorunlu Seyahat sigortası
KDV
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
Cezayir Vizesi ( 120 Euro ) Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftir..
Yemeklerde alınan içecekler
Programda belirtilmeyen öğle yemekleri ve akşam yemekleri
Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Fazla bagaj ücreti
SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %15 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli ile sınırlıdır.
Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
NOTLAR

ÜCRETSİZ TRANSFER DETAYLARI ;

 • Transfer yapılan İllerimiz:
 • İstanbul yeni  havalimanı için (Pendik - Beylikdüzü Tüyap arası)
 • Sabiha Gökçen havalimanı için ise (Atatürk havalimanı - Gebze arası)
 • İzmir Adnan Menderes havalimanı (Çiğli’ye kadar)
 • Ankara Esenboğa (Ankara şehir merkezi)
 • Antalya havalimanı (Antalya şehir merkezi)
 • Adana Şakir Paşa Havalimanı (Adana şehir merkezi).
 • Transfer için Vito – Caravelle cinsi araçlar kullanılmakta olup , aynı güzergahta diğer katılımcılar ile maksimum 4 kişi paylaşımlı olarak transferler gerçekleştirilmektedir.
 • **Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

  **Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

  **Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

  **Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

  **Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

  **Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

  **Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

  ** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur)

  **Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

  **Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Tatil Ekspere bildirilmelidir.

  **Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup Tatil Eksperin sorumluluğunda değildir.

  ***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

   

  ** Tatil Eksper, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Tatil Eksperin sorumluluğunda değildir.

  **Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

  **Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

  ** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

  **Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

  **Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

  ** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

  **Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Tatil Eksper havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Tatil Eksper  hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  **Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

  **Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

  **Tatil Eksper force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

   
FİYATLAR

Cezayir Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın