Tatil Eksper
phone icon 0216 442 16 16
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

Doğu Anadolu Turu Gezi Notları


Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 5
Bitiş

İstanbul
10 - 65 Yaş için
UYGUN
4.1 / 5.0
ÇOK Yİ
Toplam 141 Yorum
TUR PROGRAMI

Doğu Anadolu Turu Tur Programı

1. Gün   

GEVAŞ - AKDAMAR - TATVAN - NEMRUT KRATER GÖLÜ - AHLAT

GEVAŞ - AKDAMAR - TATVAN - NEMRUT KRATER GÖLÜ - AHLAT
Uçak Biniş Noktası ve Saati
03:00 Beylikdüzü Shell Benzin İstasyonu
03:30 Yenibosna Airport AVM Otoparkı
04:00 Harbiye
04:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

Servis kullanacak misafirlerimiz ile belirtilen servis noktalarından hareket ile Sabiha Gökçen havalimanına geçiyor ve Pegasus Havayollarının 07:00 uçağı ile Van'a uçuyoruz. Van Ferit Melen havalimanında rehberimiz ile buluşmanın ardından dünyaca meşhur Van Kahvaltısı ile turumuza başlıyoruz. ( Kahvaltı ekstra olarak kişi başı olarak alınacaktır. Kahvaltının ardından İlk olarak Gevaş'a geçiyor ve buradan bineceğimiz tekne ile kısa bir yolculuğun ardından Akdamar adasına geçerek Ermeni sanatının hemen bütün karakteristik özelliklerini barındıran ve 10.yy'da inşa edilmiş Akdamar kilisesini rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaşıyoruz. Adadaki, ziyaretimizi tamamladıktan sonra, Tatvan'a geçiyor ve burdan dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak ( 50 ₺) düzenleyeceğimiz Nemrut Krater gölü turumuza başlıyoruz. Sönmüş Volkan konilerinin suyla dolması ile oluşan bu muhteşem doğal güzellikleri fotoğrafladıktan sonra Ahlat’a geçiyoruz. Ahlat’ta Selçuklu mezarlarını ve Çifte Kümbetleri rehberimiizn anlatımı eşliğinde dolaşıyoruz ve sonrasında otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 
Sabah Kahvaltısı: Van Kahvaltısı olarak alınacaktır.(Ekstra)

Öğle Yemeği : Rehberimizin sunacağı alternatiflere bağlı olarak ekstra alınacaktır. ( Mevsime göre İnci Kefali, Abdigor köfte vb )
Akşam Yemeği: Otelde set menü veya açık büfe şeklinde alınacaktır.

Konaklama : Van 4/5 yıldızlı oteller

Kat Edilecek Mesafe : 294 km
2. Gün   

VAN KALESİ - ARKEOLOJİ MÜZESİ - ÇAVUŞTEPE

VAN KALESİ - ARKEOLOJİ MÜZESİ - ÇAVUŞTEPE

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında İlk olarak M.Ö 9.yy da inşa edilen Van Kalesini geziyoruz. Kalede Urartu tarihi ve sanatı ile ilgili bilgileri muhteşem Van manzaraları eşliğinde aldıktan sonra, Van arkeoloji müzesini geziyoruz. Sonrasında alacağımız öğle yemeğinin ardından Savatlı Gümüş işçiliği ile ilgili bilgileri almak ve hediyelik eşya alışverişi yapabilmek için bir gümüş atölyesi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Doğu Anadolu ve İran'ın en önemli el sanatlarından olan Halı kilim dokumacılığını tanımak üzere halı atölyesi ziyaretimizi gerçekleştiriyor ve günün son gezisi için Çavuştepe höyüğüne geçiyoruz. Doğu Anadolu'nun en eski yerleşim birimlerinden biri olan Çavuştepe höyüğünü rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaşıyor ve dünyada Urartuca bilen birkaç kişiden biri olan Mehmet Kuşmanın elinden çıkan sonra Urartu figürleri ağırlıklı hediyelik eşya alışverişimizi yapıyor ve sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Rehberimizin sunacağı alternatiflere bağlı olarak Van ken merkezinde ekstra olarak alınacaktır
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alıncaktır.

Konaklama : Van 4/5 Yıldızlı oteller

Kat edilecek Mesafe : 80 km

3. Gün   

KEDİ EVİ-MURADİYE ŞELALESİ-DOĞUBEYAZIT

KEDİ EVİ-MURADİYE ŞELALESİ-DOĞUBEYAZIT

Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısını takiben Van Yüzünci Yıl Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan Kedi Evi’ni ziyaret ediyoruz.  Burada bir gözü mavi, bir gözü kehribar rengi olma özelliğine sahip olan küçük dostlarımızı ziyaret ettikten sonra Van gölünün doğusuna doğru geçiyoruz. Muradiye şelalesinde yapacağımız kısa yürüyüş ve fotoğraf molasının ardından Çaldıran üzerinden Tendürek geçidini aşmak suretiyle Doğubayazıt'a ulaşıyoruz. 17.yy da inşa edilen ve hem tarih hem de sanat tarihi bakımından eşsiz değere sahip olan İshak paşa sarayını dolaşıyoruz. Sonrasında Ağrı, Horasan , Pasinler üzerinden Erzurum'da bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Rehberimizin sunacağı alternatiflere bağlı olarak ekstra alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Konaklama : 4 /5 yıldızlı Erzurum otelleri

Kat edilecek mesafe : 450 km

4. Gün   

ÜÇ KÜMBETLER-ARKEOLOJİ VE ETNOGRAFYA MÜZESİ-KARS KALESİ

ÜÇ KÜMBETLER-ARKEOLOJİ VE ETNOGRAFYA MÜZESİ-KARS KALESİ

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Selçuklu sanatının anadolu'daki en özel örneklerinden olan çifte minareli medrese , ve üç kümbetler gezilerimizi yapıyoruz. Sonrasında vereceğimiz serbest zamanda Taşhan'da Erzurum'a özel oltu taşından hediyelik eşya alışverişlerimizi gerçekleştiriyor Cağ kebabı ile öğle yemeğimizi aldıktan sonra ve Horasan, Pasinler Sarıkamış üzerinden Kars'a geçiyoruz. Kars'ta ilk olarak Kars kalesi, 12 Havari Kilisesi ve Kars arkeoloji ve Etnografya müzesini geziyoruz. Sonrasında kentin rus işgali altında olduğu dönemde inşa edilen Vali Konağı, Defterdarlık Binası Demirköprü, Hekim Evi (Opera Binası), Aleksander Nevski Kilisesi gibi yapıları görüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4/5 yıldızlı Kars otelleri.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Erzurum'da Cağ Kebabı olarak alınacaktır.(Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alıncaktır.

Konaklama : 4 /5 yıldızlı Kars otelleri
Kat Edilecek Toplam Mesafe: 210 km

5. Gün   

KARS

KARS

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Ani harabelerine geçiyoruz. Gagik Aziz Krikor Şapeli, Aziz Pirkitch Kilisesi, Gagik Kilisesi, Freskleriyle ünlü Tigran Honents Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami) ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Gürcü Kilisesi, Zerdüşt Ateşgedesi, Türklerin Anadolu'da yaptıkları ilk cami olan Ebu-l Menücehr Camisi ve Selçukluların yönetiminde kente yapılan Selçuklu Sarayı gibi yapıları gördükten sonra programımızı tamamlıyor ve Kars havalimanına geçerek THY'nin 15:30 uçağı ile İstanbul Havalimanı'na uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz ve bir sonraki organizasyonunda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Kat Edilecek Toplam Mesafe: 20 km

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER
  Ek hizmet bedelleri
  Uçak Biletleri
  Araç  içi ikramlar
  4 gece yarım pansiyon konaklama (Otellerde alınacak akşam yemeği ve sabah kahvaltıları)
  Tüm Ulaşım Hizmetleri
  Profesyonel rehberlik hizmetleri
  Zorunlu seyahat Sigortası
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  Öğle Yemekleri
  Nemrut Krater Gölü Turu
  Mola tesislerinde alınacak olan sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri
  Tüm yemeklerde alınacak olan içecekler
  Minibar Harcamaları
  Kişisel harcamalar
NOTLAR

Gezi suresi 4 gece 5 gun olup 4 gece otel konaklamalıdır. Cocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 cocuk icin kullanılır. Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobus, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir butundur ayrı ayrı duşunulemez. 0-6 yaş cocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Konaklama bolgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda tatil.com sorumluluğu yoktur.

Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına gore; 10-15 kişi arası ozel dizayn minibusle, 15-29 kişi arası luks kucuk otobus (midibas) 29 kişi uzeri ise 46 veya 55 kişilik ozel Turizm araclarıyla yapılacaktır. Buyuk arac garantisi verilmez.

* Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, on veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına gore verilir

Yeterli coğunluk sağlanmadığı takdirde tatil.com 1 (Bir) gun onceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir

EK HİZMET BEDELLERİ VE KAPSAMI

Yardımcı Rehberlik Ucretleri, Otopark Ucretleri, Tekne Turları, Minibus Ucretleri bu kapsamda olup turun yapıldığı bolge ve tur programına gore değişiklik gosterebilir. 

İPTAL VE İADE GUVENCE PAKETİ

Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıc tarihinden 21 gün öncesine kadar tur bedelinin tamamını iade ederek,başlangıç tarihinden 7 gün öncesine kadar tur bedelinin %50'sini iade ederek hiçbir neden belirtmeksizin iptal ve ya değişiklik yapabilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ucreti odeme şeklinize göre iade yapılır. 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Ozel sağlık sigortası misafire ait ozel harcamadır.

GEZİ SURESİNCE KULLANILACAK ARACLAR

Turlarımızda Kullanılan Arac Tipleri Kişi Sayılarına gore aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına gore aşağıda bulunan arac tipleri tayin edilir

8 kişi ve uzeri Mercedes Travego -Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir

27 kişiye kadar luks Isuzu Novo - Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

15 kişiye kadar luks Mercedes Sprinter-Volkswagen Wolt araclar kullanılır.

MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri onde biri orta kapıda olmak uzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player ( DVD-CD-MP3 ),sıcak su unitesi, 2 adet soğutucu dolap.

MAN FORTUNA

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitor, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak unitesi, okuma lambaları , rehber anonsu icin ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MİTSUBİSHİ SAFİR

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitor, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak unitesi, okuma lambaları , rehber anonsu icin ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

ISUZU NOVO - ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN

27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su unitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

MERCEDES SPRİNTER - VOLKSWAGEN WOLT

15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucu dolap, Sıcak su unitesi

 

1-) İPTAL VE DEVİR:

1.1 Tatil.com 3. Parti firmalar dolayısıyla veya yeterli katılım sağlanamaması halinde tuketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gun oncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sure icinde, tur kapsamındaki otel, ulaşım aracları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gosterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.

1.2 Tuketici rezervasyonunu kendisinin veya 1. derecede akrabalarının 10 gunluk mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve olumleri tam teşekkullu devlet hastanesinden alınacak resmi rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile tur hareket/konaklama başlangıc tarihine 29-15 gun kala yapılan iptallerde toplam tur bedelinin %25 i, 14-0 gun kalıncaya kadar yapılan iptallerde veya habersiz konaklama yapılmaması/tura gelinmemesi halinde ise gezi ucretinin tamamı tatil.com tarafından iade edilmeyeceğini bilmektedir. Ozel hukumler saklıdır.

1.3 Tuketici promosyon turlarda turun başlangıc tarihi ne olursa olsun , mucbir sebepler dahi olsa iptal / değişiklik hakkı olmadığını bilmektedir.

1.4 Paket tur kapsamındaki tum ucuşlarda 15 gun ve daha sonraki iptallerde hicbir mazeret gecerli olmayıp, ucak ucreti iadesi soz konusu değildir.

1.5 Acenta tatil.com tuketicinin başlangıcını kacırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda tuketici adına yapılmış tum rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tuketiciye herhangi bir odeme yapılamaz.

1.6 Tuketici, paket tura devam etmesinin mumkun olmaması durumunda, hareketten en az 7 gun once seyahat acentasına tatil.com niyetini bildirerek rezervasyonunu, paket tur acısından gecerli tum koşulları yerine getiren bir ucuncu kişiye devredebilir. Bu durumda, paket turu devreden ve devralan, sozleşmeye taraf seyahat acentasına tatil.com karşı, bakiye tutarın ve soz konusu devirden doğan tum ilave masrafların odenmesinden muteselsilen sorumludurlar.

1.7 Tatil.com uzerinden alınan tum hizmetlerin her aşamasında tatil.com ile bağlantıya gecilmek zorundadır. Aksi takdirde muşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında tatil.com sorumluluk kabul etmez.

1.8 Konaklama ve tur kayıt başlangıcından sonra gelen erken cıkış talebi, ilgili otelin/turun onayı ile doğrultusunda değerlendirilir. Otelden erken ayrılma halinde ucret iadesinin yapılıp yapılamayacağı otelin/işbirliği yapılan aracı kuruluşun insiyatifinde olduğundan tatil.com a bu konuda bir talep veya bir itiraz yoneltilemez. Otelden erken ayrılma halinde muşteri tatil.com tarafından otele odenen tum ucreti hicbir itiraz ileri surmeden odemeyi peşinen kabul eder.

1.9 Satın alınan paket tur hizmetinde ucak bileti var ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili ucuş icin uyguladığı kural ve cezalar gecerli olacaktır.

1.10 "Munferit organizasyonlarımızda secilen tur ve bolgeye gore belirli donemlerinde havayolu ve otellerin iptal koşulları uygulanacak olup,iptal olamama durumu soz konusudur."

 

FİYATLAR

Doğu Anadolu Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın