Tatil Eksper
phone icon 0216 442 16 16
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Doğu Ekspresi İle Kars Turu

Tur : Yurtiçi Tur
  • GENEL BİLGİLER
  • TUR PROGRAMI
  • FİYAT İÇERİĞİ
  • FİYATLAR
  • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

Doğu Ekspresi İle Kars Turu Gezi Notları

Doğu Eksperi yolculuğunuz eşsiz manzaralar ile süslenecek
Çıldır Gölünün donmuş hali size büyüleyecek
Kızaklarla olan gezinizde kendinizi kutuplarda hissetmeniz mümkün
Kafkas dans gösterileri eğlenceli anların garantisi
Tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Ani Antik Kenti bu turda geçmişi günümüze taşıyor

Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 5
Bitiş

İstanbul
10 - 70 Yaş için
UYGUN
4.1 / 5.0
ÇOK Yİ
Toplam 141 Yorum
TUR PROGRAMI

Doğu Ekspresi İle Kars Turu Tur Programı

1. Gün   

İstanbul - Ankara - Kars

İstanbul - Ankara - Kars

Sabah 08:00 Ataköy Atrium AVM Önünden, 08:30 Metro City AVM Önünden servislerimiz ile İstanbul Söğütlüçeşme Tren Garı’na hareket ediyoruz. Söğütlüçeşme Tren Garı’na kendi imkanları ile gelen misafirlerimiz 09:00’ daSöğütlüçeşme Tren Garı’nda rehberimizle buluşup 09:15 treni ile Ankara’ya hareket ediyor ve yaklaşık 4 saat 37 dk'lık yüksek hızlı tren yolculuğumuzun ardından 13:52’ de Ankara Tren Garı’na ulaşıyoruz. Tren Garında sizlere serbest zaman veriyoruz ve saat 16:30’ da tekrar buluşuyor ve bize özel olarak ayrılmış olan TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonlarımıza yerleşiyoruz. 16:55’te Doğu Ekspresi hareket ediyor ve yaklaşık 1 gün, 7 saat, 3 dk sürecek olan yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam Yemeği tren içerisinde serbest olarak yemekli vagonda olacaktır.


2. Gün   

Ankara - Kars

Ankara - Kars

Gece tren yolculuğumuzda istasyonlardaki kısa bekleme anları sonrasında trenimiz Erzincan İliç Tren İstasyonuna 06:05'te varıyor ve 3 saatlik beklemenin ardından 09:05'te Turistik Doğu Ekspresi Trenimiz istasyondan ayrılıyor. Gündüz yolculuğuna devam ediyor ve Anadolu’nun muhteşem manzaralarının seyrine dalıyoruz. Bol bol fotoğraflarımızı çekip trenimiz 17:33'te Erzurum Tren İstasyonuna varıyor Üç Kümbetler, Ulu Cami ve Taş Han ziyaretlerimizin ardından akşam yemeğimizde Erzurum'un meşhur Cağ Kebabı'nı tadıyor ve 20:33'te Turistik Doğu Ekspresi Trenimiz ile Erzurum İstasyonundan Kars'a hareket ediyoruz. Trenimiz gece 23:58'de Kars Tren Garı’ na varıyor ve bizi bekleyen aracımıza binerek otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.Konaklama otelimizde...

3. Gün   

Kars

Kars

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Ören Yeri'ni ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölü'nde ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim şartlarına bağlı olarak gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Yemek sonrasında buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. (Gölün yeterli seviyede buz tutmadığı veya buzların erimesi durumunda atlı kızak yapılamayacaktır.) Gölde ve restaurant çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği için verilen saatte sizlerle buluşuyor ve Kars Kaz Evi'ne akşam yemeğine götürüyoruz.

Kars Kaz Evi Akşam Yemeği Menü: Çorba (Evelik veya Kesme Aşı), Turşu ve Ezme, Kete ve Yöresel Coğrafi İşaretli Peynir Tadımı, Tiftik edilmiş Kaz (Bulgur pilavı eşliğinde), Yöresel Umaç Helvası, El Yapımı Reyhan Şerbeti, Çay, Su

4. Gün   

Kars

Kars
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve dileyen misafirlerimiz ile yürüyerek Kars Kalesi’ne çıkıyoruz. 12 yy’dan kalma bu güzel kale özellikle Osmanlılar döneminde ciddi yenileme geçirmiş olan bu yapıyı geziyor ve buradan Kars manzarasını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Kale ziyaretinin ardından 12 Havari Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. Buradan Kars Çayının üzerine yapılmış olan Taş Köprü ve Namık Kemal Evi'ni görüyoruz. Kars şehir merkezinde öğle yemeğimizi alıyor ve sonraki ilk ziyaret noktamız olan Kars Müzesi’ ni ziyaret ediyor ve arkeolojik ve etnografik eserleri görüyoruz. Bu ziyaretimizin ardından Rus döneminden kalma Baltık mimarisi ile süslenmiş Kars Sokaklarında gezintiye çıkıyoruz. Bu ziyaretimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Otelde alınacak olan akşam yemeği sonrasında Kafkas Halk Dans Gösterisi programını izliyoruz. Konaklama otelimizde.
5. Gün   

Kars - İstanbul

Kars - İstanbul
Sabah otelde alacağımız geç kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Türkiye’ de en çok tabyanın olduğu 46 tabyaya sahip ve en önemlisi Ruslar’ ın bir gece baskınında 600 kişilik bir tabur askerin şehit edilmesi ve yakın çatışmalar nedeniyle duvarlarının kanla kaplanması üzerine ‘Kanlı Tabya’ adı verilmiş olan Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Meşhur Kars gravyeri & kaşarı tadımı sonrasında sizlere öğle yemeği için serbest zaman veriyor ve gezimizi bu noktada sonlandırıp Kars Harakani Havalimanı’ na hareket ediyoruz. THY’ nin TK 2715 15:05 uçağı ile İstanbul Havalimanı' na hareket ediyoruz. Uçağımız 17:35’te iniyor ve servis aracımızla sizleri almış olduğumuz noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz.
FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER
İstanbul Söğütlüçeşme – Ankara arası Yüksek Hızlı Tren Ekonomi Sınıfı Tren Bileti
Ankara – Kars TCDD Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Kompartman Bileti
Kars – İstanbul Havalimanı Türk Hava Yolları Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
3 Gece Katerina Sarayı Otelde Konaklama
Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemekleri (Erzurum serbest zamanda alınacak akşam yemeği dahil değildir.)
Kafkas Halk Dans Gösterisi
İstanbul Şehir İçi Servis Ulaşımı
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Lüks Otobüs ile Ulaşım
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Acente İflas Sigorta Poliçesi
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tren Yolculuklarında alınan tüm içecek ve yiyecekler
Öğle Yemekleri
Akşam Yemeği (Erzurum'da verilecek serbest zaman)
Öğle ve Akşam yemeklerinde alınacak içecekler
Atlı Kızak Keyfi
Otellerdeki ekstralar
Tüm özel harcamalar
NOTLAR
Genel Şartlar
Turumuz toplamda 20 kişi olarak gerçekleşecektir. Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım aracımızın tipi Midibüs modeldir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Tatil Eksper öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 4 gece 5 gün olup 3 gece otel konaklaması yapılmakta olup 1 gece Doğu Ekspresi Tren Yolculuğunda geçmektedir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Tatil Eksper sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır.Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirnenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.
________________________________________
TCDD Turistik Doğu Ekspresi ile ilgili Önemli Notlar
Yataklı vagonlarda kompartmanlar 2 kişilik olup biri altta biri üstte olmak üzere yataklar bulunmaktadır. Kompartman içerisinde Buzdolabı, Masa ve Lavabo (Tuvalet değildir) bulunmaktadır. Yataklı Vagonlarda priz bulunmaktadır. Yataklı Vagonlarda seferden önce yataklar hazırlanmaktadır. Yataklı vagonda, vagonun başında ve sonunda, birisi alaturka diğeri alafranga olmak üzere 2 tuvalet bulunmaktadır. Kompartmanların kapıları içeriden kitlenmekte olup dışarıdan kitlenememektedir. Valizler yataklı vagonun içerisine konulabilmektedir. Her kompartmanda ısısını ayarlamak için panel mevcuttur. Yemekli Vagon’da Çorba, Izgaralar, Meze ve Atıştırmalıklar, Alkolsüz İçecekler bulunmaktadır.
________________________________________
Kafkas Halk Dansları
Zarafet, asalet ve kahramanlığın binyıllık oyunu: Yüzyıllardır oynanan Kafkas Dansı, insanın kendi tarihini, inanışını, kahramanlıklarını anlatır. O yalnızca bir halk oyunu olmasının çok ötesinde. Kadına saygı duymayı, kadınla birlikte hareket etmeyi, gülümsemeyi, hürmeti, gururu, cesareti ve mertliği temsil eder. Asalet ve zarafet ile özdeş olan Kafkas dansları, binyılları aşan tarihe sahiptir. Savaş esnasında ve sonrasın da kazanılan zaferin bir göstergesi olarak askerlerin yaptığı figür ve hareketler kartalın uçuşunu andırır, ayrıca bu figürler ( diz, tırnak, kılıç-kalkan, ayak ve kol hareketleri) kahramanlıklarını temsil eder. Türklerin esir alınamayacağını ve özgürlüklerine ne kadar düşkün olduğunu ispatlayan Şeyh Şamil’in adı bu yüzden bir çok figür ve oyuna verilmiştir. Büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın serhat şehri Kars’a gelişi sırasında (6 Ekim 1924) kendisine layık bir karşılama için Kars halkının saygı ve sevgisini sunmak adına, Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa eseri Atatürk ve kahraman türk askerine armağan edilmiştir. Kafkas danslarında kadın ve erkek birlikte oynar. Kızlarda zarafet, asalet; erkeklerde kahramanlık, cesaret ve atiklik ön plana çıkar. Kadınların tıpkı bir ceylan gibi süzüldüğü daha naif başka bir dans yoktur. Erkekler ise hareketlerinde ritmik ve hızlı olmak zorundadır. Cesaret ve kahramanlığın gösterisinde erkek daima vücudunu ve başını dik tutar. Fiziksel olarak yapılması zor hareketlerde bile rahat ve hoşgörülü görünmeli, tebessüm etmelidir.

FİYATLAR

Doğu Ekspresi İle Kars Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın