Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Dominik - Haiti- Küba Turu

Tur : Yurtdışı Tur EJT-321
Eski Bir Turumuzu İncelemektesiniz. Bu Program Pasiftir.
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
 • GRUP TALEBİ
GENEL BİLGİLER

Dominik - Haiti- Küba Turu Gezi Notları

  Kristof Kolumb‘un tanımı ile muhteşem kara parçası Küba
  Karayiplerin eşsiz denizinin tadını çıkarın
  Ambargolar ülkesi Küba sizi hep şaşırtıp hem mutlu edecek
  Festivaller ve karnavallar ülkesi Küba
  Renkli sokaklar, sıcakkanlı insanlar, klasik arabalar ve salsa
Tüm Ekstra Turlar Dahildir
TUR PROGRAMI

Dominik - Haiti- Küba Turu Tur Programı

1. Gün    İSTANBUL - PARIS - PUNTA CANA (DOMİNİK CUM)
İSTANBUL - PARIS - PUNTA CANA (DOMİNİK CUM)

Sabah saat 02:00 de İstanbul Havalimanı bankolarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra AIR FRANCE H.Y tarifeli seferi PARIS aktarmalı olarak Dominik Cumhuriyeti Punta Cana şehrine yolculuğumuz başlıyor. Öğleden sonra Punta Cana ya ulaşıyoruz...[ girişte 10 usd AYAK BASTI PARASI VARDIR ] -Turist Kart.

Alanda karşılama ve Otelimize transfer.(AKŞAM YEMEĞİ OTELDE)

Otelimiz: Princess Beach Resort Hotel 3****ALL INCLUSIVE

2. Gün    PUNTA CANA - SANTA DOMINGO
PUNTA CANA - SANTA DOMINGO

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , saat 12:00 gibi otelimizden ayrılacağız, Santa Domingo ya hareket edeceğiz, yaklaşık 2,5 saat sürecek bir yolculuktan sonra Santa Domingo’ya ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Öğleden sonra SANTA DOMINGO şehir turumuzu yapacağız.

Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti'nin başkenti. Avrupalıların Batı Yarıküre'de kurdukları en eski sürekli yerleşmedir.Hispaniola Adası güneydoğu kıyısında yer alır.

1496'da Kristof Kolomb'un kardeşi Bartolomeo tarafından Yenidünya'daki ilk İspanyol kolonisinin yönetim merkezi olarak kuruldu.Başlangıçta Ozama Irmağının doğu yakasında yer alan kente, Kastilya ve Aragon Kraliçesi I. Isabel'in onuruna Nueva Isabela adı verildi. Bir kasırgada yıkılınca, ırmağın sağ yakasındaki bugünkü yerinde yeniden kuruldu (1502). Öteki Batı Hint Adaları'yla Amerika Kıtasına yönelik birçok keşif ve fetih seferi buradan başlatıldı. Zamanla Amerika'daki İspanyol topraklarının yönetim merkezi durumuna gelen kent, bugün Meksika ve Peru sınırları içinde bulunan toprakların fethedilmesinden sonra önemini yitirdi.

1795-1809 arasında Fransızların egemenliğinde kalan Santo Domingo, kısa bir süre İspanyollar tarafından yönetildikten sonra komşu Haiti'ye bağlandı. 1844'te bağımsızlığına kavuştu ve yeni Dominik Cumhuriyeti'nin başkenti oldu.1936'da diktatör Rafael Trujillo tarafından adı Ciudad Trujillo olarak değiştirildiyse de, Trujillo'nun 1961'de öldürülmesinden sonra yeniden eski adını aldı.

Otelimiz : Boutique Hotel Palacio 3*

3. Gün    SANTA DOMINGO
SANTA DOMINGO

Bugün ÇEVRE GEZİLRİMİZE devam ediyoruz. Lac Bay National Park & Salt Flats yarım Günlük turuna çıkıyoruz.. Lac Bay Milli Parkında, Pelikanları göreceğiz , yine Tuz düzlüklerini ziyaret edeceğiz. Turumuz yarım Günlüktür

Geceleme otelimizde.

4. Gün    SANTA DOMINGO – Port-au-Prince (HAITI )
SANTA DOMINGO – Port-au-Prince (HAITI )

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Santo Domingo METRO OTOBÜS terminaline geçiyoruz. Buradan sabah 09:15 tarifeli otobüs biletlerimiz ile HAITI ‘ye gidecek YOLCU Otobüsünde yerimizi alıyoruz. Bu yolculuk 6,5 saat sürecektir. Sınırda  Pasaport işlemlerimiz olacaktır. HAITI girişinde [ 10 usd AYAK BASTI PARASI VARDIR ] -Turist Kart uygulaması vardır.

Otobüs terminalinde iniyoruz, burada bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transferimiz yapılıyor. Öğleden sonra Kısa Panaromik gezimizi yapacağız. AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

Otelimiz : Best Western Premier Petion-Ville 3*

5. Gün    Port-au-Prince (HAITI)
Port-au-Prince (HAITI)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezilerimize başlıtyoruz. Port-au Prince şehir merkezinin hemen dışında yer alan 200 yıllık tarihe sahip  Fort Jacques ( KALE ) ziyaretine gideceğiz, Port-au-Prince kent merkezini kuş bakışı görebileceğimiz yüksek bir noktadayız. Bu ziyaretimiz sonrası güneye yöneleceğiz,  Jacmel town  varış noktamızdır.

Eski kahve atölyesini görüyoruz, katedrali ziyaret ediyoruz ve SIMON BOLİVAR’ın  evini ziyaret ettikten sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası vereceğiz. Yerel pasarlara uğradıktan sonra, yeniden otelimize döneceğiz. AKŞAM YEMEĞİ otelimizde.

Otelimiz : Best Western Premier Petion-Ville 3*

6. Gün    Port-au-Prince (HAITI) -SANTIAGO DE CUBA
Port-au-Prince (HAITI) -SANTIAGO DE CUBA

Kahvaltı sonrası havalimanı için transferimiz gerçekleşiyor. Yerel Hava Yolları tarifeli seferi ile saat 08:45 uçuşumuza yapacağız ve saat 10:00 Küba ‘nın en büyük şehirlerinde SANTIAGO DE CUBA havalimanına ulaşıyoruz.

Havalimanında karşılanma ve otelimize transferimiz olacak. Geceleme CASA PARTICULAR EVLERDE.

7. Gün    SANTIAGO DE CUBA
SANTIAGO DE CUBA

Kahvaltı sonrası Santiago de Küba gezimize devam edeceğiz. Meşhur Katedral meydanı ve Devrim Meydanının yanı sıra  Diego Velasques Evi’ni ziyaret edeceğiz. Devrim meydanına girdiğimizde karşımızda Küba’nın en büyük ve ünlü kahramanlarından  Antonio Maceo’nun heykelini göreceğiz. Katedral Meydanında göreceğimiz görkemli Katedral binası adanın ilkidir. Kentin kurucusu Diego Valesquez’in evi ise Amerika kıtasının ilk evi olma özelliğini taşır.Günümüzde müze olarak kullanılan ev 15. Yüzyılda adadaki sömürgecilerin yaşayış tarzını ince detaylarla anlatıyor.Küba devriminin en önemli isimlerinden Jose Marti ve dünyaca ünlü Buena Vista Social Club orkestrası üyesi Compay Segundo gibi ünlülerin yaptığı görkemli Santa Ilfigeni mezarlığını ziyaret edeceğiz. Daha sonra ziyaret edeceğimiz San Pedro De Laroca Kalesi Unesco Dünya mirasları arasından yer almaktadır.Santiago limanını korsanlardan ve diğer sömürgecilerden korumak için İspanyollar tarafından 17. Yüzyılda inşa edilmiştir. Büyük bir askeri kompleks olan kale, dönemim askeri mimarisinin en iyi korunmuş örnekleri arasındadır. Santiago de Cuba’nın en içe kapanık dansçıyı bile kabuğundan çıkarıp, salsa yaptıran son derece hareketli geleneksel bir müzik yapısı vardır. Burada Santiagueros ile lokal bir gece yaşayabilir (sahneye çıkıp, Kuba’lı bir grup ile maracas çalıp, profesyonel dansçılardan bazı dans hareketleri öğrenip, son derece interaktif bir dans gecesi deneyimi yaşayabilirsiniz!)Kültür açısından Santiago’nun Kuba’nın geri kalanından biraz daha farklı bir havası vardır. Bunun nedeni de şüphesiz Haiti ve Jamaika’dan gelen, Fransızca konuşan kölelerdir.Karnaval Müzesini Ziyaret edeceğiz.

VE  FİDEL KASTRO’nun  mezarını ziyaret edeceğiz

CASALARDA KONAKLAMA

8. Gün    SANTIAGO DE CUBA - HOLGUIN
SANTIAGO DE CUBA - HOLGUIN

Bu sabah çok erken saatlerde UYANIYORUZ. Devrimin BAŞLADIĞI * FİDEL KASTRO’nun memleketi SANTIAGO DE CUBA ‘da DEVRİM KUTLAMALARINA katılacağız.

Öğle saatlerine kadar şehirdeyiz.

Öğleden sonra ,                    HOLGUIN YOLCULUĞU *

Holguin doğru yola çıkıyoruz. Holguin orta Küba bölgesinde önemli bir yerleşim yeridir. Holguin, Küba'da yer alan aynı zamanda da Holguín_ili'nin başkenti olan şehirdir. Şehrin nüfusu 26 Kasım 2009 tarihinde toplam nüfusu 346,191'dir.

Geceleme CASA PARTICULAR

9. Gün    HOLGUIN – LAS TUNAS -CAMAGUEY
HOLGUIN – LAS TUNAS -CAMAGUEY
Kahvaltı sonrası önce Las Tunas’a hareket edeceğiz.Las Tunas’ta kısa gezimizin ardından öğle yemeğimizi aldıktan sonra Küba’da Koloniyal dönemin izlerini taşıyan en önemli şehirlerinden biri olan CAMAGUEY’e devam edeceğiz.CAMAGUEY panaromik şehir gezimizi yapacağız. Casa particular yerleşeceğiz. AKŞAM YEMEĞİ.
10. Gün    CAMAGUEY-TRINIDAD
CAMAGUEY-TRINIDAD

Kahvaltı sonrası bir önceki günden kalan gezilerimize devam ettikten sonra, TRINIDAD a devam edeceğiz.. (Trinidad’dan arabayla 5 saat uzaklıkta] 17. Yüzyılda yağmacı korsanların ve işgalcilerin kafasını karıştırmak amacıyla karmaşık, dar sokakların bulunduğu bu şehirde iki sokak hiçbir zaman paralel değildir. Geniş parkların, sayısız sanat galerilerinin ve pazarların bulunduğu bu şehirde gezinmek çok hoşunuza gidecektir. İspanyollar tarafından kurulmuş,2008 yılından beri UNESCO Dünya mirası listesinden yer alan bu kent çömlekçiliği ile meşhurdur. Ziyaret edeceğimiz bu meydanlardan La Plaza Del Carmen, Kübalı ünlü sanatçı Marta Jimenez’in atölyesine ve yine aynı sanatçının birbirinden güzel bronz sokak heykellerine ev sahipliği yapıor.Burası bir üniversite şehri olduğu gibi aynı zamanda Kuba’nın zengin kültürünü de barındırmaktadır bu yüzden tüm Kuba’da olduğu gibi burada da sayısız gece eğlenceleri bulunmaktadır... TRINIDAD varışımız . Bu UNESCO Dünya mirası şehrinde Plaza Majör , Contrabandido Kulesi, Katedral La Santissima, Trinidad Meydanı Trinity Kilisesi , La Parroquial Mayor Kilisesi,Trinidad da KONAKLAMA

‘’ CASA PARTICULAR ‘’ yeni yerel ev Pansiyonlarda Tam hayatın ortasında konaklayacağız.

Geceleme : Casa Particular

11. Gün    CIENFUEGOS-SANTA CLARA- HAVANA
CIENFUEGOS-SANTA CLARA- HAVANA

Kahvaltı sonrası Cienfuegos’ta çevre gezimizi yapacağız.Ardından Güzergahımız’da ilk olarak Santa Clara şehri var. Efsane CHE GUVERA ‘nın anıt mezarının ve müzesinin olduğu , CHE ile bütünleşen bir kent burası, Burada CHE Müzesini ziyaret ediyoruz. Burada ayrıca Che’nin ve onunla birlikte Bolivia’da can veren devrimcilerin anısına içinde sonsuz bir ateşin bulunduğu anıt mezar bulunmaktadır. Ardından Che’nin ele geçirdiği içi silah taşıyan zırhlı treni göreceğiz ,.Daha sonra BAŞKENT HAVANA ya yöneliyoruz.

Geceleme CASA PARTICULAR

12. Gün    HAVANA
HAVANA
Kahvaltı sonrası saat 09.00'da etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Havana’nın tarihi semtindeki Puerto Caddesi’nde Mustafa Kemal Atatürk’ün büstünü ziyaret ediyoruz. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak...Gezimize Hemingway’in izinden devam edip dünyaca ünlü olan ‘’Çanlar Kimin İçin Çalıyor’’ romanının doğuş yeri olan Hotel Ambos Mundos’u göreceğiz. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…AKŞAM YEMEĞİ  otelimizde. Geceleme Casa larda
13. Gün    PINAR DEL RIO VINALES - PARIS - ISTANBUL
PINAR DEL RIO VINALES - PARIS - ISTANBUL

Bugün son günümüz ve artık Küba2dan ayrılacağız, eşyalarımızı hazırlıyoruz. Ve VINALES Turumuza çıkıyoruz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır.Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana havalimanına döneceğiz.

HAVANA-PARIS                                 22:50 UÇAK SAATİ

Air France Hava Yolları tarifeli seferi ile Paris yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta. Paris ‘e ulaşıyoruz, alanda beklemey  takiben 22:30 uçuşu ve 03:15 ( sabah erken saatlerde İstanbul’a varış )

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER

  Air FRANCE ile  İstanbul-Punta Cana / Havana İstanbul uçak bileti
  Port au Prince- Santiago Cuba ARA UÇUŞ bileti
  Dominik Cumh ve Haiti de ¾ Yıldızlı otellerde konaklama.
  Tüm Küba’da CASA PARTUCULAR konaklama.
  Programda belirtilmiş yemekler dahildir
  Programda belirtilen tüm geziler
  Türkçe rehberlik hizmeti
  Türsab Seyahat Sigortası

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  Kişisel harcamalar ve yolcu tarafından bireysel yapılan ekstra turlar
  Herşey dahil konaklama hariç otellerde yemeklerde alınan tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
  Programda ve fiyata dahil hizmetlerde belirtilmeyen tüm gezi,ören yeri,yemek ve diğer hizmetler
  Tüm yabancı servis tipleri (Bölgeler de kullanılan Tüm yabancı rehberler, tüm yabancı otobüs şoförleri,gidilen restoranlardaki yabancı garsonlar, otellerde ki yabancı bellboylar, sınır geçişlerinde ki yabancı valiz taşıyıcıları içindir.) 100 EUR (Tavsiye edilen) kişi başı alanda toplanacaktır.
  Küba vizesi ( 50€ ) – Not : Yeşil pasaport sahipleri Küba vizesinden muaftır
  DOMİNİK CUM. VİZE ( Girişte 10 USD ödenir -cash)
  HAITI VİZE ( Girişte 10 USD ödenir -cash)

NOTLAR
ÖNEMLİ BİLGİLERYurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından TATİLEKSPER.COM kesinlikle sorumlu değildir.Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. TATİLEKSPER.COM konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde TATİLEKSPER.COM dan tazminat hakkı yoktur. TATİLEKSPER.COM , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan TATİLEKSPER.COM ’unsorumlu tutulamaz.Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden TATİLEKSPER.COM sorumlu değildir.Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, TATİLEKSPER.COM ’un sorumluluğunda değildir.Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından TATİLEKSPER.COM sorumlu tutulamaz.Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. TATİLEKSPER.COM , yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.İptal ve değişiklik durumunda “ TATİLEKSPER.COM SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.
FİYATLAR

Dominik - Haiti- Küba Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın

GRUP TALEP FORMU

GRUP TALEBİ
Talep Eden
Kişi Sayısı
Ulaşım Tipi
Ad Soyad
Telefon
E-Posta
Not