Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
  • GENEL BİLGİLER
  • TUR PROGRAMI
  • FİYAT İÇERİĞİ
  • FİYATLAR
  • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

Eskişehir Turu Gezi Notları

Sazova Parkı'nda Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Yapay Gölet ve daha fazlasını keşfetmeye hazır olun.
Bölgeye has hediyelikler için çarşıyı ziyaret edin.
Çocuğunuzla birlikte eğlenceli birçok aktivite için muhteşem bir fırsat.
Rengarenk ve ahşap evlerin arasında kaybolun.
Balmumu Heykellerinin akıl almaz benzerliklerini görünce çok şaşıracaksınız.

Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 2
Bitiş

İstanbul
0 - 80 Yaş için
UYGUN
4.1 / 5.0
ÇOK Yİ
Toplam 141 Yorum
TUR PROGRAMI

Eskişehir Turu Tur Programı

1. Gün   

İstanbul-Eskişehir

İstanbul-Eskişehir
06:00 Dünya Ticaret Merkezi Ucs Otoparkı A Blok Arkası
06:30 Trump Tower Otoparkı ( P1 Katı )
07:00 Kozyatağı Faruk Güllüoğlu Pastanesi Otoparkı
07:30 Çayırova Mc Donalds
08:15 İzmit Halkevi Durağı ( Asya Otel Karşısı )

 

Değerli Konuklarımız;

Yukarıda belirtilen kalkış noktasından katılan misafirlerimiz ile birlikte Eskişehir’e doğru hareket ediyoruz. Porsuk çayı kenarında kurulmuş 19 Yüzyıl Osmanlı mimarisi ile yeni modern Avrupa mimarisini birlikte sunan Eskişehir’e ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizde Eskişehir’e yemeklerin tadına bakabileceğimiz restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından gezimize il olarak Eskişehir gezimize Türkiye’nin ilk yerli otomobili olan Devrim Otomobilini gezerek başlıyoruz. Ardından içerisinde birbirinden renkli masal kahramanları ve korsan gemisini barındıran Sazova Bilim ve Kültür Parkı’nı gezmeye başlıyoruz. Park gezimizin sonrasında tüm geliri engelli ve kız çocuklarının okuması için bağışlanan Balmumu Heykeller Müzesini geziyoruz. Ardından Osmanlı Döneminden kalma Meşhur evlerin bulunduğu Odunpazarı Bölgesine varıyor ve buradaki ilk durağımız olan Kurşunlu Camii ve Külliyesi gezmeye başlıyoruz. Türkiye’nin ilk ve tek Lületaşı Müzesini geziyoruz. Ardından Beyler Sokakta bulunan birbirinden güzel Osmanlı evlerini resimleyerek Atlıhan’a varıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz lületaşı alışverişi yapabilecekler. Serbest zamanın ardından belirtilen saatte tekrar buluşuyor ve Çağdaş Cam Sanatları müzesini ziyaret ediyoruz. Gezimizin birinci günü böylelikle son buluyor ve otelimize gidiyoruz. Otelimize akşam yemeğimizi aldıktan sonra canlı müzik eşliğinde eğleniyoruz.  

 

Kahvaltı: Yol üzerinden dinlenme tesisinde alınacak olunup tur ücretine dahil değildir.

Öğle Yemeği: Çiğ börek evi (Çiğ börek, Salata, Ayran veya Kola ) Tur ücretine dahil değildir.

Konaklama: Seçilen otelde konaklama yapılacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak servis edilecektir. Tur ücretine dahildir.
2. Gün   

Değerli Konuklarımız;

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Gezimizin ilk durağı eski hal binası olan günümüzde ise eğlence ve alışveriş merkezi olarak kullanılan Haller Gençlik Merkezini geziyoruz. Sonrasında Porsuk Çayının etrafında serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Porsuk Çayında gondol keyfi yapabilirler. Belirtilen saatte bu bölgeden ayrılarak Türkiye’nin ilk yapay plajını içerisinde barındıran Kent Parka hareket ediyoruz. Burada geçireceğimiz keyifli zamanın ardından otobüsümüze geçerek Eskişehir’den ayrılmak üzere yola çıkarıyoruz. Sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına bırakıyor. Bir başka TatilEksper.com organizasyonunda buluşmak dileğiyle ayrılıyoruz.

 

Kahvaltı: Konaklama yaptığımız otelimizde açık büfe veya set menü kahvaltı alıyoruz.

Öğle Yemeği: Balaban Köfte

Akşam Yemeği: Bozüyük Genç Ömür Dinlenme Tesisi

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER
Mercedes Travego, Man Fortuna, marka Otobüsler İle Ulaşım,                                        
Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,            
Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı,
Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği,                      
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
TatilEksper.com Otobüsü içerisindeki sınırsız ikramlar,
1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası,  
Profesyonel rehberlik hizmetleri
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm öğle yemekleri
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Tur süresince yapılan özel harcamalar
Ekstra belirtilen tüm çevre gezileri
Müze ören yeri giriş ücretleri
Porsuk Çayı Tekne Turu
NOTLAR
Müze Kart
Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar.Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

 
Ek Hizmet Detayları
Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri, Tur programı altında belitilen hzimetler, otopark ücretleri, tekne turu ücretleri turlarımıza göre değişkenlik göstererek tur fiyatımıza dahilir.

65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler.

 

Genel Şartlar

 

Tur programının uygulayacısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda TatilEksper.com Sorumluluğu yoktur.Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.
0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.
Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez.
4 gece üzeri turlarda hergün sıra atlayacak şekilde rotasyon uygulaması yapılmakta olup, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.
Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.
Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir.
Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki hafta aktarılır. Böyle bir durumda TatilEksper.com misafirlerine 2(iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 17.01.2017

 
Kademeli Fiyat Sistemi
Kültür turlarımızda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon miktarı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitlenememektedir.

İptal Güvence Paketi

Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. İptal güvence paketi; 2000 TL ye kadar olan rezervasyonlarda 20,00 TL, 2.000,00 TL üzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 1 -i kadardır.
Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.


1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.


 Kokartlı Profesyonel Rehberler
Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

 
Rehber Tavsiyesi
Gezi yerlerinde genel de yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) ince den kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz).Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı) Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın Varsa ilaçlarınız Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

 

Ulaşım Araçlarımız   

Mercedes Travego

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

 
Mercedes Toursimo

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,


Man Fortuna

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.


Doruk T

39+1+1 Koltuklandırma, ABS ve ASR fren sistemi, ön ve arka disk frenler ve Retarder fren sistemi, Rahat ve geniş kadife kaplı yolcu koltukları, güçlü klima sistemi ve LED aydınlatma sistemi, 10 metrelik kompak uzunluğu,ostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.

                                                                           
Midibusler
ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

Minibusler
VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı


Mercedes Sprinter

12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
FİYATLAR

Eskişehir Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın