Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Espresso İtalya Turu Bologna Gidiş

Tur : Yurtdışı Tur TAT-51
Eski Bir Turumuzu İncelemektesiniz. Bu Program Pasiftir.
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

Espresso İtalya Turu Bologna Gidiş Gezi Notları

Cennete açılan kapı İtalya
Roma Trevi çeşmesi tüm dilekleri gerçekleştirir
İspanyol merdivenleri sizi hiç yormayacak
Güneşi Roma Kolezyum'da batırın
Rönesans’ın baş yapıtları Floransa'da göz dolduruyor
Pisa Kulesi ile eşsiz bir fotoğraf molası
Venedik'te Romantik bir Tekne Turu

Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 8
Bitiş

İstanbul
6 - 70 Yaş için
UYGUN
4.1 / 5.0
ÇOK Yİ
Toplam 141 Yorum
TUR PROGRAMI

Espresso İtalya Turu Bologna Gidiş Tur Programı

1. Gün   

İstanbul - Bologna - Floransa

İstanbul - Bologna - Floransa

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz bilet, bagaj teslim ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları ‘nın PC1217 sefer sayılı uçuşu ile 11:35 ’de Bologna’ya uçuş ve sonrasında yerel saat ile 12:20 ’de Bologna ‘ya varışımız ardından Floransa ‘ya hareket ediyor ve varışımıza istinaden şehir turumuzu düzenliyoruz. Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de, bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo ‘nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) şehir turumuz esnasında panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Floransa bölgesindeki otelimize transfer.

2. Gün   

Floransa - (Pisa & Siena Turu) – Roma – (Akşam Yemekli Roma Gece Turu)

Floransa - (Pisa & Siena Turu) – Roma – (Akşam Yemekli Roma Gece Turu)

Sabah kahvaltısı ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak Roma ‘ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Pisa & Siena Turu (60 Euro) programımıza katılabilirler. Bu turumuzda ile olarak Pisa ‘ya hareket ediyoruz. Turumuzda Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ve Miracoli Meydanı gezilecek yerler arasındadır. Pisa gezisi osnrası turumuzun ikinci kısmını oluşturan Siena ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Siena, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden biridir. Tur sonrası Roma bölgesi otelimize transfer. Akşam saatlerinde arzu eden misafirlerimizle birlikte Akşam Yemekli Roma Gece Turu (50 Euro) programımızı düzenliyoruz. Bu turumuzda Roma ‘yı bir kez de gece ışıkları altında keşfedecek ve akşam yemeğinin ardından otelimize döneceğiz.

3. Gün   

Roma – (Roma ikonları & Vatikan & Nemi & Castel Goandolfo Turu)

Roma – (Roma ikonları & Vatikan & Nemi & Castel Goandolfo Turu)

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak Roma İkonları & Vatikan & Castel Gandolfo & Nemi Turu (65 Euro) düzenliyoruz. Urbs caput mundi yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti ’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Ardından bir sonraki durağımız Castel Gondolfo olacaktır. Castel Gondolfo, İtalya ‘nın doğal güzellikleri ile bilinen ve Papa ‘nın yazlık sarayına ev sahipliği yapıyor olması ile tanınan, Albano Gölü kıyısında konumlanmış, dini figürler taşıyan arkeolojik eserlere sahip bir kasabadır. Castel Gondolfo gezimiz sonrasında Nemi ‘ye uğruyoruz. Çilek köyü olarak bilinen ve renk renk evleri, yemyeşil doğasıyla ziyaretçilerini çeken Nemi köyü turumuz sonrasında Roma’daki otelimize transfer.

4. Gün   

Roma - Orvieto - Perugia

Roma - Orvieto - Perugia

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz Orvieto ‘ya hareket ediyoruz. Şehir turumuzda ilk olarak Katedrali ve beyaz şaraplarıyla ünlü, şahin tepesi Orvieto’ya çıkıyor ve manzaranın tadını çıkarıyoruz. Süresini rehberimizin belirleyeceği kısa bir fotoğraf molasının ardından Umbria bölgesinin baş şehri Perugia ‘ya doğru hareket ediyoruz. Tarihi, Etrüsk döneme dayanan Perugia günümüzde üniversiteler şehri olarak da bilinir. Çikolatasıyla da ünlü Perugia ‘da gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında, tarihi geç Rönesans dönemine dayanan birçok anıt yapı karşımıza çıkacaktır. Bu gezimiz süresince bizlere Orta Çağ atmosferini yaşatacak yollardan geçerek ulaşacağımız şehir surları, şehrin tarihi merkezi, Palazzo dei Priori, Gotik Katedrali, Fontana Maggiore Çeşmesi ve en eski cafe olan Cafe Sandri panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otelimize transfer.

5. Gün   

Perugia - Ravenna - Venedik – (Gondol Turu)

Perugia - Ravenna - Venedik – (Gondol Turu)

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve tarih boyunca Batı Roma İmparatorluğu ve Bizans İmparatorluğu’na başkentlik yapan Ravenna ‘ya hareket ediyoruz. Hem İtalya hem de Hristiyanlık tarihinin en önemli kentlerinden biri olan ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi ‘ne kayıtlı birçok anıtı bünyesinde bulunduran Ravenna ‘da gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında San Vitale, Başpiskopos Sarayı, Galla Placidia Mozolesi, Neonian Baptistery başlıca görülecek yerler arasındadır. Ravenna ‘da gerçekleştireceğimiz şehir turu sonrasında Venedik ‘e doğru yola çıkıyoruz. Venedik ‘e varışımız ile birlikte yapacağımız panoramik şehir turumuz esnasında San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, Tövbe Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Venedik şehir turu sonrasında arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Gondol Turu (25 Euro) programımıza katılabilirler. Tur sonrası Venedik bölgesi otelimize transfer.

6. Gün   

Venedik – (Verona & Sirmione Turu) – Milano

Venedik – (Verona & Sirmione Turu) – Milano

Sabah kahvaltısı sonrasında Milano ‘ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak Verona & Sirmione Turu (50 Euro) düzenliyoruz. Turumuzda ilk durağımız Verona olacaktır. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Verona, aynı zamanda Colosseum’dan sonra İtalyanın en büyük ikinci amfi tiyatrosuna ev sahipliği yapıyor. Ünlü İngiliz yazar Shakespeare’in kaleme aldığı, bugün dünyada bilinen en büyük aşk hikayesini anlatan, ünlü eseri Romeo ve Juliet’in kahramanlarının evlerini de göreceğimiz romantik Verona turumuzun ardından, geçmişi 13. YY’a dayanan, Scaligero Kalesi ile bizi karşılayan Garda gölünün incisi, begonvillerle kaplı binaları ve evleri etrafını saran limon ağaçlarının kokusu ve orta çağ sokaklarıyla turistlerin ilgi odağı olmuş Sirmione ‘ye hareket ediyoruz. Sirmione’deki gerçekleştireceğimiz gezimizin ardından Milano ‘ya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Milano ‘ya varışımız ardından şehir turu. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da yapacağımız şehir turu esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Venedik bölgesi otelimize dönüyoruz.

7. Gün   

Milano – (Portofino & Como & Outlett Turu)

Milano – (Portofino & Como & Outlett Turu)
Sabah kahvaltısı sonrasında tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Portofino & Como & Outlett Turu (95 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk durağımız Portofino olacaktır. İlk olarak varacağımız Santa Margarita veya Rapallo limanlarından toplu taşıma araçları ile Portofino ‘ya varıyoruz. Rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuş olan Portofino, daracık sokakları rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz ile görülmeye değer güzellikteki manzarasıyla bizi kendine hayran bırakıyor. Portofino ‘da gerçekleştireceğimiz bu keyifli gezinin ardından turumuzun ikinci kısmını oluşturan Como ‘ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde birçok dünyaca ünlü markanın ürünlerini bulabileceğiniz outlet ziyareti gerçekleştireceğiz. Outlet design center ‘da alışveriş ve yeme-içme ihtiyacı için vereceğimiz serbest zaman ardından Como ‘ya doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Alp Dağları eteklerinde yer alan ve İtalya ‘nın en büyük 3. gölü olan Como Gölü ‘nde turumuz esnasında, Como Kasabası ‘nda ve birçok varlıklı ve ünlü ismin yazlıklarının da yer aldığı göl kıyısında gezimizi gerçekleştirecek ve fotoğraf molasının ardından turumuzu tamamlayacağız. Tur bitiminde otelimize transfer.
8. Gün   

Milano - Bologna - İstanbul

Milano - Bologna - İstanbul

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor İstanbul uçuşumuz için Bologna’ya doğru hareket ediyoruz. Bologna Havalimanı’na transfer. Pegasus Hava Yolları ‘nın PC1218 Sefer sayılı uçuşu ile 13:20’de gerçekleşecek uçuş sonrası yerel saat ile 17:50’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

 
FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER

  Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Bologna – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,
  Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
  4 yıldızlı şehir dışı otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
  Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
  Floransa, Orvieto, Perugia, Ravenna, Venedik, Milano panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
  Venedik ‘te Vapuretto Ücreti
  Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€- 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)
  Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.
  TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  Vize ücreti
  Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
  Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
  Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
  Müze ve ören yerleri girişleri,
  İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
  İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası

NOTLAR

Avantajlı Ekstra Tur -A- Paketi ve Pakete Dahil Olan Turlar : 270 Euro yerine 245 EURO !!!

Pisa & Siena Turu (60 €) + Roma İkonları & Vatikan Turu & Nemi & Castel Gandolfo Turu (65 €) +

Verona & Sirmione Turu (50 €) + Portofino & Como & Outlett Turu (95 €) +

 (Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 3-12 yaş arası %50 indirimlidir)

 

Avantajlı Ekstra Tur -B- Paketi ve Pakete Dahil Olan Turlar : 345 Euro yerine 295 EURO !!!

Pisa & Siena Turu (60 €) + Roma İkonları & Vatikan Turu & Nemi & Castel Gandolfo Turu (65 €) +

Verona & Sirmione Turu (50 €) + Portofino & Como & Outlett Turu (95 €) +

Gondol Turu (25 €) + Akşam Yemekli Roma Gece Turu (50 €)

(Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 3-12 yaş arası %50 indirimlidir)

VİZE BİLGİLENDİRME

• Vize ile ilgili bilgi için en az 1 ay öncesinden vize departmanımıza teslim etmeniz gerekmektedir. Vizenin acenta tarafından alınacak olması halinde ve vize için gerekli evrakların teslim zamanının tüketiciye bildirilmesi şartıyla tüketici tarafından zamanında teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alınmamasından doğan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz. Evrakları eksiksiz ve süresinde veren yolcu, vizenin verilmemesinden dolayı sorumlu tutulamaz.

 Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
• Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
• Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından Tatil Eksper kesinlikle sorumlu değildir.
• Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
• Tatil Eksper konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde Tatil Eksper dan tazminat hakkı yoktur.
• Tatil Eksper, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
• Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
• Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
• Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Tatil Eksper sorumlu tutulamaz.
• Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Tatil Eksper sorumlu değildir.
• Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
• Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Tatil Eksper’un sorumluluğunda değildir.
• Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
• Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
• Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
• Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
• Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
• Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tatil Eksper sorumlu tutulamaz.
• Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
• Tatil Eksper, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
• Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
• 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .
• Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
• Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
• İptal ve değişiklik durumunda “Tatil Eksper SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.


FİYATLAR

Espresso İtalya Turu Bologna Gidiş Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın