Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

İzmir Kalkışlı Uçaklı Gap Turu

Tur : Yurtiçi Tur
  • GENEL BİLGİLER
  • TUR PROGRAMI
  • FİYAT İÇERİĞİ
  • FİYATLAR
  • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

İzmir Kalkışlı Uçaklı Gap Turu Gezi Notları

Dünya tarihinin beşiği Antakya'yı göreceksiniz
Nemrut'ta eşsiz bir manzaraya şahit olacaksınız
Batman'da Hasankeyf'i gezeceksiniz.
Harika mimariye sahip Midyat'ı çok beğenekceksiniz
Herkeste farklı izler bırakan Mardin'i tanıyacaksınız
Peygamberler Şehri Urfa ve Göbeklitepe
Modern ve Eski bir arada, Gaziantep..
Doğu'nun Muhteşem Coğrafyası Sizi bekliyor. Bu turumuzda Adana'dan başlayarak sırasıyla tüm Gap bölgesini geziyoruz. Batman, Antep, Mardin, Diyarbakır ve daha nice şehrimizi tanıyacak ve güzel anlara eşlik edeceksiniz. Bu tur enerji ve tempo gerektirebilir!

Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 5
Bitiş

İstanbul
12 - 60 Yaş için
UYGUN
4.1 / 5.0
ÇOK Yİ
Toplam 141 Yorum
TUR PROGRAMI

İzmir Kalkışlı Uçaklı Gap Turu Tur Programı

Ülkemizde en çok tercih edilen rotalardan biri Uçaklı Gap Turu'dur. Adana uçuşuyla start verdiğimiz Uçaklı Gap Turumuz'da, Güneydoğu Anadolu Bölgemizin mistik ve sıcak tüm atmosferinde keyif dolu bir rota çiziyoruz. Adana'dan başlayan programımızda neler yok ki? Adana, Antakya, Adıyaman, Diyarbakır, Mardin Midyat, Şanlıurfa, Gaziantep, Kahramanmaraş ile süren Uçaklı Gap Turumuz, sizlere ömür boyu unutamayacağınız tarih ve lezzet dolu bir Tur programı vadediyor. 

Her yaştan misafirin adapte olabileceği Gap Turu'nun favori mevsimi Bahar ve Sonbahar aylarıdır. Sağlık problemleri olan yaşlı misafirlerimizin Ağustos ve Temmuz ayı dışında tarih seçimi yapmasında fayda var. Yine çocuklu ve bebekli Gap Turu düşünen gezginlerin mevsimsel koşulları gönönünde bulundurmalarını tavsiye ederiz.

1. Gün   

İzmir - Adana - Antakya - Gaziantep

İzmir - Adana - Antakya - Gaziantep

05:00 sularında İzmir Adnan Menderes havalimanında check in işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Sunexpress Havayollarının 07:00 uçağı ile Adana havalimanına ulaşıyor ve rehberimiz ile buluşmanın ardından turumuza başlıyoruz. Adana şehir merkezinde bulunan Ulu Camii, Taş köprü ve Sabancı merkez camiini fotoğrafladıktan sonra İskenderun ve Belen geçidi üzerinden Amik ovasını panoramik olarak görerek Antakyaya ulaşıyoruz. Antakya'da ilk olarak bölgenin zengin mutfak kültürünün tadını çıkarabileceğimiz öğle yemeğimizi alıyoruz. ( Ekstra) . Öğle yemeğinin ardından St.Pierre Kilisesi, Habib Neccar Camii Türk Ortodoks Kilisesi, Sarımıye Camii, Sinagog ve eski Antakya sokaklarını gezeceğimiz turumuzu rehberimizin keyifli anlatımları eşliğinde tamamlayarak bu kadim kentten ayrılıyor ve Gaziantep'e doğru yola koyuluyoruz. Akşam 19:30 sularında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Öğlen Yemeği: Ekstra olarak Antakya'da serbest menü şeklinde alınacaktır. ( Ekstra )

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Gaziantep Dedeman

Kat Edilecek Toplam Mesafe : 410 Km

2. Gün   

Gaziantep - Şanlıurfa

Gaziantep - Şanlıurfa
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısından sonra Gaziantep gezimize başlıyoruz. Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaik ve fresk panoların sergilendiği Zeugma mozaik müzesinin rehberimizin mitolojik konulardaki detaylı anlatımları eşliğinde dolaşıyoruz. Sonrasında Gaziantep'in tarihi çarşısına geçiyor ve burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman esnasında Tahmis Kahvesi, Zincirli bedesten, Mevlevihane ve kastel yapıları gibi noktaları ziyaret edebilir, Almacı Pazarından kuruyemiş alışverişlerinizi yapabilir ayrıca sedef kakma, bakır işçiliği ve yemenicilik gibi el sanatlarının hala geleneksel yöntemlerle devam ettirildiği atölyeleri ziyaret edebilirsiniz. Çarşı gezimizin ardından Halfetiye geçiyoruz. Birecik'te Kelaynak Koruma Parkında nesilleri tükenme tehlikesi altında olan Kelaynak kuşlarını fotoğrafladıktan sonra Halfeti'ye ulaşıyoruz. Birecik barajının yapımı ile önemli bir bölümü sular altında kalmış olan Halfetide dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenleyeceğimiz tekne turumuza katılıyoruz. (20 ₺). Tekne turumuz esnasında Rum Kale, Savaşan Köyü ve Halfetiyi Fırat nehrinin üzerinden görüyor ve Güneydoğunun bu gizli cennetini fotoğraflıyoruz. Tekne turuna katılmayan misafirlerimiz Halfeti yerleşiminde yürüyerek yerleşimi keşfedebilir ve nehir kenarındaki kafelerde çay, kahve keyfi yapabilirler. Tekne turumuzun ardından ekstra olarak alacağımız öğle yemeği sonrasında Halfetiden ayrılıyor ve Şanlıurfaya geçiyoruz. Şanlıurfa'da  
Balıklıgöl gezimize başlıyoruz. Hz. İbrahim peygeamberin doğduğu mağara, ateşe atıldığına inanılan yer, Halil-ür Rahman ve Ayn-ı Zeliha göllleri, Hz. İbrahim peygamber camii gibi özel mekanları gezdikten sonra kapalı çarşılar bakımından ülkemizin en zengin 3. ili konumunda bulunan Şanlıutfa tarihi çarşısında vereceğimiz serbest zamanda isot, puşi vb alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Sonrasında otelimize geçiyoruz. NEVALİ OTEL / EL RUHA OTEL vb. Dileyen misafirlerimiz rehberimizn ekstra olarak düzenleyeceği sıra gecesi organizasyonuna katılabilirler. Yemekli Sıra Gecesi 100 ₺ . ( Şanlıurfada otel konaklamamız oda kahvaltı şeklinde olacak ve akşam yemeği sıra gecesi esnasında servis edilecektir. Sıra gecesine katılmayan misafirlerimiz akşam yemeklerini serbest olarak alabilirler.)


Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğlen Yemeği: Ekstra olarak Halfeti'de serbest menü şeklinde alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra olarak Sıra gecesi esnasında verilecektir 100₺

Konaklama Oteli: El Ruha Otel , Nevali Otel vb.

Kat Edilecek Toplam Mesafe : 258 km

3. Gün   

Adıyaman

Adıyaman
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında Harran'a geçiyoruz. Kendinizi adeta bir zaman tünelinde hissedeceğiniz Harran'da Harran Höyüğü, Harran Ulu Camii, ve konik kubbeli karınca evlerini gördükten sonra mırralarımızı içmek üzere Harran evine geçiyor ve sonrasında Göbeklitepeyi ziyaret etmek üzere Harrandan ayrılıyoruz. M.Ö 12. bin yıla kadar uzanan bir tarihsel geçmişe sahip Göbeklitepe'yi rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyor ve Bozova üzerinden Atatürk barajına geçiyoruz. Seyir terasından baraj gövdesini fotoğrafladıktan sonra Adıyaman kent merkezine geçiyoruz. Ekstra olarak alacağımız öğle yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Nemrut dağı turumuz için minibüslere geçiyoruz. (Ekstra60₺). Kommagene Kralı 1.Antiochos Teos'a ait olan ve 2100 m yükseklikte bulunan Nemrut dağı tümülüsünde Doğu ve Batı teraslarında bulunan, ateş sunağı, heykel grupları ve tümülüsü rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra Nemrut dağı zirvesinde muhteşem gün batımını izledikten sonra Adıyaman kent merkezinde bulunan otelimize dönüyoruz. Gün Batımı mevsime bağlı olarak değişiklik gösterdiği için vakit müsaitliği doğrultusunda , Karakuş Tümülüsü ve Cendere köprüsü rehberimizin inisiyatifine bağlı olarak programa eklenebilir.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğlen Yemeği: Ekstra olarak Adıyaman'da serbest menü şeklinde alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Antiochos Otel vb.

Ekstra Tur : Nemrut Dağı turu 60 ₺

Kat Edilecek Toplam Mesafe : 293 km

4. Gün   

Diyarbakır - Batman - Mardin

Diyarbakır - Batman - Mardin
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Nisibis köprüsü üzerinden, Siverek , Hilvan, Diyarbakır'a ulaşıyoruz. Diyarbakırda Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı evi, Keçi Burcu gezilerimiz ardından ekstra olarak öğle yemeğimizi alıyoruz ve Batman üzerinden Hasankeyf'e geçiyoruz. Ilısu barajının yapımına bağlı olarak tamamı sular altında kalacak olan Hasankeyf'i görme şansına sahip olan son insanlar arasına katılıyoruz. Dicle nehrinin yanıbaşında kurulmuş bu özel yerleşim alanını fotoğrafladıktan sonra Midyata geçiyoruz. Bir dönem Sıla dizisine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi, Gelüşge Hanı, telkari çarşısını ve Midyat sokaklarını yürüyerek dolaştıktan sonra Mardin'e geçiyor ve konaklayacağımız otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğlen Yemeği: Ekstra olarak Diyarbakır'da serbest menü şeklinde alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Grand Yay vb.

Kat Edilecek Toplam Mesafe : 316 Km

5. Gün   

Mardin - İzmir

Mardin - İzmir
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ilk olarak bölgede yaşayan Süryani yurttaşlarımızın en kutsal mekanlarından bir olan Deyr-ül Zafaran manastırını ziyaret ediyoruz. Manastır ziyaretimizin ardından Kasımiye medresesini geziyor ve muhteşem mezopotamya manzarası ile büyüleniyoruz. Kasımiye medresi ziyaretimizin ardından Mardin kent merkezine geçiyor ve ekstra olarak alınacak öğle yemeğinin ardından Mardin yerleşimini yürüyerek dolaşmak üzere otobüsümüzden ayrılıyoruz. Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii, Dellallar Çarşısı, Mardin Ulu Camii, Şahtanalar konağı, ve Abbaralar'ı rehberimizin doyurucu anlatımları eşliğinde gezdikten sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı takiben Diyarbakır havalimanına geçerek Sunexpress havayollarının 22:00 uçuşu ile İzmir' dönüyoruz, bir sonraki organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.  Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğlen Yemeği: Ekstra olarak Mardin'de serbest menü şeklinde alınacaktır.

Kat Edilecek Toplam Mesafe : 120 km

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER
Ek hizmet bedelleri
Araç içi ikramlar
4 gece yarım pansiyon konaklama (Otellerde alınacak akşam yemeği ve sabah kahvaltıları)
Tüm ulaşım hizmetleri
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Nemrut Turu
Haltefi Tekne Turu
Zorunlu seyahat Sigortası
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Müze Kart Bedeli
Mola tesislerinde alınacak olan sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri
Tüm yemeklerde alınacak olan içecekler
Öğle yemekleri
Minibar harcamaları
Sıra Gecesi
Kişisel harcamalar
NOTLAR

GENEL ŞARTLAR
Gezi suresi 4 gece 5 gun olup 4 gece otel konaklamalıdır. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 cocuk için kullanılır. Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 yaş cocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha üstü olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatil Eksper sorumluluğu yoktur.
Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına gore; 10-15 kişi arası ozel dizayn minibusle, 15-29 kişi arası lüks kücük otobus (midibas) 29 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik ozel Turizm araclarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.
* Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir
Yeterli coğunluk sağlanmadığı takdirde Tatil Eksper 1 (Bir) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir
EK HİZMET BEDELLERİ VE KAPSAMI
Ek hizmetler paket fiyatına dahildir. Ek hizmetler her bölge ve tur kapsamına göre değişiklik gösterir. Programda ekstra olarak belirtilmemiş tüm çevre gezileri, minibüs, tekne vb ulaşım ücretleri, otopark, millipark giriş ücretleri, özel müzelere giriş ücretleri Ek Hizmet kapsamında olup, tur ücretine dahildir. Kültür ve Turizm bakanlığına bağlı müzelerde ise müze kart geçerli olup, müze kart bedeli tur ücretine dahil değildir. İstenirse müze kart bedeli karşılığında rezervasyona eklenebilir. Bakanlığa bağlı müzelere ücretsiz giriş hakkına sahip olan misafirlerimiz (müze kart sahipleri, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü, sarı basın kartı sahipleri vb ) müze kart almak zorunda değildir.
İPTAL VE İADE GUVENCE PAKETİ
Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıc tarihinden 72 saat öncesine kadar, hicbir neden belirtmeksizin iptal veya değişiklik yapabilmenize ve tur ücretinin kesintisiz olarak iadesine olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. İptal güvence paketi; 1,2 veya 3 gece konaklamalı turlarda Kişi Başı 20 TL, 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda paket bedeli 50 TL dir
Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir
1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Ozel sağlık sigortası misafire ait ozel harcamadır.
GEZİ SURESİNCE KULLANILACAK ARACLAR
Turlarımızda Kullanılan Arac Tipleri Kişi Sayılarına gore aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına gore aşağıda bulunan arac tipleri tayin edilir
8 kişi ve uzeri Mercedes Travego -Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir
27 kişiye kadar luks Isuzu Novo - Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
15 kişiye kadar luks Mercedes Sprinter-Volkswagen Wolt araclar kullanılır.
MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO
46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri onde biri orta kapıda olmak uzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player ( DVD-CD-MP3 ),sıcak su unitesi, 2 adet soğutucu dolap.
MAN FORTUNA
46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitor, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak unitesi, okuma lambaları , rehber anonsu icin ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
MİTSUBİSHİ SAFİR
46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitor, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak unitesi, okuma lambaları , rehber anonsu icin ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
ISUZU NOVO - ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN
27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su unitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv
MERCEDES SPRİNTER - VOLKSWAGEN WOLT
15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucu dolap, Sıcak su unitesi
1-) İPTAL VE DEVİR:
1.1 Tatil Eksper 3. Parti firmalar dolayısıyla veya yeterli katılım sağlanamaması halinde tuketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gun oncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sure icinde, tur kapsamındaki otel, ulaşım aracları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gosterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.
1.2 Tuketici rezervasyonunu kendisinin veya 1. derecede akrabalarının 10 gunluk mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve olumleri tam teşekkullu devlet hastanesinden alınacak resmi rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile tur hareket/konaklama başlangıc tarihine 29-15 gun kala yapılan iptallerde toplam tur bedelinin %25 i, 14-0 gun kalıncaya kadar yapılan iptallerde veya habersiz konaklama yapılmaması/tura gelinmemesi halinde ise gezi ucretinin tamamı Tatil Eksper tarafından iade edilmeyeceğini bilmektedir. Ozel hukumler saklıdır.
1.3 Tuketici promosyon turlarda turun başlangıc tarihi ne olursa olsun , mucbir sebepler dahi olsa iptal / değişiklik hakkı olmadığını bilmektedir.
1.4 Paket tur kapsamındaki tum ucuşlarda 15 gun ve daha sonraki iptallerde hicbir mazeret gecerli olmayıp, ucak ucreti iadesi soz konusu değildir.
1.5 Acenta Tatil Eksper tuketicinin başlangıcını kacırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda tuketici adına yapılmış tum rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tuketiciye herhangi bir odeme yapılamaz.
1.6 Tuketici, paket tura devam etmesinin mumkun olmaması durumunda, hareketten en az 7 gun once seyahat acentasına Tatil Eksper niyetini bildirerek rezervasyonunu, paket tur acısından gecerli tum koşulları yerine getiren bir ucuncu kişiye devredebilir. Bu durumda, paket turu devreden ve devralan, sozleşmeye taraf seyahat acentasına Tatil Eksper karşı, bakiye tutarın ve soz konusu devirden doğan tum ilave masrafların odenmesinden muteselsilen sorumludurlar.
1.7 Tatil Eksper uzerinden alınan tum hizmetlerin her aşamasında Tatil Eksper ile bağlantıya gecilmek zorundadır. Aksi takdirde muşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında Tatil Eksper sorumluluk kabul etmez.
1.8 Konaklama ve tur kayıt başlangıcından sonra gelen erken cıkış talebi, ilgili otelin/turun onayı ile doğrultusunda değerlendirilir. Otelden erken ayrılma halinde ucret iadesinin yapılıp yapılamayacağı otelin/işbirliği yapılan aracı kuruluşun insiyatifinde olduğundan Tatil Eksper a bu konuda bir talep veya bir itiraz yoneltilemez. Otelden erken ayrılma halinde muşteri Tatil Eksper tarafından otele odenen tum ucreti hicbir itiraz ileri surmeden odemeyi peşinen kabul eder.
1.9 Satın alınan paket tur hizmetinde ucak bileti var ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili ucuş icin uyguladığı kural ve cezalar gecerli olacaktır.
1.10 "Munferit organizasyonlarımızda secilen tur ve bolgeye gore belirli donemlerinde havayolu ve otellerin iptal koşulları uygulanacak olup,iptal olamama durumu soz konusudur."


FİYATLAR

İzmir Kalkışlı Uçaklı Gap Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın