Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Katar Arabistan Çölleri Turu

Tur : Yurtdışı Tur JOT-31
Eski Bir Turumuzu İncelemektesiniz. Bu Program Pasiftir.
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
 • GRUP TALEBİ
GENEL BİLGİLER

Katar Arabistan Çölleri Turu Gezi Notları

İslam Sanatları Anıtı ve Müzesi sizi büyüleyecek eserlerle dolu
Corniche'yi görünce manzaranın güzelliğine hayran kalacaksınız
Waqif Çarşısı tam bir sosyalleşme merkezi
Aspire Park'da yeşile doyacaksınız
Katara Kültür Köyü kentin sanat merkezi
The Pearl'ü görünce Katar'daki modernizme şaşıracaksınız
Katar plajlarında dinlenmek ve denize doymak eşsiz olacak
TUR PROGRAMI

Katar Arabistan Çölleri Turu Tur Programı

1. Gün    İstanbul - Doha
İstanbul - Doha

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminali önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 10:45`da buluşma. Bilet, bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Qatar Airways’e ait QR244 sefer sayılı uçuş ile saat 13:10`te Doha'ya uçuş. Rahat ve konforlu uçuşumuzun ardından 17:15’te Doha'ya varış. Alanda bekleyen özel araçlarımız ile ve otele transfer ve geceleme otelimizde.

2. Gün    Doha
Doha

Sabah kahvaltısının ardından Qatar’ı keşfetmek için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için extra Doha şehir turuna katılabilirler.

Doha şehir turumuz esnasında ilk olarak The Pearl’a (İnci Adası) gidiyoruz. Marinası, birbirinden lüx mağazaları ve birbirinden farklı temalı evleri ile tamamen yapay bir ada The Pearl. Burada vereceğimiz kısa bir kahve molası ardından Katara bir sonraki ziyaret edeceğimiz yer olacak. Katara, Doha şehrinde çeşitli kültürel aktivitelere ev sahipliği yapan amfi tiyatrosu ile beraber bir çok sanat galerisine de ev sahipliği yapmakta. Doha tanıtımında her resimde gördüğünüz meşhur Güvercin kuleleri ve ünlü ‘’Force of Nature’’ modern sanat heykelide burada yer almakta. Katara aynı zamanda Doha şehrinin içerisinde denize girilebilecek bir plaja’da ev sahipliği yapıyor. Katara sonrası modern şehrin olduğu West Bay’ı görüyoruz. Birbirinden ilginç mimarileri ile modern yüksek binaları bir anlamda Doha şehrinin siluetini oluşturuyor. Doha şehrinin kordon boyu olarak bilinen Corniche üzerinde Al Bidda parkı, Diwani, Dhow Limanı ve Katar halkının geçmişlerine bir saygı göstergesi olarak yapılan İnci anıtını görüp sonrasında Katar’ın en ünlü müzesi olan MIA’yı (Islam sanatları müzesi) geziyoruz. Sıradışı mimarisi aynı zamanda Paris’deki Louvre müzesinin cam piramitlerini tasarlayan Çin’li mimar Pei tarafından inşa edilen müze; Mezopotamya,İran,Suriye ve Anadolu’dan bir çok objeye ev sahipliği yapmakta. Son olarak turumuzda göreceğimiz yer Doha şehrinin en büyük yöresel marketi Souq Wakif. Her türlü baharat çeşidi, Şahin pazarı, Altın ve el yapımı parfümlerin satıldığı labirent gibi market aynı zamanda son derece otantik bir mekan. Tur bitiminde otelimize transfer ve geceleme otelimizde. (Extra tur ücreti : 55 €)

Dileyen misafirlerimiz ile Qatar’ın Maldivleri olan Banana İsland extra turuna katılabilirler. Tekne ile yaklaşık 45 dakikalık mesafede olan bu ada sizleri Maldivlerde hissettirecektir. Ada da alacağımız yemek sonrası otelimize geri dönüyoruz ve geceleme otelimizde.. (Extra tur ücreti : 150 €)

3. Gün    Doha
Doha

Sabah kahvaltısının ardından Qatar’ı keşfetmek için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için extra düzenlenecek olan Çöl safari turuna katılma imkanı. Katar’ın olmazsa olmaz bu aktivitesinde otelimizden özel V8 motorlu araçlarımız ile Doha’nın güneyindeki Al Wakra çöllerine gidiyoruz. Safari öncesi araçlarımızın lastik havaları düşürülürken bizler içinde deve çiftlikleri ve bedevi çadırlarında çay içmek için bir ara oluyor. Sonrasında uçsuz bucaksız Qatar çöllerinde muhteşem bir macera yaşayacaksınız. Profesyönel şoförler eşliğinde kumlar üzerinde araçların dans ettiğini hayal edebilirsiniz. Çöle kıyısı olan İnland denizi kıyısına ulaştığınızda ise unutulmayacak fotoğraflar çekebilir ve bu görkemli manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.Tur bitimi otelimize transfer.

** 4x4 Çöl safarisi sabah saat 09:00’da başlar ve 13:00’da biter, Hava şartlarına göre parkur’da değişiklik yapılabilir ** (Extra safari turu ücreti : 100 €)

4. Gün    Doha - İstanbul
Doha - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve havalimanına transfer. Qatar Airways’e ait QR 237 sefer sayılı uçuş ile 18:15`da İstanbul için hareket ve 22:45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER

  Qatar Airways ile İstanbul(Saw) -Doha –İstanbul(Saw) parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
  Doha Otellerinde tercih edilen kategoride 3 gece oda kahvaltı konaklama
  Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri (
  Türkçe Rehberlik hizmeti
  Havalimanı vergileri
  Zorunlu Paket tur Sorumluluk Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  Şehir Turu
  Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
  Yurt dışı çıkış vergisi (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
  Seyahat Koruma Paketi (15 EURO) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Eur`dur.)

NOTLAR

Not : Çocuk kategorisi 2-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 30.12.2019 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Katılım Koşulları

Tur Katılım Koşullarıdır Mutlaka Okuyunuz;

1- Tatil Eksper; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

2- Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Tatil Eksper sorumlu tutulamaz. Tatil Eksper, zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili hava yolu kontuarlarında ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

4- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

5- Tura katılım için Tatil Eksper tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Tatil Eksper sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

6- Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.

7- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş, yıpranmamış ve yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur.  

8- Tatil Eksper yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Tatil Eksper`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Tatil Eksper sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Tatil Eksper’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

9- Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

10- Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Tatil Eksper sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tatil Eksper sorumlu tutulamaz.

11- Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Tatil Eksper sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

12- Tatil Eksper, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

13- Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dahildir. Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

14- Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

15- Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Tatil Eksper misafirleri Tatil Eksper sorumluluğundadır.

16- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

17- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.


FİYATLAR

Katar Arabistan Çölleri Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın

GRUP TALEP FORMU

GRUP TALEBİ
Talep Eden
Kişi Sayısı
Ulaşım Tipi
Ad Soyad
Telefon
E-Posta
Not