Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Eski Bir Turumuzu İncelemektesiniz. Bu Program Pasiftir.
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

Konya Mevlana Turu Gezi Notları

Hz.Mevlana'yı yakından tanıyacağız
Sema gösterisini yerinde izleyeceğiz
Nasrettin Hoca'yı ziyaret edeceğiz
Kurtuluş Savaşı'nın planlandığı Garp Müzesini göreceğiz.
Meram Bağları'nı göreceğiz
Şems-i Tebrizi'nin ders verdiği Karatay Medresesi'de programımız dahilindedir.
Bizim için en önemli ve manevi değeri yüksek olan turlardan biridir Konya Mevlana Turu. Hem Türkiye'nin en büyük ve manevi şehrini ziyaret edeceğiz, hem de dünyaca ünlü değerimiz Hz.Mevlana ve Hz.Şems hakkında daha doygun ve görsel olarak zengin bir seyahat gerçekleştireceğiz. Sema gösterisini de dahil ettiğimiz bu programı uzun süre unutamayacaksınız.

Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 3
Bitiş

İstanbul
13 - 80 Yaş için
UYGUN
4.1 / 5.0
ÇOK Yİ
Toplam 141 Yorum
TUR PROGRAMI

Konya Mevlana Turu Tur Programı

1. Gün   

İstanbul - Ankara - Konya

İstanbul - Ankara - Konya

22.00 Ataköy Atrium Camii Önü

23.00 Beşiktaş Yıldız Camii Önü

24.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı

00.20 Maltepe Köprüsü Durağı (E-5)

00.30 Çayırova Mc Donalds,

01.15 İzmit Asya Otel Karşısından

05.00 Ankara Söğüt Özü Ulusoy Dinlenme Tesisleri'nden hareket ederek Anadolu Selçuklu Devleti’nin Başkenti Konya’ya doğru yol alıyoruz hareket. Otobüsümüzle sınırsız ve çeşitli ikramlarla keyifli bir gece yolculuğu yapıyoruz.

(İstanbul - Konya 668 km)

2. Gün   

Mevlana Müzesi – Horasan Erenleri – Karatay Medresesi – Şems-i Tebrizi Türbesi – Meram Bağları

Mevlana Müzesi – Horasan Erenleri – Karatay Medresesi – Şems-i Tebrizi Türbesi – Meram Bağları

Sabah kahvaltımızı yolda alarak otelimize varıyoruz. Verilen serbest zaman sonrası hareketle, Konya gezimize Sultanu'l Ulema yani Âlimlerin Sultanı olan Hz Mevlana’nın sandukasının da bulunduğu Mevlana Müzesi ile başlıyoruz. Burada ney sesi eşliğinde Hz. Mevlana ve babası Baha'uddin Veled’in Sandukası, Yavuz Sultan Selim Şadırvanı, Gümüş Kafes, Nisan tası, el yazmaları, Sakal-ı şerif, kutsal emanetler, tasavvufi çalgılar, Değerli halı ve kilimler, Horasan Erenleri ve Çelebi Mezarları,  Aşevi ve Derviş Evini görüyoruz. Ardından Sultan Selim Camii, Üçler mezarlığı ve Şerafettin Caminin yanından Şems –i Tebriz i Türbesi ve Camiini geziyoruz. Konya’nın ünlü mutfağının tadına bakmak için restoranımızda alacağımız yemek (extra) sonrasında 1.Alâeddin Keykubat'ın tamamladığı Alâeddin tepesi üzerindeki Alaaddin Camii çevresinde otobüsle yapılan tur sonrası Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan, Mevlana Celaleddin Rumi ile Hocası Şems-i Tebrizi’nin ders verdikleri Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesini ziyaret ediyoruz. Selçuklu mimarisinin tipik örneklerini taşıyan II. Izzeddin Keykavus devrinde vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından, Hadis ilmi öğretilmek üzere 663 H.(1264 M.) yılında inşa ettirilmiş İnce Minare Müzesi (Darü-l Hadis)  ve şehrin merkezinde bulunan ve birçok tarihi eserin içinde bulunduğu şehrin simgelerinden birisi olan Alaaddin Tepesi, Alaaddin Camii, Selçuklu Sarayı (Selçuklu köşkü) kalıntısı gezileri ardından Mevlana’nın sürekli ziyaret ettiği ve Konya’nın dünyaca ünlü dinlenme yeri olan Meram Bağları ziyareti ardından Tavus Baba türbesini gezerek otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası Sema Töreni için Mevlana Kültür Merkezine hareket ediyoruz. Her bölümünün bir anlamı olan ve toplam 7 bölümden oluşan Sema Töreni’ni izliyor ve Sema hakkında bilgi alıyoruz. Şebi Arus Törenlerinin ardından otelimize dönüyoruz.

3. Gün   

Akşehir – Nasretttin Hoca Türbesi – Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi – Garp Cephesi – Üç Kızlar

Akşehir – Nasretttin Hoca Türbesi – Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi – Garp Cephesi – Üç Kızlar

Sabah kahvaltısı ardından dünyadaki herkesin ilgisini çekmiş olan ve hikâyeleri dilden dile dolaşan, Orta Çağ döneminde Akşehir ve Konya'da, Selçuklu veya Osmanlı Devleti döneminde var olduğuna inanılan mizah figürü Nasreddin Hoca’nın türbesinin bulunduğu Akşehir’ e varıyoruz. Daha sonra Nasrettin Hoca Türbesi, Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi, Garp Cephesi Müzesi, Üç Kızlar Türbesini gezdikten sonra İstanbul’a doğru hareket ediyor ve sizlere bir başka turumuzda buluşana dek Hoşça kalın diyoruz. (İstanbul'a tahmini varış saati 23:00-01:00 arasındadır)

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER
1 gece 2 gün yarım pansiyon konaklama
Lüks otobüslerle ulaşım, otobüs içi ikramları
Otelimizde 1 adet açık büfe sabah kahvaltısı
Otelimizde 1 adet açık büfe akşam yemeği                              
Sema gösterisi
Seyahat Sağlık Sigortası
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  Otelde yapılan özel harcamalar
  Tüm yemeklerde alınan içecekler
  Öğle yemekleri, ilk gün kahvaltı
  Müze Kart fiyata dahil değildir.
NOTLAR
 • 0-6 Yaş çocuk ücretsizdir, (2-6 yaş çocuk için otobüs koltuğu alma zorunluluğu vardır. 300 TL)
 • Rezervasyon zorunludur. En geç 3 gün içerisinde Türkiye’nin her yerinden 0216 442 16 16 numaralı telefonlardan arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
 • Rezervasyonlar anlık olarak yapıldığı için; iptal ve değişikliklerin aynı gün içinde bildirilmesi gerekir. Turun kalkmasına 2 hafta kala yapılan iptal ve değişiklik durumlarında 250 TL Davetiye+Sigorta+Hizmet ücreti kesilir. Turun kalkmasına 2 hafta (14 gün) kala iptal ve değişiklik yapılmaz.
 • Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü verilemez.
 • Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.
 • Şebi Arus Törenleri öğle grubunda ya da müsaitliğe göre akşam grubunda icra edilebilir. Tur Lideri programı Şebi Arus Törenlerine göre gezilecek yerlerin tamamını gerçekleştirmek kaydıyla revize edebilir.
 • Katılım 40 kişiyi bulmadığı durumlarda Lüks Turizm araçlarıyla tur gerçekleştirilebilir. Böyle bir durumda misafirlerimize 72 saat önceden bilgi verilir.
 • Semazen gösterileri Konya İl Turizm Müdürlüğü tarafından Mevlana Kültür Merkezi aracılığıyla yürütülmektedir, sema gösterileriyle ilgili olabilecek aksaklıklardan Acentamız sorumlu değildir.
FİYATLAR

Konya Mevlana Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın