Tatil Eksper
phone icon 0216 442 16 16
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

Küba Turu Gezi Notları

Kristof Kolumb‘un tanımı ile muhteşem kara parçası Küba
Karayiplerin eşsiz denizinin tadını çıkarın
Ambargolar ülkesi Küba sizi hep şaşırtıp hem mutlu edecek
Festivaller ve karnavallar ülkesi Küba
Renkli sokaklar, sıcakkanlı insanlar, klasik arabalar ve salsa

Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 10
Bitiş

İstanbul
6 - 70 Yaş için
UYGUN
4.1 / 5.0
ÇOK Yİ
Toplam 141 Yorum
TUR PROGRAMI

Küba Turu Tur Programı

1. Gün   

İstanbul - Moskova - Havana

İstanbul - Moskova - Havana

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Aereoflot Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 21:30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Aeroflot Hava Yolları SU 2139 sayılı tarifeli seferi ile saat 00:25’te Moskova’ya uçuş. Yerel saat 04:05’te Moskova’ya varış. Varışın ardından Havana uçağı için aktarma. Aereoflot Hava Yolları SU 150 sayılı tarifeli seferi ile yerel saat 07:10’da uçuş. Yerel saat 12:40’ta Havana’ya varKaydet ış. Varışın ardından panoramik şehir turu için hareket. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki otelimizde.

2. Gün   

Havana

Havana

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu  düzenlenecek olan Benzersiz Havana Turu (85 Euro)  katılabilirler. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

3. Gün   

Havana

Havana

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz ekstra olarak düzenleyecek olduğu Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza (100 Euro) katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

4. Gün   

Havana

Havana

Sabah kahvaltısının ardından 01 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlamak Plaza de la Revolucion’a hareket ediyoruz. 01 Mayıs’ın dünyada eşsiz güzellikte kutlandığı tam bir festival havasına hakim olan bu meydanda kutlamalara katılmak için serbest zaman. Gösteri bitimi otelimize dönüyoruz ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz, rehberimizin extra olarak düzenleyecek olduğu Buena Vista Social Club Show ve akşam yemeği (90 Euro) turuna katılabilirler.  Geceleme otelimizde.

5. Gün   

Havana - Trinadad

Havana - Trinadad

Sabah kahvaltısının ardından Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidad’a varış ve konaklama. Geceleme otelimizde.

6. Gün   

Trinidad - Varadero

Trinidad - Varadero

Sabah kahvaltısının ardından UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Turun ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz, Otele varış ve konaklama. Geceleme otelimizde.

7. Gün   

Varadero

Varadero

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Katamaran turuna (120 Euro) katılabilirler. Katamaran Crucero del Sol turu için Marina’ya gidiş. Katamaranımzla hareket ederek Cayo Blanco adasına gidiyoruz. Burada deniz ve güneşin tadını beyaz kumların üzerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz ürünlerinden oluşan (ıstakoz,karides vb) muhteşem bir açık büfeden alıyoruz. Gün boyunca ayrıca ücretsiz içeceklerle serinliyoruz. Yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, unutulmaz bir gezi ve mercan bariyerinde yüzme deneyimi. Turumuz sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde.

8. Gün   

Varadero - Havana - Moskova - İstanbul

Varadero - Havana - Moskova - İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin daha önceden belirleyecek olduğu saatte havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Aeroflot Hava Yolları’nın SU 151 sayılı tarifeli seferi ile yerel saat 14:25’te Moskova’ya hareket.Yerel saat ile 09:00’da Moskova’ya varış. Ardından Aeroflot Hava Yollarının SU 2132 sayılı tarifeli seferi ile yerel saat 14:05’te İstanbul’a hareket. Yerel saat 17:50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER
  Aeroflot Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) – Moskova (SVO) – Havana (HAV) / Havana (HAV) – Moskova (SVO) – İstanbul (IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
  Havalimanı vergileri
  4 – 5* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
  Şehir konaklama vergileri
  Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
  Tüm şehirlerarası transferler
  Panoramik öğle yemekli Havana şehir turu (1 içecek dahil)
  Panoramik öğle yemekli Cienfuegos şehir turu (1 içecek dahil)
  Panoramik öğle yemekli Santa Clara şehir turu (1 içecek dahil)
  Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri


DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  Vize ücreti
  Özel Seyahat Sağlık Sigortası
  Yurt dışı çıkış harcı bedeli
  Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
  Ekstra turlar
  Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
NOTLAR
Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından TATİLEKSPER.COM kesinlikle sorumlu değildir.Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. TATİLEKSPER.COM konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde TATİLEKSPER.COM dan tazminat hakkı yoktur. TATİLEKSPER.COM , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan TATİLEKSPER.COM ’unsorumlu tutulamaz.Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden TATİLEKSPER.COM sorumlu değildir.Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, TATİLEKSPER.COM ’un sorumluluğunda değildir.Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından TATİLEKSPER.COM sorumlu tutulamaz.Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. TATİLEKSPER.COM , yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.İptal ve değişiklik durumunda “ TATİLEKSPER.COM SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.
FİYATLAR

Küba Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın