Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Likya Pamfilya Turu

Tur : Yurtiçi Tur COT-370
Eski Bir Turumuzu İncelemektesiniz. Bu Program Pasiftir.
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
 • GRUP TALEBİ
GENEL BİLGİLER

Likya Pamfilya Turu Gezi Notları

Türkiye'nin tartışmasız en iyi turu
Eşsiz Manzaralara bayılacaksanız
Tekne Turları ile en iyi denizlerde yüzeceksiniz
Akyaka'dan Ölüdeniz'e kadar her yeri göreceksiniz
Deniz, Tarih, Eğlence bir arada.

Dünya'nın en güzel yürüyüş rotalarından biri olan Likya Yolunun en keyifli, maceralı ve tarih dolu bölgelerinde dolu dolu bir tur deneyimi yaşayacaksınız.  Likya Turu Işıklar Ülkesinin en güzel bölgelerinde size hem eşsiz bir tatil imkanı sunuyor hemde geçmişin izini sürmenizi sağlıyor. Türkiye'de bir turun bu kadar eğlenceli ve dolu olduğu başka bir parkur yok. Karar verin ve gelin birlikte gezelim :)

TUR PROGRAMI

Likya Pamfilya Turu Tur Programı

1. Gün    İstanbul - Fethiye
İstanbul - Fethiye

Değerli Konuklarımız; yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte Coral Travel otobüs içi ikramları eşliğinde Fethiye’ye gece yolculuğu yapıyoruz.

 

2. Gün    Ölüdeniz
Ölüdeniz

Değerli Konuklarımız; Yol üzeri dinlenme tesisinde alacağımız kahvaltı Fethiye’ye ulaşıyoruz. Eşen Çayı’nın bir kolu olan Karaçay’ın oluşturduğu 18 km uzunluğundaki Saklıkent kanyonuna gidiyoruz. Rivayete göre bir çobanın kaçan keçisini ararken bulduğu bu doğa harikası 1996 yılında Milli park ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Burada vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz Kanyonun soğuk sularında yürüyüş yapabilir, sonrasında kanyonun girişinde bulunan Restoranlarda sıcak çaylarını yudumlayabilirler. Saklıkent’e veda edip, Yaka parka gidiyor öğle yemeğimizi alıyoruz. Bir sonraki gezi noktamız olan Ölüdeniz’e hareket ediyoruz. Sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ’dan aşağıya atan Belce Kız’ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belce kız Koyunu görüp, Ölüdeniz ’de yüzme molası veriyoruz. Ölü denizdeki serbest zaman sonrasında Eski bir Rum köyü olan Kaya Köy gezimizi yapmak üzere hareket ediyoruz. Tarihi kilise, çeşme ve diğer yapıları görüyor, Rehberimizden aldığımız bilgiler sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

Sabah Kahvaltısı: Yol üzeri dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.

Öğle yemeği: Yakapark restorant (serbest olarak alınacaktır)

Konaklama Oteli: 3*** Fethiye Otelleri (Aymes Otel, Malahit Otel, Daisy Garden Otel Vb.)

Akşam Yemeği: Konaklama yapacağımız otelimizde açık büfe veya set mönü olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

 

3. Gün    Ölüdeniz
Ölüdeniz

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimiz ekstra olan turlarımıza katılabilirler. Ölüdeniz Tekne Turu, Ünü dünyaya yayılmış, Kelebekler Vadisi, Özel Yapım Korsan Teknemiz Turu. Bu Tur Dünyaca Ünlü Ölüdeniz Plajdan hareket ediyoruz. Kelebekler Vadisi Koyu Plajı, Antik St. Nicholas Adası, Akvaryum Koyu, Soğuk Su, Deve Sahili ve Plajı molalarımızı veriyor ve gün sonu teknemiz limana yanaşıyor.

Tekne Detayları: 160 kişilik 35 metre uzunluğunda 6 metre genişliğinde ege tipi teknelerdir. Soyunma kabinli, duş ve tuvaletli, üst kat güneşlenme alanı, alt kat restoran oturma salonudur.

Değerli konuklarımız; tekne turumuzun ardından konaklama otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama, dileyen misafirlerimizle birlikte akşam yemeği sonrasında Hisarönü barlar sokağına gidiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama Oteli: 3*** Fethiye Otelleri (Aymes Otel, Malahit Otel, Daisy Garden Otel Vb.)

Akşam Yemeği: Konaklama yapacağımız otelimizde açık büfe veya set mönü olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

4. Gün    Kalkan - Kaş - Kekova - Demre
Kalkan - Kaş - Kekova - Demre

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında yolculuğumuza Kalkan – Kaş üzerinden Güzel manzaralar eşliğinde vereceğimiz fotoğraf molaları ve rehberimizin anlatımları ile devam ediyoruz. Kekova’nın giriş kapısı aynı zamanda kendisine has köy dokusuyla bizleri karşılayacak olan Üçağız’a ulaşıyoruz. Kekova Tekne turuna katılıyoruz. Tekne turumuzun ardından rehberimiz ile buluşuyor ve kasabadan alacağımız dağ kekiklerinin kokusu ile otobüsümüze binip Noel Baba’nın yaşamış olduğu Demre üzerinden yol alarak Antik çağda Antalya’nın en önemli 2. Liman kenti olan Olympos’a gidiyoruz. Kentin günümüze ulaşmış kalıntılarının çoğu orman içinde ağaç ve çalılarla örtülü olup Helenistik, Roma, Bizans dönemlerine aittir. Tarihi yapıların arasında geçerek Carettaların yumurta bıraktığı muhteşem kumsalı ve pek çok bitkinin yaşadığı sahil kumulları ile ünlü Çıralı’ya ulaşıyor ve yüzme molası veriyoruz. Buradaki yüzme molasının ardından Finike, Bey Dağları üzerinden Antalya’ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Kekova Tekne Turu: Akvaryum Koyu, Tersane Koyu, Batık Şehir, Korsan Mağarası, Gökkaya Koyu, Burç Koyu, Simena Köyü, Soğuk Su Koyu, Adalar Arası

Tekne Detayları: 60 kişilik 25 mt uzunluğunda 5 mt genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat Güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu.

 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Kekova Tekne de Öğle yemeği: ( Tavuk Izgara, Yoğurtlu Makarna, Pilav, Salata )

Konaklama Oteli: 3*** Antalya Otelleri (Antroyal Otel, Latanya Palm Otel, Çevik Palace Otel Vb.)

Akşam Yemeği: Konaklama yapacağımız otelimizde açık büfe veya set mönü olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Ekstra olarak Kekova Tekne Turu esnasında alınacaktır. Mangalda tavuk, yoğurtlu makarna, bezelye, pilav .

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Ekstralar: Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Hisarönü barlar sokağı gece turuna katılabilirler.

Kat edilecek Toplam Mesafe: 324 km

5. Gün    Alanya
Alanya

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrasında Side Antik kentine gidiyoruz. Antik kent girişinde ilk göze çarpan kalıntılar Roma döneminde Manavgat Çayından Side'ye su taşımak için yapılmış olan Su Kemerleri oluyor.  Antik su kanal bağlantıları geçilince yarımada üzerine kurulu kent girişinde yarım daire şeklinde Anıtsal Çeşme, Agora Kalıntıları, Roma Tiyatrosu ve bir zamanlar sahnesi yıkıntı taşlarla doluyken, sonradan tiyatro dışına taşınmasıyla boşaltılan sahne ve mimarisi ile hayranlık uyandıran tiyatronun basamaklarını tırmanarak Side'nin doğuya ve batıya bakan sahillerinin sonsuzluğunu seyrediyoruz. Dionysos Tapınağını görüp limana inen caddede yürümeye başlıyoruz. İlk dikkati çeken İstanbul Kapalıçarşı'nın bir kopyasının burada yer alması oluyor. Side Çarşısı eski cumbalı evleri yeni dekorasyonu ile cazip ve zengin görünürken, ara sokaklar çatılara uzanan yöreye has begonvil sarmaşıkları ile coşuyor ve coşturuyor. Sütunlu cadde eskiden limana kadar uzanırken şimdi çarşının bir bölümü altında kalmış, denize paralel ilerleyerek 6 sütunu restore edilerek ayağı kaldırılmış bulunan Apollon Tapınağına geliyoruz. Side gezimizi tamamlayıp Alanya’ya hareket ediyor ve en etkileyici yapısı olan Kızıl kuleye gidiyoruz. 1226 yılında Selçuklu sultanı Alaattin Keykubat tarafından yaptırılan kulenin duvarları kırmızı tuğladan örülmüştür, bu nedenle kızıl kule ismini almıştır. Kızıl kulenin zemin katında bulunan etnografya müzesinde yöresel giysileri ve el sanatlarını görüyoruz. Ardından Alanya kalesine gidiyoruz.  Bizans Kilisesi, Arap Evliyası, Süleymaniye Cami,  Selçuklu ve Osmanlılardan kalma Küçük Alanya evlerini su sarnıcını gördükten sonra İç kaledeki son yapı olan Adam atacağı kulesine geliyoruz. Kale gezilerimizi tamamlayarak Dim çayına hareket ediyoruz. Dim çayının içerisine uzana hamaklarda Öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Damlataş Mağarasını gezeceğiz. Mağara gezimizi tamamladıktan sonra, Alanya merkezine inerek İncecik kumu ile meşhur Kleopatra plajında yüzme molası veriyoruz. Buradaki serbest zamanımızın sona ermesi sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle yemeği: Dim Çayı serbest zaman

Konaklama Oteli: 3*** Antalya Otelleri (Antroyal Otel, Latanya Palm Otel, Çevik Palace Otel Vb.)

Akşam Yemeği: Konaklama yapacağımız otelimizde açık büfe veya set mönü olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Yakaparkta Serbest yada Alabalık Mönü şeklinde alınacaktır.

Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya setmenü olarak alınacaktır.

Kat edilecek Toplam Mesafe: 219 km

6. Gün    Antalya
Antalya

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Antalya’nın ilk yerleşim yeri olan Kaleiçi’ne gidiyoruz. Cumhuriyet meydanında bulunan seyir terasında vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Düden şelalesine hareket ediyoruz. Şelale de vereceğimiz serbest zaman da çaylarımızı yudumluyor, Dünyadaki sayılı Milli Parklardan biri olan tabiat harikası Köprülü Kanyon’una doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından insanın yaşamı boyunca mutlaka yapması gereken, adrenali yüksek, 7 den 77 ye herkesin katılabileceği, Rafting heyecanını Köprü Çay’ın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz. Köprülü kanyondan ayrılıyor, Afyon – Kütahya – Bursa – İstanbul üzerinden dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama yapacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle yemeği: Asma yaprağında alabalık, sebzeli tavuk şiş ( seçmeli ), salata açık büfesi, pilav veya makarna ve meyve, Rafting Ücretine Dâhildir.)

Rafting; Nova Rafting Köprülü Kanyon Milli Parkı’nın içinde, çeşitli kanyonlardaki yeraltı suları ile beslenen ırmak, Türkiye'nin en güzel tabii rekreasyon alanlarından birini oluşturuyor. Ziyaretçilere nefes kesici doğa manzaralarını ve Toros Dağları’nı seyretme imkânı da sunuyor. 2-3 zorluk derecesine sahip olan 14 kilometrelik parkurda, 16 rapid bulunuyor. Bu parkurda yapılan rafting sırasında, rafting botlarında bakanlıktan belgeli profesyonel rafting personeli bulunuyor. Botlar bakanlığın belirlediği standartlarda 8 kişilik olarak kullanılıyor. Katılımcılar sigortalı ve rafting sırasında can yeleği, kask ve dizlik takıyorlar. Öğlen Yemeği Ücrete Dâhil olup, Menü; Asma yaprağında alabalık veya sebzeli tavuk şiş (seçmeli), açık büfe salata, pilav veya makarna, meyve.

Konaklama Oteli: Bu gece konaklama yoktur. Değerli Konuklarımız, gece ilerleyen saatlerde sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına bırakıyoruz. Bir başka organizasyonunda buluşmak dileği ile sizlere veda ediyoruz.

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER

  Mercedes Travego – Tourismo-Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım,
  Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
  Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı,
  Açık büfe veya Yöresel Yemeklerden Oluşan 4 Akşam Yemeği,
  Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası,
  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
  Kekova Tekne turu,
  Milli Park Giriş ücretleri,

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  Tüm Öğle Yemekleri,
  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,
  Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar,
  Ekstra Belirtilen Organizasyonlar,
  Programda Belirtilen Kültür ve Turizm Bakanlığa Bağlı Müzeler (Müze Kart,)
  Programda Belirtilen Kültür ve Turizm Bakanlığa Bağlı Olmayan Müzeler,

NOTLAR

Müze Kart


 


Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar.


Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup, ücretsiz ziyaret sağlar.


 


Ek Hizmet Detayları


 


Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri, Tur programı altında belitilen hizmetler, otopark ücretleri, tekne turu ücretleri turlarımıza göre değişkenlik göstererek tur fiyatımıza dahilir.


 


65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler.


 


Genel Şartlar


 


Tur programının uygulayacısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.


 


Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Coral Travel Sorumluluğu yoktur.


 


Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.


 


0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.


 


Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.


 


Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez.


 


4 gece üzeri turlarda hergün sıra atlayacak şekilde rotasyon uygulaması yapılmakta olup, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.


 


Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.


 


Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir.


 


Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki hafta aktarılır. Böyle bir durumda Coral Travel misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.


 


En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 17.01.2017


 


Kademeli Fiyat Sistemi


 


Kültür turlarımızda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon miktarı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitlenememektedir.


İptal Güvence Paketi


Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. İptal güvence paketi; 2000 TL ye kadar olan rezervasyonlarda 20,00 TL, 2.000,00 TL üzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 1 -i kadardır.


 


Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.


 


1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı


 


Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.


 


Kokartlı Profesyonel Rehberler


 


Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.


 


Rehber Tavsiyesi


 


Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi, mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olmalıdır (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı önerilir, küçük bir sırt çantanız bulunmalıdır (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı almalısınız. Varsa ilaçlarınız, Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.


 


Ulaşım Araçlarımız  


 


Mercedes Travego


46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,


 


Mercedes Toursimo


46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,


 


Man Fortuna


46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.


 


Doruk T


39+1+1 Koltuklandırma, ABS ve ASR fren sistemi, ön ve arka disk frenler ve Retarder fren sistemi, Rahat ve geniş kadife kaplı yolcu koltukları, güçlü klima sistemi ve LED aydınlatma sistemi, 10 metrelik kompak uzunluğu,ostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.


                                                                                     


Midibusler

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı


 


Minibusler

VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı


 


Mercedes Sprinter


12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı


 

FİYATLAR

Likya Pamfilya Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın

GRUP TALEP FORMU

GRUP TALEBİ
Talep Eden
Kişi Sayısı
Ulaşım Tipi
Ad Soyad
Telefon
E-Posta
Not