Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Mardin Turu

Tur : Yurtiçi Tur TAT-334
Eski Bir Turumuzu İncelemektesiniz. Bu Program Pasiftir.
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
 • GRUP TALEBİ
GENEL BİLGİLER

Mardin Turu Gezi Notları

TUR PROGRAMI

Mardin Turu Tur Programı

1. Gün    HASANKEYF-MİDYAT
HASANKEYF-MİDYAT
Uçak Biniş Noktası ve Saati
02:00 Beylikdüzü Shell Benzin İstasyonu
02:30 Yenibosna Airport AVM Otoparkı
03:00 Harbiye
03:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

Servis kullanacak misafirlerimiz ile belirtilen yer ve saatlerde buluşmanın ardından , Pegasus Havayollarının 06:05 uçağı ile Diyarbakır'a uçuyoruz. Hasan Paşa hanında alacağımız kahvaltının ardından Mardin'e hareket ediyoruz. Batman üzerinden Hasankeyf' e devam ederken muhteşem Dicle nehir manzaraları bize eşlik ediyor. Ilısu Barajı'nın yapımı dolayısıyla tamamen sular altında kalacak olan Hasankeyf yerleşimini rehberimizin anlatımları eşliğinde fotoğraflıyor ve  sonra yolumuza devam ediyor ve Midyat'a ulaşıyoruz. Burada devlet konuk evi, Gelüşke Hanı ve midyat sokaklarını rehberimiz eşliğinde dolaştıktan sonra Telkari atölyesi ziyaretimizi gerçekleştiriyor ve sonrasında Midyattan ayrılarak dünya Süryanileri açısından son derece önemli bir mekan olan Mor Gabriel Manastırı'na geçiyoruz. Manastır ve Süryani dünyası hakkındaki bilgileri aldıktan sonra Mardin'de bulunan otelimize geçiyor ve konaklıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Hasan Paşa Hanında alınacaktır.(Ekstra)
Öğle Yemeği: Midyat'ta serbest olarak alınacaktır.(Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde set menü veye açık büfe şeklinde alınacaktır.
Konaklama Oteli : Mardin Grand Yay Otel vb.
Kat Edilecek Toplam Mesafe : 249 km
2. Gün    MARDİN
MARDİN
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Mardin'de ilk olarak Kasımiye medresesini rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaşarak bu kadim kenti tanımaya başlıyoruz. Kasımiye medresesi gezimizin ardından kent merkezine geçiyor ve tam gün sürecek olan turumuza başlıyoruz. Süryani kiliselerinden Artuklu medreselerine, Abbaralardan tarihi çarşılara, taş evlere, efsaneden gerçeğe devam edecek büyülü bir yolculuğa çıkıyoruz. İlk olarak Meryem Ana kilisesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında sırası ile Latifiye Camii, Tellaller Çarşısı, Mardin Ulu Camii, Şahtana Konağı, Zinciriye Medresesi gibi noktaları rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra meşhur badem şekeri alışverişlerimizi yapıyor ve Mardin sokaklarını keşfe çıkmanız için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Otelimize geçiyor ve konaklamamızı gerçekleştiriyoruz. Mardin Grand Yay Otel vb.  

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Mardin'de serbest olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde set menü veya açık büfe şeklinde alınacaktır.
Kat Edilecek Toplam Mesafe: 50 km
3. Gün    MARDİN-DİYARBAKIR
MARDİN-DİYARBAKIR
Sabah kahvaltısını takiben otelimizden ayrılıyor ve ilk olarak Dara Anastasiupolis antik kentini ziyaret ediyoruz. Doğu'nun efesi olarak nitelendirilen bu enteresan yerleşim alanında Nekropol, Agora, Kent kapıları, Su yapıları gibi noktaları geziyoruz. Dara gezimiz sonrasında Mardin kent merkezine dönerek Deyr'ül Zafaran Manastırını geziyoruz. Bölge süryanilerinin ruhani merkezi olma özelliğine sahip bu manastırı'da gezdikten sonra Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Diyarbakır'da Keçi Burcu, Hasanpaşa Hanı, Diyarbakır Ulucamii ve Cahit Sıtkı tarancı evini gezerek programımızı noktalıyor ve Pegasus Havayollarının 20:20 uçağı ile İstanbul'a dönüyoruz. Bir başka Tatil.Com Organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Diyarbakır'da serbest olarak alınacaktır.
Kat Edilecek Toplam Mesafe: 120 km
FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER
  Ek hizmet bedelleri
  Araç  içi ikramlar
  2 gece yarım pansiyon konaklama (Otellerde alınacak akşam yemeği ve sabah kahvaltıları)
  Tüm Ulaşım Hizmetleri
  Profesyonel rehberlik hizmetleri
  Zorunlu seyahat Sigortası
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  Öğle Yemekleri
  Mola tesislerinde alınacak olan sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri
  Tüm yemeklerde alınacak olan içecekler
  Minibar Harcamaları
  Kişisel harcamalar
NOTLAR

Gezi suresi 2 gece 3 gun olup 2 gece otel konaklamalıdır. Cocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 cocuk icin kullanılır. Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobus, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir butundur ayrı ayrı duşunulemez. 0-6 yaş cocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Konaklama bolgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatil Eksper sorumluluğu yoktur.

Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına gore; 10-15 kişi arası ozel dizayn minibusle, 15-29 kişi arası luks kucuk otobus (midibas) 29 kişi uzeri ise 46 veya 55 kişilik ozel Turizm araclarıyla yapılacaktır. Buyuk arac garantisi verilmez.

* Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, on veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına gore verilir

Yeterli coğunluk sağlanmadığı takdirde Tatil Eksper 1 (Bir) gun onceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir

EK HİZMET BEDELLERİ VE KAPSAMI

EK HİZMET BEDELLERİ VE KAPSAMI

Yardımcı Rehberlik Ucretleri, Otopark Ucretleri, Tekne Turları, Minibus Ucretleri bu kapsamda olup turun yapıldığı bolge ve tur programına gore değişiklik gosterebilir.
İPTAL VE İADE GUVENCE PAKETİ

Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıc tarihinden 21 gün öncesine kadar tur bedelinin tamamını iade ederek,başlangıç tarihinden 7 gün öncesine kadar tur bedelinin %50'sini iade ederek hiçbir neden belirtmeksizin iptal ve ya değişiklik yapabilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ucreti odeme şeklinize göre iade yapılır.1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Ozel sağlık sigortası misafire ait ozel harcamadır.

GEZİ SURESİNCE KULLANILACAK ARACLAR

Turlarımızda Kullanılan Arac Tipleri Kişi Sayılarına gore aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına gore aşağıda bulunan arac tipleri tayin edilir

8 kişi ve uzeri Mercedes Travego -Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir

27 kişiye kadar luks Isuzu Novo - Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

15 kişiye kadar luks Mercedes Sprinter-Volkswagen Wolt araclar kullanılır.

MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri onde biri orta kapıda olmak uzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player ( DVD-CD-MP3 ),sıcak su unitesi, 2 adet soğutucu dolap.

MAN FORTUNA

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitor, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak unitesi, okuma lambaları , rehber anonsu icin ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MİTSUBİSHİ SAFİR

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitor, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak unitesi, okuma lambaları , rehber anonsu icin ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

ISUZU NOVO - ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN

27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su unitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

MERCEDES SPRİNTER - VOLKSWAGEN WOLT

15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucu dolap, Sıcak su unitesi

 

1-) İPTAL VE DEVİR:

1.1 Tatil Eksper 3. Parti firmalar dolayısıyla veya yeterli katılım sağlanamaması halinde tuketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gun oncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sure icinde, tur kapsamındaki otel, ulaşım aracları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gosterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.

1.2 Tuketici rezervasyonunu kendisinin veya 1. derecede akrabalarının 10 gunluk mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve olumleri tam teşekkullu devlet hastanesinden alınacak resmi rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile tur hareket/konaklama başlangıc tarihine 29-15 gun kala yapılan iptallerde toplam tur bedelinin %25 i, 14-0 gun kalıncaya kadar yapılan iptallerde veya habersiz konaklama yapılmaması/tura gelinmemesi halinde ise gezi ucretinin tamamı Tatil Eksper tarafından iade edilmeyeceğini bilmektedir. Ozel hukumler saklıdır.

1.3 Tuketici promosyon turlarda turun başlangıc tarihi ne olursa olsun , mucbir sebepler dahi olsa iptal / değişiklik hakkı olmadığını bilmektedir.

1.4 Paket tur kapsamındaki tum ucuşlarda 15 gun ve daha sonraki iptallerde hicbir mazeret gecerli olmayıp, ucak ucreti iadesi soz konusu değildir.

1.5 Acenta Tatil Eksper tuketicinin başlangıcını kacırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda tuketici adına yapılmış tum rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tuketiciye herhangi bir odeme yapılamaz.

1.6 Tuketici, paket tura devam etmesinin mumkun olmaması durumunda, hareketten en az 7 gun once seyahat acentasına Tatil Eksper niyetini bildirerek rezervasyonunu, paket tur acısından gecerli tum koşulları yerine getiren bir ucuncu kişiye devredebilir. Bu durumda, paket turu devreden ve devralan, sozleşmeye taraf seyahat acentasına Tatil Eksper karşı, bakiye tutarın ve soz konusu devirden doğan tum ilave masrafların odenmesinden muteselsilen sorumludurlar.

1.7 Tatil Eksper uzerinden alınan tum hizmetlerin her aşamasında Tatil Eksper ile bağlantıya gecilmek zorundadır. Aksi takdirde muşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında Tatil Eksper sorumluluk kabul etmez.

1.8 Konaklama ve tur kayıt başlangıcından sonra gelen erken cıkış talebi, ilgili otelin/turun onayı ile doğrultusunda değerlendirilir. Otelden erken ayrılma halinde ucret iadesinin yapılıp yapılamayacağı otelin/işbirliği yapılan aracı kuruluşun insiyatifinde olduğundan Tatil Eksper a bu konuda bir talep veya bir itiraz yoneltilemez. Otelden erken ayrılma halinde muşteri Tatil Eksper tarafından otele odenen tum ucreti hicbir itiraz ileri surmeden odemeyi peşinen kabul eder.

1.9 Satın alınan paket tur hizmetinde ucak bileti var ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili ucuş icin uyguladığı kural ve cezalar gecerli olacaktır.

1.10 "Munferit organizasyonlarımızda secilen tur ve bolgeye gore belirli donemlerinde havayolu ve otellerin iptal koşulları uygulanacak olup,iptal olamama durumu soz konusudur."

 

FİYATLAR

Mardin Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın

GRUP TALEP FORMU

GRUP TALEBİ
Talep Eden
Kişi Sayısı
Ulaşım Tipi
Ad Soyad
Telefon
E-Posta
Not