Tatil Eksper
phone icon 0216 442 16 16
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Mega Ukrayna Turu

Tur : Yurtdışı Tur
ARKADAŞ BUL
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

Mega Ukrayna Turu Gezi Notları

Doğa, tarih ve sanatın kesiştiği şehir; Kiev
Kültürler beşiği bir liman kenti; Odessa
Odessa aynı zamanda gece hayatıyla da ünlü
Şehrin Kalbine davetlisiniz; Lviv Rynok Square
Açık Hava Müzesi sizi bekliyor; Lviv

Ukrayna Turuna ilk defa katılacaksanız, mevsimsel şartları gözönünde bulundurarak gerekli olan tüm giyim eşyalarınızı yanınıza almanızı öneriyoruz öncelikle. Rahat ayakkabılar bu turda kurtarıcınız olacaktır zira Ukrayna Şehirleri adeta birer açık hava müzesizidir.


Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 8
Bitiş

İstanbul
6 - 75 Yaş için
UYGUN
4.1 / 5.0
ÇOK Yİ
Toplam 141 Yorum
TUR PROGRAMI

Mega Ukrayna Turu Tur Programı

Ukrayna Turu, kimlikle seyahat edilebilmesi ve ülkenin bizim para birimimize göre ucuz olması nedeniyle oldukça popüler bir destinasyon haline gelmiştir. En iyi mevsimi Mayıs - Eylül arası olan Ukrayna'yı, kışı sevenler diğer aylarda da ziyaret edebilir. Şehirleri oldukça keyifli, tarih ve zenginlik dolu olan bu turda çok keyifli anılarla döneceğinize eminiz. Fiyat olarakta Ukrayna Turları,Türk misafirler için oldukça ideal.

1. Gün   

İstanbul – Lviv – Lutsk

İstanbul – Lviv – Lutsk

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuşunuzdan 3 saat önce hazır bulunarak gerçekleştireceğiniz bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC420 sefer sayılı uçuşu ile saat 16.30 ’da Lviv‘e uçuyoruz. Yerel saat ile 18.30 ’da Lviv‘e varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. Lviv şehir merkezine varışımızı takiben yürüyerek şehir turumuzu düzenliyoruz. II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, o dönemde yapılmış ve bugün hemen hemen tamamı korunmuş olan binalarıyla, şirin bir Orta Avrupa şehridir. Rus yönetiminde hemen hiç kalmamış olan bu şehir, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturur. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun sonrasında alınacak akşam yemeğimizin ardından Lutsk bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

2. Gün   

Lutsk – Rivne – Kiev

Lutsk – Rivne – Kiev

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Lutsk şehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Tarihi geçmişiyle Ukrayna’nın en eski şehirlerinden biri olan Lutsk, Volyn Oblast’ında yer alan hem Orta Çağ hem de Yakın Çağ‘dan  izler bulabileceğimiz, 12. Y.Y.’da Galiçya-Volyn Prensliği’nin başkentliğini yapmış küçük ve mütevazi bir şehirdir. Konum itibariyle Baltık Denizi’nden Bizans İmparatorluğu’na uzanan ticaret yolu üzerinde olduğu için, yerli ve yabancı tüccarlar tarafından doğu ülkelerindeki en önemli şehirlerden birisi haline gelmiştir. Orta Çağlardan günümüze kadar olan sürede Polonya Krallığı, Rus İmparatorluğu, İkinci Polonya Cumhuriyeti ve Sovyetler Birliğinin bir parçası olduğu için, günümüzde çok sayıda tarihi, dini ve mimari simge yapılara ev sahibi yapmaktadır. Varışımıza istinaden, şehir merkezinde gerçekleştireceğimiz panoramik turumuzun devamında, tarihi 1330 yılına dayanan, Litvanya Büyük Dükalığı ‘nın altında yaşamaya başladıktan sonra inşa edilen ve günümüze dek Lutsk ‘un gelişmesinde önemli pay sahibi olan Lubart Kalesi ‘ni ziyaret edeceğiz. Lutsk ‘a gerçekleşecek şehir turu ve Lubart Kalesi ziyareti ardından Rivne’ye hareket ediyoruz. Doğal kaynakları ve yeşil doğası ile dikkat çeken Rivne’de gerçekleştireceğimiz serbest zaman süresince arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Aşk Tüneli Turu’na (15 Euro) katılabilirler. Aşk Tüneli, Rivne bölgesinde Klevan Kasabası’nda, bir efsaneye göre ilk defa yürüyen çiftlerin dilekleri kabul olduğu, tek yönlü bir tren yolunun etrafında 9 km boyunca uzayıp giden ağaçların birleşmesi sonucu oluşmuş doğal bir tüneldir. Bu doğa harikası tünelde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından turumuzu tamamlayarak Kiev ‘e hareket ediyoruz. Kiev ‘e varışımızla birlikte şehir turumuzu düzenliyoruz. 1934 yıldan bu yana (dönemin Sovyet Ukrayna’sı) Ukrayna’ ya başkentlik yapan Kiev, II. Dünya Savaşı ‘nda çok ağır tahribat görmesine rağmen dünyanın en yeşil başkentlerinden birisi olarak addedilmektedir. Şehir, Dünya Savaşı sonrasında ‘’Kahraman Kiev’’ unvanını almıştır. Şehir turumuz esnasında ilk olarak, şehrin kurucularının heykellerinin bulunduğu Kiev Özgürlük Meydanı ‘nda ve birçok restoran ve kafenin bulunduğu ünlü Kreschatik Caddesi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Turumuzun devamında ise tarihi Podol Bölgesi ‘ni gördükten sonra Mihailovski Meydanı'na hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden Mihayloiski Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli ‘ni panoramik olarak görme fırsatı buluyoruz. Daha sonra Ayasofya Meydanı, Altın Kapı, Merkez Opera ve Bale Binasını ziyaret ederek turumuzu bitiriyoruz. Şehir turu sonrasında alınacak akşam yemeğinin ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

3. Gün   

Kiev

Kiev

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, tam gün ekstra düzenlenecek olan Kiev Kombi ve Tekne Turu (55 Euro) (Savaş Müzesi & Picherskaya Lavra Manastırı & Mikro Minyatür Müzesi & Çernobil Müzesi & Sanatçılar Sokağı & Metro Gezisi & Tekne Turu) programımıza katılabilirler. Kapladığı 220 dönüm arazi ile Ortodoks dünyasının en büyük ve en önemli manastırlardan biri olan Pecarska Lavra Manastırı ’nın kuruluşu 11.YY’ ın ortalarına dayanmaktadır. İçerisinde 12 adeti yeryüzünde taş yapı, 6 tanesi ise yer altında mağara olmak üzere toplama 18 adet kilise bulunmaktadır. Ardından Mikro Minyatür Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Dünyada bir benzeri daha olmayan bu müzede, Ukraynalı Mykola Syadrisy ‘nin 1960 yılından bu yana yapmakta olduğu ve birçoğu Guinness Rekorlar Kitabı ‘na giren, sadece merceklerle incelenebilecek kadar küçük eserlerini göreceğiz. Toplu iğnenin başındaki satranç takımı, saç teli içinde gül, dünyanın en küçük saati, iğne deliğine sığan piramitler ve kervan, dünyanın en küçük kilidi ve anahtarı gibi eşsiz eserleri incelerken şaşkınlığımızı gizleyemeyecek ve hayran kalacağız. Bir sonraki ziyaret noktamız, 1986’daki Çernobil felaketinin anısına yapılan, felakete dair maketler, görsel medya araçları, anı değeri taşıyan eşyalar ve sanat eserleri gibi birçok temsili malzemenin yer aldığı müze olacaktır. Müzenin Çernobil’den dolayı hayatını kaybedenlerin anısına yapılan özel bir bölümü ziyaret ettikten sonra, yapımı 1905 yılına dayanan ve günümüzde de halen aktif olarak kullanılan teleferik ile ünlü Andreyevski Yokuşu ‘na tırmanıyoruz. “Ukrayna ‘nın Montmarte ‘su” olarak adlandırılan ve tüm binaları sanatsal değer taşıyan Sanatçılar Sokağı ‘nda birbirinden değerli ve güzel sanat eserlerini görme ve satın alma şansını yakalayacağız. Burada vereceğimiz kısa bir serbest zaman ardından, 3 hattan ve 52 duraktan oluşan ve sanat dolu, Kiev metrosunu keşfedeceğiz. Metro turumuzun ardından Dinyeper Nehri üzerinde tekne turumuzu düzenliyor ve turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası otele transfer. Sunulacak akşam yemeği ve serbest zaman ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Kiev Akşamları Turu (15 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda, Kiev ‘in ışıltılı sokak ve caddelerinde yürüyüş gerçekleştirecek, şehri bir kez de akşam ışıkları altında keşfedecek ve yerel halkın sosyal yaşam tarzlarını gözlemleyeceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

4. Gün   

Kiev – Uman – Odessa

Kiev – Uman – Odessa

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Uman ‘a doğru yola çıkıyoruz. Adını, içinden geçen Umanka Nehri ‘nden alan ve doğal güzellikleri ile ünlü Uman şehrinde gerçekleştireceğimiz kısa çevre gezi ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra olarak Uman Sofia Parkı Turu (15 Euro) düzenliyoruz. Turumuzda Kont Stanislaw Potocki’nin eşi Sofia onuruna 18. YY’ da 1600 dönüm arazinin üzerine yaptırdığı Sofiyivka Parkı ‘nı geziyoruz. Bir kısmı Arboretum (bilimsel araştırmalar için kurulan ağaç koleksiyonu) ve kalan kısmı keyifli bir mesire alanı olan Sofiyivka Parkı gezimizin ardından Odessa ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Odessa ‘ya varışımızla birlikte panoramik şehir turumuzu düzenliyoruz. 1529 yılından itibaren yaklaşık 250 sene Osmanlı İmparatorluğu himayesinde kalan ve günümüzde Ukrayna ‘nın en kalabalık 4 şehri olan Odessa, gerek kendine özgü mimarisiyle, gerekse tarihi ve birbirinden ilginç koleksiyonları içeren müzeleri ile yılın her döneminde birçok turisti çekmeyi başaran önemli bir turizm merkezidir. Odessa ‘da yürüyerek yapacağımız şehir turumuz esnasında, Opera Binası, Tarih Müzesi, Puşkin Anıtı ve Parkı, Potemkin Merdivenleri, Çariçe II. Katerina Heykeli görülecek yerler arasındadır. Trafiğe kapalı olan Deribasofska ya caddesini ziyaret ederek tamamlayacağımız şehir turu ardından alacağımız akşam yemeği sonrası şehir merkezinde serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Odessa Tekne Turu (25 Euro) programımıza katılabilirler. Odessa şehrini bir kez de deniz üzerinde düzenleyeceğimiz tekne turu ile izleme ve fotoğraflama şansını bulacağımız bu turumuzun ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

5. Gün   

Odessa

Odessa

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Öğle Yemekli Moldova Turu (75 Euro) programımıza katılabilirler. (Moldova’ya seyahatler T.C. vatandaşları için vizesiz olup, bu turumuza katılım sağlamak isteyen misafirlerimizin yanlarında T.C. pasaportlarının bulunması gerekmektedir). Moldova’nın başkenti olan ve aynı zamanda Avrupa’nın en yoğun yeşil alana sahip şehirlerinden biri olan Kişinev’e hareket edeceğiz. Kişinev ‘e varışımızla birlikte gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda sırasıyla, Türk akınlarına karşı direnerek ünlenen III.Stephen anısına 1818 yılında 7 dönümlük alana inşa ettirilen Stefan Cel Mare Parkı, şehrin en turistik noktalarından birisi olan Su Kulesi (Water Tower), Kişinev’in en güzel mimarilerinden biri olan Nativity Katedrali, Holy Gates Anıtı ve Etnografya Müzesi Binası panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz akabinde, lokal restoranda sunulacak öğle yemeğimiz ardından turumuzun ikinci ziyaret noktamız Bender Kalesi olacaktır. 11. YY ‘da inşa edilen ve 16. YY ‘da Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen kale, uzun yıllar boyunca Osmanlı’nın son sınır kalesi olarak görev yapış ve ünlenmiştir. Osmanlı tarihine ait birçok eser barındıran Bender Kalesi’ne gerçekleşecek ziyaretimiz sonrasında turumuzun son durağı ise Tiraspol şehri olacaktır. Moldova’nın ikinci büyük kenti olan Tiraspol, aynı zamanda Moldova sınırları içinde yer alan ancak henüz resmi olarak tanınmasa da bağımsızlığını ilan etmiş Transnstria Cumhuriyeti’nin de başkentidir. Sovyet Dönemi’nden kalma mimarisi ve komünist rejime ait izleri çok yoğun şekilde görebileceğimiz Tiraspol’de gerçekleştireceğimiz panoramik şehir tanıtım turumuzda şehrin en işlek yeri olan 25 Ekim Caddesi, Kültür Parkı, Noul Neamt Manastırı, Lenin döneminden kalma Başkanlık Binası, kentin sembolik yapılarından birisi olarak kabul edilen Savaş Anıtı görülecek yerler arasındadır. Tiraspol’de gerçekleştireceğimiz gezimizle birlikte turumuzu tamamlayarak Odessa ‘daki otelimize dönüyoruz. Sunulacak akşam yemeği ardından dinlenmek üzere serbest zaman.

6. Gün   

Odessa – Vinnitsa

Odessa – Vinnitsa

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Odessa şehir merkezine transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Katakomplar ve Degustasyonlu Konyak Müzesi Turu ‘na (55 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan Katakompları gezeceğiz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 3500 kilometredir. Bu tüneller, Odessa’nın II. Dünya Savaşı’nda Nazi Almanya’sının işgaline uğradığı üç yıl boyunca, yerel direnişçiler (partizanlar) tarafından kullanılmış ve direnişçiler, bu süre boyunca yaşamlarını, bu yeraltı labirentlerinde geçirmişlerdir. Turumuzda, o dönemin orijinal eşyalarını görerek, yeraltı labirentlerinde üç yıl yaşayan insanların direnişi ve yaşantısına tanıklık edeceğiz. Turumuzun devamında Rusya’da konyak ve vodka kralı olarak bilinen Leonidovic Ailesi’nin 1899 yılından günümüze kadar getirdiği Shustov Konyak ve Şarap Müzesi’ni ziyaret ederek üretilen konyakları tadacak ve üretim teknikleri ile üretim aşamalarını gözlemleyeceğiz. Tur sonrasında Odessa’dan ayrılıyor ve Vinnitsa şehrine doğru yola çıkıyoruz. Vinnitsa bölgesindeki otelimize transfer ve alınacak akşam yemeği ardından dinlenmek üzere serbest zaman.

7. Gün   

Vinnitsa – Ternopil – Lviv

Vinnitsa – Ternopil – Lviv

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerinin ardından Vinnitsa şehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Tarihi geçmişi 9. YY ‘a kadar uzanan, Barok tarzı mimarisi ve II. Dünya Savaşı esnasında Hitler’in en büyük karargahına ev sahipliği yapması ile ünlenen, Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden birisi olan Vinnetsa ‘da gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında, Vinnitsa Anıtı’nı ve Bakire Meryem Kilisesi ‘ni panoramik olarak görecek ve şehrin düzenli yapısının kattığı huzurlu atmosferi yaşayacağız. Şehir turu sonrasında Ternopil şehrine doğru yola çıkıyoruz. Ukrayna’nın batısındaki en büyük şehirlerden birin olan ve 1540 yılında kurulan Ternopil, şehir merkezinde bulunan göleti ve yeşil alanları ile ziyaretçilerine oldukça sakin ve keyifli bir gezi deneyimi sunmaktadır. Ukraynalı gezginlerin en popüler ziyaret noktalarından biri olan Ternopil’de gerçekleştireceğimiz çevre gezisi esnasında Shevchenko Parkı ve Meydanı, bu meydanda yer alan ve 1957 yılında inşa edilen ve şehrin mimari açıdan en güzel eserlerinden biri olan tiyatro binası, Aleksandr Puşkin’in heykelinin de aralarında yer aldığı bir çok anıt ve heykel, meydanın ardında yer alan ve 1900 ‘lerde yapılmış bir çok karakteristik evi barındıran Valova Sokağı, yeşil kuleleri ile dikkat çeken Dominik Kilisesi ve Ternopil’in en meşhur mekanı olan Ternopil Göleti görülecek yerler arasındadır. Ternopil ‘de gerçekleştirilecek panoramik çevre gezisi ve sunulacak kısa serbest zamanın ardından Lviv ‘e doğru yola çıkıyoruz. Sunulacak akşam yemeği ardından Lviv bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

8. Gün   

Lviv - İstanbul

Lviv - İstanbul

Sabah kahvaltısının ve otelden çıkış işlemlerinin ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Lviv Kombi Turu (40 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Shevchenko Hai – Ethno Parkı, bir hava müzesidir. 120'den fazla anıtın bulunduğu ormanlık bir alan içerisinde bulunan ve Ukrayna'nın eski geleneksel ahşap evlerinin, rüzgâr değirmenlerinin sergilendiği park, doğa ile uyumlu mimarisiyle ülkenin tarihi hakkında mükemmel bilgiler sunuyor. Bu güzel turumuzu tamamladıktan hemen sonraki durağımız Potochki Sanat Galeri Sarayı olacaktır. 1880 yılında II. Alfred Potocki tarafından Fransız Mimar Louis D’overn’e inşa ettirilen bu saray 2002 yılına kadar Lviv kraliyet sarayı olarak kullanılmıştır.  2002 yılı itibari ile Sanat Galerisi olarak hizmet vermeye başlamıştır. 18. YY Avrupa’sının Sanat Anlayışını tema edinen Potochki Sarayı ziyaretinde Orta Çağ Avrupa’sından kalan örnekleri görme imkânı bulacağız. Turumuzda bir sonraki durağımız Lychakiv Mezarlığı olacaktır. Avrupa’nın en eski mezarlarından birisi olan, 1786 yılında yapılan ve 400 dönüm bir alana sahip olan Lychakiv Mezarlığı’nda yaklaşık 500 binden fazla mezar, 500’e yakın heykel ve kabartma 2000’e yakın türbe ve 24 şapel bulunmaktadır. Sonrasında kahve madenini ve burada ikram edilen kahveleri içtikten sonra Ukrayna ’nın ünlü, el yapımı çikolatalarının yapıldığı çikolata fabrikasını ziyaret ediyoruz. Hediyelik olarak fabrikada üretilen bu çikolatadan alabilirsiniz. Gezimizin devamında, Lviv’ e özgü ünlü Vişne Likörü mağazamıza gidiyoruz. Burada arzu eden misafirlerimiz için Vişne Likörü ikram edilecektir. Turumuzun son kısmında Eczacılık Müzesi ‘ni ziyaret edeceğiz. Bu ziyaretimizde önceki dönemlerde ilk eczacılığın nasıl yapıldığına dair tarihi bir yolculuğa çıkacağız. Tur sonrasında İstanbul uçuşumuz için Lviv Havalimanına transfer. Bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerimizin ardından Pegasus Hava Yollarının PC421 sefer sayılı uçuşu ile yerel saat ile 19:35‘de İstanbul ‘a hareket ediyoruz. TSİ 21:40 ‘da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER

  Pegasus Havayolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Lviv HL – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,
  Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
  3 ve 4 yıldızlı şehir dışı otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
  7 Akşam Yemeği (Akşam yemekleri otelde veya lokal restoranda sunulabilir)
  Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer
  Lviv, Lutsk, Rivne, Kiev, Uman, Odessa, Vinitsa, Ternopil panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
  Otel şehir vergileri
  Türkçe rehberlik hizmetleri.
  TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
  Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
  Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
  Öğle Yemekleri ve tüm yemeklerde alınacak içecekler
  İç hat bağlantı bilet bedelleri
  Müze ve ören yerleri girişleri
  İsteğe bağlı şoför bahşişleri
  İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası

NOTLAR

T.C vatandaşları için bu turda gidilen ülkelerde vize uygulaması bulunmamaktadır. Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.


 


Vizesiz olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.


 


T.C. vatandaşı olmayanlar seyahat etmek istedikleri ülke ve/veya ülkelere girişte vize ihtiyacı olup olmadığı bilgisi için ilgili konsolosluklara başvurmaları gerekmektedir.T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına, anılan pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

Tatil Eksper tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Tatil Eksper tarafından garanti edilemez.

3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Programda dahil olmadığı belirtilmeyen tüm turlarda, bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

Tatil Eksper zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Tatil Eksper’in herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Tatil Eksper hava yolu ile misafir arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.  

Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Tatil Eksper, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Misafir uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

Tur ile ilgili kesin bilgiler (uçuş saati, uçak biletleri, otel isimleri, rehber bilgisi, havaalanı buluşma saati) 48 saat kala acente tarafından misafirlere iletilecektir.

Türk Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilebilmektedir. Diğer havayollarında farklı kurallar uygulanmaktadır.

Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Tura katılım için havaalanında zamanın bulunmayan, rehber ile iletişim kurmayan ya da belirtilen uçağa binmeyen/kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Tatil Eksper gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Tatil Eksper’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Tatil Eksper’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Tatil Eksper tarafından iptal edilmesi durumunda Tatil Eksper’den herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Tatil Eksper sorumlu tutulamaz.

Yurtiçi ve yurtdışı paket turlarda, tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç olmak üzere ödediği rezervasyon bedelinin tamamı kendisine iade edilir. Ancak yurtdışı seyahatlerinde vize alınmış ise vize bedeli iade edilmez. Gezi başlangıç tarihine 29 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir. İptal sigortası yapılan rezervasyonlar için belirtilen durumlarda, tüketicilerin sigorta kapsamında bulunan maddi zararı, ilgili sigorta şirketinden talep edilecektir. Tatil Eksper ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

Tatil Eksper misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir. Şahsi vize başvurularında Tatil Eksper’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.

Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Tatil Eksper aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Gümrük geçişlerinde, sınır kapılarında, pasaportunuza giriş - çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Tatil Eksper sorumlu değildir, sorumluluk misafire aittir.

Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Tatil Eksper sorumlu olmayacaktır.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, ya da hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Tatil Eksper sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Rehber, turun içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu misafirler ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.


FİYATLAR

Mega Ukrayna Turu Fiyatları


TUR TARİHİ İNDİRİM KİŞİ BAŞI
TEK KİŞİ
3. KİŞİ 0-2 YAŞ Ç. 2-12 YAŞ Ç. Ekstra
26.04.2021
3* - 4* Oteller
%25
424.00 EUR
565.33 EUR
574.00 EUR
765.33 EUR
449.00 EUR
598.67 EUR
75.00 EUR
100.00 EUR
429.00 EUR
572.00 EUR
TALEP ET
10.05.2021
3* - 4* Oteller
%25
524.00 EUR
698.67 EUR
714.00 EUR
952.00 EUR
549.00 EUR
732.00 EUR
75.00 EUR
100.00 EUR
529.00 EUR
705.33 EUR
TALEP ET
24.05.2021
3* - 4* Oteller
%25
474.00 EUR
632.00 EUR
644.00 EUR
858.67 EUR
499.00 EUR
665.33 EUR
75.00 EUR
100.00 EUR
479.00 EUR
638.67 EUR
TALEP ET
07.06.2021
3* - 4* Oteller
%25
474.00 EUR
632.00 EUR
644.00 EUR
858.67 EUR
499.00 EUR
665.33 EUR
75.00 EUR
100.00 EUR
479.00 EUR
638.67 EUR
TALEP ET
14.06.2021
3* - 4* Oteller
%25
474.00 EUR
632.00 EUR
644.00 EUR
858.67 EUR
499.00 EUR
665.33 EUR
75.00 EUR
100.00 EUR
479.00 EUR
638.67 EUR
TALEP ET
21.06.2021
3* - 4* Oteller
%25
474.00 EUR
632.00 EUR
644.00 EUR
858.67 EUR
499.00 EUR
665.33 EUR
75.00 EUR
100.00 EUR
479.00 EUR
638.67 EUR
TALEP ET
28.06.2021
3* - 4* Oteller
%25
474.00 EUR
632.00 EUR
644.00 EUR
858.67 EUR
499.00 EUR
665.33 EUR
75.00 EUR
100.00 EUR
479.00 EUR
638.67 EUR
TALEP ET
05.07.2021
3* - 4* Oteller
%25
474.00 EUR
632.00 EUR
644.00 EUR
858.67 EUR
499.00 EUR
665.33 EUR
75.00 EUR
100.00 EUR
479.00 EUR
638.67 EUR
TALEP ET
12.07.2021
3* - 4* Oteller
%25
474.00 EUR
632.00 EUR
644.00 EUR
858.67 EUR
499.00 EUR
665.33 EUR
75.00 EUR
100.00 EUR
479.00 EUR
638.67 EUR
TALEP ET
19.07.2021
3* - 4* Oteller
%25
524.00 EUR
698.67 EUR
714.00 EUR
952.00 EUR
549.00 EUR
732.00 EUR
75.00 EUR
100.00 EUR
529.00 EUR
705.33 EUR
TALEP ET
26.07.2021
3* - 4* Oteller
%25
474.00 EUR
632.00 EUR
644.00 EUR
858.67 EUR
499.00 EUR
665.33 EUR
75.00 EUR
100.00 EUR
479.00 EUR
638.67 EUR
TALEP ET
02.08.2021
3* - 4* Oteller
%25
474.00 EUR
632.00 EUR
644.00 EUR
858.67 EUR
499.00 EUR
665.33 EUR
75.00 EUR
100.00 EUR
479.00 EUR
638.67 EUR
TALEP ET
09.08.2021
3* - 4* Oteller
%25
474.00 EUR
632.00 EUR
644.00 EUR
858.67 EUR
499.00 EUR
665.33 EUR
75.00 EUR
100.00 EUR
479.00 EUR
638.67 EUR
TALEP ET
16.08.2021
3* - 4* Oteller
%25
474.00 EUR
632.00 EUR
644.00 EUR
858.67 EUR
499.00 EUR
665.33 EUR
75.00 EUR
100.00 EUR
479.00 EUR
638.67 EUR
TALEP ET
23.08.2021
3* - 4* Oteller
%25
474.00 EUR
632.00 EUR
644.00 EUR
858.67 EUR
499.00 EUR
665.33 EUR
75.00 EUR
100.00 EUR
479.00 EUR
638.67 EUR
TALEP ET
30.08.2021
3* - 4* Oteller
%25
474.00 EUR
632.00 EUR
644.00 EUR
858.67 EUR
499.00 EUR
665.33 EUR
75.00 EUR
100.00 EUR
479.00 EUR
638.67 EUR
TALEP ET
06.09.2021
3* - 4* Oteller
%25
474.00 EUR
632.00 EUR
644.00 EUR
858.67 EUR
499.00 EUR
665.33 EUR
75.00 EUR
100.00 EUR
479.00 EUR
638.67 EUR
TALEP ET
13.09.2021
3* - 4* Oteller
%25
474.00 EUR
632.00 EUR
644.00 EUR
858.67 EUR
499.00 EUR
665.33 EUR
75.00 EUR
100.00 EUR
479.00 EUR
638.67 EUR
TALEP ET
20.09.2021
3* - 4* Oteller
%25
474.00 EUR
632.00 EUR
644.00 EUR
858.67 EUR
499.00 EUR
665.33 EUR
75.00 EUR
100.00 EUR
479.00 EUR
638.67 EUR
TALEP ET
04.10.2021
3* - 4* Oteller
%25
424.00 EUR
565.33 EUR
574.00 EUR
765.33 EUR
449.00 EUR
598.67 EUR
75.00 EUR
100.00 EUR
429.00 EUR
572.00 EUR
TALEP ET
11.10.2021
3* - 4* Oteller
%25
424.00 EUR
565.33 EUR
574.00 EUR
765.33 EUR
449.00 EUR
598.67 EUR
75.00 EUR
100.00 EUR
429.00 EUR
572.00 EUR
TALEP ET

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın