Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Eski Bir Turumuzu İncelemektesiniz. Bu Program Pasiftir.
  • GENEL BİLGİLER
  • TUR PROGRAMI
  • FİYAT İÇERİĞİ
  • FİYATLAR
  • YORUMLAR
  • GRUP TALEBİ
GENEL BİLGİLER

Minsk Turu Gezi Notları

Sovyet mimarisinin izlerini taşıyan yapılara hayran kalacaksınız
Sanat ve tarihe merakınız varsa Minsk zengin müzeleri ile sizi mutlu edecek
Renkli gece hayatının kapısını Minsk'de aralamanız mümkün
Yeşil alanları, parkları, akar suları ile doğa ve huzur Minsk'de sizinle olacak
TUR PROGRAMI

Minsk Turu Tur Programı

1. Gün    ISTANBUL-MİNSK
ISTANBUL-MİNSK
İstanbul Havalimanında buluşma. Uçağa biniş işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının TK 283 tarifeli seferi ile saat 13:00’da Minsk’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik uçuş sonrası yerel saat ile 15:30’da Minsk’e varıyoruz. Pasaport işlemlerimizin ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz. Dünyanın en temiz ve düzenli şehirleri listesinde her zaman üst sıralarda yer alan Minsk, zengin bir tarihe sahiptir. Panoramik şehir turumuzda; tarihi Verhniy Gorod’ta çevresinde bir yürüyüşe çıkıp, şehir kapısı, belediye binası, Özgürlük Meydanı, Katedral, Zybitskaya ve Karl Marks sokakları, Ulusal Sanat Müzesi ve en meşhur Katolik Kilisesi olan Kırmızı Kilise göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Geceleme otelimizde. 
2. Gün    MİNSK
MİNSK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra turumuza katılabilirler

Ekstra Tur: Stallin Hattı Tarihi ve Kültürel Kompleksi (35 Euro)

Turumuzda dünya savaş tarihinde önemli bir yeri olan Stalin Hattı'nı ziyaret edeceğiz.  Bugün burada gerek Büyük Anavatan Savaş dönemi, gerek savaş sonrası döneme ait olan, BMT Ülkelerinin de en büyük olan savaş ve mühendislik ekipmanlarının koleksiyonu toplanmıştır, ayrıca farklı savunma tesisleri temsil edilmiştir. Müze alanında 1930'lı yılların açık alan sığınakları olan restore edilmiş uzun süreli atış noktaları vardır. Bunlar, bütün ekipman ve teçhizat ile donatılmış güçlü atış noktalarıdır. Burada savaş ve savaş sonrası dönemden kalan askeri ve mühendislik araçlarının en büyük koleksiyonu, siperler ve hendekler mevcuttur. Büyük Anavatan Savaşı'ndan kalan av tüfekleri ve makineli tüfeklerden ateş edebilir, amfibi tanka binebilirsiniz. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3. Gün    MİNSK
MİNSK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra turumuza katılabilirler

Ekstra Tur: Dudutki Kültür Müzesi Turu (35 Euro)

Dudutki - Belarus'un en çok ziyaret edilen müzelerinden biridir. Dudutki'yi ziyaret etmek bir Belarus köyünün atmosferine dalmak, geleneksel el sanatları tanımak, Belarus gelenekleri ve ritüelleri hakkında daha fazla bilgi edinmek demektir. 1995 yılında E. Budinas liderliğindeki meraklıların çabalarıyla yaratılan bu etnografik müze, artık Belarus'taki en sıra dışı ve gezilen yerlerden biri haline gelmiştir. Eski bir yel değirmeni ziyaret edecek, eski model arabaların sergisini göreceğiz. Çömlek atölyesinde kendi ellerinizle bir sürahiyi ya da şans getiren bir at nalı yapabilirsiniz. Verilecek serbest zamanda  taze süt, tereyağı ve peynir gibi yöresel ürünlerin tadına bakabilir, Belarus’un ulusal yemeği olan draniki de deneyebilirsiniz. Ayrıca, dilerseniz at sırtında veya at arabasıyla gezip, bölgeyi daha yakından tanıyabilirsiniz. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4. Gün    MİNSK -İSTANBUL
MİNSK -İSTANBUL
Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberiniz tarafından bildirilecek saatte Minsk Havalimanı'na transfer. Türk Hava Yolları’nın TK284 tarifeli seferi ile saat 16:25’de İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 18:55’de varışımızın ardından turumuzun sonu. 
FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER
Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – MINSK (MSQ) – İstanbul (IST) parkurunda uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Belirtilen otellerde 3 gece konaklama,
Alan/otel/alan transferleri,
Panoramik şehir turu
Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
Seyahat Sağlık Sigortası
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Müze ve ören yerleri girişleri,
Rehber ve şoför tipleri.
NOTLAR

T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir.  24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatil Eksper sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Tatil Eksper,hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR.

Rehberlik Hizmetleri: Rehber, çevre gezilerinde ve ekstra turlar sırasında gruba eşlik etmektedir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi  bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir.

Tur Programımız minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur tüketicinin e-posta adresine gönderilecektir.

Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Tatil Eksper sorumlu tutulamaz. Tatil Eksper, Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

Uçuş bilgileri, tur rehberi bilgileri ve tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tüketicinin e-posta adresine gönderilecektir.

Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 48 saat önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir

Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Tatil Eksper sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Tatil Eksper sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tatil Eksper sorumlu tutulamaz.

Zorunlu Sigorta: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)

Seyahat Sigortası: Misafir dilerse ek ücret ödeyerek, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına ve vefat eden sigortalının nakli vb. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.

Bölgelerde verilen serbest vakit süreleri, müze ve ören yerlerinde verilen serbest vakitler turdan tura değişmekle birlikte, her gün düzenli olarak tur rehberi tarafından misafirlere bildirilmektedir. Profesyonel Kokartlı Tur Rehberi, ilgili güne ait programı en iyi bilen kişi olduğundan, gezi noktalarına ve müze açılış saatlerine göre programını belirleyip, buna uygun saatte depar verecektir. Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği bu saatlere uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir. Otelden çıkış saatleri konusu da, bu duruma paralel olarak ayni şekilde belirlenmektedir. Otellerde genel olarak uygulanmakta olan, 14:00 Giriş – 12.00 çıkış saatleri uygulaması, geçerli değildir. Otelden çıkış saatleri 08.00 dır. Ancak programın yoğunluğuna göre rehber bu saatte değişikliğe gidebilir. Böyle bir durumda, yeni saat Profesyonel Kokartlı Tur rehberi tarafından, bir gün öncesinde misafirlere bildirilmektedir.

FİYATLAR

Minsk Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın

GRUP TALEP FORMU

GRUP TALEBİ
Talep Eden
Kişi Sayısı
Ulaşım Tipi
Ad Soyad
Telefon
E-Posta
Not