Tatil Eksper
phone icon 0216 442 16 16
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Odessa Turu

Tur : Erken Rezervasyon Yurtdışı Turları
  • GENEL BİLGİLER
  • TUR PROGRAMI
  • FİYAT İÇERİĞİ
  • FİYATLAR
  • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER
Odessa Turu
Odessa'nın kalbi Deribasovskaya Caddesi
Kentin simgelerinden Potemkin Merdivenleri
Duke De Richelieu Anıtı ve Primorski Bulvarı fotoğraf molası için uygun
Odessa Opera Binası'nda sanata ve tarihe bir dokunuş
Puşkin Müzesi'ndeki eserlere hayran kalacaksınız
Odessa parklarında ve bahçelerinde yeşilin her tonunu göreceksiniz
Plajlarda Karadeniz'in serin sularının tadını çıkarabilirsiniz

Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 3
Bitiş

İstanbul
5 - 75 Yaş için
UYGUN
4.1 / 5.0
ÇOK Yİ
Toplam 141 Yorum
TUR PROGRAMI
TUR PROGRAMI

1. Gün   

İstanbul - Odessa

İstanbul - Odessa

Istanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Atlas Global Havayolları’nın tarifeli seferi ile 17.00’da Odessa’ya hareket. 17.45’de varışımızı takiben şehir turumuz için bizi bekleyen özel otobüsümüz ile yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turumuzda; Odessa Opera Binası, Çariçe 2. Katerina Anıtı, dünyaca ünlü Potemkin Merdivenleri’nin yanısıra, eşsiz mimari örneklerini görme fırsatı buluyoruz. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

2. Gün   

Odessa

Odessa

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Odessa İkonları ve Puşkin Müzesi Turu (35 €)’na katılabilirler. Bu turumuzda Derybasivska Sokağı, Şehir Bahçeleri, Eski Sovyet coğrafyasında ki en büyük pazarlardan biri olarak kabul edilen Pryviz Pazarı,1823 yılında Puşkin’in yaşadığı apartmandan dönüştürülen müze; Puşkin müzesini (Giriş biletleri fiyata dahildir) ziyaret ettikten sonra Açık Hava Savaş müzesini ziyaret ediyoruz. Tur sonrasında dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Katakomb Yeraltı Tünelleri Turu’na(40 Eur) katılabilirler Bu turumuzda şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan Katakompları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 3500 kilometredir. Bu tüneller, Odessa'nın İkinci Dünya Savaşı'nda Nazi Almanyası'nın işgaline uğradığı üç yıl boyunca, yerel direnişçiler (partizanlar) tarafından kullanılmış ve direnişçiler, bu süre boyunca yaşamlarını, bu yeraltı labirentlerinde geçirmişlerdir. O dönemin orjinal eşyalarını görerek, yeraltı labirentlerinde üç yıl yaşayan insanların direnişi ve yaşantısına tanıklık edeceğiz. Turumuz sonrası dileyen misafirlerimiz Degustasyonlu Shustov Konyak Fabrikası Turuna katılabilirler.(25 Euro) 1899 Yılında Odessa’da satın aldığı Konyak Fabrikasını günümüze kadar getiren Nikolay Leonidovic ve ailesi Rusya’da Konyak ve Vodka kralı olarak bilinmektedir. Üretilen eşsiz konyakları tadabileceğimiz bu turda ayrıca konyak üretim tekniklerini, detaylarını ve üretim aşamalarını göreceğiz. Dileyen misafirlerimiz akşam yemekli ve müzikli  Ukrayna Gecesi Turu’na  (35 Eur) katılabilirler.

3. Gün   

Odessa

Odessa

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirteceği buluşma saatinde Odessa Havalimanı’na transferimiz gerçekleşiyor. Bagaj ve check – in işlemlerinin ardından Atlas Global Havayolları ile 12.50’de İstanbul’a hareket.  15.35’de varışımıza istinaden turumuzun sonu. Eve Hoşgeldiniz!

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER
Atlas Global ile IST – ODS – IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,
Havalimanı vergileri,
2 gece oda + kahvaltı konaklama,
Odessa panoramik şehir tanıtım turu,
Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
Türkçe rehberlik hizmetleri
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Yurtdışı çıkış fonu 50 TL,
Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,
Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)
Şehir vergileri (Gecelik ortalama 1,5 Eur, Otele girişte ödenir )
NOTLAR
Avantajlı Ekstra Tur Paketi ve Paket Dahil Olan Turlar: 75 Euro yerine 50 EURO !!! (Rezervasyon sırasında alımlarda geçerlidir)

Odessa İkonları ve Puşkin Müzesi Turu (35 €) + Katakomb Yeraltı Tünelleri Turu (40 Eur)

T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir.  24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatil.com sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
·         Tatil Eksper,hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR.

·         Rehberlik Hizmetleri: Rehber, çevre gezilerinde ve ekstra turlar sırasında gruba eşlik etmektedir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi  bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir.

·         Rezervasyon ön ödeme tutarı: Bu rezervasyonun alınabilmesi için gereken minimum ödeme tutarı P’dur. Kalan bakiye tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesine kadar tamamlanmak zorundadır

·         Tur Programımız minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur tüketicinin e-posta adresine gönderilecektir.

·         Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Tatil Eksper sorumlu tutulamaz. Tatil Eksper, Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

·         Uçuş bilgileri, tur rehberi bilgileri ve tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tüketicinin e-posta adresine gönderilecektir.

·         Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 48 saat önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

·         3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir

·         Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

·         Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Tatil Eksper sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

·         18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

·         Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

·         Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Tatil Eksper sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tatil Eksper sorumlu tutulamaz.

·         Zorunlu Sigorta: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)

·         Seyahat Sigortası: Misafir dilerse ek ücret ödeyerek, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına ve vefat eden sigortalının nakli vb. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.

·         Bölgelerde verilen serbest vakit süreleri, müze ve ören yerlerinde verilen serbest vakitler turdan tura değişmekle birlikte, her gün düzenli olarak tur rehberi tarafından misafirlere bildirilmektedir. Profesyonel Kokartlı Tur Rehberi, ilgili güne ait programı en iyi bilen kişi olduğundan, gezi noktalarına ve müze açılış saatlerine göre programını belirleyip, buna uygun saatte depar verecektir. Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği bu saatlere uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir. Otelden çıkış saatleri konusu da, bu duruma paralel olarak ayni şekilde belirlenmektedir. Otellerde genel olarak uygulanmakta olan, 14:00 Giriş – 12.00 çıkış saatleri uygulaması, geçerli değildir. Otelden çıkış saatleri 08.00 dır. Ancak programın yoğunluğuna göre rehber bu saatte değişikliğe gidebilir. Böyle bir durumda, yeni saat Profesyonel Kokartlı Tur rehberi tarafından, bir gün öncesinde misafirlere bildirilmektedir.

FİYATLAR
FİYATLAR

TUR TARİHİ İNDİRİM KİŞİ BAŞI
TEK KİŞİ
3. KİŞİ 0-2 YAŞ Ç. 2-12 YAŞ Ç. Ekstra
24.01.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
189.00 EUR
210.00 EUR
319.00 EUR
354.44 EUR
189.00 EUR
210.00 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
189.00 EUR
210.00 EUR
TALEP ET
27.01.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
179.00 EUR
198.89 EUR
309.00 EUR
343.33 EUR
179.00 EUR
198.89 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
179.00 EUR
198.89 EUR
TALEP ET
31.01.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
189.00 EUR
210.00 EUR
319.00 EUR
354.44 EUR
189.00 EUR
210.00 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
189.00 EUR
210.00 EUR
TALEP ET
03.02.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
179.00 EUR
198.89 EUR
309.00 EUR
343.33 EUR
179.00 EUR
198.89 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
179.00 EUR
198.89 EUR
TALEP ET
07.02.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
179.00 EUR
198.89 EUR
309.00 EUR
343.33 EUR
179.00 EUR
198.89 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
179.00 EUR
198.89 EUR
TALEP ET
10.02.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
179.00 EUR
198.89 EUR
309.00 EUR
343.33 EUR
179.00 EUR
198.89 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
179.00 EUR
198.89 EUR
TALEP ET
14.02.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
199.00 EUR
221.11 EUR
319.00 EUR
354.44 EUR
199.00 EUR
221.11 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
199.00 EUR
221.11 EUR
TALEP ET
17.02.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
179.00 EUR
198.89 EUR
309.00 EUR
343.33 EUR
179.00 EUR
198.89 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
179.00 EUR
198.89 EUR
TALEP ET
21.02.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
179.00 EUR
198.89 EUR
309.00 EUR
343.33 EUR
179.00 EUR
198.89 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
179.00 EUR
198.89 EUR
TALEP ET
24.02.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
179.00 EUR
198.89 EUR
309.00 EUR
343.33 EUR
179.00 EUR
198.89 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
179.00 EUR
198.89 EUR
TALEP ET
28.02.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
169.00 EUR
187.78 EUR
299.00 EUR
332.22 EUR
169.00 EUR
187.78 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
169.00 EUR
187.78 EUR
TALEP ET
06.03.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
179.00 EUR
198.89 EUR
309.00 EUR
343.33 EUR
179.00 EUR
198.89 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
179.00 EUR
198.89 EUR
TALEP ET
09.03.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
169.00 EUR
187.78 EUR
299.00 EUR
332.22 EUR
169.00 EUR
187.78 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
169.00 EUR
187.78 EUR
TALEP ET
13.03.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
169.00 EUR
187.78 EUR
299.00 EUR
332.22 EUR
169.00 EUR
187.78 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
169.00 EUR
187.78 EUR
TALEP ET
16.03.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
169.00 EUR
187.78 EUR
299.00 EUR
332.22 EUR
169.00 EUR
187.78 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
169.00 EUR
187.78 EUR
TALEP ET
20.03.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
169.00 EUR
187.78 EUR
299.00 EUR
332.22 EUR
169.00 EUR
187.78 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
169.00 EUR
187.78 EUR
TALEP ET
23.03.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
169.00 EUR
187.78 EUR
299.00 EUR
332.22 EUR
169.00 EUR
187.78 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
169.00 EUR
187.78 EUR
TALEP ET
27.03.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
169.00 EUR
187.78 EUR
299.00 EUR
332.22 EUR
169.00 EUR
187.78 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
169.00 EUR
187.78 EUR
TALEP ET
06.04.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
179.00 EUR
198.89 EUR
309.00 EUR
343.33 EUR
179.00 EUR
198.89 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
179.00 EUR
198.89 EUR
TALEP ET
10.04.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
189.00 EUR
210.00 EUR
319.00 EUR
354.44 EUR
189.00 EUR
210.00 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
189.00 EUR
210.00 EUR
TALEP ET
13.04.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
189.00 EUR
210.00 EUR
319.00 EUR
354.44 EUR
189.00 EUR
210.00 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
189.00 EUR
210.00 EUR
TALEP ET
17.04.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
199.00 EUR
221.11 EUR
319.00 EUR
354.44 EUR
199.00 EUR
221.11 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
199.00 EUR
221.11 EUR
TALEP ET
20.04.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
189.00 EUR
210.00 EUR
319.00 EUR
354.44 EUR
189.00 EUR
210.00 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
189.00 EUR
210.00 EUR
TALEP ET
24.04.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
199.00 EUR
221.11 EUR
319.00 EUR
354.44 EUR
199.00 EUR
221.11 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
199.00 EUR
221.11 EUR
TALEP ET
27.04.2020
3* Merkeze 10 – 15 km Otel
%10
199.00 EUR
221.11 EUR
319.00 EUR
354.44 EUR
199.00 EUR
221.11 EUR
150.00 EUR
166.67 EUR
199.00 EUR
221.11 EUR
TALEP ET

YORUMLAR

3.6 / 5.0
ÇOK İYİ
Toplam 1 Yorum
Tesis hakkında oluşturulan misafir değerlendirme anketlerimiz, daha önce konaklamış olan misafirlerimizle yapılantele-ankteler sonucunda oluşturulmaktadır.
HİZMET
ODA
YATAK
YEMEK
TEMİZLİK
KONUM
PERSONEL
ANİMASYON
Ali Ertemalp
1 Yorumu var
Odessa şehri 24 Ekim 2019 3.6
Biz ukrayna odessa ya gittik katabomblar ve plajlara kesın gıdın. yazınızdakı geryerı gorduk. Rus dili çok zor garsonlar dışında kımse bizi anlamadı, yaş itibari ile ingilizce orta https://rehberodessa.com/ öğrenci tercüman arkadaşla dolaştık. borş çorbası kesınlıkle için ve ukrayna mantısı yiyin. yer altı mağraları soğuk mont alınız.
0 Beğen 0 Yorum Yaz Ziyaret Türü
Toplam 1 Yorum Yorum Yaz