Tatil Eksper
phone icon 0216 442 16 16
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Patagonya Turu

Tur : Erken Rezervasyon Yurtdışı Turları
ARKADAŞ BUL
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

Patagonya Turu Gezi Notları

TÜM EKSTRA GEZİLER DAHİLDİR

Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 12
Bitiş

İstanbul
10 - 70 Yaş için
UYGUN
4.1 / 5.0
ÇOK Yİ
Toplam 141 Yorum
TUR PROGRAMI

Patagonya Turu Tur Programı

1. Gün   

İSTANBUL - AMSTERDAM - SANTIAGO

İSTANBUL - AMSTERDAM - SANTIAGO

İstanbul Havalimanında saat 15:30’da  buluşma,
KLM HAVA YOLLARI ile , bagaj ve check in işlemlerimizi takiben ,SANTIAGO ŞİLİ yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

 

2. Gün   

SANTIAGO - VALPARAİSO

SANTIAGO - VALPARAİSO
Sabah saatlerde ŞİLİ- SANTIAGO havalimanına varıyoruz. Gezimiz başlıyor, özel aracımızla ŞİLİ nin Pasifik Kıyılarında yer alan ; dünyaca ünlü şair Neruda ‘nında evinin bulunduğu Valparaiso’ya geçiyoruz. Yine aynı bölgede VINA DEL MAR kenti ziyaretimiz olacak , Varışta Nerdua’nın evini ziyaret edeceğiz ; ÖĞLE YEMEĞİ(1) yerel restoarnda Gezimizi tamamladıktan sonra ÜZÜM BAĞLARI ve Şarapları ile ünlü Casablanca vadisine doğru ilerliyoruz, şarap tatma ziyaretimiz olacaktır. Daha sonra Santiago’ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : PANAMERICAN HOTEL CENTRO /SANTIAGO CHILE
3. Gün   

SANTIAGO-PUNTA ARENAS

 SANTIAGO-PUNTA ARENAS
Sabah erkan saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, Santiago Havalimanına geliyoruz, 07:00’da Şili sky Yerel havayolları ile PUNTA ARENAS ‘a Güney Patagonya bölgesi liman şehrine ulaşıyoruz, buradan özel aracımızla , vakit kaybetmeden turumuza başlıyoruz.
MACELLAN ADASI- PENGUENLER-MİLLİ PARK TURU
Bu turumuz yaklaşık 4 saat sürecektir , kısa br tekne yolculuğu da yaparak Macellan adalarına ulaşıyoruz,Macellan boğazı sularında yer alan bu küçük adalarda on binlerde Güney Patagonya Penguen kolonileri yaşamaktadır. Milli Parkta rehberimiz eşliğinde bu doğa güzelliğini keşf ediyoruz. Yürüyüş ve fotoğraflar çekimi yaptıktan sonra , PUNTA ARENAS merkezine döneceğiz. AKŞAM YEMEĞİ(1)/ GECELEME otelimizde.
Otelimiz : Hotel Cabo de Hornos 4*
4. Gün   

PUNTA ARENAS- PUERTO NATALES

PUNTA ARENAS- PUERTO NATALES
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, 3,5 saat sürecek kara yolculuğumuz başlıyor
Puerto Natales kentine ulaşıyoruz , Varışımızı takiben Torres Del Paine Milli Park Turu başlıyor.
Torres del Paine Mili Parkı Turu
…Yaklaşık bir saat boyunca ıssız bir manzaranın güzelliğini izledikten sonra ilk durağımız, 24 km uzunluğundaki, Sarmiento Gölüne bakan bir manzara noktasına ulaşıyoruz, Hava koşullarına bağlı olarak, buradan Paine dağlarını ve meşhur Paine Tower’ı ilk kez görmeniz mümkün olabilir.
Ardından, turumuz ‘Laguna Amarga’ (Bitter Lagoon) da devam ediyor. Yeraltı suları ve yağmurlarla beslenen, mineral ve tuz oranı açısından çok zengin olan bu gölün ismi çok tuzlu suyundan gelmektedir. Ayrıca yaz zamanı flamingolara geçici bir süre ev sahipliği yapar. İkinci durağımız buraya özgü bu güzelliğe hayranlık duyacağınız bir manzara noktası.Ardından turumuzla 1961 de yapılan ve şu an 242,242 hektar arazisi bulunan Torres del Paine National Park’ın içine giriyoruz. Parkın içerisinde, buzulların erimesiyle oluşmuş olan, Nordenskjöld Gölünü görebileceğiniz bir manzara noktasında mola veriyoruz.. Bu gölün oluşum şekli ona mükemmel turkuaz rengini vermektedir. Burada, aynı sıra dağlarda bulunan, Paine Horns granitini görüyoruz. Yaklaşık 12
milyon yıllık olduğu düşünülen bu granit, bölgedeki dev bir magmatik hareketle meydana gelmiştir. Sonrasında, parkın içerisindeki turumuza devam ediyoruz. Parktan çıkışımızı kayıt altına alabilmek için , Weber köprüsünden geçiş. Ardından öğle yemeği(2) servisi için Rio Serrano Hotel’e varış. Öğle yemeği süresi: 1 saat Öğle yemeğinden sonra, son durağımız olan, Milodon Mağarasına varmak üzere, yolculuğumuza devam ediyoruz. 1895 yılında, Alman Hermann Eberhard’ın mağaranın içerisinde, 5000 yıl önce soyu tükenmiş bir hayvanın deri parçasını bulması üzerine, burası tarihi ve turistik önem kazanmıştır.Geceleme otelimizde PURTO NATALES ‘de
OTELİMİZ : HOTEL COSTAUSTRALİS 3*+
5. Gün   

PUERTO NATALES –EL CALAFATE

PUERTO NATALES –EL CALAFATE
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası özel aracımız ile bu bölgeden ayrılıyoruz.
Arjantin sınırına ulaşacağız. Gümrük/ asaport işlemlerini takiben , Hudutu geçerek, El Calafate ‘ye yolculuğumuz başlıyor, yüksek platoları aşarak El Calafate ‘ye varıyoruz, eşyalarımızla otelimize yerleşiyoruz, AKŞAM YEMEĞİ(2) Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : CALAFATE HOTEL 3*
6. Gün   

PERITO MORENO BUZULU

PERITO MORENO BUZULU
 Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , turumuza başlıyoruz.PERITO MORENO BUZULU ziyaretini yapmak üzere, otelimizden ayrılıyoruz, dünyanın en önemli buzulları arasında yer alan bu doğa harikası Milli Parkı ziyaret ediyoruz. BUZUL MİLLİ PARKINA ulaşıyoruz. Muhteşem manzarayı daha yakında yaşamak için 1 saat sürecek bir TEKNE turuna katılacağız.
,yeniden EL CALAFATE ‘YE döneceğiz. Akşam yemeği(3) Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : CALAFATE HOTEL 3*
7. Gün   

EL CALAFATE - BUENOS AIRES

EL CALAFATE - BUENOS AIRES
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben ,,Patagonya bölgesinde son saatlerimizi geçirdikten sonra saat 15:00de Arjantin Hava Yolları ile başkent Buenos Aires’e ulaşacağız, varışta özel aracımızla otele transfer, AKŞAM YEMEĞİ(4) - GECELEME BUENOS AIRES te.
OTELİMİZ : Dazzler Buenos Aires. 4*
8. Gün   

BUENOS AIRES

BUENOS AIRES
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ŞEHİR TURU yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Yarım gün sürecek bu turumuz esnasında ,
La Boca Mahallesi, Palermo, Puerto Madero, Eva Peron’un kabri, Mayıs Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası ÖĞLE YEMEĞİ(3) yerel restoranda alacağız. Öğleden sonra gezimize devam edeceğiz, 3 saatlik Tigre Deltası turuna başlıyoruz. Bu tur Tigre semtine kara yolu ile gidiş , nehir ağzı (delta) bölgesinde turistik tekne ile nehir gezisini kapsamaktadır.. Turumuzun sonunda otelimize geri döneceğiz. Geceleme otelimizde…
OTELİMİZ : Dazzler Hotel 4*
9. Gün   

BUENOS AIRES - MONTEVIDEO

BUENOS AIRES - MONTEVIDEO
Sabah erken saatlerde otelimizden EŞYALARIMIZ İLE BİRLİKTE ayrılıyoruz. FERRIBOT Limanına geçiyoruz, Tarifeli Hızlı Deniz Otobüsü seferi ile URUGUAY’ın başkenti MONTEVIDEO’ya yolculuğumuz başlıyor.2,5 saat sürecek deniz yolculuğu sonrasında URUGUAY’ya ulaşacağız. Gümrük/Pasaport işlemlerimizi takiben , Montevideo şehir merkezine girişimizi yapacağız.Yerel rehberimiz eşliğinde MONTEVIDEO Şehir turumuzu yapacağız. Küçük ve sakin bir başkent olan Montevideo’da turumuzun sonunda otelimize yerleşiyoruz.AKŞAM YEMEĞİ (5) yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : Hotel NH Montevideo 4*
10. Gün   

MONTEVIDEO - COLONIA – BUENOS AIRES

 MONTEVIDEO - COLONIA – BUENOS AIRES
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , otelimizden ayrılıyoruz. İstikametimiz COLONIA (Uruguay) şehri. Kara yolculuğumuz yaklaşık 3 saat sürecektir. Colonia , adından da belli olduğu üzere KOLONIAL bir kasabadır. En çok turistin ziyaret ettiği butik bir yerlşim göreceğiz. Taş kaldırımlar ,kolonial binaları,küçük meydanları ile hayli güzel bir kasabadır.
Öğle Yemeğimizi(4) bu kasabada aldıktan sonra serbest saatlerde bu yörede fotoğraf çekiyoruz,alış veriş yapabiliyoruz, saat 17:00 Feribotu ile buradan ayrılacağız 18:35 de Buenos Aires’e ulaşacağız. Otelimize transfer .
AKŞAM -TANGO GECESİ- SHOW / AKŞAM YEMEĞİ(6)
Vakit kaybetmeden TANGO GECESİ Show izlemek üzere salona hareket edeceğiz.
Akşam Yemeği/ 2 İçki Dahil Özel ET menü ile güzel bir akşam geçiriyoruz.
Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : Dazzler Hotel 4*
11. Gün   

BUENOS AIRES- ISTANBUL

BUENOS AIRES- ISTANBUL
Otelde alacağımız sonra kısa serbest saatlerimiz olacaktır ,havalimanına götürmek üzere özel aracımız ile hareket edeceğiz. UÇAK SAATİMİZ 16:30 ,KLM HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile AMSTERDAM aktarmalı olarak dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta. Buenos Aires- Amsterdam 16:30 09:45+1 Amsterdam- İstanbul 11:30 16:55 Varışımız ve  Turumuzun sona ermesi.
FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER
  Yerel havayolları ile şehirler arası yapacağımız ekonomi sınıfı uçuş /ferry biletleri;
  Santiago Chile – Punta Arenas ( UÇAK )
  El Calafate- Buenos Aires (UÇAK )
  Buenos Aires- Montevideo ( Hızlı Ferry )
  Colonia – Buenos Aires (Hızlı Ferry )
  Programda belirtilen geziler, şehir turları, transferler ve ören yeri giriş ücretleri.
  Konaklamalar , 3/4* otellerde Standart Odalarda oda-kahvaltı bazında konaklamalar
  Programda 4 Öğle Yemeği ve 6 Akşam Yemekleri DAHİLDİR.
  TIGRE DELTASI TURU TURU
  TANGO GECE SHOWU (2 içki dahil)
  Montevideo turu
  Colonia Turu (Uruguay)
  PERITO MORENO TEKNE TURU
  MACELLAN BOĞAZ-ADASI PENGUENLER TURU
  TORRES DEL PAINE MİLLİ PARK TURU
  VALPARAISO ŞİLİ TURU
  TÜRKÇE REHBERLİK
  SEYAHAT SİGORTASI
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  Kişisel harcamalar
  Yurt dışı çıkış harcı (50 TRY)  
  Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri
  Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
  Tüm yerel servis tipleri
  Tüm yabancı servis tipleri (Bölgeler de kullanılan Tüm yabancı rehberler, tüm yabancı otobüs şoförleri,gidilen restoranlardaki yabancı garsonlar, otellerde ki yabancı bellboylar, sınır geçişlerinde ki yabancı valiz taşıyıcıları içindir.) 100 USD (Tavsiye edilen) kişi başı alanda toplanacaktır
NOTLAR


TUR GÜZERGAHI VE TUR AKIŞ SAATLERİ hava şartlarına göre değişmeler gösterebilir. İlgili değişmelerden Misafirlerimiz haberdar edilecektir.

Tüm katılımcılar, bir ülkeye seyahat edecekler ise; pasaportlarının gezinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir..FİYATLAR

Patagonya Turu Fiyatları


TUR TARİHİ İNDİRİM KİŞİ BAŞI
TEK KİŞİ
3. KİŞİ 0-0 YAŞ Ç. 0-0 YAŞ Ç. Ekstra
26.12.2020
3* - 4* Oteller
%10
29703.00 TL
33,003.33 TL
29194.00 TL
32,437.78 TL
29703.00 TL
33,003.33 TL
-
-
TALEP ET

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın