Tatil Eksper
phone icon 0216 442 16 16
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Promosyon Belgrad Turu

Tur : Yurtdışı Tur
  • GENEL BİLGİLER
  • TUR PROGRAMI
  • FİYAT İÇERİĞİ
  • FİYATLAR
  • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

Promosyon Belgrad Turu Gezi Notları

Belgrad, 24 saat yaşayan şehir
Daracık sokaklarda keyifli kafeler, barlar
Tarih dolu Kalemegdan ve Osmanlı izleri
Tuna ve Sava Nehirlerinin dansı
Doğa, Kültür, Eğlence şehri Belgrad
Kalemegdan Kalesi ve Parkında Osmanlı izlerine dokunacaksınız.
Dünyanın en büyük katedrali olma özelliği gösteren Aziz Sava Katedrali'ne hayran kalacaksınız.
Sırp kahramanı olarak kabul edilen Nikola Tesla'nın müzesi bilime bir kapı açıyor.
Belgrad'ın İstiklal Caddesi diyebileceğimiz Knez Mihailova Caddesi keyifli bir mola için ideal.

Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 3
Bitiş

İstanbul
2 - 70 Yaş için
UYGUN
4.1 / 5.0
ÇOK Yİ
Toplam 141 Yorum
TUR PROGRAMI

Promosyon Belgrad Turu Tur Programı

1. Gün   

İstanbul-Belgrad

İstanbul-Belgrad
İstanbul Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminali Atlas Global Hava Yolları Kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Atlas Global Hava Yolları tarifeli seferi Belgrad’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından Belgrad’a varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Sırbistan’ın başkenti Belgrad şehir turumuz başlıyor. Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Burada rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilir, caddedeki şık kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Serbest zamanın ardından otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Sırp gecesi turumuza katılabilirler. Daha sonrasında ise Avrupa’nın en meşhur gece hayatı ile ün kazanan Belgrad gecelerinde doyasıya eğlenebilirler. Geceleme Belgrad’da otelimizde.
Sırp Gecesi Turu &  Yemekli : 45 Euro
2. Gün   

Belgrad (Novi Sad-Karlofça-Fashion Park)

Belgrad (Novi Sad-Karlofça-Fashion Park)

Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek olan ekstra tam günlük öğle yemekli Karlofça-Novi Sad-Fashion Park Outlet Center turuna katılabilirler. Voyvodina, Sırbistan'ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasını ziyaret edeceğiz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuştur. Sremski Karlovci, 1922'ye kadar Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Turumuzun bitiminde dünya markalarını ucuza bulabileceğimiz ve indirimli alışveriş yapabileceğimiz Fashion Park Outlet Center'a uğruyoruz. Burada verilecek serbest zamanın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Extra Novi Sad - Karlofça - Fashion Park Turu : 70 Euro Kişi Başı

3. Gün   

Belgrad

Belgrad

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Zemun & Avala Kulesi & Tito Mezarı Turu & Tesla Müzesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Zemun'a gidiyoruz. Zemun’da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro, zemun parkı, göreceğiz. Ardından mimar Ugljesa Bogunovic ve Slobodan Janjic tarafından tasarlanmış olan Avala Kulesi'ne gidiyoruz.1999 senesinde Nato tarafından bombalanmış ve tekrardan 2010 senesinde yeniden açılmış olan kuleyi gezdikten sonra, 2.Yugoslavya’nın kurucusu Hırvat asıllı, Maraşel Tito’nun anıt mezarını ziyaret edeceğiz.13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren. 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen ama şaibesi hala süren Tito’nun mezar ziyaretimizden sonra ki Tesla müzesi. Sırp kökenli Amerikalı mucit, fizikçi ve elektrofizik uzman olan Nikola Tesla, dünyadaki bilim ve teknoloji yapısını tam anlamıyla kökünden değiştirebilecek birçok kullanılan ve kullanılmayan deneye/buluşa da imza atmıştır. Özellikle elektriğin kablosuz taşınabilmesi gibi bir buluşu ve bunu kanıtlaması onun ne kadar benzersiz bir mucit olduğunu açıklar. Bu müzeye hayran kalacağınıza eminiz. Turumuzun ardından otelimize hareket ve geceleme Belgrad’daki otelimizde..


Zemun & Avala Kulesi & Tito Mezarı Turu & Tesla Müzesi : 70 Euro

4. Gün   

Belgrad – İstanbul

Belgrad – İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Tekne turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Sava ve Tuna nehirleri üzerinde özel teknemiz ile gezecek, Belgrad’ın güzel yüzünü birde sular üzerinden görme fırsatı elde edebileceksiniz. Turumuzun ardından havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Atlas Global Havayolları tarifeli seferi ile Istanbul Havalimanına hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki Tatil.com organizasyonunda tekrar görüşmek dileğiyle..

Sava ve  Tuna Nehirleri Tekne Gezisi : 25 Euro

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER
Atlas Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul-Belgrad, Belgrad-İstanbul arası ekonomik sınıf uçak biletleri
Uçak içi ikramlar
Seçilen Otel Kategorisinde Belgrad'da 3 gece konaklama
4* Otel Kategorisini Satın alan misafirlerimize Akşam yemekleri Hediye
Sabah Kahvaltıları
Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
Panoramik Belgrad şehir turu
Zorunlu Seyahat Sigortası
Türkçe Rehberlik Hizmetleri
Bazı bölgelerde alınacak zorunlu yerel rehberlik hizmetleri
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Ekstra turlar
Kişisel ve ekstra harcamalar
Yurt dışı çıkış harcı 50 TL (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
Seyahat sağlık sigortası
NOTLAR
T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir. 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatil.com sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
FİYATLAR

Promosyon Belgrad Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın