Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Romantik Yol ve Orta Çağ Kasabaları Turu

Tur : Yurtdışı Tur
  • GENEL BİLGİLER
  • TUR PROGRAMI
  • FİYAT İÇERİĞİ
  • FİYATLAR
  • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

Romantik Yol ve Orta Çağ Kasabaları Turu Gezi Notları

Dünyanın yeni 7 harikasından biri olan Neusschwanstein Şatosu
Ortaçağın büyülü dünyasına bir yolculuk Rothenburg
“Almanya’nın Roması” Bamberg
Mozart'ın yuvası Salzburg
Alp dağlarına özgü 16. yüzyıldan kalma evleriyle  Hallstatt

Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 6
Bitiş

İstanbul
10 - 70 Yaş için
UYGUN
4.1 / 5.0
ÇOK Yİ
Toplam 141 Yorum
TUR PROGRAMI

Romantik Yol ve Orta Çağ Kasabaları Turu Tur Programı

1. Gün   

İSTANBUL - GRAZ - MUNİCH

İSTANBUL - GRAZ - MUNİCH
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 05:00’de buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1461 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:20’de Graz’a uçuş. Yerel saat ile 08:40’de varış. Varışımızı takiben panoramik Graz şehir turu. Ülkenin en büyük ikinci şehri olma özelliğini taşıyan ve “küçük kale” anlamına gelen Graz şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında; Eski meydan, meydanda bulunan ortaçağ ve İtalyan Rönesansı binaları, Graz ana meydanı, saat kulesi, Scholssberg Tepesi, mimari dönüm noktası olan Graz sanat müzesi ve Mur nehri ile ortasındaki yüzen yapay ada Murinsel bulunmaktadır. Tur sonrası Munich’e doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından yapacağımız panoramik Münich şehir turunda; Steven Spielberg'in Munich filmine konu olan ve 1972’de müsabakaların düzenlendiği Olimpiyat Köyü, fütüristik BMW müze binası, şehrin ana meydanı Marien Platz, Kartpostal favorisi Marienplatz'taki belediye binası, Münih’in en eski kilisesi Aziz Peter, soğan kubbeleriyle taçlandırılmış Fraunkirche katedrali ve büyük meydan Karl Platz göreceğimiz yerler arasında. Gezi sonrası otelimize transfer ve konaklama otelimizde.
2. Gün   

MUNİCH

MUNİCH
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Füssen & Neusschwanstein Şatosu & Augsburg turuna (95 Eur) katılabilirler. İlk durağımız, romantik yolun incisi Füssen’e hareket. Varışımızı takiben şehir turu. Çoğu fresklerle süslenmiş parlak renkli binaların hoş bir karışımı olan yayalaştırılmış eski şehir meydanı, tipik Bavyera mimarisi binaları, parke taşı döşeli caddeleri ve iyi korunmuş şehir surları şehre eski dünyanın cazibesini verir. Çok sayıda tarihi bina ve sanatsal hazinesi olan Ortaçağdan kalma şehir 700 yaşındadır. Füssen gezimizin ardından Dünyanın yeni 7 harikasından biri olan Neusschwanstein Şatosu'na gidiyoruz. Sadece Walt Disney’in logosuna değil, çeşitli filmlere ve bilgisayar oyunlarına da ilham kaynağı olan bu şatonun son derece masalsı, aynı zamanda da hüzünlü bir hikayesi var. Son durağımız ise Neuss ve Trier'in ardından Almanya'nın en eski üçüncü şehri olan Augsburg. Varışın ardından kentin zengin ve büyüleyici geçmişinin sembolü olan belediye binası, dünyanın en eski sosyal konut projesi Fugger’in konutları, resmi duyuruların vatandaşlara okunduğu Perlach Kulesi, Almanya ve İtalya'yı birbirine bağlayan eski Roma yolunun başladığı Maximilian Caddesi ve müzesi, Alman Barok Galerisi, Schaezler Sarayı, süslü Herkül çeşmesi, Aziz Ulrich & Afra Kilisesi, Azize Anna Manastırı ve Dom Azize Mary Katedralini panoramik olarak geziyoruz. Gezi sonrası otelimize transfer ve konaklama otelimizde.
3. Gün   

MUNİCH - NÜRNBERG

MUNİCH - NÜRNBERG
Sabah kahvaltı sonrası Nürnberg’e doğru yola çıkıyoruz. II. Dünya Savaşı öncesi kalabalık Nazi mitinglerinin yapıldığı kent, Hitler’in en sevdiği şehir olarak da bilinmektedir. Ayrıca Hitler’in ve birçok savaş suçlusunun yargılandığı yerdir. Ünlü Nürnberg Mahkemeleri, Ortaçağ’ın en önemli imparatorluk eserlerinden biri olan ve şehri çevreleyen tarihi Kaiserburg İmparatorluk şatosu, Ressam Albert Dürer’in kaldığı ev, Pazar Yeri ve Bayanlar Kilisesi, St. Lorenz Katedrali ve Cellat Köprüsü göreceğimiz önemli yerler arasında. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Romantik Yol’un Masal Kasabası Rothenburg turuna (55 Eur) katılabilirler. Zamanda yolculuk yapıp Orta Çağ'a ışınlanmış gibi hissedeceğiniz bu büyülü kentin masalsı mimarisi sizi kendisine hayran bıraktıracak güzellikte. Şehre ulaştığınızda sizi karşılayan surlar ve kale girişinden ortaçağı hissediyorsunuz. Birçok ünlü filme ev sahipliği yapan Rothenburg’da; Eski Belediye Binası, Markt Platz, St. Jacob Kilisesini görüyor ve parke taş sokaklarını süsleyen inci gibi dizilmiş ortaçağ evlerinin arasında yürüyoruz. Gezi sonrası otelimize transfer ve konaklama otelimizde.
4. Gün   

NÜRNBERG

NÜRNBERG
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Romantik Ortaçağ kasabaları Bamberg & Würzburg  turuna (75 Eur) katılabilirler. İlk durağımız, Avrupa'nın en büyük ve sağlam eski şehir merkezlerinden birine sahip, savaşlardan zarar görmeyip aslını korumuş “Almanya’nın Roması” Bamberg. Göreceğimiz yerler arasında; Regnitz Nehri kıyısındaki Küçük Venedik, sıra sıra dizilmiş ve enfes bir görüntüye sahip yarı kütük evler, yüksek kemerli iki köprü arasındaki adanın üstüne kurulmuş Bamberg belediye binası, Mavi ev, dört kuleli Bamberg katedrali,  katedralin bulunduğu meydan Domplatz ve Polonyalı heykeltraş Igor Mitoraj’ın bronz heykeli Centurione I bulunmaktadır. Ardından Almanya’nın gizli kalmış hazinelerinden olan Würzburg'a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben şehir turu. Avrupa'nın en büyük Barok sarayları arasında yer alan Kraliyet Sarayı, eski şehir meydanı ile eski balıkçı mahallesini birleştiren yaya köprüsü, Würzburg’un tarihi siluetinin göze çarpan eserlerinden biri olan Belediye Binası ve Müzesi, Marienberg Kalesi, Marienkapelle Kilisesi, Katedral ve Eski Eserler Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası otelinize transfer ve konaklama otelinizde.
5. Gün   

NÜRNBERG - REGENSBURG - SALZBURG

NÜRNBERG - REGENSBURG - SALZBURG
Sabah kahvaltı sonrası imparator ve kralların şehri Regensburg’a doğru yola çıkıyoruz. UNESCO tarafından dünya kültür mirası olarak kabul edilmiş şehir, 2000 yıllık tarihin izlerini taşır. 1500 civarında koruma altında binası bulunmaktadır. Göreceğimiz yerler arasında; Eski şehrin merkezindeki üçgen bir kare olan Haidplatz meydanı, Güney Alman Gotik sanatının zirvesi olarak görülen katedrali, Regensburg’un parlak sarı eski belediye binası, Ortaçağ mühendisliğinin harikası ve Ortaçağ köprülerinin modeli olduğu söylenen Taş Köprü, kuzey duvarı için açılan kapı Porta Praetoria, Ortaçağ asilzadesinin dikkat çekici evi Goliathhaus ve tarihi Yahudi mahallesi Neupfarrplatz bulunmaktadır. Tur sonrası Mozart’ın şehri Salzburg’a hareket ediyoruz. Dar sokakları, ferah meydanları, şaşalı Barok mimarisi ve muhteşem dağ manzarası ile Alplerin en güzel şehirlerinden biri olan Salzburg turu esnasında göreceğimiz yerler arasında; Mirabel Sarayı ve bahçeleri, Mozart’ın doğduğu ev, şehrin katedrali, kalesi ve üniversitesi bulunmaktadır.  Gezi sonrası otelinize transfer ve konaklama otelinizde.
6. Gün   

SALZBURG - GRAZ - İSTANBUL

SALZBURG - GRAZ - İSTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Hallstatt gölü turuna (55 Eur) katılabilirler. Alp dağlarına özgü 16. yüzyıldan kalma evleriyle ilgi gören ve kartpostallık manzaralar sunan Hallstatt, 7000 yıla varan geçmişe sahip bir göl kasabası. Hallstatt’ın tam merkezinde yer alan Market Square, köyün hem coğrafi hem de gerçek kalbi niteliğinde. Başlarında pazar yeri olarak hizmet veren Marktplatz’ı çevreleyen renkli binaları görüp de hayran kalmamak mümkün değil. Tur sonrası katılıma göre direkt veya otel üzerinden havalimanına transfer. Türk Hava  Yolları’nın TK 1460 seferi ile 20:20’de İstanbul’a hareket. Saat 00:30’da İstanbul Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki organizasyonunda görüşmek dileğiyle.
FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER
Türk Havayollarıile İstanbul – Graz – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
2 Gece Munich, 2 Gece Nurnberg, 1 Gece Salzburg 3* Otellerde Oda Kahvaltı konaklama
Tüm şehirlerde ki otel konaklama vergileri
Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
Şehirler arası tüm otobüs yolculukları
Panoramik Graz, Münich, Nürnberg, Regensburg, Salzburg şehir turları
Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Vize ücreti
Seyahat sağlık sigortası
Yurt dışı çıkış harç bedeli
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Ekstra turlar
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
Öğle ve akşam yemekleri
Şoför ve rehber bahşişleri
NOTLAR
Vize ile ilgili bilgi için en az 1 ay öncesinden vize departmanımıza teslim etmeniz gerekmektedir. Vizenin acenta tarafından alınacak olması halinde ve vize için gerekli evrakların teslim zamanının tüketiciye bildirilmesi şartıyla tüketici tarafından zamanında teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alınmamasından doğan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz. Evrakları eksiksiz ve süresinde veren yolcu, vizenin verilmemesinden dolayı sorumlu tutulamazT.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise ( Lacivert Pasaport) pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.  Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Tatil.com sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.Tatil Eksper,hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR. Rehberlik Hizmetleri: Rehber, çevre gezilerinde ve ekstra turlar sırasında gruba eşlik etmektedir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi  bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Tur Programımız minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur tüketicinin e-posta adresine gönderilecektir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Tatil Eksper sorumlu tutulamaz. Tatil Eksper, Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Uçuş bilgileri, tur rehberi bilgileri ve tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tüketicinin e-posta adresine gönderilecektir. Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 48 saat önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir. 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Tatil Eksper sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Tatil Eksper sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tatil Eksper sorumlu tutulamaz. Zorunlu Sigorta: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.) Seyahat Sigortası: Misafir dilerse ek ücret ödeyerek, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına ve vefat eden sigortalının nakli vb. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir. Bölgelerde verilen serbest vakit süreleri, müze ve ören yerlerinde verilen serbest vakitler turdan tura değişmekle birlikte, her gün düzenli olarak tur rehberi tarafından misafirlere bildirilmektedir. Profesyonel Kokartlı Tur Rehberi, ilgili güne ait programı en iyi bilen kişi olduğundan, gezi noktalarına ve müze açılış saatlerine göre programını belirleyip, buna uygun saatte depar verecektir. Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği bu saatlere uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir. Otelden çıkış saatleri konusu da, bu duruma paralel olarak ayni şekilde belirlenmektedir. Otellerde genel olarak uygulanmakta olan, 14:00 Giriş – 12.00 çıkış saatleri uygulaması, geçerli değildir. Otelden çıkış saatleri 08.00 dır. Ancak programın yoğunluğuna göre rehber bu saatte değişikliğe gidebilir. Böyle bir durumda, yeni saat Profesyonel Kokartlı Tur rehberi tarafından, bir gün öncesinde misafirlere bildirilmektedir.  
FİYATLAR

Romantik Yol ve Orta Çağ Kasabaları Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın