Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Safranbolu Amasra Turu

Tur :
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

Safranbolu Amasra Turu Gezi Notları

Osmanlı Mimarisini, Tarihi Safranbolu Evlerini keşfedin
Açık Hava Müzesi Safranbolu'nun sokaklarında gezin
Cam Teras'ta bol bol fotoğraf çekin
Safranbolu'ya özel Yöresel tadları deneyimleyin
Bölgeye has hediyelikler için çarşıyı ziyaret edin
Türkiye’nin Karadağ’ı Amasra’ya aşık olacaksınız.
Amasra Kalesine çıkın ve muhteşem manzaraya eşlik edin
Bastonu ile ünlü Devrek ilçesinden baston alın

Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 2
Bitiş

İstanbul
2 - 80 Yaş için
UYGUN
4.1 / 5.0
ÇOK Yİ
Toplam 141 Yorum
TUR PROGRAMI

Safranbolu Amasra Turu Tur Programı

1. Gün   

İstanbul - Safranbolu

İstanbul - Safranbolu
06:00 Beylikdüzü Shell Benzin İstasyonu
06:30 Yenibosna Airport AVM Otoparkı
07:00 Harbiye
07:30 Kadıköy Ayrılık Çeşmesi İspark Otoparkı ( Tepe Nautilus AVM Yanı )
07:45 Kartal Yemek Center
08:00 Çayırova Mc'Donalds Önü
08:30 İzmit Halk Evi Karşısı

Siz değerli misafirlerimizi tercih ettiğiniz kalkış noktalarından aldıktan sonra sınırsız ikramları eşliğinde Adapazarı – Düzce - Bolu - Gerede - Karabük güzergahı üzerinden , tarihi ve kültürel dokusunu muhafaza etmedeki başarısından dolayı UNESCO tarafından `Dünya Mirası Kenti` listesine alınmış olan Safranboluya ulaşıyoruz. Gezimize Safranbolu`nun panoramik olarak en güzel şekilde görülebildiği Hıdırlık tepesinde, bir taraftan yerleşimin tarihsel geçmişi ile ilgili bilgileri rehberimizden alırken diğer taraftan fotoğraflarımızı çekip çaylarımızı yudumlayarak başlıyoruz. Hükumet konağı ve saat kulesini buradan fotoğrafladıktan sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeği takiben kendinizi adeta bir film setinde hissedeceğiniz, bu özel yerleşimi gezmeye başlıyoruz. Kent meydanında bulunan Kazdağlıoğlu Camii ve hamamı, İzzet Mehmet paşa Camii ve güneş saati, Cinci Hoca Hanı ( Özel işletme olduğu için panoramik olarak görülür), geleneksel Türk islam mimari uygulamasının en güzel örneklerinden biri olan Kaymakamlar konağını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Köprülü Mehmet Paşa camii, demirciler arastası ve Akçasu kanyonunu gördükten sonra meşhur Safranbolu Lokumunun yapılışı ile ilgili slayt gösterimi eşliğinde bilgiler alıyoruz. Sonrasında Yörük köyüne geçiyor ve burada Sipahioğlu Konağı, Çamaşırhane ve yöresel ürünler pazarının gezilmesi için vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize geçiyor ve konaklıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otobüste dağıtılacak olan lunch box(Tur ücretine dahildir).

Öğle Yemeği: Safranbolu'da serbest olarak alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Uz Otel / Zalifre Otel

Kat Edilecek Toplam Mesafe : 478 km
2. Gün   

Safranbolu - Amasra

Safranbolu - Amasra

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Tokatlı kanyonuna hareket ediyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz kanyonun muhteşem doğası içerisinde çay kahvelerini yudumlayabilir, dileyenler de yerden 80m yükseklikte bulunan cam terasın üzerinden kanyonun ürkütücü ama bir o kadar da heybetli manzarasını fotoğraflayabilirler. Tokatlı kanyonundan ayrıldıktan sonra sonbaharda kahverengi ve kırmızının ilkbahar aylarında ise yeşilin onlarca tonunu görebileceğimiz muhteşem manzaralar eşliğinde 1030m rakımda bulunan Ahmet Usta geçidini aşıyor Bartın üzerinden Amasra`ya ulaşıyoruz. İlk olarak Roma döneminde yapılmış olan kuş kayası yol anıtını fotoğraflıyoruz. Sonrasında Fatih Sultan Mehmet`in Çeşm-i Cihan benzetmesini yaptığı bakacak tepesinden Amasrayı panoramik olarak fotoğraflıyoruz. Amasra gezimizde, Limanı, kale yerleşimini, tahtacılar çarşısını rehberimizin renkli anlatıları eşliğinde dolaştıktan sonra, Amasranın dillere destan salatası eşliğinde mevsim balıkları ile öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından dönüş yolculuğumuza başlıyor ve Devrek`te meşhur baston işçiliği ile ilgili bilgileri aldıktan sonra araç içi ikramlar eşliğinde Mengen-Bolu güzergahı üzerinden İstanbul`a ulaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Amasranın dillere destan salatası eşliğinde mevsim balıkları (Ekstra).

Kat Edilecek Toplam Mesafe: 641 km

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER
  Ek hizmet bedelleri
  1 gece yarım pansiyon konaklama
  Programda belirtilen çevre gezileri
  Profesyonel rehberlik hizmetleri
  otobüs içi ikramları
  Otelde alınacak açık büfe 1 sabah kahvaltısı
  Otelde açık bufe veya set menu 1 akşam yemeği
  1618 Nolu Turizm kanununa gore zorunlu seyahat sigortası
  Tüm ulaşım hizmetleri
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  Cam Teras Giriş Ücreti
  Öğle yemekleri
  Tum yemeklerde alınan içecekler
  Extra olarak belirtilen geziler
  Kişisel harcamalar
  Minibar harcamaları

NOTLAR

GENEL ŞARTLAR

Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 1 Gece 2 Gün olup 1 gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 06 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılmak suretiyle rotasyon uygulanır. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda TatilExper.com'un sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TatilExper.com'da saklıdır. Turun iptali durumunda TatilExper.com iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 35'idir. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza Kdv dahildir.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

REHBER TAVSİYESİ

Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)inceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz).Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur. Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.Varsa ilaçlarınız, fotoğraf/video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

İKLİM ŞARTLARI

Batı Karadeniz kıyı şeridinde Karadeniz iklimi etkilidir, bu durum iç kesimlere geçildikçe etkisini kaybeder. Kıyı kesiminde etkili olan Karadeniz iklimi, bölgenin diğer bölümlerine göre bazı farklılıklar gösterir. bölümde yağış miktarı, Doğu Karadeniz’den az, Orta Karadeniz’den fazladır. Kıyı şeridinde yıllık yağış miktarı 1200 milimetredir. Örneğin; Zonguldak 1220 mm, Bartın 1071 mm yağış alır. iç kesimlerde yıllık yağış miktarı 600 milimetrenin altına düşer. Örneğin; Bolu’da 536 mm, Kastamonu’da 461 mm’dir. Yağışlar, dağların kuzeye bakan yamaçlarında daha fazladır. Bunun başlıca sebebi, Karadeniz üzerinden gelen nemli hava kütlelerinin dağ yamaçlarında yükselerek yağış bırakmasıdır. Bölümde kış mevsimi, Orta ve Doğu Karadeniz Bölümleri’ne göre daha soğuktur. Kışın Orta Avrupa’dan gelen soğuk hava kütleleri, Batı Karadeniz’de kar yağışlarına neden olur. Batı Karadeniz Bölümü’nün özelliklerini bölgeye göre kısaca özetlersek:-Kış mevsiminde Orta Avrupa’dan gelen soğuk hava kütlelerine açık olması nedeniyle Orta ve Doğu Karadeniz Bölümleri’ne göre daha soğuktur -Kıyı kesiminde yıllık yağış miktarı 1200 milimetre; iç kesimlerde 600 milimetre kadardır.

DİNLENME TESİSLERİ VE MOLA YERLERİ

Kaynaşlı Tursan Tesisleri

ÖĞLE YEMEKLERİ İÇİN TAVSİYE EDİLEN RESTAURANTLAR

1. Gün: Abant Gölü Kenarında Mangal Öğlen Yemeği veya Safranbolu Serbest Öğlen Yemeği

2.Gün; Amasra Çeşm-i Cihan Restoran (Mevsimine göre sınırsız mezgit-istavrit-palamut, salata, helva)

OTELLER

* Konaklama Oteli: Hotel Aygür Safranbolu - Safranbolu Kolağası Butik Konak Otel,Kolağası Butik Konak, Köroğlu Konak, Çamlıca Konak, Kuşçuoğlu Konak, Safran Evi, Safir Konak, Şadiye Hanım Konak,Köroğlu Konak Çeşmeli Konak vb.Konaklarda Kalan Misafirleerimiz Akşam Yemeklerini Aygür Otel veya Kolağası Butik,Kardelen Konak Otelde alabilirler.

Not: Safranbolu konaklarını seçen misafirlerimiz safranbolu Kolağası Butik Konak Otel,Kolağası Butik Konak, Köroğlu Konak, Çamlıca Konak, Kuşçuoğlu Konak, Safran Evi, Safir Konak, Şadiye Hanım Konak,Köroğlu Konak Çeşmeli Konak vb.Konaklarda Kalan Misafirleerimiz Akşam Yemeklerini Aygür Otel veya Kolağası Butik, Otelde alabilirler.

ULAŞIM ARAÇLARIMIZ

>Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

OTOBÜSLER: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

>MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

>NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)

>MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

MIDIBUSLER: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)

>ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MINIBUSLER: ( 16'ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

>VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

>VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

>MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

>MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

FİYATLAR

Safranbolu Amasra Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın