Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Safranbolu Ilgaz Kayak ve Termal Turu

Tur : Yurtiçi Tur COT-180
Eski Bir Turumuzu İncelemektesiniz. Bu Program Pasiftir.
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

Safranbolu Ilgaz Kayak ve Termal Turu Gezi Notları

Osmanlı Mimarisini, Tarihi Safranbolu Evlerini keşfedin
Açık Hava Müzesi Safranbolu'nun sokaklarında gezin
Cam Teras'ta bol bol fotoğraf çekin
Safranbolu'ya özel Yöresel tadları deneyimleyin
Bölgeye has hediyelikler için çarşıyı ziyaret edin
Termal Otelimizde vücudunuzu ödüllendirin
Kendinizi Igaz'ın eşsiz Doğasına bırakın.
Safranbolu tarihi değeri ve doğası itibariyle her dönem popüler gezi rotalarından biri olmuştur. Gerek çarşısı, gerek köşkleri ve cam seyir terası her ziyaret edeni mutlu etmiştir.Güncel Kültür Rotalarımız kapsamında Safranbolu Amasra Turu yada sadece Safranbolu Turu ana tur destinasyonlarımızdan biridir. Şimdiye kadar ziyaret etmediyseniz, bu defa ıskalamamanızı tavsiye ederiz.

Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 3
Bitiş

İstanbul
2 - 80 Yaş için
UYGUN
4.1 / 5.0
ÇOK Yİ
Toplam 141 Yorum
TUR PROGRAMI

Safranbolu Ilgaz Kayak ve Termal Turu Tur Programı

1. Gün   

İstanbul - Safranbolu

İstanbul - Safranbolu

* 06:00 Dünya Ticaret Merkezi Ucs Otoparkı A Blok Arkası
* 06:30 Trump Tower Otoparkı ( P1 Katı )
* 07:00 Kozyatağı Faruk Güllüoğlu Pastanesi Otoparkı
* 07:15 Kartal Yemek Center
* 07:30 Çayırova Mc Donalds
* 08:00 İzmit Halkevi Durağı ( Asya Otel Karşısı )

 

Değerli Konuklarımız; Yukarıda belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte Safranbolu’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

 

Sabah erken saatlerde alacağımız ekstra kahvaltımızın ardından Türkiye’nin en eski yatırımlarından biri olan Karabük Demir Çelik fabrikasını panoramik görüyor ve dünya miras listesine alınan eski Türk ahşap mimarisini yansıtan evleri görebileceğimiz Eski Safranbolu’ ya ulaşıyoruz. Safranbolu’ya hâkim bir tepede bulunan Hükümet Konağına yürüyüşümüze başlıyoruz. Hükümet Konağı ve Saat Kulesi gezimiz sonrasında Rum ve Türk Mahallelerinin Panoramik seyri ve alınan genel bilgi sonrasında tarihi yapıları tek tek gezmeye başlıyoruz. Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, Cinci Hanı ve hamamı ( Panoramik ), İzzet Mehmet Paşa Camii gezileri sonrasında Demirciler, Bakırcılar ve Semerciler çarşılarından geçerek Arastacılar Çarşısına geliyoruz. Zamanın en önemli yemeni üretim merkezlerinden biri olan bu çarşı kurtuluş savaşı sırasında ordunun yemeni ihtiyacının büyük kısmını karşılamıştır. Arasta çarşısında şimdi hediyelik eşya satışı yapan küçük dükkânlar yer almaktadır. Burada yapacağımız alışveriş sonrasında, meşhur Safranbolu Lokum İmalathanesi gezimizi yaparak öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından bir zamanlar Bektaş-i Yörüklerinin yaşadığı Eski adı Yörükan-i Taraklı Borlu şimdiki adı Yörük köyü olan Safranbolu’nun küçük bir maketi niteliğindeki köye gidiyoruz. Burada Sipahioğlu konağı, Eski çamaşırhane gezilerimizi tamamlayıp konaklama otelimiz geçiyoruz.

 

Kahvaltı: Yol üzerinden serbest olarak alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

Öğle Yemeği: Mola restoranda serbest olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Konaklama: Seçilen otelde konaklama yapılacaktır.

Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Dinlenme Tesisi: Tursan Dinlenme Tesisi

2. Gün   

Ilgaz

Ilgaz

Değerli Konuklarımız, Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası rehberimizin Ilgaz Dağı ile vereceği bilgiler eşliğinde Batı Karadeniz’in en yüksek dağı olma özelliğine sahip Ilgaz Kayak merkezine doğru tırmanıyoruz. Kısa bir yolcuğun ardından Ilgaz kayak merkezine geliyoruz dileyen misafirlerimiz kayak federasyonunun profesyonel kayak pistlerinde kayak keyfi yapabilirler. Kayak yapmayan misafirlerimiz kızak kiralayarak doyasıya eğlenebilirler veya manzara eşliğinde sıcak çay, kahvelerini yudumlayabilirler. Rehberimizin belirtmiş olduğu saatte tur aracımız ile buluşuyor ve Kastamonu şehir merkezine hareket ediyoruz. Kastamonu şehir merkezinde vereceğimiz kısa bir alışveriş molamızın ardından Safranbolu’ya harekete diyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alıyoruz.

Öğle Yemeği:  Ilgaz milli parkında ekstra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Konaklama: Seçilen otelde konaklama yapılacaktır.  

Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

3. Gün   

Safranbolu - İstanbul

Safranbolu - İstanbul

Değerli Konuklarımız, Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası Cam Terasa hareket ediyoruz. Safranbolu’nun İncekaya Vadisine yapılan teras gezimizi tamamlıyor Safranbolu tarihi konaklarının yapısına uygun inşa edilmiş ters eve geçiyoruz. Ters ev ziyaretimizin ardından Çam, Meşe ve söğüt ağaçlarının yola eğilerek sanki bir tünel oluşturduğu yollardan geçerek Amasra’ya doğru yol alıyoruz.  Fatih Sultan Mehmet’ in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu mu ola (Dünya’nın Göz Bebeği) ” sözleri ile ün kazanan güzel Amasra’ya ulaşıyoruz. Bakacak tepesinde ilçeyi kuşbakışı izleme fırsatı buluyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeğimizi deniz kenarında bulunan balık restoranında sınırsız balık ve meşhur salatası ile alıyor ve Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Bizans döneminden kalma, kiliseden çevrilme Fatih Cami ve Kale Mescidi, Boztepe, Kemere Köprüsü, Çekiciler Çarşısı(Ağaç işleri),  gezilerinden sonra dönüş için hareket ediyoruz. Akşam ilerleyen saatlerinde sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına ulaşıyoruz.  

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alıyoruz.

Öğle Yemeği:  Amasra Çeşmi Cihan Restoran (Amasra salatası – sınırsız balık –Helva) Tur ücretine dahil değildir.

Konaklama: Bu gece konaklama yoktur.  

Akşam yemeği: Bu akşam yemeği tur ücretine dahil olmayıp dinlenme tesisinde alınacaktır.

Dinlenme Tesisi: Tursan Tesisleri

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER

  Mercedes Travego, Tourismo, Man Fortuna otobüsler İle ulaşım,                                        
  Otelde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
  Açık büfe 2 Sabah Kahvaltısı,
  Açık büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği,
  Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
  Coral Travel Otobüs içerisindeki zengin ikramlar,
  1618 Sayılı Kanun gereği Zorunlu Seyahat sigortası,
  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  Tüm Öğle Yemekleri,
  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,
  Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar,
  Ekstra Belirtilen Organizasyonlar,
  Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri,
  Konaklama Vergileri

NOTLAR
Müze Kart
 
Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar.
Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup, ücretsiz ziyaret sağlar.
 
Ek Hizmet Detayları
 
Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri, Tur programı altında belitilen hizmetler, otopark ücretleri, tekne turu ücretleri turlarımıza göre değişkenlik göstererek tur fiyatımıza dahilir.
 
65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler.
 
Genel Şartlar
 
Tur programının uygulayacısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatil Eksper Sorumluluğu yoktur.
 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.
 
0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.
 
Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez.
 
4 gece üzeri turlarda hergün sıra atlayacak şekilde rotasyon uygulaması yapılmakta olup, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.
 
Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.
 
Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir.
 
Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki hafta aktarılır. Böyle bir durumda Tatil Eksper misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 17.01.2017
 
Kademeli Fiyat Sistemi
 
Kültür turlarımızda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon miktarı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitlenememektedir.
İptal Güvence Paketi
Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. İptal güvence paketi kişi başı 35 TL'dir.
 
Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.
 
1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
 
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.
 
Kokartlı Profesyonel Rehberler
 
Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.
 
Rehber Tavsiyesi
 
Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi, mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olmalıdır (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı önerilir, küçük bir sırt çantanız bulunmalıdır (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı almalısınız. Varsa ilaçlarınız, Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.
 
Ulaşım Araçlarımız  
 
Mercedes Travego
46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,
 
Mercedes Toursimo
46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,
 
Man Fortuna
46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.
 
Doruk T
39+1+1 Koltuklandırma, ABS ve ASR fren sistemi, ön ve arka disk frenler ve Retarder fren sistemi, Rahat ve geniş kadife kaplı yolcu koltukları, güçlü klima sistemi ve LED aydınlatma sistemi, 10 metrelik kompak uzunluğu,ostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.
                                                                                     
Midibusler
ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 
Minibusler
VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 
Mercedes Sprinter
12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 
 

FİYATLAR

Safranbolu Ilgaz Kayak ve Termal Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın