Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Şok Promosyon Orta Avrupa Turu

Tur : Yurtdışı Tur COT-102
Eski Bir Turumuzu İncelemektesiniz. Bu Program Pasiftir.
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
 • GRUP TALEBİ
GENEL BİLGİLER

Şok Promosyon Orta Avrupa Turu Gezi Notları

Prag; Orta Avrupa'nın Romantik Prensi
Orta Çağ izlerini taşıyan Prag Eski Şehir Meydanı'nda şehrin dokusuna hakim olmak mümkün
Sanat ve müze deyince akla ilk gelen kentlerden biri Viyana
Schönbrunn Sarayı ve Bahçeleri Viyana'yı keşfetmek için iyi bir adım olacak
Budapeşte'nin en güzel eserlerinden Buda Kalesi tarihi dokusu ve manzarası ile unutulmaz olacak
TUR PROGRAMI

Şok Promosyon Orta Avrupa Turu Tur Programı

1. Gün    İstanbul - Budapeşte
İstanbul - Budapeşte

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali acente kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla 09.00’da bulunma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC331 tarifeli seferi ile 11.30’de Budapeşte ye hareket. Yerel saat ile 12.40’da varışın ardından özel otobüsümüz ile Budapeşte şehir turu içinde alandan hareket ediyoruz. Budapeşte şehir turumuzda yaklaşık 150 yıl Osmanlı hâkimiyetinde kalan şehirde Osmanlı izlerini görebilirsiniz. 17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın Başkenti olan Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 odalı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyıları, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Tabyası, Zincirli Köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Citadella, Özgürlük heykeli panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben serbest zaman ve rehberinizin bilgilendireceği saate otele transfer ve yerleşme. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilecek Tuna Nehri Tekne Gezisi Turuna katılabilirler. Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleyip, tarihi binalar hakkında bilgiler alıp,resimler çekip, Avrupa’nın en iyi ışıklandırılan şehirlerinde bir olan Budapeşte’de kendinizi tarihin bir parçası olarak hissedeceksiniz. Turumuz sonrası otelinize transfer ve geceleme otelimizde.

Ekstra Tuna Nehri Tekne Gezisi Turu: 30 Euro (Ulaşım, rehberlik, tekne turu dahildir)

2. Gün    Budapeşte - Viyana
Budapeşte - Viyana

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Viyana’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde ekstra Bratislava turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde görülecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St. Martin Katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Sarayı, Parlamento Binası, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Bratislava turumuzun ardından Viyana yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışın ardından Viyana panoramik şehir turu. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında; Hundertwasser House, Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Hofburg Sarayı ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otele transfer ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra organize edilecek Avusturya Grinzing Gecesi turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Viyana merkezine 20 dakika uzaklıkta bulunan Grinzing kasabasının küçük ve şirin evlerinde, tipik Viyana Heuriger tarzı müzikleri eşliğinde ünlü şnitzellerinin tadına bakıyoruz. Turumuz sonrası otelinize transfer ve geceleme otelimizde.

Ekstra Bratislava Turu: 30 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, şehir turu dâhildir)

Ekstra Avusturya Grinzing Gecesi Turu: 55 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, 3 çeşit yemek, sınırlı içecek dâhildir)

3. Gün    Viyana - Linz
Viyana - Linz

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Linz’e hareket ediyoruz. Avusturya’nın en büyük şehirlerinden olan Linz turumuzda Mariendom Katedrali, Ars Electronica Center, Alterdom, Grottenbahn, Avusturya’nın en önemli sanat müzelerinden biri olan Lentos Sanat müzesi, Hauptplatz ve Landstrasse caddeleri görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası şehirde serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için Ekstra Salzburg & Wolfgangsee & Hallstatt gölü turu. Salzburg, Mozart'ın doğup büyüdüğü şehir, Alp dağlarının eteklerinde yer alan doğası ve tarihiyle dört mevsim turistlerin ilgi noktası olmuştur. Salzburg’da gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında Old Town, Mozart'ın Evi, Salzburg Müzesi, Festung Hohensalzburg Kalesi, Salzburg Katedrali, Mirabell Sarayı, Doğa Tarihi ve Teknoloji Müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zaman esnasında 1700 yılında açılmış ve birçok sanat, tarih adamını misafirlik eden Café Tomaselli’de kahvelerinizi yudumlama şansı yakalayacaksınız. Salzburg şehir turumuz sonrası müthiş doğa manzaraları eşliğinde önce Wolfgangsee gölünü ve Wolfgang kasabasını görüyoruz. Daha sonra Hallstatt’a hareket. Hallstatt, Avusturya'da bir bölge olan Salzkammergut'da eşsiz doğası ve Alplere sırtını yasladığı manzarası ile Avusturya Alpleri’nin en romantik bölgesi olarakta adlandırılmaktadır. Avusturya’nın en önemli Alp göllerinden ve Dünya’daki en eski tuz madeninin bulunduğu Hallstatt, UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer almaktadır. Adeta cennetten bir köşe olarak adlandırılan kasabada hediyelik eşya, turkuaz rengi göl kısıyında keyifli Alpler resmini seyrederken kahvenizi yudumlama fırsatı yakalayacaksınız. Müthiş doğa manzalarına tanıklık edeceğimiz bu harika kasabada rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman. Hallstatt turumuz sonrası Linz’e hareket, varışımızın ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Ekstra Salzburg & Wolfgangsee & Hallstatt gölü turu : 90 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, şehir turu dahildir)

4. Gün    Linz - Prag
Linz - Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prag’a hareket, yol üstü turumuzda arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Cesky Krumlov turu. Müthiş bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Kurumlov, Çekya‘nın değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda UNESCO tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Kominizm’in en koyu dönemlerini yaşamış Cesky Kurumlov, 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov`a hayran kalacaksınız. Tur sonrası Prag’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Prag şehir turumuzda Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl süren neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barındıran St. Vitüs Katedrali, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 30 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Akşam rehberiniz tarafından organize edilecek açık büfe yemekli ekstra Vltava Nehrinde tekne turu. Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz. Mühendislik harikası müthiş kanal geçişleri ile sizleri hayran bırakacak turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Tur sonrası özel otobüsümüz ile otele transfer, geceleme otelimizde.

Ekstra Cesky Krumlov Turu: 30 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım,rehberlik, şehir turu dâhildir)

Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu: 50 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım,rehberlik,2 içecek,açık büfe yemek dâhildir)

5. Gün    Prag
 Prag

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için Ekstra Loket - Karlovy Vary Kültür ve Alışveriş turu. Bu turumuzda Batı Bohemia Karlovy Vary bölgesinin en önemli turistik noktalarından biri olan Loket Kasabasını ziyaret edeceğiz. Gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Loket kalesi ve şehrini panoramik olarak göreceğiz. Ayrıca James Bond köyü olarak da bilinen Loket kasabası ünlü Casino Royal filminin bazı sahnelerinin çekildiği meşhur bir kasabadır. Loket gezimizin ardından 15 km sonra Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary yolculuğumuza rehberinizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın, Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granit, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkânına sahip olacaksınız. İçilebilir termal özelliği olan doğa harikası Karlovy Vary’de birbirinden şifalı ürünlerin, kremlerin satıldığı mağazaları rehberiniz eşliğinde gezebilirsiniz. Tur bitiminde Prag’a transfer. Prag’a varışımızın ardından serbest zaman. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği. Bu turumuzda 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ restoranında, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda Çek mutfağının yerel tatlarını deneyerek Çeklerin meşhur ev yapımı yemeklerinden tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Ekstra Loket - Karlovy Vary Kültür ve Alışveriş turu: 60 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, şehir turu dâhildir.)

Ekstra Ortaçağ Eğlencesi ve Yemeği: 75 Euro (Kişi Başı) (Ulaşım, rehberlik, 3 çeşit yemek, sınırsız içecek dâhildir.)

6. Gün    Prag - İstanbul
Prag - İstanbul

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları tarifeli seferi PC302 seferi ile 16.15’te İstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul’a 19.50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER

  Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Budapeşte / Prag-İstanbul arası uçak bileti,
  Havalimanı vergileri,
  3*&4* Otellerde 5 gece konaklama,
  Sabah kahvaltıları,
  Alan-otel-Alan transferleri,
  Tüm şehirlerarası transferler,
  Budapeşte-Viyana-Linz-Prag panoramik şehir turları,
  Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  Vize Ücreti
  Seyahat sağlık ve vize sigortası
  Yurtdışı Çıkış Harcı
  Tüm otel ekstraları
  Ekstra Turlar
  Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır)
  Şehir ve turist vergileri, yerel hizmet ücretlerini kapsayan 10 Euro'luk zorunlu tutar rehber tarafından tur hareket etmeden önce toplanacaktır.

NOTLAR

Avantajlı Ekstra Tur Paketi 1: (Gündüz Turları)

Bratislava & Salzburg – Wolfgansee – Hallstatt & Cesky Krumlov & Loket & Karlovy Vary Turları Paket olarak alındığında 210 euro olan tutar paket indirimi ile kişi başı 200 euro olacaktır.

 

Avantajlı Ekstra Tur Paketi 2: (Gündüz + Tekne Turları )

Tuna Tekne Gezisi, Bratislava, Salzburg – Wolfgansee – Hallstatt, Cesky Krumlov, Loket & Karlovy Vary, Vltava Yemekli Tekne Turu paket olarak alındığında 290 euro olan tutar paket indirimi ile kişi başı 260 euro olacaktır.

 

Avantajlı Ekstra Tur Paketi 3: (Gündüz + Eğlenceli Gece Turları )

Bratislava, Grinzing Gecesi Turu, Salzburg – Wolfgansee – Hallstatt, Cesky Krumlov, Loket & Karlovy Vary, Ortaçağ Gecesi Turu paket olarak alındığında 340 euro olan tutar paket indirimi ile kişi başı 310 euro olacaktır.

 

Avantajlı Ekstra Tur Paketi 4: (Full Paket Gündüz+ Tekne Turları + Eğlenceli Gece Turları )

Tuna Tekne Gezisi, Bratislava, Grinzing Gecesi Turu, Salzburg – Wolfgansee – Hallstatt, Cesky Krumlov, Loket & Karlovy Vary, Ortaçağ Gecesi Turu, Vltava Yemekli Tekne turu paket olarak alındığında 420 euro olan tutar paket indirimi ile kişi başı 380 euro olacaktır.

 

FİYATLAR

Şok Promosyon Orta Avrupa Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın

GRUP TALEP FORMU

GRUP TALEBİ
Talep Eden
Kişi Sayısı
Ulaşım Tipi
Ad Soyad
Telefon
E-Posta
Not