Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Uçaklı Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu

Tur : Yurtiçi Tur
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

Uçaklı Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu Gezi Notları

Kale Şehir, göçmen kuşların vatanı Giresun
Hamsi ve Horon, Doğa ve Tarih; Trabzon
Yaylalar, nehirler kenti Yeşil Rize
Doğu, Batı Sentezi Batum
Bu tur enerji ve tempo gerektirebilir!

Oksijen'e doyacağınız, yeşilin her tonuyla kendinizi yenileyeceğiniz muhteşem bir tur programını inceliyorsunuz şu an. Karadeniz hep gitmek isteyipte ertelediğiniz bir bölgeyse bizce şimdi tam sırası. Karadeniz Turları konuklarına hem kültür, hem doğa hem de keyif ve neşe vadediyor. İster 5 ister 15 günlük program seçin size en iyi şekilde Karadeniz'i gezdireceğiz.


Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 4
Bitiş

İstanbul
12 - 70 Yaş için
UYGUN
4.1 / 5.0
ÇOK Yİ
Toplam 141 Yorum
TUR PROGRAMI

Uçaklı Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu Tur Programı

1. Gün   

İSTANBUL-TRABZON-SÜMELA-UZUNGÖL

İSTANBUL-TRABZON-SÜMELA-UZUNGÖL

Kalkış Noktalarımız :

04:30 Yenibosna Airport Avm Otoparkı

05:00  Mecidiyeköy Torun Center

05:30  Tepe Natilüs Avm Yanı İspark Otoparkı

Servis kullanacak misafirlerimizi tercih ettikleri  kalkış noktalarından alıyor ve Sabiha Gökçen Havalimanına geçiyoruz. Anadolu Jet TK7422 sefer  sayılı 08:30 Sabiha Gökçen – Trabzon  uçuşu ile Trabzon’a ulaşıyoruz. Trabzon havalimanından hareket ile ilk olarak Maçka üzerinden Altındere milli parkına ulaşıyor ve Karadağ’ın eteklerinde kurulmuş olan Sümela manastırını rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz. ( Restorasyon çalışmaları dolayısıyla manastırın kapalı olması halinde Sümela turu panoramik olarak yapılacaktır. Manastır gezimizin ardından öğle yemeğimizi alarak, Sürmene’ye geçiyoruz, burada yörenin simgesi haline gelmiş olan sürmene bıçağının özllikleri ile ilgili bilgiler alıyor ve Of- Çaykara güzergahını takiben Solaklı  Vadisini görerek Uzungöl’e devam ediyoruz. Yol üzerinde uğrayacağımız Çay fabrikasında çayın bahçeden sofralarımıza kadar geçirdiği aşamaları yerinde görebileceksiniz. Uzungöl’de vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ( Golden Inn otel vb.)

2. Gün   

FIRTINA VADİSİ- ZİL KALE - AYDER

FIRTINA VADİSİ- ZİL KALE - AYDER

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından meşhur Rize bezini tanımak üzere Tekpa Rize bezi atölyesini ziyaret ediyor ve Rize bezinin yapım aşamaları ve özellikleri ile ilgili bilgileri alıyoruz. Sonrasında Çayeli, Pazar rotasını takiben Ardeşen’e ulaşıyor ve dünyanın en özel eko Sistemlerinden birine sahip olan Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyoruz.Sonrasında dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra (50₺) olarak düzenleyeceğimiz Zilkale_Palovit Şelalesi turumuza başlıyoruz. ( Zilkale Turumuza katılmak istemeyen misafirlerimiz Rafting yapabilirler (70₺), her iki organizasyonumuza da katılmayan misafirlerimz Çamlıhemşinde serbest zaman kullanabilirler. Çat Vadisinde ilk olarak birçok dizi ve filme ev sahipliği yapan Şenyuva ( çinçiva) köyünde fotoğraf molası veriyor ve taş kemerli köprülerin bölgedeki en eski örneklerinden biri olan Şenyuva köprüsünü fotoğraflıyoruz. Şenyuvadan devamla bir sonraki durağımız Zilkale olacak. Hem ticari hemde askeri maksatla kullanılan Çat geçidi ve Vadisini kontrol etmek maksadıyla inşa edilen bu muhteşem Kaleyi rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra minibüslerimiz ile Palovit Şelalesine geçiyoruz. Karadeniz bölgesinde bol miktarda bulunan doğal şelalelerin en güzel örneklerinden olan Palovit Şelalesini fotoğrafladıktan sonra tekrar Çamlıhemşin’e dönüyor ve öğle yemeğimizi almak üzere Pınar Alabalık tesislerine geçiyoruz. Kırmızı benekli alabalığın tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Öğle Yemeğimizin ardından Kaçkar dağları Milli Parkı arazisi içinde yer alan Ayder yaylasına geçiyoruz. Ayder yaylasında Gelintülü Şelalesini fotoğrafladıktan sonra yaylada yürüyüş yapabilmeniz ve fotoğraf çekebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra ( 70₺) olarak düzenleyeceğimiz Huser yaylası turumuza başlıyoruz. Neredeyse Kaçkarların zirvesinde yer alan bu muhteşem yayla da bulutlarla dans edeceksiniz. Yayla turumuzun ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. ( Natura Lodge Otel, Naliya Otel vb)

3. Gün   

BORÇKA KARAGÖL BATUM-HOPA

BORÇKA KARAGÖL BATUM-HOPA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Ardeşen,Arhavi, Hopa üzerinden Borçka’ya ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra (50₺) olarak düzenleyeceğimiz Karagöl turumuza başlamak üzere minibüslerimize geçiyoruz. Karagöl turumuza katılmak istemeyen misafirlerimiz Borçka da serbest zaman geçirebilirler. Karadenizin en güzel heyelan seti göllerinden biri  olan 1450m yükseklikteki Karagölde vereceğimiz yürüyüş ve fotoğraf vaktinin ardından tekrar Borçkaya dönüyor ve otobüsümüze geçerek Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Sınır geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gönye kalesini panoramik olarak görerek Gürcü mutfağına özel lezzetleri tatmak üzere öğle yemeğimizi alacağımız restaurantımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Tiyatro binası, Poseidon ve Medea heykelleri Meryem Ana Katedrali Piazza Meydanı gibi noktaları rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyor ve sonrasında kent merkezinde vereceğimiz serbest zamanı takiben dönüş yolculuğumuza başlıyor ve sınır geçişinin ardından otelimize ulaşarak  konaklıyoruz. ( Hopa Terzioğlu Otel vb).

ÖNEMLİ UYARI: T.C. vatandaşlarının Batum girişlerinde yeni tip çipli kimlik kartı veya süresi geçmemiş pasaport bulundurması zorunludur. Diğer kimlik kartları ve ehliyet vs. ile geçiş yapılamamaktadır. T.C. vatandaşı olan misafirlerimizin 50TL olan yurt dışı çıkış harcı kendileri tarafından ödenmektedir.

Ailesi ile birlikte (hem anne ve  hem babanın aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a gecişleri icin noter onaylı muvafakatname almaları gerekmektedir.

Herhangi bir belge eksikliği/yanlışlığı sebebiyle giriş-çıkış yapamayan misafirlerimizin sorumluluğu kendilerine aittir.

Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır.

YASAL KISITLAMALAR DOLAYISIYLA BATUM GEZİSİNİN YAPILAMADIĞI HALLERDE MENÇUNA ŞELALESİ ve ÇİFTE KÖPRÜLER TURU YAPILACAKTIR.

4. Gün   

TRABZON- GİRESUN-ISTANBUL

 TRABZON- GİRESUN-ISTANBUL

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Trabzon kent merkezi gezimiz için yola koyuluyoruz. Trabzon’a ulaştıktan sonra ilk ziyaret noktamız Atatürk köşkü olacak. Trabzon Soğuksu semtinde yer alan 19.yy sivil mimarisinin en özel örneklerinden biri olan ve Atatürkün vasiyetnamesini’de kaleme aldığı bu özel mekanı rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz. Sonrasında Zağanos vadisi ve Gülbahar hatun Külliyesini panoramilk olarak görerek Trabzon Ayasofyasına geçiyoruz. Komnenos Krallığı döneminde inşa edilen ve sonrasında Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde farklı amaçlarla kullanıldıktan sonra son olarak cami olarak kullanılmaya devam edilen bu yapıyı ve özellikle dış cephe süslemelerini gördükten sonra, Trabzon’a özgü Kazaiye ve Telkari yapımı aşamalarını görmek üzere  saray gümüş atölyesine uğruyoruz. Buradaki ziyaretimiz sonrasında öğle yemeğimizi Nihat Ustanın muhteşem Akçaabat köftesi ile aldıktan sonra Vakfıkebir, Beşikdüzü üzerinden Giresun’a geçiyoruz. Giresun kent merkezinde vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Kaleye çıkarak Giresun’un muhteşem manzarasını fotoğraflayabilir, akşam çaylarını içebilir ve yakın tarihimiz en renkli karakterlerinden biri olan Topla Osman Ağa’nın mezarını ziyaret edebilirler. Devamında Ordu-Giresun Havalimanına geçerek programımızı noktalıyor Ordu giresun havilimanına geçerek Anadolu Jet’in TK 7333 sefer sayılı 20:55 uçağı ile İstanbula ulaşıyor ve bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER

  Programda Ekstra olarak belirtilmeyen tüm çevre gezileri
  ANADOLU JET ile gidiş ve dönüş uçak biletleri
  Rehberlik Hizmetleri
  Özel otobüs ile tüm transferler
  Programda belirtilen otellerde 3 gece yarım pansiyon konaklama
  TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  Programda ekstra olarak belirtilen geziler ( Zil kale- Palovit Şelalesi Turu, Boçka Karagöl turu, Huser Yaylası turu)
  Müze Kart
  Seyahat ve sağlık sigortası
  Öğle yemekleri
  Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
  Personel tipleri / (isteğe bağlı)
NOTLAR

Müze Kart

 

Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar.

Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup, ücretsiz ziyaret sağlar.

 

Ek Hizmet Detayları

 

Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri, Tur programı altında belitilen hizmetler, otopark ücretleri, tekne turu ücretleri turlarımıza göre değişkenlik göstererek tur fiyatımıza dahilir.

 

65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler.

 

Genel Şartlar

 

Tur programının uygulayacısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatil Eksper Sorumluluğu yoktur.

 

Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.

 

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

 

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

 

Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez.

 

4 gece üzeri turlarda hergün sıra atlayacak şekilde rotasyon uygulaması yapılmakta olup, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.

 

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

 

Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir.

 

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki hafta aktarılır. Böyle bir durumda Tatil Eksper misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

 

En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 17.01.2017

 

Kademeli Fiyat Sistemi

 

Kültür turlarımızda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon miktarı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitlenememektedir.

İptal Güvence Paketi

Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. İptal güvence paketi; 2000 TL ye kadar olan rezervasyonlarda 20,00 TL, 2.000,00 TL üzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 1 -i kadardır.

 

Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

 

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

 

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

 

Kokartlı Profesyonel Rehberler

 

Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

 

Rehber Tavsiyesi

 

Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi, mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olmalıdır (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı önerilir, küçük bir sırt çantanız bulunmalıdır (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı almalısınız. Varsa ilaçlarınız, Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

 

Ulaşım Araçlarımız  

 

Mercedes Travego

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

 

Mercedes Toursimo

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

 

Man Fortuna

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.

 

Doruk T

39+1+1 Koltuklandırma, ABS ve ASR fren sistemi, ön ve arka disk frenler ve Retarder fren sistemi, Rahat ve geniş kadife kaplı yolcu koltukları, güçlü klima sistemi ve LED aydınlatma sistemi, 10 metrelik kompak uzunluğu,ostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.                                                                                

Midibusler

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

Minibusler

VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Mercedes Sprinter

12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

FİYATLAR

Uçaklı Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın