Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Batı Karadeniz Turu

Tur : Yurtiçi Tur COT-181
Eski Bir Turumuzu İncelemektesiniz. Bu Program Pasiftir.
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
 • GRUP TALEBİ
GENEL BİLGİLER

Batı Karadeniz Turu Gezi Notları

  Osmanlı Mimarisini, Tarihi Safranbolu Evlerini keşfedin
  Açık Hava Müzesi Safranbolu'nun sokaklarında gezin
  Cam Teras'ta bol bol fotoğraf çekin
  Safranbolu'ya özel Yöresel tatları deneyimleyin
  Bölgeye has hediyelikler için çarşıyı ziyaret edin
  Kendinizi Ilgaz'ın eşsiz Doğasına bırakın
  Amasra kendine özgü havası,tarihi ve doğal güzellikleri ile sizi cezbedecek
TUR PROGRAMI

Batı Karadeniz Turu Tur Programı

1. Gün    İstanbul - Karabük – Safranbolu
İstanbul - Karabük – Safranbolu

 * 06:00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı

* 06:30 Trump Tower Otoparkı ( P1 Katı )

* 07:00 Uzunçayır İspark Otoparkı ( E-5 Ankara Yönü )

* 07:15 Kartal Yemek Center

* 07:30 Çayırova Mc Donalds

* 08:00 İzmit Halkevi Durağı ( Asya Otel Karşısı )

Değerli konuklarımız, yukarıda belirttiğimiz kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte hareket ediyor ve Bolu, Gerede üzerinden Karabük’e gidiyoruz. Türkiye’nin en eski yatırımlarından biri olan Karabük Demir Çelik Fabrikası’nı panoramik görüyor ve Unesco Dünya Mirası Listesi’ne alınan, eski Türk ahşap mimarisini yansıtan evleri görebileceğimiz Eski Safranbolu’ ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyor ve ekstra öğle yemeğimiz sonrasında Safranbolu’ya hâkim bir tepede bulunan Hükümet Konağı’na yürüyüşümüze başlıyoruz. Hükümet Konağı ve Saat Kulesi gezimizin ardından Rum ve Türk Mahalleleri’nin panoramik seyri ve alınan genel bilgi sonrasında, tarihi yapıları tek tek gezmeye başlıyoruz. Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusunda ki güneş saati, bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, Cinci Hanı ve Hamamı (Panoramik), İzzet Mehmet Paşa Camii gezileri sonrasında, Demirciler, Bakırcılar ve Semerciler Çarşılarından geçerek Yemeniciler Arastası’na geliyoruz. Kurtuluş Savaşı sırasında ordumuzun ayakkabı ihtiyacının büyük kısmını karşılamış olan bu arastada vereceğimiz alışveriş molası sonrasında, meşhur Safranbolu Lokum İmalathanesi gezimizi yaparak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Yol üzerinden serbest olarak alınacak olup tur ücretine dahil değildir.

Öğle Yemeği: Mola Restoran. Ekstra olarak alınacaktır.

Konaklama: Seçilen otelde konaklama yapılacaktır.

Akşam yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Ekstra Cam Teras Gezisi: 80 Metre yükseklikte inşa edilen cam teras, 75 ton ağırlık taşıyabilmektedir. Safranbolu’nun İncekaya Vadisine yapılan teras görülmeye değer bir yerdir.  

2. Gün    Safranbolu - Amasra - Devrek
Safranbolu - Amasra - Devrek

Değerli konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası bir zamanlar Bektaşi Yörükleri’nin yaşadığı eski adı Yörükan-i Taraklı Borlu şimdi ki adı Yörük Köyü olan Safranbolu’nun küçük bir maketi niteliğinde ki Yörük Köyü’ne gidiyoruz. Burada Sipahioğlu Konağı, Eski çamaşırhane gezilerimizi tamamlayıp Amasra’ya hareket ediyoruz. Çam, meşe ve söğüt ağaçlarının yola eğilerek sanki bir tünel oluşturduğu yollardan geçerek Amasra’ya doğru yol alıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’ in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu mu ola (Dünya’nın Göz Bebeği)” sözleri ile ün kazanan güzel Amasra’ya ulaşıyoruz. Bakacak Tepesi’nden ilçeyi kuşbakışı izleme fırsatı buluyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeğimizi deniz kıyısında bulunan balık restoranımızda, balık ve meşhur Amasra Salatası ile alıyor ve Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Bizans döneminden kalma, kiliseden çevrilme Fatih Cami, Kemere Köprüsü, Çekiciler Çarşısı (Ağaç işleri), gezilerinden sonra Amasra’dan ayrılıyor, Devrek’e gidiyor ve baston yapım atölyesine uğruyoruz. Burada yapacağımız alışveriş sonrasında dönüş için hareket ediyoruz. Akşam ilerleyen saatlerinde sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına ulaşıyoruz. Bir başka Coral Travel organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alıyoruz.

Öğle Yemeği: Amasra Çeşmi Cihan Restoran serbest menü seçenekleri. Tur ücretine dahil değildir.

Konaklama: Bu gece konaklama yoktur.  

Akşam yemeği: Bu akşam yemeği tur ücretine dahil olmayıp dinlenme tesisinde alınacaktır.

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER
  Lüks Araçlar ile Ulaşım (Kişi sayısına göre araç detayları genel şartlarda yer almaktadır.)  
  Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,            
  Açık büfe 1 Sabah Kahvaltısı,
  Açık büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği,                      
  Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,                
  1618 Sayılı Kanun gereği Zorunlu Seyahat sigortası,  
  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  Tüm Öğle Yemekleri,
  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,
  Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar,
  Ekstra Belirtilen Organizasyonlar,
  Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri,
NOTLAR
Müze Kart
 
Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar.
Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup, ücretsiz ziyaret sağlar.
 
Ek Hizmet Detayları
 
Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri, Tur programı altında belitilen hizmetler, otopark ücretleri, tekne turu ücretleri turlarımıza göre değişkenlik göstererek tur fiyatımıza dahilir.
 
65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler.
 
Genel Şartlar
 
Tur programının uygulayacısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatil Eksper Sorumluluğu yoktur.
 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.
 
0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.
 
Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez.
 
4 gece üzeri turlarda hergün sıra atlayacak şekilde rotasyon uygulaması yapılmakta olup, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.
 
Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.
 
Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir.
 
Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki hafta aktarılır. Böyle bir durumda Tatil Eksper misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.
 
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 17.01.2017
 
Kademeli Fiyat Sistemi
 
Kültür turlarımızda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon miktarı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitlenememektedir.
İptal Güvence Paketi
Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. İptal güvence paketi; 2000 TL ye kadar olan rezervasyonlarda 20,00 TL, 2.000,00 TL üzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 1 -i kadardır.
 
Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.
 
1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı
 
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.
 
Kokartlı Profesyonel Rehberler
 
Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.
 
Rehber Tavsiyesi
 
Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi, mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olmalıdır (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı önerilir, küçük bir sırt çantanız bulunmalıdır (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı almalısınız. Varsa ilaçlarınız, Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.
 
Ulaşım Araçlarımız  
 
Mercedes Travego
46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,
 
Mercedes Toursimo
46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,
 
Man Fortuna
46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.
 
Doruk T
39+1+1 Koltuklandırma, ABS ve ASR fren sistemi, ön ve arka disk frenler ve Retarder fren sistemi, Rahat ve geniş kadife kaplı yolcu koltukları, güçlü klima sistemi ve LED aydınlatma sistemi, 10 metrelik kompak uzunluğu,ostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.
                                                                                     
Midibusler
ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 
Minibusler
VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
 
Mercedes Sprinter
12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

FİYATLAR

Batı Karadeniz Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın

GRUP TALEP FORMU

GRUP TALEBİ
Talep Eden
Kişi Sayısı
Ulaşım Tipi
Ad Soyad
Telefon
E-Posta
Not