Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Boydan Boya Karadeniz Turu

Tur : Yurtiçi Tur
Eski Bir Turumuzu İncelemektesiniz. Bu Program Pasiftir.
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
GENEL BİLGİLER

Boydan Boya Karadeniz Turu Gezi Notları

Hititlerin başkenti Amasya
Kurtuluş Mücadelesinin başladığı şehir Samsun
İpekyolu'nun Gizemi Ordu'da Teleferik keyfi
Kale Şehir, göçmen kuşların vatanı Giresun
Hamsi ve Horon, Doğa ve Tarih; Trabzon
Yaylalar, nehirler kenti Yeşil Rize
Bu tur enerji ve tempo gerektirebilir!

Oksijen'e doyacağınız, yeşilin her tonuyla kendinizi yenileyeceğiniz muhteşem bir tur programını inceliyorsunuz şu an. Karadeniz hep gitmek isteyipte ertelediğiniz bir bölgeyse bizce şimdi tam sırası. Karadeniz Turları konuklarına hem kültür, hem doğa hem de keyif ve neşe vadediyor. İster 5 ister 15 günlük program seçin size en iyi şekilde Karadeniz'i gezdireceğiz.


Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 6
Bitiş

İstanbul
12 - 70 Yaş için
UYGUN
4.1 / 5.0
ÇOK Yİ
Toplam 141 Yorum
TUR PROGRAMI

Boydan Boya Karadeniz Turu Tur Programı

1. Gün   

İstanbul

İstanbul

21.00 Beylikdüzü Shell İstasyonu Marmara Park Karşısı, 22:00 Ataköy Olimpiyat Evi Sinan Erdem Spor Salonu, 23:00 Mecidiyeköy Divan Otel Önü, 23.59 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önünden hareket ile gece yolculuğu lüks Touristica otobüsümüzde.

İzmit Bolu üzerinden yolculuğumuz yaklaşık olarak 11 saat sürmektedir.

2. Gün   

Amasya - Samsun - Ordu

Amasya - Samsun - Ordu

Yolda vereceğimiz molalar sonrasında sabah ekstra kahvaltı alacağımız tesise varıyoruz. Kahvaltı molasının ardından Amasya’ya ulaşıyor ve Şehzadeler kenti Amasya’yı tanımaya başlıyoruz. Gezimize Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerinin cumbalarını izliyoruz. Ardından Sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II.Bayezid Külliyesi'ni geziyoruz. Buradan Burma Minareli Camii'ni ve Şehzadeler Parkı'nı geziyoruz. İçinde İlhanlılar döneminden kalma 6 adet mumyanın bulunduğu Amasya Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Helenistik döneme ait olduğuna inanılan ve mitolojiye göre Ferhat’ın, Şirin’e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin Su Kanalları'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Havza üzerinden milli mücadelenin bir kıvılcım olarak başladığı daha sonra tüm yurdu sardığı Samsun'a ulaşıyoruz. İlk olarak Bandırma Vapuru'nun birebir ölçülerdeki maketinin bulunduğu Kurtuluş Parkı'na gidiyoruz. Balmumu heykelleri ve dönem yansımaları eşliğinde gezilerimizi tamamladıktan sonra Atatürk’ün 18 silah ve kader arkadaşı ile birlikte Samsun’a ilk adımı attığı yer olan Tütün İskelesi ve İlk Adım Anıtları'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Çarşamba, Ünye üzerinden Ordu'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Yolculuk esnasında uygun bir mola yerinde ekstra olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Amasia Mutfağı; Etli Güveç, Baklalı Yaprak Sarması, Amasya Bamyası, Mantı
( Ekstra )
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe ya da set menü olarak sunulmaktadır.  

Konaklama: Yalçın Otel / Fatsa

Rota: İstanbul -Amasya ( 677 km ) – Samsun ( 123 km ) - Ordu ( 150 km ) Toplam: 950 km

3. Gün   

Giresun - Trabzon

Giresun - Trabzon

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Kaliteli çayı ile meşhur Tirebolu 42 Çay Fabrikası’nı gezip, üretim hakkında bilgi aldıktan sonra  çay tadımı yapıyoruz. Bu keyifli molanın ardından Görele, Beşikdüzü, Vakfıkebir ilçeleri üzerinden Trabzon’a ulaşıyoruz. Atatürk Köşkü gezisi ve Ayasofya gezileri ardından Akçaabat ilçesinde meşhur köfte menülü öğle yemeğimizi aldıktan sonra Altındere Vadisi'ne ilerliyoruz. Milli Park sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı'na ulaşıyoruz. Altındere Vadisi'ne hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek ( Restorasyon çalışmaları devam etmesi durumunda manastır anlatımları giriş kapısında yapılır ) Uzungöl'de bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde tur fiyatına dahil açık büfe olarak alınmaktadır.
Öğle Yemeği: Akçaabat Köftesi, Piyaz, Laz Böreği ( Ekstra )
Akşam Yemeği: Otelimizde tur fiyatına dahil açık büfe ve ya set menü olarak alınmaktadır.
Konaklama:
 Golden İnn Otel  / Taşkıran-Uzungöl
Alışveriş Noktaları: Saray Gümüş Kazaziye ve Telkari  

 Rota: Tirebolu (89 km), Trabzon (88 km), Uzungöl ( 96 km), Toplam: 273 Km

4. Gün   

Trabzon - Rize

Trabzon - Rize

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından dileyen misafirlerimiz ile minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster Yaylası'na ulaşıyoruz ( Ekstra 60 TL ). 2000 metrede aynı zamanda Uzungöl yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra aracımıza binerek deniz seviyesinden 1250 metre yükseklikte bulunan Ayder'e ulaşıyoruz. Karadeniz'in önemli turizm merkezlerinden bir tanesi olan Ayder'de Gelintülü Şelalesi'ni fotoğraflıyor ardından doğa yürüyüşlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Fırtına Vadisi'nde bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği, konaklama ve yöresel Karadeniz eğlenceleri otelimizde.
 

Kahvaltı: Tur ücretimize dahil olarak otelde açık büfe olarak sunulmaktadır.
Öğle Yemeği:
Ekstra olarak bölgede alınmaktadır. / İnan Kardeşler Uzungöl
Akşam Yemeği: : 
Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe ya da set menü olarak sunulmaktadır.
Konaklama:
Vadi Otel vb. / Fırtına Vadisi
 


Rota: Uzungöl Çamlıhemşin ( 168 km), Ayder (23 km), Fırtına Vadisi (27 km) Toplam: 218 km

5. Gün   

Rize - Giresun - Samsun - Ordu - Çorum

Rize - Giresun - Samsun - Ordu - Çorum

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına Vadisi gezimize başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Fırtına Deresi'nde rafting yapabilir ( 75 TL ), dileyen misafirlerimiz de bir kartal yuvası konumundaki ekstra Zil Kale gezisi ve Palovit Şelalesi gezilerine katılabilirler ( 60 TL ). Fırtına Vadisi gezilerimizi tamamladıktan sonra Fırtına Deresi kenarındaki muhlama ve Laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından Vakfıkebir'de yöresel lezzet alışverişlerimizi yaparak ardından İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Trabzon, Giresun, Ordu ve Samsun’un sahil ilçeleri üzerinden yolculuğumuza devam ediyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretimize dahil olarak otelde açık büfe olarak sunulmaktadır.
Öğle Yemeği: Fırtına Deresi Pınar Alabalık; Lahana Çorbası, Alabalık Tava veya Izgara, Muhlama
( Ekstra )
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil değildir. Yol üzeri mola tesislerinde ekstra olarak alınmaktadır.
Konaklama: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır. Otobüs ile dönüş yolculuğu yapılmaktadır.
Rota: Rize - Çamlıhemşin (91 km), Vakfıkebir (123 km), Samsun (281 km), İstanbul (735 km ) Toplam: 1230 km


6. Gün   

İstanbul

İstanbul

Yol üzerinde vereceğimiz yeterli molalar ardından İstanbul’a ulaşıyor ve sizleri aldığımız noktalarda bırakarak gezimizi sonlandırıyoruz.

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER

  3 gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 3 Akşam Yemeği 3 Sabah Kahvaltısı)
  Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
  Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım
  Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri
  Tursab zorunlu seyahat sigortası

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  Öğle yemekleri
  Yemeklerde alınacak içecekler
  Müze ve ören yeri girişleri
  Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler
NOTLAR

Gezi süresi 5 gece 6 gün olup otel konaklaması 3 gecedir. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Tatil Eksper seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Tatil Eksper misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Tatil Eksper sorumluluğu yoktur.

En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.


FİYATLAR

Boydan Boya Karadeniz Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın