Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Boydan Boya Karadeniz Turu

Tur : Yurtiçi Tur COT-106
Eski Bir Turumuzu İncelemektesiniz. Bu Program Pasiftir.
 • GENEL BİLGİLER
 • TUR PROGRAMI
 • FİYAT İÇERİĞİ
 • FİYATLAR
 • YORUMLAR
 • GRUP TALEBİ
GENEL BİLGİLER

Boydan Boya Karadeniz Turu Gezi Notları

Hititlerin başkenti Amasya
Kurtuluş Mücadelesinin başladığı şehir Samsun
İpekyolu'nun Gizemi Ordu'da Teleferik keyfi
Kale Şehir, göçmen kuşların vatanı Giresun
Hamsi ve Horon, Doğa ve Tarih; Trabzon
Yaylalar, nehirler kenti Yeşil Rize
Bu tur enerji ve tempo gerektirebilir!

Oksijen'e doyacağınız, yeşilin her tonuyla kendinizi yenileyeceğiniz muhteşem bir tur programını inceliyorsunuz şu an. Karadeniz hep gitmek isteyipte ertelediğiniz bir bölgeyse bizce şimdi tam sırası. Karadeniz Turları konuklarına hem kültür, hem doğa hem de keyif ve neşe vadediyor. İster 5 ister 15 günlük program seçin size en iyi şekilde Karadeniz'i gezdireceğiz.


Başlangıç

İstanbul
Hedefler

+ 5
Bitiş

İstanbul
12 - 70 Yaş için
UYGUN
Toplam 0 Yorum
TUR PROGRAMI

Boydan Boya Karadeniz Turu Tur Programı

1. Gün    İstanbul - Samsun
İstanbul - Samsun

* 19:00 Dünya Ticaret Merkezi Ucs Otoparkı A Blok Arkası
* 20:00 Trump Tower Otoparkı ( P1 Katı )
* 21:00 Kozyatağı Faruk Güllüoğlu Pastanesi Otoparkı
* 21:15 Kartal Yemek Center
* 21:30 Çayırova Mc Donalds

 

Değerli Konuklarımız; yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte Samsun’a gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün    Trabzon
Trabzon

Değerli Konuklarımız, sabah erken saatlerde Terme’ye varıyoruz ve kahvaltı için mola veriyoruz. Kahvaltımızın ardından Ordu istikametini takip ederek fındık bahçeleri ve Karadeniz manzarası ile yolculuğumuza devam ediyoruz ve dünyanın en yağlı ve kaliteli fındığının üretildiği Giresun’da fındık alışverişi için bir mola veriyoruz. Sonrasında Trabzon’un Akçaabat ilçesine geliyor ve Meşhur Akçaabat Köftesi ile öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Trabzon şehir merkezine ulaşıyoruz. 4000 yıllık geçmişi ile bizleri karşılayan Trabzon’da ilk olarak; Soğuksu Mevkii’nde bulunan Atatürk Köşkü ile gezimize başlıyoruz. Trabzonlu ünlü banker Kostantin Kabayanidis tarafından 19 yy. sonlarında İtalyan Barok mimarisinden etkilenerek yaptırılmış olan, 1923 Lozan anlaşmasındaki ek maddeye göre Türkiye ile Yunanistan arasındaki nüfus mübadelesi sonucunda hazineye kalan ve Atatürk’ün iki kez ziyaret ettiği, vasiyetinin bir kısmını yazdığı Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Sonrasın da 1204 yılında İstanbul’un Latin işgaline uğraması ile İstanbul’dan kaçan İmparatorluk ailesinden, I. Manuel Komnenos tarafından 1250 -1260 yıllarında kilise olarak yaptırılan, 1584 yılında Cami’ye çevrilip, 1964 yılında Vakıflar genel müdürlüğü tarafından restore edilerek Müze’ye dönüştürülen. 2012 yılında tekrar ibadete açılarak cami olarak kullanılmaya başlanılan Ayasofya’yı geziyoruz. Sonrasın da Trabzon’a özgü el sanatı olan Trabzon Hasırı, Telkâri ve Trabzon’da sadece beş ailenin yaptığı kazaziye işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı buluyoruz. Trabzon’daki gezimizi tamamlayıp Sürmene’ye ulaşıyoruz.  Bir tarafında Karadeniz, diğer bir tarafında Manahos Deresi arasında kurulu Sürmene’de çeliğin su ile buluşması sonrasında bölgenin yetenekli bıçak ustaları tarafından şekillendirilen Sürmene Bıçağını görüyor, alışveriş molası veriyoruz. Ardından Solaklı Deresi’ni takiben Çaykara ilçesi sınırlarında deniz seviyesinden 1090 metre yüksekliğindeki Uzungöl’e ulaşıyoruz. Vadi içerisinde, çam ağaçlarının arasında Demirkapı Yaylası’ndan ve Soğanlı Dağları’ndan gelen Haldizen Deresi’nin heyelan sonucunda kapanması sonucu oluşmuş olan Uzungöl’de vereceğimiz serbest zaman içerisinde göl etrafında yürüyüş yapabilir, seyir tepesinden Uzungöl’ü fotoğraflayabilirsiniz. Uzungölde ki serbest zamanımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Yol üzeri planlanmış mola tesisinde serbest kahvaltı (ilk günkü kahvaltı ekstra olarak alınır otellerde alacağımız sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri tur ücretine dâhildir. İlk günkü kahvaltı ve son günkü akşam yemeği tur ücretine dahil değildir. )

Öğlen Yemeği: Akçaabat Horon Restoran.

Akşam Yemeği: Konaklama Otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Çaykara Otelleri (Çaykara Park Vb.)

3. Gün    Batum
Batum

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor, Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Batum için giriş işlemlerimizi tamamlıyor bizleri bekleyen aracımız ile buluşuyor Batum gezisine başlıyoruz. Batum gezimize ilk olarak; Aydınlanma Yolu olarak tabir edilen Kafkas Transit Yolu üzerinde bulunan Hristiyanlığı Gürcistan’a getiren ilk misyoner St. Andrew Heykeli’ni görüyor ve rehberimizin Gürcistan ve Batum tarihi hakkındaki bilgileri dinliyor, para bozdurma işlemlerimizi tamamlıyoruz. Gonai Hisarı ve Okaliptüs ağaçları eşliğinde Bayburt’tan doğan ve Batum’da denize dökülen Çrohi ( Çoruh ) Nehri üzerindeki Rus Köprüsü’nü görüyor ve şehir merkezine doğru devam ediyoruz. 1564 yılında Osmanlılar tarafından fethedilen, bir dönem Rusların eline geçen ve tamamı ile 1921 yılında elimizden çıkan Batum gezimize başlıyoruz. Orta Camii, Piazza Meydanı, Yunan Mitolojisinde önemli bir yere sahip olan Altın Post Medea Heykeli, Astroloji Saati, Poseidon Heykeli, Drama ve Tiyatro Binası’nı görüyor, fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra Sarp Sınır Kapısına gelerek Batum'dan ayrılıyoruz. Kaçkar Dağı'nın eteklerinde yer alan, eko sisteminin zenginliği açısından dünya çevre örgütleri tarafından korunması gereken en önemli 200 vadiden bir tanesi olan Fırtına Vadisi’ne giriş yapıp, yeşilin eşliğinde Fırtına Deresi kenarında bulunan restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz farklı tur alternatifleri ile zamanlarını değerlendirebilirler. Alternatif turlarımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

1.Seçenek Zilkale Palovit Şelalesi Gezisi ; Bizleri bekleyen minibüslerimize binerek ortalama 3 saat sürecek bir ekstra tur gerçekleştiriyoruz. Öncelikle Sevdaluk dizisinin çekildiği, eski adıyla Çinçiva, günümüzde ki adıyla Şenyuva Köyüne geliyor ve burada ki tarihi köprüde fotograf molası veriyoruz. Buradan Trabzon İmparatoru Komnenos ailesi tarafından 13. yy’da yaptırıldığı tahmin edilen, Çat vadisinde akmakta olan Çat deresinden yaklaşık 100 metre yukarıda adeta bir kartal yuvası şeklinde, Erzurum’dan gelen ticaret yolunu korumak amacıyla inşa edilmiş olan Zilkale’yi ziyaret ediyoruz. Zilkale gezimizden sonra Karadeniz’in en hızlı akan şelalerinden birisi olan Palovit şelalesini ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrasında bizleri beklemekte olan otobüsümüzle buluşmak üzere Çamlıhemşin’e dönüyoruz.

2.Alternatif. Fırtına Deresinde Rafting; yaklaşık 1,5 saat süren Uzman eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting (Ekstra)

Kahvaltı: Otelimizde Açık büfe şeklinde alınacaktır.

Öğle Yemeği: Pınar Alabalık Tesisleri

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Naliya Otel vb.

4. Gün    Rize
Rize

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Ayder Yaylası’na çıkıyoruz. 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali'nde ülkemize “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “Bal” filminin çekimlerinin gerçekleştiği 1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası'nda Gelin Tülü Şelalesi, Kalegon, Aşağı Ambarlı ve Yukarı Ambarlık gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Keyifli bir yürüyüş yapabilir ve yöre insanlarıyla sıcak bir sohbet edebilirsiniz. Ayder yaylasından ayrılıyor ve Rize’nin Gündoğdu Beldesi’nde Rize bezinden üretilen tekstil ürünlerinin bulunduğu bir mağazada alışveriş molası veriyoruz. Tarih boyunca Rize’de ki en yaygın el sanatı olan dokumacılık ve kenevir bitkisinin sapında ki liflerden üretilen kendir ipliğinin faydaları ile ilgili bilgiler alıyor ve alışveriş yapabilmeniz için bir serbest zaman veriyoruz. Ardından çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. 1924 yılından itibaren ülkemizde yapılmaya başlayan çay tarımı, çayın işlenişi ve doğru çay demleme tekniklerini uzmanlardan dinlerken ilk hasattan demlenmiş olan çaylarımızı içiyoruz. Anlatımlar sonrasında alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız sonrasında Maçka üzerinden Coşandere’yi yanımıza alarak yemyeşil bir manzara ile Altındere Vadisi boyunca ilerliyor, Altındere milli parkına ulaşıyoruz. Burada dolmuş minibüslere binerek, efsaneye göre Atina'lı Barnabas ile Sophronios adlı iki keşiş tarafından 4.yy’da kurulan, Trabzon İmparatoru III. Aleksios Komnenos döneminde (1349-1390) önem kazanan Sümela Manastırına ulaşıyoruz. Meryem Ana Kilisesi, öğrenci odaları, ayazma, su kemerleri ve freskleri rehberimizden dinledikten sonra eşsiz manzarasıyla Sümela Manastırını geride bırakarak Tirebolu’ da ki otelimize yerleşmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

 

 

Kahvaltı: Otelde, açık büfe ve tur ücretine dâhil olarak sunulmaktadır.

Öğlen Yemeği: Altındere Alabalık Tesisleri.

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Bal Otel vb.

 

5. Gün    Samsun - İstanbul
Samsun - İstanbul

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor, Ordu şehir merkezine geliyor teleferik ile Karadeniz’in en güzel seyir terasına sahip olan 485 metre yüksekliğinde ki Boztepe’ye çıkıyor muhteşem Ordu manzarasını izliyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. 19 Mayıs 1919 yılında Atatürk ve silah arkadaşlarının Bandırma Vapuru ile ulaştığı, Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcımlarının atıldığı şehir Samsun’da Ata’mızı ve silah arkadaşlarını Samsun’a getiren, 1960 yılında gün ışığına çıkan ve günümüzde İstanbul Deniz Müzesi’nde muhafaza edilen orijinal vapurun projesi kaynak alınarak inşa edilen Bandırma Vapuru’nu geziyoruz ardından Samsun halkının ünlü heykeltıraş Heinrich Krippel’e yaptırmış olduğu İlk Adım Parkı’nda bulunan Onur Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Atatürk’ün Samsun’da konaklamış olduğu, günümüzde Gazi Müzesi’ne çevrilmiş olan Mantika Palas Oteli’ni geziyoruz ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve başka bir Coral Travel organizasyonunda görüşmek dileğiyle veda ediyoruz.

 

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Samsun Terme Anıt Pide

Akşam Yemeği: Yol üzeri mola tesislerinde alınacaktır.

Konaklama: Bu akşam konaklama olmayacaktır.

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER

  Travego – Tourismo veya Man Fortuna Otobüsler ile Ulaşım
  Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,            
  Açık Büfe 3 Sabah kahvaltısı,
  Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 3 Akşam yemeği
  Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,  
  1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,
  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
  Batum Turu,
  Milli Park Giriş Ücretleri,
  Otopark Ücretleri,

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  Tüm öğle yemekleri,
  Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
  Tur süresince yapılan özel harcamalar,
  Ekstra belirtilen organizasyonlar,
  Turizm Bakanlığına bağlı Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
  Ordu teleferik ücreti,
  Belediye ve özel sektöre bağlı müzeler,
  Yurt Dışı Çıkış Harcı,
  Sümela Minibüs Ücreti

NOTLAR

Genel Şartlar

Müze Kart

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ve Milli Saraylar'a bağlı müze ve örenyerlerini 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar.

Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.

 

Ek Hizmet Detayları

 

Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri, tur programı altında belitilen hizmetler, otopark ücretleri, tekne turu ücretleri turlarımıza göre değişkenlik göstererek tur fiyatımıza dahilir.

 

65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler.

 

Genel Şartlar

 

Tur programının uygulayacısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatil Eksper Sorumluluğu yoktur.

 

Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.

 

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

 

Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

 

Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez.

 

Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

 

Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir.

 

Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki hafta aktarılır. Böyle bir durumda Tatil Eksper misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

 

En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 24.02.2022

 

Kademeli Fiyat Sistemi

 

Kültür turlarımızda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon miktarı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitlenememektedir.

İptal Güvence Paketi

Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır. 3 gece altı konaklamalı turlarda İptal Güvence Paketi kişi başı 25 TL, 3 gece ve üstü konaklamalı turlarımızda İptal Güvence Paketi Ücreti kişi başı 50 TL’dir.

 

Uçak ve Tren Ulaşımlı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

 

1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

 

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

 

Kokartlı Profesyonel Rehberler

 

Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş, gidilen bölgenin Kültürün, özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

 

Rehber Tavsiyesi

 

Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi, mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.). İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olmalıdır (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı önerilir, küçük bir sırt çantanız bulunmalıdır (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı). Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı almalısınız. Varsa ilaçlarınız, Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

 

Ulaşım Araçlarımız  

 

Mercedes Travego

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

 

Mercedes Tourismo

46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 " LCD Monitör,

 

Man Fortuna

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş önde 17” ve orta kapı üzerinde 14” monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.

 

Doruk T

39+1+1 Koltuklandırma, ABS ve ASR fren sistemi, ön ve arka disk frenler ve Retarder fren sistemi, Rahat ve geniş kadife kaplı yolcu koltukları, güçlü klima sistemi ve LED aydınlatma sistemi, 10 metrelik kompak uzunluğu,ostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine monte edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mini mutfak seti.

                                                                                     

Midibüsler

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

Minibüsler

VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

Mercedes Sprinter

12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı


FİYATLAR

Boydan Boya Karadeniz Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın

GRUP TALEP FORMU

GRUP TALEBİ
Talep Eden
Kişi Sayısı
Ulaşım Tipi
Ad Soyad
Telefon
E-Posta
Not