Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Brezilya Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ŞEHİR
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Brezilya Turları
Süre: 11 Gece / 12 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Arjantin & Brezilya Turu
Yurt Dışı Tur
Brezilya Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Brezilya - Arjantin - Paraguay Turu
Yurt Dışı Tur
Brezilya Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
1
 
Brezilya Turları Gezi Rehberi

Brezilya Turları Gezi Rehberi

Yeraltı gölleri ve mağaraları, en iyi şekilde korunmuş olan yemyeşil kasabaları, Festival Turaları 'mız arasında eğlenceleriyle dillere destan Rio’su, size kendinizi kaybettirecek kadar lezzetli mutfağı, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan muhteşem şelalaleri, tropikal arazileri ve muazzam doğasıyla görenleri kendine hayran bırakan Güney Amerika ülkesi Brezilya..

21 Nisan 1500 tarihinde bir Portekizli kaşif tarafından yanlışlıkla keşfedilmiş olan ülke, Hindistan’a gitmeye çalışan Pedro Alveras Cabral isimli bir denizcinin Güney Amerika’yı bulup Brezilya topraklarına denk gelen kısma el koymasıyla İspanyolların hakimiyetine geçmiştir. Bu iki ülke arasında gerçekleşen sayısız savaş sonrasında bölge sürekli el değiştirmiş ve sonunda Brezilya bugünkü federal bir cumhuriyet halini almıştır.

Çok büyük bir iklim kuşağına sahip olan ülkede iklim çeşitlilik göstermektedir. Bölgede en fazla tropik iklim görülürken bazı bölgelerde ayrıca ekvatoral iklim, tropik iklim, yarı kurak iklim, ılıman iklim, subtropikal iklim ve yüksek rakım tropikal iklime rastlamak mümkündür. Ülkemiz ile arasında 5 saatlik bir zaman farkı bulunan Brezilya’nın para birimi ise Brezilya Reali’dir.Resmi dili Portekizce olan ülkede ayrıca İspanyolca ve İngilizce de konuşulmaktadır. Kullanılan priz sistemi ise C, N tipi priz sistemidir.

Güney Amerika Turları ülkeleri arasında en berrak nehirlere sahip olması, yerel içkileri, dünyaca ünlü dansları, enteresan hayvan türlerine ev sahipliği yapması ve tarihi anıtlarıyla Brezilya, mutlaka görülmesi gereken ülkeler arasında..

Brezilya Turları'nda Gezilecek Yerler

Brezilya Turları'nda Gezilecek Yerler

Yağmur ormanlarından tropikal kumsallarına kadar gezilecek bir çok yeri bulunan ülkede en büyük şehirlerden biri olan Sao Paulo size ilk önerimiz olabilir. Yemek kültürü, gökdelenleri ve bir çok etnik kültüre ev sahipliği yapmasıyla ünlenen bölgenin her yerinde farklı eğlenceleri deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca Yüce Divan’ın ve Başbakanlık Sarayı’nın bulunduğu, ülkenin başkenti ve aynı zamanda en dağlık bölgelerinden biri olan Brasilia bölgesi de mutlaka görülmesi gereken bölgeler arasındadır.

Ülkenin Kuzeydoğu kıyısındaki Ceara eyaletinde bulunan Fortaleza’da ise muhteşem sahil turlarına çıkabilir, ünlü alışveriş merkezlerinden alışveriş yapabilir yada kültürel etkinliklere katılabilirsiniz. Ayrıca tatil yapmak isteyenler için de bölgenin plajlarıyla oldukça popüler olduğunu söyleyelim. Bunlar dışında ise şelaleleri, kıyı dağları, tropikal ormanları ve masmavi deniziyle ünlü Parati bölgesini ve su kanalları ve köprüleriyle ünlü Recife bölgesini de görmeden asla dönmemelisiniz.

Brezilya'da Sanat ve Tarih

Brezilya'da Sanat ve Tarih

1824 yılında kabul edilen bir anayasa ile bölgenin tek anayasal monarşik ülkesi olan Brezilya, geniş topraklara sahip olduğu için yönetmekte zorlanmış ve imparatorluğun buna çare olacağını düşünmüştür. Gücün merkezleşmesine önem veren ülkede komşularının tersine, Brezilya'da temsili demokrasi görülmüştür. Düzenli seçimlere, partilere ve anayasaya yer veren ülke o dönemde yalnızca güçlü sınıfın çıkarlarını gözetmiştir. Ancak daha sonra köleliğin düşüşü ve Avrupa'dan gelen göçlerle birlikte yayılan cumhuriyetçilik fikri imparatorluğun sona ermesinde büyük etkiye sahip olmuştur.

Ülkede özellikle mimari, heykeltraşlık ve resimde, 17’nci yüzyılın ortalarından beri gelişen Portekiz tarzına rastlamak mümkündür. Barok stili, oluşum döneminde Avrupa Stilinden tamamen ayrılmış ve Afro-Brezilya etkisi gelişmiştir. Beyazlar, siyahlar ve melezler Brezilya’daki heykeltraşların, resasmların, mimarların, müzisyenlerin ve en yaratıcı sanatkarların grubunu oluşturmuştur. Barok, klasik, çağdaş, soyut, figüratif stillerin ortaya çıkmasıyla ülke giderek sanatta farklı tarzlara sahip olmuştur.

Brezilya'da Yeme İçme

Brezilya'da Yeme İçme

Kendisi kadar mutfağıyla da oldukça renkli olan ülkede deniz ürünlerinden tropikal meyvelere ve baharatlı yemeklere kadar her lezzeti bulabilmeniz mümkün diyebiliriz. Minik bir börek çeşidi olan ve kıymalı yada tavuklu olarak hazırlanan Empanada ise size ilk önerimiz olabilir. Brezilya’nın ulusal yemeği olan ve mangalda ızgara olarak pişirilen etlerden oluşan Chourasca’da Brezilya turunuz sırasında mutlaka denemeniz gereken diğer lezzetlerden bir tanesidir.

Ayrıca içinde tavuk ve Catupiry dedikleri bir çeşit krem peynir bulunan Coxinha ve siyah fasulye, dana ve domuz etiyle hazırlanan güveç yemeği Feijoada’yı tatmadan dönmemelisiniz.

Bu tatilde Arjantin Turları 'mıza katılarak Güney Amerika 'nın farklı ülkelerinin mutfak rotasyonlarında harika tatları tadabilirsiniz.


Brezilya'da Eğlence

Brezilya'da Eğlence

Her gece saat 22:00’dan sonra canlanan şehirde samba partilerine katılabilir, gece kulüplerinde sabahlara kadar eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Rio de Janeiro Turları 'nın en eğlenceli kısmı Rio sokaklarında düzenlenen sokak partileridir. Bu partilerde Brezilya turunuzdan hatıra kalacak eğlenceli fotoğraflar çekebilirsiniz.


Ayrıca Ev tarzı partilere katılmak isterseniz Zona Sul bölgesini, pop-up tiyatro gösterileri ve hokkabazlarla eğlenmek isterseniz Praça Sao Salvador bölgesini, yada sanatı ve mimarisiyle ünlü bir bölgede eğlenmek isterseniz Arcos Do Teles bölgesini ziyaret edebilirsiniz.

Brezilya'da Ulaşım

Brezilya'da Ulaşım

Oldukça yaygın bir ulaşım ağı olan Brezilya’da şehirler arası ulaşımınızı otobüsler aracılığı ile oldukça konforlu ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde ise metroları tercih etmenizi öneririz.

Ayrıca şehirdeki ulaşım ağlarından bir tanesinin de bisiklet olduğunu söylemeden geçmeyelim. Meydanlarda bulunan bisiklet kiralama alanlarından bisiklet kiralayabilir ve gideceğiniz bölgelere şehri geze geze ulaşabilirsiniz.