Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar

Bursa Çıkışlı Pamukkale - Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri Turu

Tur : Yurtiçi Tur TAT-140
Eski Bir Turumuzu İncelemektesiniz. Bu Program Pasiftir.
  • GENEL BİLGİLER
  • TUR PROGRAMI
  • FİYAT İÇERİĞİ
  • FİYATLAR
  • YORUMLAR
  • GRUP TALEBİ
GENEL BİLGİLER

Bursa Çıkışlı Pamukkale - Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri Turu Gezi Notları

Pamukkale Travertenlerde fotoğraf çekin
Antik Havuzda şifaları suları deneyin
Lavanta Bahçelerinin içinde dolaşın
Maldivler'i Türkiye'de görün
Hierapolis'in hikayesini dinleyin
Türkiye'nin en güçlü rotalarından biri olan Pamukkale Turu, şimdi Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri ile birlikte daha da güçlü. Kapadokya'yı gördüyseniz sıra bu rotada diyebiliriz. Hiç bir tur bu kadar renkli olmamıştı. Doğa, tarih ve kültür birarada. Spor ayakkabılarınızın tozunu alın, fotoğraf makinelerini hazırlayın, yedek bataryasız gelmeyin.
TUR PROGRAMI

Bursa Çıkışlı Pamukkale - Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri Turu Tur Programı

1. Gün    BURSA - AFRODİSİAS-PAMUKKALE TRAVERTENLERİ-HİERAPOLİS
BURSA - AFRODİSİAS-PAMUKKALE TRAVERTENLERİ-HİERAPOLİS

Saat 00:30 sularında Bursa Özdilek Geçit Avm Önü'nden siz değeli misafirlerimizi aldıktan sonra ilk molamızı Susurlukta veriyoruz. Molamızın ardından Akhisar, Manisa güzergahını takiben saat 05:00 sularında Bornova kavşağından İzmirdeki misafirlerimizi de aldıktan sonra sınırsız ikramları eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz.

Ara Güler’in tesadüfen keşfettiği ve sonrasında Kenan Tevfik Erim’in yaptığı kazı çalışmaları ile ortaya çıkarılmış olan Afrodisias’ı rehberimizin anlatımları eşiğinde dolaşıyoruz. Kentte Antik Tiyatro, Stadyum, Afrodit Tapınağı, Tetrapylon gibi noktaları görerek, Afrodisias müzesindeki muhteşem heykel kolleksiyonunu inceledikten sonra kentten ayrılıyoruz. Bir sonraki durak noktamız Dünya çapında üne sahip olan Pamukkale Travertenleri olacak. Pamukkale manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi aldıktan sonra, İlk olarak Travertenleri fotoğraflayabilmek ve Travertenler üzerinde yürüyüş yapabilmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Hierapolis antik gezimize başlıyoruz. Anadoludaki en büyük Nekropol’e sahip olan bu yerleşim yerinde, Lahit ve Kaya mezar şeklinde gömü biçimlerini inceleyerek kente giriş yapıyoruz. Sonrasında Frontinus Caddesi, Agora,  Kuzey ve Güney  Bizans Kapıları, Gymnasium, Tritonlu Çeşme binası, Latrina, Apollon Kutsal alanı, Su kanalları, Plutonium ve Kent Surları gibi noktaları rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaşıyoruz. Sonrasında otelimze yerleşiyoruz

Sabah Kahvaltısı: Otobüste dağıtılacak olan lunch box(Tur ücretine dahildir). Ayrıca dileyen misafirlerimiz kahvaltı için vereceğimiz molada kahvaltı(Ekstradır) yapabilirler.

Öğle Yemeği: Denizli'de serbest olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır.

Konaklama Oteli: North Point Denizli vb.

Kat Edilecek Toplam Mesafe: 332 km

2. Gün    SALDA GÖLÜ-HACILAR HÖYÜĞÜ-LAVANTA TARLALARI-SAGALASSOS-EĞİRDİR GÖLÜ
SALDA GÖLÜ-HACILAR HÖYÜĞÜ-LAVANTA TARLALARI-SAGALASSOS-EĞİRDİR GÖLÜ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından, otelimizden ayrılarak, en köklü el sanatlarımızdan biri olan Halı kilim dokumacılığının yapıldığı bir Halı Atölyesini ziyaret ederek bu sanatla ilgili bilgiler ediniyoruz. Türkiye’nin Maldivleri olarak ünlenen Salda gölüne geçiyoruz. Salda gölünde vereceğimiz serbest zaman esnasında muhteşem fotoğraflar çekebilir hatta göl sularına girebilirsiniz. Burada geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından, İlk olarak ülkemizdeki en eski yerleşim birimlerinden biri olan Hacılar Höyüğünü ziyaret ediyoruz. Höyük ile ilgili bilgileri rehberimizden aldıktan sonra mevsime göre Gül yada Lavanta Tarlalarını fotoğraflamak ve bölgedeki doğal yaşamı incelemek üzere Lisinia Doğal Yaşam Proje alanına geçiyoruz. Burada Lavanta ve Gül Tarlalarını fotoğraflıyor ve Gül ve Lavanta’dan yapılan çeşitli ürünlerden satın alma şansı buluyoruz. Sonrasında alacağımız öğle yemeğinin ardından, Sagalassos Antik kentini ziyaret ediyoruz. Sagalassos ziyaretimizin ardından Eğirdir gölünde vereceğimiz serbest zaman sonrasında Otelimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği balon turuna katılabilirler.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Burdur'da serbest olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır.

Kat Edilecek Toplam Mesafe: 419 km

Ekstra: Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği balon turuna katılabilirler.

3. Gün    EFES ANTİK KENTİ-ŞİRİNCE
EFES ANTİK KENTİ-ŞİRİNCE

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, ilk olarak önemli bir tekstil kenti olan Denizli’de tekstil alışverişlerinizi yapabilmeniz için Varol Tekstil Atölyesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında durak noktamız ülkemizin en büyük Antik kenti olan Roma imparatorluğunun doğudaki başkenti olarak kabul edilen Efes antik kentini ziyaret ediyoruz. Devlet ve Halk Agoraları, Hadrian ve Trajan çeşmeleri, Prytaneion Hamalar, Celsus kütüphanesi, Amfi Tiyatro, Kuretler Caddesi ve Liman Caddesi gibi noktaları rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaşıyoruz. Sonrasında alacağımız öğle yemeğinin ardından, Şirince’ye geçerek bu şirin beldeyi dolaşıyor ve Meyve Şaraplarından tatma şansı buluyoruz. Burada geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molaların ardından araç içi ikramları eşliğinde siz değerli misafirlerimiz aldığımız noktalarda bırakarak turumuzu noktalıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Şirince yolu üzerinde serbest olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Dönüş yolunda serbest olarak alınacaktır.

Kat Edilecek Toplam Mesafe: 614 km

FİYAT İÇERİĞİ
DAHİL OLAN HİZMETLER
Lüks araçlar ile ulaşım
Arac içi ikramlar
2 gece yarım pansiyon konaklama
Otellerde alınacak olan sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri
Zorunlu seyahat sigortası
Kokartlı Rehberlik ve yardımcı rehberlik hizmetleri
DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
MUZE KART
MOLA TESİSLERİNDE ALINACAK SABAH KAHVALTISI ve AKŞAM YEMEKLERİ
ÖĞLE YEMEKLERİ
YEMEKLERDE ALINACAK İCECEKLER
MİNİBAR HARCAMALARI
KİŞİSEL HARCAMALAR
BALON TURU
NOTLAR
GENEL ŞARTLAR
Gezi süresi 3 gece 4 gün olup 2 gece otel konaklamalıdır. Rezervasyon sırasında kesinlikle ön koltuk, cam kenarı ve buna benzer koltuk garantisi yada sözü kesinlikle verilemez. Tur araclarında 3-4 numaralı koltuklar turun rehberine tahsis edilmiştir. Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin vereceği serbest zaman ve hareket saatlerine uyulmaması dolayısı ile yapılamayan ziyaretlerden TATİL.COM sorumlu değildir. Turlarımız otel, otobus, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir butundur ayrı ayrı duşunulemez. Cocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 cocuk icin kullanılır 0-6 yaş cocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Konaklama bolgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Mucbir sebepler nedeniyle yapılamayan turlarda tatileksper.com sorumluluğu yoktur.
Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına gore; 10-15 kişi arası ozel dizayn minibusle, 15-27 kişi arası luks kucuk otobus (midibus) 27 kişi uzeri ise 46 veya 55 kişilik ozel Turizm araclarıyla yapılacaktır. Buyuk arac garantisi verilmez.
Yeterli coğunluk sağlanmadığı takdirde tatileksper.com 1 (Bir) gun onceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir
Mevsime bağlı olarak Lavanta ve Gül bahçelerinin yeterli olgunluğa ulaşmamış olması durumundan Tatileksper.com sorumlu değildir.
EK HİZMET BEDELLERİ VE KAPSAMI
Yardımcı Rehberlik Ucretleri, Otopark Ucretleri, Tekne Turları, Minibus Ucretleri, Milli Park Giriş Ucretleri, bu kapsamda olup turun yapıldığı bolge ve tur programına gore değişiklik gosterebilir.
İPTAL VE İADE GUVENCE PAKETİ
Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıc tarihinden 72 saat oncesine kadar, hicbir neden belirtmeksizin iptal veya değişiklik yapabilmenize olanak verir. İptal sonrasında odemiş olduğunuz tur ucretinin tamamı, hicbir kesinti yapılmadan, odeme şeklinize gore iade yapılır.
Ucaklı Turlarımıza İptal İade Guvence Paketi Eklenememektedir
1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Ozel sağlık sigortası misafire ait ozel harcamadır.
GEZİ SURESİNCE KULLANILACAK ARACLAR
Turlarımızda Kullanılan Arac Tipleri Kişi Sayılarına gore aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına gore aşağıda bulunan arac tipleri tayin edilir
28 kişi ve uzeri Mercedes Travego -Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir
27 kişiye kadar luks Isuzu Novo - Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
15 kişiye kadar luks Mercedes Sprinter-Volkswagen Wolt araclar kullanılır.
MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO
46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri onde biri orta kapıda olmak uzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player ( DVD-CD-MP3 ),sıcak su unitesi, 2 adet soğutucu dolap.
MAN FORTUNA
46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitor, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak unitesi, okuma lambaları , rehber anonsu icin ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
MİTSUBİSHİ SAFİR
46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitor, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak unitesi, okuma lambaları , rehber anonsu icin ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
ISUZU NOVO - ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN
27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su unitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv
MERCEDES SPRİNTER - VOLKSWAGEN WOLT
15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucu dolap, Sıcak su unitesi

1-) İPTAL VE DEVİR:
1.1 TatilEksper.com 3. Parti firmalar dolayısıyla veya yeterli katılım sağlanamaması halinde tuketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gun oncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sure icinde, tur kapsamındaki otel, ulaşım aracları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gosterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.
1.2 Tuketici rezervasyonunu kendisinin veya 1. derecede akrabalarının 10 gunluk mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve olumleri tam teşekkullu devlet hastanesinden alınacak resmi rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile tur hareket/konaklama başlangıc tarihine 29-15 gun kala yapılan iptallerde toplam tur bedelinin %25 i, 14-0 gun kalıncaya kadar yapılan iptallerde veya habersiz konaklama yapılmaması/tura gelinmemesi halinde ise gezi ucretinin tamamı TatilEksper.com tarafından iade edilmeyeceğini bilmektedir. Ozel hukumler saklıdır.
1.3 Tuketici promosyon turlarda turun başlangıc tarihi ne olursa olsun , mucbir sebepler dahi olsa iptal / değişiklik hakkı olmadığını bilmektedir.
1.4 Paket tur kapsamındaki tum ucuşlarda 15 gun ve daha sonraki iptallerde hicbir mazeret gecerli olmayıp, ucak ucreti iadesi soz konusu değildir.
1.5 Acenta TatilEksper.com tuketicinin başlangıcını kacırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda tuketici adına yapılmış tum rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tuketiciye herhangi bir odeme yapılamaz.
1.6 Tuketici, paket tura devam etmesinin mumkun olmaması durumunda, hareketten en az 7 gun once seyahat acentasına TatilEksper.com niyetini bildirerek rezervasyonunu, paket tur acısından gecerli tum koşulları yerine getiren bir ucuncu kişiye devredebilir. Bu durumda, paket turu devreden ve devralan, sozleşmeye taraf seyahat acentasına TatilEksper.com karşı, bakiye tutarın ve soz konusu devirden doğan tum ilave masrafların odenmesinden muteselsilen sorumludurlar.
1.7 TatilEksper.com uzerinden alınan tum hizmetlerin her aşamasında TatilEksper.com ile bağlantıya gecilmek zorundadır. Aksi takdirde muşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında TatilEksper.com sorumluluk kabul etmez.
1.8 Konaklama ve tur kayıt başlangıcından sonra gelen erken cıkış talebi, ilgili otelin/turun onayı ile doğrultusunda değerlendirilir. Otelden erken ayrılma halinde ucret iadesinin yapılıp yapılamayacağı otelin/işbirliği yapılan aracı kuruluşun insiyatifinde olduğundan TatilEksper.com a bu konuda bir talep veya bir itiraz yoneltilemez. Otelden erken ayrılma halinde muşteri TatilEksper.com tarafından otele odenen tum ucreti hicbir itiraz ileri surmeden odemeyi peşinen kabul eder.
1.9 Satın alınan paket tur hizmetinde ucak bileti var ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili ucuş icin uyguladığı kural ve cezalar gecerli olacaktır.
1.10 "Munferit organizasyonlarımızda secilen tur ve bolgeye gore belirli donemlerinde havayolu ve otellerin iptal koşulları uygulanacak olup,iptal olamama durumu soz konusudur."

FİYATLAR

Bursa Çıkışlı Pamukkale - Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri Turu Fiyatları

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın

GRUP TALEP FORMU

GRUP TALEBİ
Talep Eden
Kişi Sayısı
Ulaşım Tipi
Ad Soyad
Telefon
E-Posta
Not