Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

Güney Afrika Cumhuriyeti Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ŞEHİR
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
Kurban Bayramı Özel Promosyon Güney Afrika Turu
Yurt Dışı Tur
Güney Afrika Cumhuriyeti Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Vizesiz Güney Afrika Turu
Yurt Dışı Tur
Güney Afrika Cumhuriyeti Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Güney Afrika Turu
Yurt Dışı Tur
Güney Afrika Cumhuriyeti Turları
Süre: 6 Gece / 7 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Güney Afrika Turu THY ile
Yurt Dışı Tur
Güney Afrika Cumhuriyeti Turları
Süre: 6 Gece / 7 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
Güney Afrika & Safari Turu
Yurt Dışı Tur
Güney Afrika Cumhuriyeti Turları
Süre: 7 Gece / 8 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Yok
Kalkış: İstanbul
1
 
Güney Afrika Cumhuriyeti Turu Gezi Rehberi

Güney Afrika Cumhuriyeti Turu Gezi Rehberi

Afrika Turları 'mızdan, Hint Okyanusu ile Atlas Okyanusu arasında yer alması, göz alıcı bir doğaya sahip olması, güney yarım kürede yer alması sebebiyle sıcacık bir ülke olması, muhteşem etkinlikleri, doğal hayatı gözlemleme fırsatı sunması, Nelson Mandela gibi bir dünya liderini kalbinde barındırması ve köklü geçmişiyle cennetin yeryüzündeki temsilcisi diyebileceğimiz Güney Afrika..

On beşinci asır öncesine kadar Avrupalılar tarafından hiç tanınmayan Güney Afrika, 1488'de Bartholomeu Dias'ın Ümit Burnunu geçmesi ile tanınmıştır. Avrupalılar için yeni bir Hindistan yolu olan Ümit Burnu, stratejik bir önem kazanmış ve Güney Afrika hakkında tarihi bilgiler bu tarihten sonra başlamıştır. Avrupa ile Hindistan arasında seferler yapan İspanyol, Hollandalı, Portekizli ve İngiliz gemiciler için Güney Afrika sahilleri bir uğrak noktası olmuş ve Hollandalı, Jan van Riebeeck isimli bir doktor, 1652 senesinde çalışmakta olduğu Hollanda-Doğu Hindistan Şirketi adına Güney Afrika sahilerindeki şimdiki Cape Town şehrinin bulunduğu Tavola Körfezinde, ticaret gemileri için depo ve levazım istasyonu kurmuştur. 17. yüzyılın ortasında kurulan bu ticari üs aynı yüzyılın sonlarında koloni (sömürge) haline getirilmiştir. Tarih boyunca defalarca kez çatışma içerisinde kalan ülke, nihayet günümüz Güney Afrika’sına dönüşebilmiştir.

Ülkede Çöl, Ilıman Okyanus ve Akdeniz ikliminin hâkim olması sebebiyle Afrika'nın diğer bölgelerine daha yumuşak bir iklime sahip diyebiliriz. Ülkemiz ile arasında 1 saatlik bir zaman farkı bulunan ülkenin para birimi ise Güney Afrika Randı’dır. Güney Afrika'nın Afrikaanca, Güney Ndebele dili, Güney Sotho dili, İngilizce, Kuzey Sotho dili, Swati dili, Tsonga dili, Tswana dili, Venda dili, Xhosa dili, Zuluca olmak üzere toplam 11 resmi dili bulunmaktadır. Kullanılan priz sistemleri ise C, D, M, N tipi priz sistemleridir.

Kartpostalları andıran doğası, su kenarlarındaki kusursuz hayvanları, güneşi iliklerinize kadar hissettirecek muhteşem havası, kendine has kültürü ve ünlü festivalleriyle kesinlikle görmeniz gereken bir ülke burası..

Güney Afrika'da Gezilecek Yerler

Güney Afrika'da Gezilecek Yerler

Yılın her mevsimi yapacak bir şey bulabileceğiniz harika bir şehir olan, birçok gezgin tarafından dünyanın en etkileyici şehirleri arasında gösterilen Cape Town bölgesi size ilk önerimiz olabilir. Ümit Burnu’na gidip, doğal yaşamın tadını çıkarabilir; antilop, balina, yunus, penguen gibi çok çeşitli hayvan türlerinin yaşadığı Ümit Burnu’nun yanı sıra Robben Adası’nı ve büyüleyici manzarasıyla Masa Dağı’nı ziyaret edebilirsiniz.

Vizesiz Turlar arasında bulunan Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en büyük, Afrika Kıtası'nın ise üçüncü büyük şehri olan, Ilıman Okyanusal iklimin hakim olduğu Johannesburg’ta ise Gold Reef City, Johannesburg Botanical Garden, Sterkfontein Mağaraları’nı mutlaka görmenizi öneririz. Ayrıca 1855 yılında kurulan Pretoria şehrinde ise Pretoria Botanical Gardens (botanik bahçesi), The Union Buildings, The Wonderboom (Doğa Koruma Alanı), Milli Kültür Tarih Müzesi (National Cultural History Museum), Pioneer Müzesi, Sammy Marks Müzesi, Cullinan Elması gibi etkileyici yapıları görmeden dönmemelisiniz. 

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Sanat ve Tarih

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Sanat ve Tarih

Köklü tarihi boyunca sürekli işgallere maruz kalan ülkenin neredeyse her döneminde bir kolonileşme ve bağımsızlık mücadelesi söz konusudur diyebiliriz. Sömürgeciler ve ırkçılar arasında çıkan kanlı savaşlar, ırkçı politikalar, zulümler sonucunda 1962 yılından beri hapiste tutulan Nelson Mandela serbest bırakılmış ve aynı sene yapılan Afrika Milli Konseyi toplantısında başkanlığa seçilerek ırk ayrımı politikasında ciddi bir yumuşama yaşanmıştır.

Afrika Sanatı'nın kökenleri yazılı tarihten çok daha eskiye uzanır ve tarihi olarak insanoğlunun ilk defa sanat yaratmaya başlamasının tarihi ile birleşmektedir. Kıta'da bulunan en eski eserler Namibya'da bulunmuş 27,000 yaşındaki kaya oymaları ve resimlerdir. Nijer'deki 6,000 yıllık kaya oymaları ve Güney Afrika'daki San halkına ait 30,000’i aşkın mağara resmi insanlığın ilk çağlarında dahi Afrika'nın sanat açısından ne kadar ileride olduğunu göstermektedir.

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Yeme İçme

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Yeme İçme

Hollanda’dan Güney Afrika’ya gelen Avrupalıların Güney Afrika mutfağına kattığı bir tür sosis türü olan, ve lezzetinin sırrının yüzde doksanının sadece et, yüzde onunun ise baharattan oluştuğu Boerewors kesinlikle denemeye değer bir Güney Afrika lezzetidir. İnek etinden ziyade antilop eti kullanılarak yapılan, az yağ yüksek protein içermesi sebebiyle sporcu atıştırmalığı ve aşırı lezzetli olması sebebiyle bira atıştırmalığı olarak da yenilen Biltong, yani kuru et lezzetiyle tadanları kendine hayran bırakacak diyebiliriz.

Tatlı severler için ise tabanı bildiğimiz tart dolgu malzemesinden süt, yumurta, şeker ve unun karışımından oluşan, yanında da bir bardak kahveyle muazzam bir ikili olan Melktert’i kesinlikle denemeden dönmemelisiniz.

Güney Afrika 'daki en eski şehirlerden biri olan Cape Town 'da yeme içme oldukça ucuzdur ve Cape Town Turları 'mız ile şehri keşfedebilirsiniz.

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Eğlence

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Eğlence

Bass'ten hip-hop'a, deep house'tan drum'n'bass'e kadar çeşitli müzik türlerinde saatlerce eğlenebileceğiniz Oppikoppi Odyssey festivali mutlaka katılmanız gereken Güney Afrika festivallerinden bir tanesidir. 3 gün süren bu festivallerde sabahlara kadar çeşitli içkiler eşliğinde dans etmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Ayrıca yeryüzüne ilgi duyanların pek seveceğini düşündüğümüz botanik bir festival olan, yüzlerce çeşit kır ve yabani çiçeği izleyenlerin beğenisine sunularak gerçekleştirilen 3 günlük Darling Kır Çiçekleri Festivali’ne katılarak daha önce hiç görmediğiniz güzelliğe sahip bir çok çiçek türünü görebilirsiniz.

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Ulaşım

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Ulaşım

Yerel toplu taşıma araçları ile ülkeyi dolaşmak ya da ülke değiştirmek istiyorsanız en çok kullanacağınız taşıt minibüsler olabilir.

Ayrıca çok sık kullanılan bir toplu taşıma aracı olmasa da otobüslerle de uzak mesafeler arasında seyahat edebilirsiniz. Intercape, Malavi, Zambiya, Botsvana, Zimbabve gibi şirketlerin otobüslerini kullanabilirsiniz.