Tatil Eksper
phone icon 0850 303 0 733
Biz Sizi Arayalım
phone user bar
Yurtdışı Turlar

İngiltere Turları

HIZLI TUR ARA
DETAYLI TUR ARA
FİLTRELE
TUR BÖLGESİ
ŞEHİR
TUR SÜRESİ
HAREKET YERİ
TUR STİLİ
1 Mayıs Özel Londra Turu
Yurt Dışı Tur
İngiltere Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Londra Turu Atlas Global Hava Yolları İle
Yurt Dışı Tur
İngiltere Turları
Süre: 3 Gece / 4 Gün
Ulaşım: Uçak
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Londra Turu Türk Hava Yolları İle
Yurt Dışı Tur
İngiltere Turları
Süre: 4 Gece / 5 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Büyük Britanya Turu
Yurt Dışı Tur
İngiltere Turları
Süre: 8 Gece / 9 Gün
Ulaşım: Uçak / THY
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
Londra Turu
Yurt Dışı Tur
İngiltere Turları
Süre: 4 Gece / 5 Gün
Ulaşım: Uçak / Pegasus
Vize: Var
Kalkış: İstanbul
1
 
İngiltere Turu Gezi Rehberi

İngiltere Turu Gezi Rehberi

Adına "Güneş batmayan ülke" dedirten İngiltere..
Birden çok kültüre ve turizm bölgesine ev sahipliği yapan, sahip olduğu minik adacıklarla diğer ülkelerden kendini ayıran özel bir bölge burası..

Kuzey Atlantik’te bulunan bir ada düşünün.. İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda gibi birbirinden güzel 4 tane ülkeyi sarıp sarmalayan bir ada.. Tüm dünyada ün salan popülerlğiyle İngiltere’si, yemyeşil doğası, gaydası, viskileri ve hiç kimsenin aklından çıkmayan meşhur etekleri ile İskoçya’sı, kartpostalları aratmayan güzellikleriyle Galler’i ve Kuzey İrlanda’sıyla sizi kendine bağlayacak bu adanın yapacağınız seyahatler arasında en unutulmazları olabileceğinden emin olabilirsiniz..
Avrupa’nın batısında, coğrafi olarak Büyük Britanya Adasının tamamını, İrlanda Adası’nın kuzey kısmını ve bazı diğer Britanya adalarını kaplayan ülkede yaşayan insanlara genellikle “ British (Britanyalı) “ diye hitap edilmektedir. İçerisinde bulundurduğu 4 ülke dışında Wight Adası, Lundy, Anglesey, Hebrid Adaları, Orkney Adaları, Shetland Adaları, Scilly Adaları gibi minik minik adalara da ev sahipliği yapan bu ülkede genellikle Okyanus iklimi etkileri görülmektedir. Birleşik Krallık ile ülkemiz arasında 3 saatlik bir zaman farkı bulunmaktadır. Para birimi ise İngiliz Sterlinidir. 1 ingiliz sterlini 7 türk lirası etmektedir. Ülkenin resmi dili ingilizce olmakla birlikte, ülkede tercih edilen priz sistemi A,B türü priz sistemidir.

Attığınız her adımda sizi farklı bir zaman yolculuğuna çıkaracak bu ülkede, farklılıklara doyamayacağınıza eminiz.. Birleşik Krallık ülkeleri sanatıyla,kültürüyle,mimarisiyle,doğasıyla, kısacası kendine has her şeyiyle keşfedilmek için sizi bekliyor..

İngiltere'de Gezilecek Yerler

İngiltere'de Gezilecek Yerler

İngiltere bünyesinde bir çok ada barındırmasına rağmen Yurt Dışı Turları 'nda Birleşik Krallık turu denilince aklımıza tabi ki ilk başta İngilitere geliyor. İngilitere’den sonra ise mutlaka gezilmesi gereken 3 farklı ülkeyi barındırıyor bu bölge. İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’dan söz ediyoruz.. Her biri farklı kültür, farklı tarihi yapı, farklı tat yaşatıyor içerisinde..
İlk durağı İngiltere olanlar için burada mutlaka gezmenizi önereceğimiz yerlerin başında tabi ki başkent Londra gelmekte. Diğer turistik şehirleri ise Liverpool, Manchester, Nottingham, ve Shaekspeare’in doğumuna tanık olan Stratford-Upon-Avon kentleri var..
Londra’da gidilecek,görülecek o kadar çok yer var ki, ilk başta nereden başlamanız gerektiğini şaşırabilmeniz mümkün. Bu yüzden bir rota planı çizmenizde fayda var. Ama size önerimiz British Museum’u kesinlikle ziyaret etmelisinz. Bunun dışında National Gallery , Natural History Museum, Hyde Park, Palace of Westmenster, Tower Bridge gibi ziyaret edilmeyi bekleyen bir çok yer mevcut.
İskoçya’ya gelince ise doyamayacağınız manzaralarıyla kendinize harika bir doğa fotoğrafı portfolyösu oluşturabilir, kendine has viskileriyle sarmalanmış kafelerinde şehrin tadını çıkarabilirsiniz.
Galler ise engebeli doğası ve ufku sizi çok uzaklara götürebilecek bir kent diyebiliriz. Kelt kültürünü benimseyen bu şehirde karşılacağınız vadiler, göller, doğal sahiller, milli parklar ve kaleler sizi kendine hayran bırakacak..
Avrupa Turları arasında Kuzey İrlanda 'da yine mutlaka görmeniz gereken Birleşik Krallık ülkelerinden biri..
Daha çok yeşil, daha çok yağmur görmek isteyenler için mükemmel bir seçenek olan bu kentin sıcak kanlı insanlarını çok seveceksiniz.

İngiltere'de Sanat ve Tarih

İngiltere'de Sanat ve Tarih

İngiltere Kraliçesi I. Elizabeth’in Avrupa’nın en güçlü donanması olan İspanyol Armadasını yenilgiye uğratmasıyla temellerini attığı Britanya Krallığı, kapsadığı geniş coğrafya nedeniye “ güneş batmayan ülke “ olarak anılmaktadır.
Çeşitli sanat kurumları, Dünya’nın en önemli müzeleri ile adeta sanat ülkesi olan Birleşik Krallık’ta gezebileceğiniz sayısız müze mevcut. Dünya’nın ilk ulusal halka açık müzesinin kurulmasından itibaren müzecilik alanında önemli bir rol üstlenmiş olan Britanya Müzeleri, adeta bir kültürel miras niteliğini taşıyor. Ayrıca Avrupalı ressamlara ait 2200 tablonun bulunduğu National Gallery ise yinetüm dünyada ses getiren bir sanat müzesi. Müzede daha çok Rönesans İtalya’sının, İspanyol ve Flaman sanatçılarının tabloları sergileniyor. Galeride bulunan tablolar II. Dünya Savaşı sırasında zarar görmemesi için Galler’e taşınarak koruma altına alınmış. Ayrıca tarih severlere müjde; müzede Bellini’nin yaptığı ünlü Fatih Sultan Mehmet’in de portresi bulunmakta.

İngiltere'de Yeme İçme

İngiltere'de Yeme İçme

Farklı yemek kültürlerine ev sahipliği yapan ülkede meşhur bir çok seçenek mevcut. İngiltere ve İrlanda bölgesindeyseniz, tıpkı bizim keklerimize benzeyen, yapımında kurutulmuş meyvelerin kullanıldığı Spotted Dick önereceğimiz tatlardan biri. İskoçya’nın geleneksel tadı ise karaciğer ve akciğerin çeşitli baharat ve kremayla harmanlanarak sunulduğu Haggis, Tatties & Neeps adında bir yemek. Bu yemek o kadar çok seviliyor ki hemen hemen tüm pub ve restauranlarda satışı bulunmakta.
Galler’de ise ekmeği andıran kuru meyvelerden yapılmış keklerimutlaka yemelisiniz. Zira şehirde bu tat çok popüler. Ve son olarak İngiltere’de ise pişinin ortasına koyulan sosisle sunulan, bir nevi sosisli börek diyebileceğimiz böreklerden yemeden dönmemelisiniz.


İngiltere'de Eğlence

İngiltere'de Eğlence

İngiltere'de en önemli eğlencelerden biri 25 Aralık Noel günü yaşanmakta. Eğer tatiliniz yılbaşına denk geliyorsa, ülkenin neredeyse her yerinde kurulan geleneksel Noel masalarında yeni yıla eğlenceli bir karşılama yapabiliir, ışıl ışıl sokaklarındaki Noel etkinliklerine katılabilirsiniz. Şubat aylarında dünyanın farklı ülkelerinde farklı etkinlikler düzenleniyor. Almanya Turları 'mıza katılan misafirlerimiz  Berlin Film Festivalini izlerken siz de  İngiltere turu ile aynı ayda  Londra Moda Haftası’nı izleyebilirsiniz. Ağustos başı gibi ise Mansfield’da Robin Hood festivalleri yapılıyor. Tiyatro gösterileri ve savaş canlandırmalarıyla farklı bir eğlence seçeneği diyebiliriz.
Ayrıca ülkenin farklı kentlerinde de gece hayatı oldukça popüler, gündüz festivallere katılıp gece publarda farklı türden müziklerle eğlencenize eğlence katabilirsiniz.

İngiltere'de Ulaşım

İngiltere'de Ulaşım

Mükemmel ulaşım ağına sahip bu ülkede en popüler ve en masraflı toplu taşıma araçları siyah taksiler.
Bu taksileri sokaktan çevirebilmeniz mümkün. Bununla birlikte şehirden geçen iki katlı tramvayları da kullanabilirsiniz. Fakat sadece büyük şehirlerde ve popüler bölgelerde dolaşıyorlar. Tren ise yerlilerin çoğunlukla kullandığı seçeneklerden biri. Maaliyeti biraz yüksek olsa da konforlu olduğu için tercih ediliyor. Tüm bunlar dışında otobüs seçeneği de şehirler arasında seyahat etmek için mevcut bir seçenek olacaktır.